Perła Kaukazu 27

Perła Kaukazu Baśniowa Gruzja

Wakacje w gruzińskim stylu

Do Gruzji jeździmy od 2013 roku i za każdym razem doświadczamy niezwykłej gościnności ze strony mieszkańców! Chcielibyśmy podzielić się z Wami zdobytym doświadczeniem i pokazać to, co najlepsze w tych okolicach. A możecie być pewni, że zrobimy to jak nikt inny! Noce, podczas wyprawy do Gruzji, spędzimy u naszych zaprzyjaźnionych Gruzinów, którzy ugoszczą nas śniadaniem, a na kolacje zaś wybierzemy tylko lokalne knajpki, gdzie spróbujemy tradycyjnych chaczapuri oraz pysznych chinkali. Rzecz jasna nie zabraknie gruzińskich win, i mocnej czaczy – lokalnego bimbru. Smakuje Wam? To świetnie, bo to tylko przystawka! Prawdziwe piękno Kaukazu odnajdziemy jednak w przyrodzie. Niespotykany w Polsce odcień zieleni, głębokie wąwozy, rwące rzeki i kaukaskie góry to istne perły tego regionu.

#SolisciTeam

Średni

Poziom
Średni

Wyprawy dla wszystkich podróżników – lekkie trekkingi – idealne dla osób, które nie mają
fantastycznej kondycji, ale lubią wędrówki i mają duże chęci :); dużo pieszego zwiedzania.
Transport wynajętymi, jak i lokalnymi, środkami transportu.

Podróżnik

Komfort
Podróżnik

Nocować będziemy w lokalnych hotelikach lub w lokalnych guesthousach, zazwyczaj w pokojach 2-5 osobowych. Łazienka w pokoju lub wspólna na piętrze.

Travel

Rodzaj
Travel
Klasycznie

Intensywna wyprawa, z której wyciśniesz 200% – genialna trasa, sporo przemieszczania się,
jednodniowe trekkingi, max. 1-2 dni w jednym miejscu. Trip bardzo aktywny, ale znajdziemy
też czas na plażę i “złapanie odddechu”. Dodatkowe opcje na rafting, paralotnię, kolejkę górską etc.

Plan wyprawy

 • Upliscyche
 • Cminda Sameba
 • Mestia
 • Kaukaz
 • Tbilisi
 • Sighnaghi
 • Stepancminda
 • Udabno
 • Kutaisi
 • Ushguli

Wyprawa pod znakiem "local experience"

Do Gruzji zrealizowaliśmy już blisko 50 wypraw, dlatego jesteśmy wprawieni w podróżowaniu po tej zachwycającej krainie. Pokażemy Wam miejsca, których nie znajdziecie w przewodnikach i zafundujemy prawdziwe “local experience”, czyli coś czego chyba każdy podróżnik pragnie i poszukuje podczas eksploracji nowych zakątków świata.  Zobaczcie co na Was czeka!

Cminda Sameba (Święta Trójca) – z widokiem na Kazbek

Cminda Sameba to klasztor położony niedaleko wioski Gergeti w północnej Gruzji. Widok klasztoru na tle drzemiącego wulkanu Kazbek po jednej stronie oraz pięknej i głębokiej kotliny po drugiej z pewnością zostanie z Wami na bardzo długo. Na wysokość 2170 m n.p.m. (na której znajduje się klasztor) wejdziemy o własnych siłach, aby w pełni doświadczyć panującego w tym miejscu niesamowitego klimatu.

Upliscyche – skalne miasto

Starożytne skalne miasto we wschodniej Gruzji zbudowane na skalistym i wysokim brzegu rzeki Kury. Tajemnicze zabudowania wykute w skale są mieszanką unikatowych stylów kulturowych Anatolii i Iranu, a także architektury pogańskiej i chrześcijańskiej. Zajrzymy do każdej jaskini i wnęki i zwiedzimy każdy kamienny dom, by poczuć świetność miasta sprzed stuleci, a dookoła nas rozpościerać będą się malownicze górzyste krajobrazy.

