Gruzja tło L

Perła Kaukazu Gruzja

Wakacje w gruzińskim stylu

Do Gruzji jeździmy od 2013 roku i za każdym razem doświadczamy niezwykłej gościnności ze strony mieszkańców! Chcielibyśmy podzielić się z Wami zdobytym doświadczeniem i pokazać to, co najlepsze w tych okolicach. A możecie być pewni, że zrobimy to jak nikt inny! Noce, podczas wyprawy do Gruzji, spędzimy u naszych zaprzyjaźnionych Gruzinów, którzy ugoszczą nas śniadaniem, a na kolacje zaś wybierzemy tylko lokalne knajpki, gdzie spróbujemy tradycyjnych chaczapuri oraz pysznych chinkali. Rzecz jasna nie zabraknie gruzińskich win, i mocnej czaczy – lokalnego bimbru. Smakuje Wam? To świetnie, bo to tylko przystawka! Prawdziwe piękno Kaukazu odnajdziemy jednak w przyrodzie. Niespotykany w Polsce odcień zieleni, głębokie wąwozy, rwące rzeki i kaukaskie góry to istne perły tego regionu.

#solisciteam

Średni

Poziom
Średni

Wyprawy dla wszystkich podróżników – lekkie trekkingi – idealne dla osób, które nie mają
fantastycznej kondycji, ale lubią wędrówki i mają duże chęci :); dużo pieszego zwiedzania.
Transport wynajętymi, jak i lokalnymi, środkami transportu.

Podróżnik

Komfort
Podróżnik

Nocować będziemy w lokalnych hotelikach lub w lokalnych guesthousach, zazwyczaj w pokojach 2-5 osobowych. Łazienka w pokoju lub wspólna na piętrze.

Travel & Chill

Rodzaj
Travel & Chill
Podróże i plaża

Aktywne wakacje i odpoczynek w ciepłych krajach – klimatyczne hotele i najlepsze
guesthousy, 2-3 dni w jednym miejscu, przejazdy wynajętym busem. Dodatkowe opcje na różne aktywności: trekkingi, kursy gotowania, raftingi itd.

Plan wyprawy

 • Upliscyche
 • Cminda Sameba
 • Mestia
 • Kaukaz
 • Tbilisi
 • Kutaisi

Upliscyche – skalne miasto

Starożytne skalne miasto we wschodniej Gruzji zbudowane na skalistym i wysokim brzegu rzeki Kury. Tajemnicze zabudowania wykute w skale są mieszanką unikatowych stylów kulturowych Anatolii i Iranu, a także architektury pogańskiej i chrześcijańskiej. Zajrzymy do każdej jaskini i wnęki i zwiedzimy każdy kamienny dom, by poczuć świetność miasta sprzed stuleci, a dookoła nas rozpościerać będą się malownicze górzyste krajobrazy.

Cminda Sameba (Święta Trójca) – z widokiem na Kazbek

Cminda Sameba to klasztor położony niedaleko wioski Gergeti w północnej Gruzji. Widok klasztoru na tle drzemiącego wulkanu Kazbek po jednej stronie oraz pięknej i głębokiej kotliny po drugiej z pewnością zostanie z Wami na bardzo długo. Na wysokość 2170 m n.p.m. (na której znajduje się klasztor) wejdziemy o własnych siłach, aby w pełni doświadczyć panującego w tym miejscu niesamowitego klimatu.

Region Kachetia i urocze Sighnaghi – winne oazy

Gruzja zdecydowanie może się pochwalić pięknymi winnicami, w których powstaje wino. Zwłaszcza region Kachetia słynie z najlepszych gruzińskich win. W planie obowiązkowo zwiedzanie winnic i degustacje 🙂 W Kachetii nie brakuje również cennych zabytków kultury – wystarczy wymienić choćby klasztory w Gremi, Ikalto, Kwareli i Szuamcie. Szczególne miejsce pośród budowli sakralnych zajmuje najwyższa w kraju katedra Alawerdi z XI w. Sighnani to najmniejsze i najbardziej urocze miasteczko w tej okolicy. Gwarantujemy, że zakochacie się w tej części Gruzji!

