Oman – nieodkryty ląd Oman

Pomysł na wyprawę

Wyobraź sobie upstrzone gwiazdami niebo i rozpościerające się po horyzont morze Diun; wyobraź sobie surowe i majestatyczne pasma górskie z zagubionymi na ich zboczach wioskami; wyobraź sobie liczne wadi wypełnione turkusową wodą, zachęcającą do orzeźwiającej kąpieli; wyobraź sobie skrywające liczne tajemnice starożytne forty, będące niemymi świadkami dawno minionych zdarzeń; wyobraź sobie tętniące życiem i gwarem egzotyczne souki, gdzie przed wiekami spotykali się kupcy z najdalszych zakątków świata; i na koniec wyobraź sobie życzliwych i ciekawych innych ludzi mieszkańców, zapraszających do siebie na kawę zaprawioną kardamonem i świeże daktyle. Taki jest właśnie Oman, miejscem niczym z baśni tysiąca i jednej nocy. Miejscem, gdzie warto ruszyć z solistami w niezwykłą i pełną tajemnic podróż życia!

Aktywny

Poziom
Aktywny

Wyprawy dla osób lubiących aktywne spędzanie czasu – bogate w długie spacery i trekkingi,
przemieszczanie się z plecakiem, podróże lokalnym transportem.

Żyj dziko

Komfort
Żyj dziko

Jak na prawdziwych wędrowców przystało noce będziemy spędzać w namiotach lub w wygodnych camperach (Kanada z Alaską i Australia). Do dyspozycji uczestników: namioty 2-4 osobowe, kuchenki gazowe i w niektórych opcjach krzesła campingowe.

Adventure

Rodzaj
Adventure
Dla doświadczonych

Wyprawa pełna przygód – autorskie trasy (często przecieranie po raz pierwszy), wejście tam
gdzie i jak daleko się da ;), przejazdy lokalnym transportem, dużo chodzenia z plecakiem, 1-3 dniowe trekkingi i przeprawy.

Plan wyprawy

 • MASKAT - STOLICA OMANU
 • WADI SHAB - WĄWÓZ MIĘDZY KLIFAMI
 • WAHIBA SANDS - PIASKOWE MORZE
 • FORT NEKHAL - FORT
 • JEBEL SHAMS - NAJWYŻSZY SZCZYT OMANU
 • DUBAJ
 • BURJ KHALIFA - LEGENDARNY BUDYNEK

ODKRYJMY WSPÓLNIE NIEZNANY LĄD

Wiele osób, wie o Omanie tyle, że istnieje, jednak mało kto słyszał coś więcej o tym kraju, a jeszcze mniej może przyznać, że tam było. Chcecie odkryć go razem z nami? Gwarantujemy, że warto, ponieważ ten azjatycki kraj ma bardzo dużo do zaoferowania! Poczujemy się jak prawdziwi odkrywcy i przekonamy się, że Oman jak na pustynny kraj jest bardzo różnorodny. Oczaruje Was zjawiskowa przyroda, zapierające dech w piersiach kaniony, rajskie plaże bez tłumu turystów oraz wspaniałe zabytki.
Czeka na nas prawdziwie egzotyczna wyprawa! Wyjazd dla aktywnych, żądnych przygód Solistów!

MASKAT - STOLICA OMANU

Pierwsze wzmianki o nim pochodzą z I w. n.e. ale historia osadnictwa w tym miejscu sięga VI w. p. n.e. Maskat przez wieki pełnił ważną rolę w handlu morskim, stanowiąc łącznik pomiędzy Wschodem a Zachodem, co spowodowało, że w toku swej burzliwej historii znajdował się we władaniu Persów z dynastii Sassanidów, Portugalczyków i Imperium Osmańskiego.

WADI SHAB - WĄWÓZ MIĘDZY KLIFAMI

Po arabsku nazywany Wąwozem między Klifami – Wadi Shab jest jednym z najbardziej uroczych miejsc w Omanie. Zaspokaja wymagania nawet najbardziej wymagających podróżników swoimi turkusowymi basenami kąpielowymi, wodospadami i ukształtowanymi tarasowo plantacjami. Na koniec wędrówki otrzymujemy nagrodę od natury w postaci niesamowitej jaskini!

WAHIBA SANDS - PIASKOWE MORZE

Na południe od Ibra rozciągają się wspaniałe Wahiba Snds, czyli „niesamowity okaz piaskowego morza” – bardzo częsty opis wśród podróżników. Jest to dokładnie taka pustynia, jaką zawsze sobie wyobrażałeś: olbrzymia, praktycznie niezamieszkała, ze strzelistymi wydmami mierzącymi miejscami prawie 100 m delikatnie wymodelowanymi przez wiatr.

FORT NEKHAL - FORT

Jeden z najwspanialszych fortów w Omanie i jednym z najpopularniejszych zaraz po Nizwa Fort (również go odwiedzimy). Dokładna data, w której ten starożytny fort został zbudowany jest nieznana ale wielu sądzi, że były to jeszcze przed islamskie czasy, czyli więcej niż 1500 lata temu. Jedną z najbardziej wyjątkowych cech Nakhal Fort jest że to nie przybiera jednakowego kształtu. Jest on uzależniony jest od zarysu masywnego głazu, na którym jest zbudowany.

JEBEL SHAMS - NAJWYŻSZY SZCZYT OMANU

Najwyższa góra Omanu, Jebel Shams (Góra Słońca; 3009 m), miejsce nie jest najbardziej znane z racji swojej wysokości tylko ze względu za sprawą spektakularnego widoku na rozciągający się poniżej tzw. Wielki Kanion Arabii czyli Wadi Ghul. Wyobraźcie sobie szczeliny między płaskimi krawędziami kanionu, z których wyrastają pionowe klify o wysokości 1000 metrów!