Tbilisi - perła Kaukazu

Stolica Gruzji zwana perłą Kaukazu jest czarującą i fascynującą metropolią. Jej malownicze położenie oraz ciekawe zabytki w połączeniu z niezwykle gościnnymi mieszkańcami tworzą razem niepowtarzalną atmosferę orientalnego miasta, leżącego na pograniczu Europy i Azji. Pospacerujemy po otoczonych drzewami alejkach i zwiedzimy urokliwe Stare Miasto, nie zabraknie również pysznej gruzińskiej kuchni.

Stare Miasto Tbilisi

Tbilisi, mimo zamiłowania do nowoczesnej architektury, zachwyca starą częścią miasta, gdzie zobaczymy arkitektoniczne perełki, tradycyjne domy i wspaniałe zabytki. W historycznej części Tbilisi wasz wzrok z pewnością przyciągną piękne, ażurowe balkony i niewielkie klimatyczne sklepiki (z których po wejściu, ciężko wyjść!) W starym mieście Tbilisi przeplatają się ze sobą różne kultury. Tuż obok cerkwi, stoi Wielka Synagoga, z którą z kolei sąsiaduje meczet.

Perła Kaukazu 37

Mestia – spotkanie z Kaukazem

Nasza wyprawa do Gruzji zakłada obowiązkowe, bliższe poznanie gór Kaukazu! Wyruszymy w drogę do Mestii – miasteczka położonego w cieniu majestatycznej Uszby (4710 n pm). W mieście odkryjemy baszty warowne Swanów oraz skosztujemy pierwszych gruzińskich przysmaków.

Wieś Ushguli - najwyżej położona wieś w Europie

Odwiedzimy też wioskę Ushguli, by jeszcze bardziej pokochać górski krajobraz Gruzji. Możliwość jazdy konnej, liczne szlaki (w tym do lodowca Chalaadi) gwarantują, że zobaczymy Kaukaz w pełnej krasie! Wieś znajduje się w najwyższym punkcie Europy, jest także wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Lokalna społeczność żyje w wiosce kontynuując swoje tradycje i przyzwyczajenia sprzed wielu lat. W Ushguli ludzie żyją w zgodzie z naturą.

Trekking pod lodowiec Shkhara

Najlepsza z tras w rejonie górnej Swanetti. Shkhara to najwyższy szczyt Gruzji i trzeci co do wysokości szczyt w Kaukazie. Trekking trasą, którą będziemy szli to mix najpiękniejszych widoków jakie Gruzja ma do zaoferowania: doliny, rozległe zielone wzgórza, płynące wartkie strumienie i potoki, stada krów, a w tle najwyższe szczyty Kaukazu.

Udabno - wieś pośrodku stepu

Miejsce położone pośrodku pustkowia, liczące zaledwie 300 mieszkańców, które zachwyca bijącym od ludzi ciepłem i gościnnością, o czym z resztą będziemy mieli okazję się przekonać “na własnej skórze”. Noc spędzimy u naszych rodaków prowadzących w Udabnie Hostel.

Region Kachetia i urocze Sighnaghi – winne oazy

Gruzja zdecydowanie może się pochwalić pięknymi winnicami, w których powstaje wino. Zwłaszcza region Kachetia słynie z najlepszych gruzińskich win. W planie obowiązkowo zwiedzanie winnic i degustacje 🙂 W Kachetii nie brakuje również cennych zabytków kultury – wystarczy wymienić choćby klasztory w Gremi, Ikalto, Kwareli i Szuamcie. Szczególne miejsce pośród budowli sakralnych zajmuje najwyższa w kraju katedra Alawerdi z XI w. Sighnani to najmniejsze i najbardziej urocze miasteczko w tej okolicy. Gwarantujemy, że zakochacie się w tej części Gruzji!