Tbilisi - perła Kaukazu

Stolica Gruzji zwana perłą Kaukazu jest czarującą i fascynującą metropolią. Jej malownicze położenie oraz ciekawe zabytki w połączeniu z niezwykle gościnnymi mieszkańcami tworzą razem niepowtarzalną atmosferę orientalnego miasta, leżącego na pograniczu Europy i Azji. Pospacerujemy po otoczonych drzewami alejkach i zwiedzimy urokliwe Stare Miasto, nie zabraknie również pysznej gruzińskiej kuchni.

gruzja mestia góry kaukazu

Mestia – spotkanie z Kaukazem

Nasza wyprawa do Gruzji zakłada obowiązkowe, bliższe poznanie gór Kaukazu! Wyruszymy w drogę do Mestii – miasteczka położonego w cieniu majestatycznej Uszby (4710 n pm). W mieście odkryjemy baszty warowne Swanów oraz skosztujemy pierwszych gruzińskich przysmaków. Możliwość jazdy konnej, liczne górskie szlaki (w tym do lodowca Chalaadi) gwarantują, że zobaczymy Kaukaz w pełnej krasie!

KUTAISI – siedziba gruzińskiego parlamentu

Gruzja posiada pewne miasto… Miasto to nazywa się Kutaisi i słynie głównie z tego, że posiada… lotnisko. My, oprócz lotniska, zwiedzimy również katedrę Bagrati, która niegdyś była wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO, ale po kontrowersyjnej renowacji z 2017 roku została z niej wypisana – zabytek zdecydowanie wart naszej uwagi! Do Kutaisi przeniesiono gruziński parlament; znajduje się tutaj również interesująca fontanna na placu Agmaszenbeli ze złotymi figurkami w kształcie zwierząt: koni, baranów, tygrysów.

GRUZIŃSKA DROGA WOJENNA – górski folklor

Pod złowrogim określeniem kryje się malownicza trasa biegnąca w poprzek Wielkiego Kaukazu. Obfituje ona we wspaniałe widoki, jak i zabytki gruzińskiej cywilizacji. Gruzińska Droga Wojenna to przede wszystkim spora atrakcja dla miłośników gór, którzy równie wysoko cenią sobie zabytkową architekturę i folklor kaukaskich górali.

KANION OKATSE – pomosty pośród drzew

Nowo wybudowana trasa nad kanionem Okatse to gwarancja niezapomnianych widoków! Drewniane pomosty zbudowane na wysokości koron drzew umożliwiają panoramiczne podziwianie okolicy z dużej wysokości.

KATSKHI – klasztor na skalnej maczudze

Podziwiać będziemy budowlę powstałą na kolumnie (maczudze) Katskhi, którą datuje się na około VI – VIII w. Według naukowców jest to twór pogan wybudowany w celu czczenia zapomnianego już Boga Płodności. Na jego szczycie mieszka mnich, któremu za pomocą sznurka podawane jest jedzenie i woda.

DAVID GAREDŻA – z widokiem na Azerbejdżan

Przepiękny monastyr na gruzińskiej “pustyni” na granicy z Azerbejdżanem. Po zwiedzeniu kompleksu, wdrapiemy się na szczyt stoku, z którego rozpościera się bezkresny widok na Azerbejdżan. W okolicy spędzimy noc w bardzo klimatycznym miejscu prowadzonym przez naszych rodaków. 

Doświadcz

Noc w górskiej chacie w Ushguli i biesiady do białego rana

Ushguli to wioska znajdująca się na wysokości 2200 m n.p.m. – uważana jest za najwyżej położoną osadę Europy, a od XII wieku zamieszkują ją te same rody. Teren charakteryzują typowe dla tego miejsca wieżyczki obronne, a urocza kaplica na szczycie wzgórza pochodzi sprzed ponad ośmiu stuleci. Zachód i wschód słońca w najwyżej położonej osadzie? Takie wspomnienia tylko z solistami, bo spędzimy tu całą noc! Po nocy w górskiej chacie wyruszymy na trekking jednym z górskich szlaków. W planach mamy trekking do podnóży malowniczo położonego lodowca Shkhara. W planie wyprawy są również przewidziane noce we wspaniałych agroturystykach prowadzonych przez Polaków. Będziemy biesiadować do rana przy tradycyjnych gruzińskich potrawach i lokalnych trunkach!

