Oman

Oman – nieodkryty ląd
Wybierz termin

Oman – nieodkryty ląd

Poziom trudnościq
i Intensywny arrow

Wyprawy dla osób lubiących aktywne spędzanie czasu – bogate w długie spacery i trekkingi,
przemieszczanie się z plecakiem, podróże lokalnym transportem.

Komfortq
i Odkrywca arrow

Jak na prawdziwych wędrowców przystało noce będziemy spędzać w namiotach lub w wygodnych camperach. Do dyspozycji uczestników: namioty 2-4 osobowe, kuchenki gazowe i w niektórych opcjach krzesła campingowe.

Rodzajq
i Adventure arrow

Wyprawa pełna przygód – autorska trasa naszpikowana ekstremalnymi doznaniami. Przejazdy lokalnym transportem, dużo chodzenia z plecakiem, 1-3 dniowe trekkingi i przeprawy.

OMAN
bottom bottom

Plan wyprawy

MASKAT - STOLICA OMANU
arrow
WADI SHAB - WĄWÓZ MIĘDZY KLIFAMI
arrow
WAHIBA SANDS - PIASKOWE MORZE
arrow
FORT NEKHAL - FORT
arrow
JEBEL SHAMS - NAJWYŻSZY SZCZYT OMANU
arrow
DUBAJ
arrow
BURJ KHALIFA - LEGENDARNY BUDYNEK
arrow

ODKRYJMY WSPÓLNIE NIEZNANY LĄD

Wiele osób, wie o Omanie tyle, że istnieje, jednak mało kto słyszał coś więcej o tym kraju, a jeszcze mniej może przyznać, że tam było. Chcecie odkryć go razem z nami? Gwarantujemy, że warto, ponieważ ten azjatycki kraj ma bardzo dużo do zaoferowania! Poczujemy się jak prawdziwi odkrywcy i przekonamy się, że Oman jak na pustynny kraj jest bardzo różnorodny. Oczaruje Was zjawiskowa przyroda, zapierające dech w piersiach kaniony, rajskie plaże bez tłumu turystów oraz wspaniałe zabytki.
Czeka na nas prawdziwie egzotyczna wyprawa! Wyjazd dla aktywnych, żądnych przygód Solistów!

arrow

MASKAT - STOLICA OMANU

Pierwsze wzmianki o nim pochodzą z I w. n.e. ale historia osadnictwa w tym miejscu sięga VI w. p. n.e. Maskat przez wieki pełnił ważną rolę w handlu morskim, stanowiąc łącznik pomiędzy Wschodem a Zachodem, co spowodowało, że w toku swej burzliwej historii znajdował się we władaniu Persów z dynastii Sassanidów, Portugalczyków i Imperium Osmańskiego.

arrow

WADI SHAB - WĄWÓZ MIĘDZY KLIFAMI

Po arabsku nazywany Wąwozem między Klifami – Wadi Shab jest jednym z najbardziej uroczych miejsc w Omanie. Zaspokaja wymagania nawet najbardziej wymagających podróżników swoimi turkusowymi basenami kąpielowymi, wodospadami i ukształtowanymi tarasowo plantacjami. Na koniec wędrówki otrzymujemy nagrodę od natury w postaci niesamowitej jaskini!

arrow

WAHIBA SANDS - PIASKOWE MORZE

Na południe od Ibra rozciągają się wspaniałe Wahiba Snds, czyli „niesamowity okaz piaskowego morza” – bardzo częsty opis wśród podróżników. Jest to dokładnie taka pustynia, jaką zawsze sobie wyobrażałeś: olbrzymia, praktycznie niezamieszkała, ze strzelistymi wydmami mierzącymi miejscami prawie 100 m delikatnie wymodelowanymi przez wiatr.

arrow

FORT NEKHAL - FORT

Jeden z najwspanialszych fortów w Omanie i jednym z najpopularniejszych zaraz po Nizwa Fort (również go odwiedzimy). Dokładna data, w której ten starożytny fort został zbudowany jest nieznana ale wielu sądzi, że były to jeszcze przed islamskie czasy, czyli więcej niż 1500 lata temu. Jedną z najbardziej wyjątkowych cech Nakhal Fort jest że to nie przybiera jednakowego kształtu. Jest on uzależniony jest od zarysu masywnego głazu, na którym jest zbudowany.