KUTAISI – siedziba gruzińskiego parlamentu

Gruzja posiada pewne miasto… Miasto to nazywa się Kutaisi i słynie głównie z tego, że posiada… lotnisko. My, oprócz lotniska, zwiedzimy również katedrę Bagrati, która niegdyś była wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO, ale po kontrowersyjnej renowacji z 2017 roku została z niej wypisana – zabytek zdecydowanie wart naszej uwagi! Do Kutaisi przeniesiono gruziński parlament; znajduje się tutaj również interesująca fontanna na placu Agmaszenbeli ze złotymi figurkami w kształcie zwierząt: koni, baranów, tygrysów.

Perła Kaukazu 21

GRUZIŃSKA DROGA WOJENNA – górski folklor

Pod złowrogim określeniem kryje się malownicza trasa biegnąca w poprzek Wielkiego Kaukazu. Obfituje ona we wspaniałe widoki, jak i zabytki gruzińskiej cywilizacji. Gruzińska Droga Wojenna to przede wszystkim spora atrakcja dla miłośników gór, którzy równie wysoko cenią sobie zabytkową architekturę i folklor kaukaskich górali. Szlak wykorzystywany był przez armie rzymską, perską, mongolską, a także przez kupców oraz ludy wędrujące między Europą, a Azją. Wzdłuż trasy leżą atrakcje takie jak twierdza Ananuri, przełęcz Krzyżowa, kościół Cminda Sameba, góra Kazbek oraz Wąwóz Darialski.

KANION OKATSE – pomosty pośród drzew

Nowo wybudowana trasa nad kanionem Okatse to gwarancja niezapomnianych widoków! Metalowe pomosty zbudowane na wysokości koron drzew umożliwiają panoramiczne podziwianie okolicy z dużej wysokości.

DAVID GAREDŻA – z widokiem na Azerbejdżan

Przepiękny monastyr na gruzińskiej “pustyni” na granicy z Azerbejdżanem. Po zwiedzeniu kompleksu, wdrapiemy się na szczyt stoku, z którego rozpościera się bezkresny widok na Azerbejdżan. W okolicy spędzimy noc w bardzo klimatycznym miejscu prowadzonym przez naszych rodaków.

BIESIADA W PRAWDZIWIE GRUZIŃSKIM STYLU

Przygotujcie się na biesiadę do białego rana 🙂 Supra – czyli uczta gruzińska, która została nawet wpisana na listę niematerialnego dziedzictwa UNESCO. To musi znaczyć tylko jedno: Gruzini są naprawdę dobrzy w biesiadowaniu! Oczywiście Supra to dużo więcej niż zwykłe przyjęcie. To wręcz rytuał, uczta dla ciała i dla ducha!

Gruzińskie przysmaki

Gruzińska kuchnia robi furorę! Najbardziej znane potrawy to Chaczapuri, czyli pieczywo zapiekane z serem oraz Chinkali – małe pierożki z bulionem w środku. Mniam! Mniej znane, ale równie pyszne Czkmeruli – czyli podawany w glinianym naczyniu kurczak w sosie mleczno – czosnkowym. Jako deser musicie spróbować tak zwanego Czurczchele, czyli przekąska przygotowana z orzechów i kisieli winogronowego.

Transport

Przez całą wyprawę transportować będziemy się prywatnym busem, którego kierowcą będą nasi gruzińscy przyjaciele. Znają oni Gruzję jak własną kieszeń pokaże nam najbardziej zachwycające zakątki Gruzji.

Noclegi

Podczas naszej wyprawy do Gruzji, aby jeszcze lepiej poczuć gruziński klimat, będziemy spać w hostelach oraz miejscach prowadzonych przez lokalną społeczność. W Ushguli czeka nas nocleg w domu lokalnego artysty, z kolei w Stepancminda, noc spędzimy u “babci” (fantastyczna atmosfera i jedzenie gwarantowane!). W Udabno, podobnie jak w Sighnaghi będziemy spać u naszych rodaków, którzy mieszkają w Gruzji już długi czas (przygotujcie się na biesiadę do białego rana).

