Klub Podróżników Soliści bottom bottom

Wyprawy do Azji, poznaj Azję w pięciu smakach

Żaden inny kierunek nie smakuje tak, jak Azja! Ten pełen sprzeczności kontynent łączy w sobie wszystko, co najlepsze w podróżowaniu. Czasami jest słonawy jak tajskie desery, kiedy indziej zaś swoją gorzkością przypomina japońską herbatę. Bywa również ostry, mając za wzór indyjskie przyprawy, czy kusi kwaśnym smakiem filipińskiej zupy rybnej. No i oczywiście nie można zapomnieć o słodkich nutach – i to nie tylko w deserach! Daj się uwieść mozaice aromatów oraz kolorów! Już teraz odkryj najlepsze pomysły na wyjazdy do Azji inspirowane pięcioma smakami tamtejszej kuchni.

Dlaczego warto pojechać na wycieczkę do Azji?

Azja jest największym kontynentem świata, co już samo w sobie sprawia, że odznacza się dużym zróżnicowaniem. Na północy graniczy z Oceanem Arktycznym i rozciąga się aż po egzotyczne wyspy leżące na Oceanie Spokojnym, zaliczając przy tym chyba wszystkie strefy klimatyczne i roślinne. Tak samo są tam obecne wieczne lody, jak i bogata w rozmaite gatunki tajga, nieprzeniknione dżungle, pustynie, a nawet wysokie góry.

Wycieczki do Azji to jednak nie tylko krajobrazy i bliskość natury, ale i kultura. Ta z kolei jest wyjątkowo bogata, na co wpływ miała historia oraz wierzenia ludności zamieszkującej poszczególne państwa. Co więcej, kontynent ten jest kolebką najstarszych, znanych dziś cywilizacji. Z kolei dzięki temu, że kiedyś spotkały się tam wszystkie najważniejsze religie świata, dzisiaj można stanąć u progu świątyń, które wciąż zachwycają swoją mistyką. Ich znaczenie jest tak duże, że nie sposób pominąć ich zwiedzania w czasie wypraw do Azji.

Azja w pięciu smakach

Kuchnia azjatycka słynie z nieoczywistych połączeń smakowych. Postanowiliśmy się nimi zainspirować i tak powstał pomysł na wycieczki do Azji. Odkryj je razem z nami!

Wyprawa do Azji – Smak kwaśny

Filipiny

Filipiny mają w sobie to coś, co sprawia, że nie trzeba jakiegoś specjalnego powodu, by wybrać się na wycieczkę do Azji. Piękne piaszczyste plaże wyglądające dokładnie jak te, które przychodzą na myśli po usłyszeniu słowa „egzotyczne”, błękitne laguny żyjące swoim własnym podwodnym życiem, czy łagodne zalesione wzgórza w setkach odcieni zieleni wyjątkowo kuszą swoim urokiem, przyciągając miłośników wypoczynku w otoczeniu przyrody. Dla dopełnienia takiej scenerii warto pobudzić wszystkie swoje zmysły i spróbować także filipińskiej kuchni. Ta z kolei jest niezwykła – kwaśno-pikantna ze słodkimi nutami owoców. Skosztuj doprawionej tamaryndą zupy rybnej Sinigang oraz co najmniej kilku z setek sposobów podania owoców morza. Już teraz daj się uwieść cudownemu aromatowi Filipin i odkryj je razem z Solistami! Taka wyprawa do Azji musi być udana!

Więcej szczegółów: wyprawa na Filipiny.

Jordania

Jordania to świetny pomysł, jeśli chcesz, by planowana przez Ciebie wycieczka do Azji miała wyrazisty, mocny smak. Kraj ten jest niezwykle bogaty i barwny. Do tego może poszczycić się naprawdę długą, ale i jednocześnie bardzo skomplikowaną historią, której echa wciąż wybrzmiewają w starożytnych murach. Dzięki temu smakuje trochę jak labneh, czyli kwaśny, gęsty jogurt często jadany w Jordanii na śniadanie. Już teraz sprawdź naszą ofertę i samodzielnie zdecyduj, jak chcesz sobie zaplanować wyjazd do Azji.

Więcej szczegółów: wyprawa do Jordanii Travel&Chill. Przewidzieliśmy także rodzinne podróżowanie: wyprawa do Jordanii w wersji Family.

Wyprawa do Azji – Smak słony

Tajlandia

Tajlandia to ostatnio jeden z najgorętszych kierunków, jeśli chodzi o wycieczki do Azji. To kraj, który przyciąga jak magnes wszystkich, którzy szukają świetnej pogody, wschodnio-azjatyckiej egzotyki w najlepszym wydaniu oraz bliskości dzikiej, częściowo wciąż nieodkrytej, przyrody. Jak smakuje Tajlandia? To pełen konglomerat smaków, jednak jeśli miałoby się postawić na jeden, byłby to smak słony. Dlaczego akurat ten? Kuchnia tajska stawia na ciekawe połączenia smakowe. Słodkie mleczko kokosowe i pasta curry? A może mango doprawione solą i podane na słodko? Ta solistowa wycieczka do Azji sprawi, że inaczej spojrzysz na świat! Przekonaj się już teraz!

Więcej szczegółów: wyprawa do Tajlandii.