arrow

JEBEL SHAMS - NAJWYŻSZY SZCZYT OMANU

Najwyższa góra Omanu, Jebel Shams (Góra Słońca; 3009 m), miejsce nie jest najbardziej znane z racji swojej wysokości tylko ze względu za sprawą spektakularnego widoku na rozciągający się poniżej tzw. Wielki Kanion Arabii czyli Wadi Ghul. Wyobraźcie sobie szczeliny między płaskimi krawędziami kanionu, z których wyrastają pionowe klify o wysokości 1000 metrów!

arrow

DUBAJ

Miasto przepychu, bogactwa i wszędzie widocznego luksusu. To prawda, że na ulicach można zobaczyć najdroższe marki samochodów, a każdy z budynków dopracowany jest do ostatniego, najmniejszego szczegółu. W tym mieście nie można się nudzić, zobaczymy świat w nowoczesnej odsłonie!

arrow

BURJ KHALIFA - LEGENDARNY BUDYNEK

Dosłownie oznacza Khalifa Tower. Wcześniej znana jako Burj Dubai albo Dubai Tower, nazwa została zmieniona oficjalnie na otwarcie dnia 4 stycznia 2010. Khalifa jest czerpana z imienia Sheikh Khalifa Bin Zayed Al Maktoum, który jest prezydentem Adu Dhabi. Wysokość budynku to 828 metrów…, to tyle co aż cztery Pałace Kultury i Nauki ustawione na sobie.

i wiele więcej! Jak zawsze wyciśniemy z wyjazdu 110%!

arrow

INFORMACJE DLA UCZESTNIKÓW

Działając w ramach obowiązku informacyjnego wynikającego z przepisów powszechnie obowiązującego prawa – informujemy, że z uwagi na szybkość, zmienność i brak możliwości precyzyjnego przewidywania wprowadzania wewnętrznych regulacji sanitarnych państw, przez które przebiega podróż do miejsca docelowego imprezy turystycznej, może zaistnieć sytuacja, w której podróżny na podstawie ww. regulacji, będzie zobowiązany przed wjazdem na terytorium danego państwa – do wykonania testów na obecność wirusa SARS-CoV-2, a następnie do pokrycia kosztów jego wykonania w pełnej wysokości, w celu kontynuowania podróży do miejsca docelowego imprezy turystycznej. Niemniej jednak, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych uczestników, ze swojej strony zapewniamy pełne wsparcie w zakresie informacyjnym dotyczące: obowiązujących i bieżąco wprowadzanych regulacji na trasie podróży imprezy turystycznej. Takie informacje wysyłane są do uczestników konkretnych wyjazdów drogą emailową. Jednocześnie informujemy, że na podstawie art. X Regulaminu Imprez Turystycznych Podróżny może w każdym czasie przed rozpoczęciem imprezy turystycznej zrezygnować z udziału w imprezie turystycznej (odstąpić od umowy o udział w imprezie turystycznej), zgodnie z wyliczeniami kosztów rezygnacji zawartych w umowie.

arrow

Cena

prev-arrow
next-arrow

Cena zawiera

o

transport wynajętymi autami 4x4

o

transfer Dubaj-Maskat

o

3-4 Noclegi w hotelu

o

sprzęt kempingowy : namioty,kuchenki turystyczne, prysznic przenośny

o

oplata wyjazdowa z ZEA

o

nocleg w obozie na pustyni z obiadem i śniadaniem

o

wstępy do miejsc założony w planie ramowym

o

zwiedzanie Dubaju

o

paliwo

o

opieka polskiego, doświadczonego lidera

o

realizację założonego programu

o

składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny oraz Turystyczny Fundusz Pomocowy

o

wysokiej klasy ubezpieczenie podróżne typu premium: Koszty Leczenia + Choroby Przewlekłe - KL + CP (150 000 EUR), Odpowiedzialność Cywilna - OC (100 000 EUR szkody na osobie, 50 000 EUR szkody na mieniu), Następstw Nieszczęśliwych Wypadków - NNW (10 000 EUR), Bagaż (1000 EUR)

o

pakiet Solisty

o

4 kg bagażu rejestrowanego (w cenie biletu lotniczego bagaż podręczny max. 10 kg)

Cena nie zawiera:

x

biletu lotniczego - zakup po stronie Klubu

x

wizy do Omanu - 20 Oman Riali około 200 zł (aplikacja online)

x

wyżywienia

x

atrakcji fakultatywnych

x

kosztów wykonywania badań lekarskich, testów diagnostycznych oraz innych czynności wymaganych przez przepisy powszechnie obowiązującego prawa państw przez które przebiega podróż

Brak Terminów

+ Dowolny termin - brak Twojego terminu
- wyjazd prywatną grupą
- jeszcze nie ma terminów