Atrakcje dodatkowe

Konna wyprawa po gruzińskich górach

Atrakcja, która przypadnie do gustu miłośnikom spędzania czasu w siodle, ale również i osobom, które nie mają doświadczenia w jeździe konno. Okazja nie tylko do podziwiania zachwycających widoków okolic Mestii ale także niezapomniana przejażdżka w niecodziennych okolicznościach przyrody.

 

Koszt: 120 pln

Wizyta w łaźni w Tbilisi

W Tbilisi łaźnie pojawiły się już w VI wieku, gdy panowanie należało do Persów. Siarkowe łaźnie Tbilisi znajdują się w dzielnicy Abanotubani. W łaźni zadbacie o swoje ciało i zrelaksujecie się. Za dodatkową opłatą możecie dokupić usługę masażu lub peelingu.

 

Koszt: 145 pln

Rafting po gruzińskich rzekach

Jeśli adrenalina to coś co lubicie, ta atrakcja dodatkowa na pewno Wam jej dostarczy! W zależności od nurtu rzeki, spływ może zająć od 2-3 godzin. Jeśli nie macie doświadczenia w raftingu, niczym się nie martwcie, tuż przed spływem otrzymacie instrukcje, a podczas spływu będzie z Wami instruktor.

 

Koszt: około 115 zł

Lot paralotnią

Jeśli chcecie zobaczyć niesamowity krajobraz Gruzji z lotu ptaka – macie okazję! Lot paralotnią będzie odbywał się w tandemie z instruktorem – każdy może wziąć udział w tej atrakcji, bez względu na to czy kiedykolwiek latał paralotnią. Możemy Wam zagwarantować, że emocji, które będą towarzyszyć Wam podczas lotu, nie zapomnicie jeszcze długi, długi czas.

Doświadcz

Noc w górskiej chacie w Ushguli i biesiady do białego rana

Ushguli to wioska znajdująca się na wysokości 2200 m n.p.m. – uważana jest za najwyżej położoną osadę Europy, a od XII wieku zamieszkują ją te same rody. Teren charakteryzują typowe dla tego miejsca wieżyczki obronne, a urocza kaplica na szczycie wzgórza pochodzi sprzed ponad ośmiu stuleci. Zachód i wschód słońca w najwyżej położonej osadzie? Takie wspomnienia tylko z solistami, bo spędzimy tu całą noc! Po nocy w górskiej chacie wyruszymy na trekking jednym z górskich szlaków. W planach mamy trekking do podnóży malowniczo położonego lodowca Shkhara. W planie wyprawy są również przewidziane noce we wspaniałych agroturystykach prowadzonych przez Polaków. Będziemy biesiadować do rana przy tradycyjnych gruzińskich potrawach i lokalnych trunkach!

Spróbuj

Chaczapuri i pierogi Chinkali

Gruzja słynie z dobrego jedzenia i my o tym dobrze wiemy. Spróbujemy chaczapuri, czyli gruzińskiego pieczywa zapiekanego tradycyjnie serem, pysznych pierożków chinkali z wyśmienitym bulionem w środku, który wypija się po rozgryzieniu pierożka, a na deser będziemy się zajadać czurczchelą z orzechów i winogron! Dla chętnych będzie lekcja gotowania z naszymi gruzińskimi przyjaciółmi!

Sprawdź się

Jazda konna po gruzińskich bezdrożach i rafting

Solistowa wyprawa obowiązkowo ma w planie wyzwania dla spragnionych wrażeń. Tym razem przewidzieliśmy jazdę konną po górskich terenach (opcja cla chętnych za dodatkową opłatą) i rafting w okolicach Tibilisi. Gruzja to świetne miejsce do uprawiania sportów wodnych na tutejszych, rwących rzekach. Gotowy? My tak!

xx
xx
xx

Zobacz co przed Tobą!

Dlaczego warto z nami jechać?

