1 Solista 1 gość

rozpatruje właśnie wyjazd na tę wyprawę.
Oman - nieodkryty ląd 13

Oman – nieodkryty ląd Oman

Pomysł na wyprawę

Wyobraź sobie upstrzone gwiazdami niebo i rozpościerające się po horyzont morze Diun; wyobraź sobie surowe i majestatyczne pasma górskie z zagubionymi na ich zboczach wioskami; wyobraź sobie liczne wadi wypełnione turkusową wodą, zachęcającą do orzeźwiającej kąpieli; wyobraź sobie skrywające liczne tajemnice starożytne forty, będące niemymi świadkami dawno minionych zdarzeń; wyobraź sobie tętniące życiem i gwarem egzotyczne souki, gdzie przed wiekami spotykali się kupcy z najdalszych zakątków świata; i na koniec wyobraź sobie życzliwych i ciekawych innych ludzi mieszkańców, zapraszających do siebie na kawę zaprawioną kardamonem i świeże daktyle. Taki jest właśnie Oman, miejscem niczym z baśni tysiąca i jednej nocy. Miejscem, gdzie warto ruszyć z solistami w niezwykłą i pełną tajemnic podróż życia!

Aktywny

Poziom
Aktywny

Wyprawy dla osób lubiących aktywne spędzanie czasu – bogate w długie spacery i trekkingi,
przemieszczanie się z plecakiem, podróże lokalnym transportem.

Żyj dziko

Komfort
Żyj dziko

Jak na prawdziwych wędrowców przystało noce będziemy spędzać w namiotach lub w wygodnych camperach (Kanada z Alaską i Australia). Do dyspozycji uczestników: namioty 2-4 osobowe, kuchenki gazowe i w niektórych opcjach krzesła campingowe.

Adventure

Rodzaj
Adventure
Dla doświadczonych

Wyprawa pełna przygód – autorskie trasy (często przecieranie po raz pierwszy), wejście tam
gdzie i jak daleko się da ;), przejazdy lokalnym transportem, dużo chodzenia z plecakiem, 1-3 dniowe trekkingi i przeprawy.

Plan wyprawy

 • MASKAT - STOLICA OMANU
 • WADI SHAB - WĄWÓZ MIĘDZY KLIFAMI
 • WAHIBA SANDS - PIASKOWE MORZE
 • FORT NEKHAL - FORT
 • JEBEL SHAMS - NAJWYŻSZY SZCZYT OMANU
 • DUBAJ
 • BURJ KHALIFA - LEGENDARNY BUDYNEK

ODKRYJMY WSPÓLNIE NIEZNANY LĄD

Wiele osób, wie o Omanie tyle, że istnieje, jednak mało kto słyszał coś więcej o tym kraju, a jeszcze mniej może przyznać, że tam było. Chcecie odkryć go razem z nami? Gwarantujemy, że warto, ponieważ ten azjatycki kraj ma bardzo dużo do zaoferowania! Poczujemy się jak prawdziwi odkrywcy i przekonamy się, że Oman jak na pustynny kraj jest bardzo różnorodny. Oczaruje Was zjawiskowa przyroda, zapierające dech w piersiach kaniony, rajskie plaże bez tłumu turystów oraz wspaniałe zabytki.
Czeka na nas prawdziwie egzotyczna wyprawa! Wyjazd dla aktywnych, żądnych przygód Solistów!

MASKAT - STOLICA OMANU

Pierwsze wzmianki o nim pochodzą z I w. n.e. ale historia osadnictwa w tym miejscu sięga VI w. p. n.e. Maskat przez wieki pełnił ważną rolę w handlu morskim, stanowiąc łącznik pomiędzy Wschodem a Zachodem, co spowodowało, że w toku swej burzliwej historii znajdował się we władaniu Persów z dynastii Sassanidów, Portugalczyków i Imperium Osmańskiego.

WADI SHAB - WĄWÓZ MIĘDZY KLIFAMI

Po arabsku nazywany Wąwozem między Klifami – Wadi Shab jest jednym z najbardziej uroczych miejsc w Omanie. Zaspokaja wymagania nawet najbardziej wymagających podróżników swoimi turkusowymi basenami kąpielowymi, wodospadami i ukształtowanymi tarasowo plantacjami. Na koniec wędrówki otrzymujemy nagrodę od natury w postaci niesamowitej jaskini!