Gruzja

Gruzja leży na granicy dwóch kontynentów, stanowiąc prawdziwy miks kulturowy. Wpływy, które ją ukształtowały, są tak różnorodne, że to prawdziwa perełka wśród oferowanych przez Solistów wycieczek do Azji. Położona w Kaukazie Południowym oferuje nie tylko majestatyczne widoki i okazję do pokonania fragmentu Gruzińskiej Drogi Wojennej. To także szansa, by przekonać się na własnej skórze, czym jest gruzińska gościnność. Biorąc udział w suprze, próbując regionalnych dań, smakujących niekiedy słonawym serem, można się wręcz zatracić w doznaniach. Chcesz się przekonać? Już dziś dołącz do Soliści Adventure Klub i wyrusz razem z nami na wyjazd do Azji!

Sięgnij po więcej szczegółów: wyprawa do Gruzji.

Wyprawa do Azji – Smak ostry

Indie

Jeśli chodzi o wyjazdy do Azji, to nie można zapomnieć o Indiach, które są bodaj jednymi z najbardziej rozpoznawalnych oraz charakterystycznych krajów w południowej części kontynentu. Ich kultura i obyczajowość stanowią najlepszy teleporter do innego świata – świata, który jest wypełniony niespotykanymi dźwiękami, barwami i zapachami. Z czym kojarzą się Indie? To przede wszystkim pikantne korzenne przyprawy, curry, kolendra, czarnuszka, czy papryka. Kuchnia tego kraju wykorzystuje zwłaszcza warzywa i owoce, co jest w dużej mierze dyktowane tamtejszymi wierzeniami. Już teraz rozsmakuj się w propozycji Soliści Adventure Club i zdecyduj się na wyprawę do Azji, do Indii.

Więcej szczegółów: wyprawa do Indii i Nepalu.

Nepal

Położony tuż obok Indii Nepal, niczym nie ustępuje swojemu sąsiadowi. Piękny i majestatyczny, z najwyższymi górami świata, przyciąga na wiele różnych sposobów, kusząc i widokami, i nieuchwytnym pięknem dzikiej przyrody. Odkryj ten niezwykły świat razem z Soliści Adventure Club i już teraz skorzystaj z naszych pomysłów na wycieczki do Azji!

Więcej informacji: wyprawa do Nepalu.

Singapur, Malezja i Kambodża

Czy może być lepszy pomysł na wyjazd do Azji niż podróż przez 3 kraje za jednym razem? Singapur, Malezja i Kambodża, potraktowane wspólnie, stanowią jeden z najpiękniejszych wycinków całego kontynentu. Co więcej, nie wystarczy zobaczyć jednego z nich, by móc uznać, że widziało się je wszystkie – każdy jest inny i ma co innego do zaoferowania. Już teraz odkryj ich smaki razem z Solistami i zafunduj sobie pełną wrażeń wycieczkę do Azji!

Sięgnij po więcej informacji: wyprawa do Singapuru, Malezji i Kambodży.

Wyprawa do Azji – Smak gorzki

Japonia

Chociaż chciałoby się nawiązać do słodyczy kwiatu wiśni, Japonię warto odnieść do goryczy, jaka wiąże się z tradycyjną ceremonią parzenia herbaty. Napój ten, w takim wydaniu, wcale nie jest słodki, a właśnie gorzki, mocny i aromatyczny – taki jak sama wyprawa do Azji, konkretniej – do Japonii. Kraj ten oferuje bardzo wiele. Mnóstwo zabytków, miejsc kultu, czy tętniących życiem przez całą dobę zakątków niewątpliwe buduje magię tego miejsca. Daj się jej ponieść i wyrusz razem z Solistami w podróż do Kraju Kwitnącej Wiśni.

Więcej szczegółów: wyprawa do Japonii.

Wyprawa do Azji – Smak Słodki

Wietnam

Kolejnym krajem na kulinarnej mapie świata, który zasługuje na to, by go odwiedzić, jest Wietnam. Taka wycieczka do Azji będzie doskonałą okazją, by doświadczyć czegoś zupełnie nowego i zanurzyć się bez reszty w lokalnej kulturze. Dzięki solistowej wyprawie przespacerujesz się malowniczymi uliczkami, zobaczysz, jak wyglądają pola ryżowe, czy zrobisz zakupy na pływającym targu. Wspólnie odkryjemy także słodko-kwaśne aromaty wietnamskiej kuchni oraz zobaczymy, który sposób podania ryżu wypada najlepiej. Już teraz sprawdź naszą ofertę i przekonaj się, że ta wyprawa do Azji to coś dla Ciebie!

Więcej szczegółów: wyprawa do Wietnamu.

Bali

Wyspa Bali jest trochę jak sama kuchnia balijska – dużo w niej słodyczy, ale i ostrzejszych aromatów. Chociaż najczęściej kojarzona jest z rajskimi plażami, ma do zaoferowania o wiele więcej, a błękitne wody i miękki piasek, który delikatnie przesypuje się między palcami, to nie jedyne jej wizytówki. Wycieczka do Azji, na Bali to okazja, by uruchomić wszystkie swoje zmysły. Z kolei mistyczna atmosfera, która tam panuje, sprzyja wyciszeniu, kojąc ciało i ducha. Jeśli myślisz, że takie miejsce to coś dla Ciebie, nie czekaj i już teraz zarezerwuj miejsce dla siebie w solistowej grupie!

Więcej informacji na temat tej wycieczki do Azji znajdziesz tutaj: wyprawa na Bali.