 • poznasz gruzińską kulturę
 • spróbujesz pierożków chinkali
 • odkryjesz góry Kaukazu
 • wybierzesz się na całodniowy trekking
 • będziesz podziwiać niesamowitą naturę
 • zobaczysz stolicę Gruzji
 • zachwycisz się lodowcem Shkhara
 • napijesz się gruzińskiego wina
 • będziesz się świetnie bawił w solistowym towarzystwie!

Liderzy wyprawy

Monika Ścibor

Laughter has no foreign accent!

Monika Ścibor

Full time lider / na zdjęciu po lewej ;) W dzieciństwie kochałam się w Indianie Jonesie i Krokodylu Dandee. Na studiach etnograficznych studiowałam „Życie Seksualne Dzikich” Bronisława Malinowskiego. Od książek wolę jednak badania w terenie ;-) Wszystko robię na opak: mieszkając w Brazylii lepiłam pierogi, tańczyłam oberka i uczyłam języka polskiego. Po powrocie do Polski promowałam kulturę brazylijską, a podczas festiwalu Bom Dia Brasil, zamieniałam Warszawę w jedno z roztańczonych i tropikalnych miast w Brazylii. Podróżuje wszędzie; solistowe szlaki przecieram jednak przede wszystkim w krajach Ameryki Łacińskiej. Poszukuje przede wszystkim ciekawych spotkań z ludźmi i wyjątkowych tradycji szyjąc pod te wyprawę, jak Święto Zmarłych w Meksyku czy Karnawał w Brazylii. Im więcej dowiaduję się o innych kulturach, tym ciekawsza staje się dla mnie Polska. To przydatna umiejętność w mojej pracy pilota wycieczek i przewodnika miejskiego po Warszawie dla grup zagranicznych. Zdziwilibyście się jacy jesteśmy egzotyczni, może to o tych "dzikich" pisał Malinowski jednak ;-)
Poznaj lidera Artboard 3
Jarek W. (Jay-Jay)

Podróżowanie to poznawanie ludzi..

Jarek W. (Jay-Jay)

na co dzień negocjator, inwestor i członek zarządu międzynarodowej spółki, w wolnej chwili pasjonat wszystkich możliwych aktywności fizycznych, magister sztuki i absolwent szkoły teatralnej, 18 razy przeprowadzony, przeleciał 5 kontynentów w poszukiwaniu swojej nieodnalezionej bazy.
Poznaj lidera Artboard 3
Marek Wójciak

Nieustanny podróżnik i koneser baletowych linii

Marek Wójciak

Absolwent wydziału Stosunków Miedzynarodowych, Historii i Tłumaczeń (podyplomowe) Uniwersytetu Wrocławskiego. Obecnie Fotograf. Od lat instruktor harcerski. Przez jakis czas zaangazowany w projekty europejskie dla młodzieży - obecnie nieustanny podróżnik i koneser baletowych linii - a dokładniej uwieczniania ich sylwetek na matrycy/filmie. Kizianie włosów też bardzo bardzo :). + co typowe dla podróżnika, uwielbia odkrywanie nowych miejsc i ludzi.
Poznaj lidera Artboard 3
Patryk Chudoba

Ach te Góry!

Patryk Chudoba

W wieku pięciu lat stawiałem pierwsze kroki na nartach biegowych, ta pasja trwa do dzisiejszego dnia. Obecnie jestem trenerem sportów wytrzymałościowych i instruktorem biegów narciarskich. Moim konikiem są trekkingi i jak najbliższe obcowanie z naturą, ponieważ jestem "z krwi i kości" Góralem z Podhala!
Poznaj lidera Artboard 3
Anna Downar

Marzenia się nie spełniają, marzenia się spełnia.