WAHIBA SANDS - PIASKOWE MORZE

Na południe od Ibra rozciągają się wspaniałe Wahiba Snds, czyli „niesamowity okaz piaskowego morza” – bardzo częsty opis wśród podróżników. Jest to dokładnie taka pustynia, jaką zawsze sobie wyobrażałeś: olbrzymia, praktycznie niezamieszkała, ze strzelistymi wydmami mierzącymi miejscami prawie 100 m delikatnie wymodelowanymi przez wiatr.

FORT NEKHAL - FORT

Jeden z najwspanialszych fortów w Omanie i jednym z najpopularniejszych zaraz po Nizwa Fort (również go odwiedzimy). Dokładna data, w której ten starożytny fort został zbudowany jest nieznana ale wielu sądzi, że były to jeszcze przed islamskie czasy, czyli więcej niż 1500 lata temu. Jedną z najbardziej wyjątkowych cech Nakhal Fort jest że to nie przybiera jednakowego kształtu. Jest on uzależniony jest od zarysu masywnego głazu, na którym jest zbudowany.

JEBEL SHAMS - NAJWYŻSZY SZCZYT OMANU

Najwyższa góra Omanu, Jebel Shams (Góra Słońca; 3009 m), miejsce nie jest najbardziej znane z racji swojej wysokości tylko ze względu za sprawą spektakularnego widoku na rozciągający się poniżej tzw. Wielki Kanion Arabii czyli Wadi Ghul. Wyobraźcie sobie szczeliny między płaskimi krawędziami kanionu, z których wyrastają pionowe klify o wysokości 1000 metrów!

DUBAJ

Miasto przepychu, bogactwa i wszędzie widocznego luksusu. To prawda, że na ulicach można zobaczyć najdroższe marki samochodów, a każdy z budynków dopracowany jest do ostatniego, najmniejszego szczegółu. W tym mieście nie można się nudzić, zobaczymy świat w nowoczesnej odsłonie!

BURJ KHALIFA - LEGENDARNY BUDYNEK

Dosłownie oznacza Khalifa Tower. Wcześniej znana jako Burj Dubai albo Dubai Tower, nazwa została zmieniona oficjalnie na otwarcie dnia 4 stycznia 2010. Khalifa jest czerpana z imienia Sheikh Khalifa Bin Zayed Al Maktoum, który jest prezydentem Adu Dhabi. Wysokość budynku to 828 metrów…, to tyle co aż cztery Pałace Kultury i Nauki ustawione na sobie.

i wiele więcej! Jak zawsze wyciśniemy z wyjazdu 110%!

Ceny lotów lubią się zmieniać! Na chwilę tworzenia oferty koszt przelotu to 1000 zł. Zakładamy bufor bezpieczeństwa do 200 zł w ramach jakiego decydujemy o kupnie biletów dla zapisanych uczestników. Jeśli dopłata wyniesie więcej niż 200 zł, skontaktujemy się przed zakupem. Bilety kupujemy po uzbieraniu się min. 8 osób.

Cena

Nasza cena dla Klubowiczów

4200 pln

Koszt wyprawy

lot

Koszt biletu

Koszt wyprawy:

I transza - 1050 PLN

Płatna miesiąc od momentu zapisania się na wyprawę

II transza - 1050 PLN

Płatna do miesiąca przed wyprawą

500 EUR

Gotówka, którą należy przekazać liderowi na lotnisku.
Podana kwota jest kwotą orientcyjną.
Ostateczny koszt zależy od cen bieltów lotniczych
i kursów walut.

Cena rynkowa:

12000 pln

Cena zawiera

 • Transport wynajętymi autami 4x4
 • Transfer Dubaj-Maskat
 • 3-4 Noclegi w hotelu
 • sprzęt kempingowy : namioty,kuchenki turystyczne, prysznic przenośny
 • oplata wyjazdowa z ZEA
 • nocleg w obozie na pustyni z obiadem i śniadaniem
 • Wstępy do miejsc założony w planie ramowym
 • Zwiedzanie Dubaju
 • paliwo
 • Opieka polskiego, doświadczonego lidera
 • Realizację założonego programu
 • składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
 • Wysokiej jakości ubezpieczenie OC i NNW
 • Pakiet Solisty
 • 4 kg bagażu rejestrowanego (w cenie biletu lotniczego bagaż podręczny max. 10 kg)

Cena nie zawiera:

 • Biletu lotniczego - zakup po stronie Klubu
 • Wizy do Omanu - 20 Oman Riali około 200 zł (aplikacja online)
 • Wyżywienia
 • Atrakcji fakultatywnych

Brak miejsc!

Masz pytania?

klub@solisci.pl
+48 530 260 680