DUBAJ

Miasto przepychu, bogactwa i wszędzie widocznego luksusu. To prawda, że na ulicach można zobaczyć najdroższe marki samochodów, a każdy z budynków dopracowany jest do ostatniego, najmniejszego szczegółu. W tym mieście nie można się nudzić, zobaczymy świat w nowoczesnej odsłonie!

BURJ KHALIFA - LEGENDARNY BUDYNEK

Dosłownie oznacza Khalifa Tower. Wcześniej znana jako Burj Dubai albo Dubai Tower, nazwa została zmieniona oficjalnie na otwarcie dnia 4 stycznia 2010. Khalifa jest czerpana z imienia Sheikh Khalifa Bin Zayed Al Maktoum, który jest prezydentem Adu Dhabi. Wysokość budynku to 828 metrów…, to tyle co aż cztery Pałace Kultury i Nauki ustawione na sobie.

i wiele więcej! Jak zawsze wyciśniemy z wyjazdu 110%!

INFORMACJE DLA UCZESTNIKÓW

Działając w ramach obowiązku informacyjnego wynikającego z przepisów powszechnie obowiązującego prawa – informujemy, że z uwagi na szybkość, zmienność i brak możliwości precyzyjnego przewidywania wprowadzania wewnętrznych regulacji sanitarnych państw, przez które przebiega podróż do miejsca docelowego imprezy turystycznej, może zaistnieć sytuacja, w której podróżny na podstawie ww. regulacji, będzie zobowiązany przed wjazdem na terytorium danego państwa – do wykonania testów na obecność wirusa SARS-CoV-2, a następnie do pokrycia kosztów jego wykonania w pełnej wysokości, w celu kontynuowania podróży do miejsca docelowego imprezy turystycznej. Niemniej jednak, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych uczestników, ze swojej strony zapewniamy pełne wsparcie w zakresie informacyjnym dotyczące: obowiązujących i bieżąco wprowadzanych regulacji na trasie podróży imprezy turystycznej. Takie informacje wysyłane są do uczestników konkretnych wyjazdów drogą emailową. Jednocześnie informujemy, że na podstawie art. X Regulaminu Imprez Turystycznych Podróżny może w każdym czasie przed rozpoczęciem imprezy turystycznej zrezygnować z udziału w imprezie turystycznej (odstąpić od umowy o udział w imprezie turystycznej), zgodnie z wyliczeniami kosztów rezygnacji zawartych w umowie.

Ceny lotów lubią się zmieniać! Na chwilę tworzenia oferty koszt przelotu to 1000 zł. Zakładamy bufor bezpieczeństwa do 200 zł w ramach jakiego decydujemy o kupnie biletów dla zapisanych uczestników. Jeśli dopłata wyniesie więcej niż 200 zł, skontaktujemy się przed zakupem. Bilety kupujemy po uzbieraniu się min. 8 osób.

Decyzję o miejscu wylotu podejmuje Klub

Cena

Nasza cena dla Klubowiczów

4350 pln

Koszt wyprawy

lot

Koszt biletu

Koszt wyprawy:

I transza - 1050 PLN

Płatna miesiąc od momentu zapisania się na wyprawę

II transza - 1050 PLN

Płatna do miesiąca przed wyprawą

500 EUR

Gotówka, którą należy przekazać liderowi na lotnisku.
Podana kwota jest kwotą orientcyjną.
Ostateczny koszt zależy od cen bieltów lotniczych
i kursów walut.

Cena rynkowa:

12000 pln

Cena zawiera

 • transport wynajętymi autami 4x4
 • transfer Dubaj-Maskat
 • 3-4 Noclegi w hotelu
 • sprzęt kempingowy : namioty,kuchenki turystyczne, prysznic przenośny
 • oplata wyjazdowa z ZEA
 • nocleg w obozie na pustyni z obiadem i śniadaniem
 • wstępy do miejsc założony w planie ramowym
 • zwiedzanie Dubaju
 • paliwo
 • opieka polskiego, doświadczonego lidera
 • realizację założonego programu
 • składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny oraz Turystyczny Fundusz Pomocowy
 • wysokiej klasy ubezpieczenie: KL (800 000 zł), OC (500 000 zł), NNW (50 000 zł), Bagaż (5 000 zł)
 • pakiet Solisty
 • 4 kg bagażu rejestrowanego (w cenie biletu lotniczego bagaż podręczny max. 10 kg)

Cena nie zawiera:

 • biletu lotniczego - zakup po stronie Klubu
 • wizy do Omanu - 20 Oman Riali około 200 zł (aplikacja online)
 • wyżywienia
 • atrakcji fakultatywnych
 • kosztów wykonywania badań lekarskich, testów diagnostycznych oraz innych czynności wymaganych przez przepisy powszechnie obowiązującego prawa państw przez które przebiega podróż

Brak miejsc!

PODRÓŻUJ ŚWIADOMIE – CHROŃ PLANETĘ

Ładowanie dostępnych terminów

Preloader

Zobacz również

Podróż do źródeł

Iran

Zobacz terminy
Zobacz terminy

Szlakiem dawnych karawan

Maroko Adventure

Zobacz terminy
Zobacz terminy

Noworoczna impreza na Marsie

Sylwester Jordania

Zobacz terminy
Zobacz terminy

Zobacz również

Podróż do źródeł

Iran

Zobacz terminy
Zobacz terminy

Szlakiem dawnych karawan

Maroko Adventure

Zobacz terminy
Zobacz terminy

Noworoczna impreza na Marsie

Sylwester Jordania

Zobacz terminy
Zobacz terminy