Anna Downar

Z zawodu filolog. Z pasji miłośniczka podróży i świata. Zachwycająca się pięknem natury w każdej jej postaci. Świat najbardziej lubi obserwować z górskich szczytów, najlepiej o wschodach i zachodach słońca. Minimalistka. Najlepiej czuje się w butach trekkingowych i z plecakiem na plecach, a do pełni szczęścia potrzebna jej karimata i śpiwór. Niepoprawna optymistka i marzycielka. Uśmiech i pozytywne nastawienie to jej nierozłączni towarzysze. Czerpie z życia pełnymi garściami, ale lubi też dawać. „Człowiek” to bardzo ważne dla niej słowo, a ludzie poznani podczas podróży są dla niej największą inspiracją.
Poznaj lidera Artboard 3
Ola Staromiejska

W pogoni za emocjami

Ola Staromiejska

Na co dzień mieszkam i pracuje jako prawnik Warszawie. Ciągle szukam nowych wrażeń i bardzo ciężko usiedzieć mi w jednym miejscu. Łatwo się nudzę, więc staram się do tego nigdy nie dopuszczać - ze mną nie ma miejsca na monotonność! Podobno taki typ to "niespokojny duch". W podróżach szukam głównie emocji, nowych smaków i pięknych kadrów - fotografuję, a moimi wyjazdami regularnie dzielę się na Instagramie. Jestem typowym ekstrawertykiem, którego wszędzie pełno i który uwielbia otaczać się ludźmi. Cenię sobie długie rozmowy - te o życiu tak samo, jak te o głupotach. Jestem mistrzem planowania, wszędzie mam notatki, checklisty i małe karteczki. Poza tym uczę się języków, tańczę, żegluję, chodzę po górach, a towarzysko uprawiam prawie wszystkie sporty.
Poznaj lidera Artboard 3
Olga Potempa

Never stop exploring!

Olga Potempa

Aktywność to moje drugie imię - nie usiedzę na miejscu. Uzależniona od Tatr. Pasjonatka nart skiturowych, zjazdowych, roweru MTB, kajaków, tenisa, koszykówki i piłki nożnej. Wracając z podróży, już planuje kolejną. Im bardziej aktywnie i poza utartym szlakiem - tym lepiej. Drzemie we mnie dzika Pocahontas! "Pobiegnij ze mną leśnych duktów szlakiem!"
Poznaj lidera Artboard 3

Liderzy wyprawy

Monika Ścibor

Laughter has no foreign accent!

Monika Ścibor

Jarek W. (Jay-Jay)

Podróżowanie to poznawanie ludzi..

Jarek W. (Jay-Jay)

Marek Wójciak

Nieustanny podróżnik i koneser baletowych linii

Marek Wójciak

Patryk Chudoba

Ach te Góry!

Patryk Chudoba

Anna Downar

Marzenia się nie spełniają, marzenia się spełnia.

Anna Downar

Ola Staromiejska

W pogoni za emocjami

Ola Staromiejska

Olga Potempa

Never stop exploring!

Olga Potempa

Monika Ścibor
Jarek W. (Jay-Jay)
Marek Wójciak
Patryk Chudoba
Anna Downar
Ola Staromiejska
Olga Potempa

INFORMACJE DLA UCZESTNIKÓW

Działając w ramach obowiązku informacyjnego wynikającego z przepisów powszechnie obowiązującego prawa – informujemy, że z uwagi na szybkość, zmienność i brak możliwości precyzyjnego przewidywania wprowadzania wewnętrznych regulacji sanitarnych państw, przez które przebiega podróż do miejsca docelowego imprezy turystycznej, może zaistnieć sytuacja, w której podróżny na podstawie ww. regulacji, będzie zobowiązany przed wjazdem na terytorium danego państwa – do wykonania testów na obecność wirusa SARS-CoV-2, a następnie do pokrycia kosztów jego wykonania w pełnej wysokości, w celu kontynuowania podróży do miejsca docelowego imprezy turystycznej. Niemniej jednak, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych uczestników, ze swojej strony zapewniamy pełne wsparcie w zakresie informacyjnym dotyczące: obowiązujących i bieżąco wprowadzanych regulacji na trasie podróży imprezy turystycznej. Takie informacje wysyłane są do uczestników konkretnych wyjazdów drogą emailową. Jednocześnie informujemy, że na podstawie art. X Regulaminu Imprez Turystycznych Podróżny może w każdym czasie przed rozpoczęciem imprezy turystycznej zrezygnować z udziału w imprezie turystycznej (odstąpić od umowy o udział w imprezie turystycznej), zgodnie z wyliczeniami kosztów rezygnacji zawartych w umowie.

Transport

Celujemy w najdogodniejsze loty z

WAW/KRK/WRO

Warszawa/Kraków/Wrocław

plane icon

KUT

Kutaisi

Cena biletu

900 pln - 1300 pln

Ceny lotów lubią się zmieniać! Zakładamy bufor bezpieczeństwa do 200 zł w ramach jakiego decydujemy o kupnie biletów dla zapisanych uczestników. Jeśli dopłata wyniesie więcej niż 200 zł, skontaktujemy się przed zakupem.

 

Decyzję o miejscu wylotu podejmuje Klub

Cena

Nasza cena dla Klubowiczów

3970 pln

Koszt wyprawy

lot

Koszt biletu

Koszt wyprawy:

I transza - 1400 PLN

Płatna miesiąc od momentu zapisania się na wyprawę

II transza - 1400 PLN

Płatna do miesiąca przed wyprawą

300 USD

Gotówka, którą należy przekazać liderowi na lotnisku.
Podana kwota jest kwotą orientacyjną.
Ostateczny koszt zależy od cen biletów lotniczych
i kursów walut.

Cena rynkowa:

5800 pln

Cena zawiera

 • Bezpieczną rezerwację - w przypadku odwołania wyprawy zwracamy 100% kosztów za wyjazd do 7 dni od jego odwołania oraz 100% kosztów za bilet w terminie 7 dni po zwrocie od operatora
 • transport wynajętym busem podczas całego wyjazdu z naszym najlepszym gruzińskim kierowcą
 • 10 noclegów w hostelach lub w kwaterach prywatnych w pokojach 2-6 osobowych
 • 10 śniadań
 • bogaty, autorski program wyjazdu
 • przejazd off road z Mestii do Ushguli
 • biesiadę w winnicy prowadzonej przez Polaków (kolacja i alkohol w cenie)
 • mały bagaż podręczny o wymiarach 40x20x25cm (w przypadku zakupu biletów lotniczych przez Klub)
 • bagaż do 10 kg o wymiarach 55x40x20cm (w przypadku zakupu biletów lotniczych przez Klub)
 • pierwszeństwo wejścia na pokład
 • wstęp do Jaskini Prometeusza
 • wstęp do Kanionu Okatse
 • wstęp do Kompleksu Skalnego Miasta Upliscyche
 • opiekę polskiego lidera
 • składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
 • ubezpieczenie wysokiej klasy KL - 400 000 zł + NNW - 25 000 zł + Bagaż - 3 000 zł + OC - 300 000 zł
 • niezbędnik Solisty

Cena nie zawiera:

 • biletu lotniczego (zakup biletu po stronie Klubu)
 • obiadów i kolacji
 • bagażu nadawanego (możliwość wykupienia przy zamówieniu)
 • kosztów wykonywania badań lekarskich, testów diagnostycznych oraz innych czynności wymaganych przez przepisy powszechnie obowiązującego prawa państw przez które przebiega podróż

Wybierz termin i leć z nami!

Ładowanie dostępnych terminów

Preloader

Zobacz również

Szlakiem dawnych karawan

Maroko Adventure

Zobacz terminy
Zobacz terminy

Perełka Norwegii

Lofoty

Zobacz terminy
Zobacz terminy

Kraina Ognia i Lodu

Islandia Classic

Zobacz terminy
Zobacz terminy

Zobacz również

Szlakiem dawnych karawan

Maroko Adventure

Zobacz terminy
Zobacz terminy

Perełka Norwegii

Lofoty

Zobacz terminy
Zobacz terminy

Kraina Ognia i Lodu

Islandia Classic

Zobacz terminy
Zobacz terminy