Spróbuj

Chaczapuri i pierogi Chinkali

Gruzja słynie z dobrego jedzenia i my o tym dobrze wiemy. Spróbujemy chaczapuri, czyli gruzińskiego pieczywa zapiekanego tradycyjnie serem, pysznych pierożków chinkali z wyśmienitym bulionem w środku, który wypija się po rozgryzieniu pierożka, a na deser będziemy się zajadać czurczchelą z orzechów i winogron! Dla chętnych będzie lekcja gotowania z naszymi gruzińskimi przyjaciółmi!

Sprawdź się

Jazda konna po gruzińskich bezdrożach i spływ kajakowy

Solistowa wyprawa obowiązkowo ma w planie wyzwania dla spragnionych wrażeń. Tym razem przewidzieliśmy jazdę konną po górskich terenach (opcja cla chętnych za dodatkową opłatą) i spływ kajakowy w okolicach Tibilisi. Gruzja to świetne miejsce do uprawiania sportów wodnych na tutejszych, rwących rzekach. Gotowy? My tak!

xx
xx
xx

Zobacz co przed Tobą!

Dlaczego warto z nami jechać?

 • poznasz gruzińską kulturę
 • spróbujesz pierożków chinkali
 • odkryjesz góry Kaukazu
 • wybierzesz się na całodniowy trekking
 • będziesz podziwiać niesamowitą naturę
 • zrobisz samodzielnie chinkali z gruzińskimi gospodarzami
 • zobaczysz stolicę Gruzji
 • zachwycisz się lodowcem Shkhara
 • napijesz się gruzińskiego wina
 • będziesz się świetnie bawił w solistowym towarzystwie!

Liderzy wyprawy

Olga Małasiewicz

Skupiam się w życiu na ciągłym poszukiwaniu nowych wrażeń, na poznawaniu ciekawych ludzi, kultur i tradycji, na tworzeniu okazji do doświadczania szalonych rzeczy oraz próbowania smacznych potraw. Podróże autostopem jak i spanie pod namiotem nie jest mi zupełnie straszne. Zasiedziałam się na dłuższą chwilę zarówno w Barcelonie, na Teneryfie, na Majorce czy też w Stanach. Na chwilę obecną zatrzymałam się we Wrocławiu i zakotwiczyłam u Solistów i mam nadzieję, że będzie to dłuższa chwila :)
Poznaj lidera Artboard 3

wiatr we włosach i hakuna matata

Justyna Kulczycka

Moja zawodowa codzienność przypomina bardziej sceny z filmów Tarantino niż krajobrazy z National Geographic. Aby to zmienić i dodać życiu kolorytu znalazłam się w Solistach :) Na co dzień sumienna pani doktor, w wolnej chwili niczym superbohater przeobrażam się w podróżnika pełną gębą. Dużo mówię i to podobno nawet z sensem :D Miewam szalone pomysły i co gorsza je realizuję. Jem zbyt dużo czekolady, a w podróży często nadmiernie ekscytuję się otaczającym światem. Kocham góry, bezkres mórz ale moim żywiołem jest powietrze (szczególnie z pozycji paralotni) - dlatego ze mną na tripie na pewno poczujecie wiatr we włosach :)
Poznaj lidera Artboard 3

Spacerem po świecie. Czasem też galopem.

Joanna Sędek

Kiedyś miałam pracę i hobby... Teraz obie te sfery połączyły się w jedno i mam już tylko szczęście :) Lubię zwiedzać świat, a jeszcze bardziej lubię pokazywać ludziom jaki ten świat jest piękny. Kocham siedzieć w siodle i jak można oglądać, albo nawet lepiej - pokazać świat z tej perspektywy to już jest radość nie z tej Ziemi...Uwielbiam Islandię. Lubię też spacery... Poza tym dużo się śmieję. Ludzie śmieją się razem ze mną. Mówią potem po wyjazdach, że im się to podoba. Dlatego dalej jeżdżę i cieszę się razem z nimi. Takie perpetum mobile. Wsiadacie? :)
Poznaj lidera Artboard 3

Liderzy wyprawy

Olga Małasiewicz

wiatr we włosach i hakuna matata

Justyna Kulczycka

Spacerem po świecie. Czasem też galopem.

Joanna Sędek

Transport

Bezpośrednie połącznie z Katowic lub Wrocławia! Bardzo wygodny lot.

WRO / KTW

Wrocław / Katowice

plane icon

KUT

Kutaisi

Cena biletu

1200 pln

Ceny lotów lubią się zmieniać! Na chwilę tworzenia oferty koszt przelotu to 1200 zł. Zakładamy bufor bezpieczeństwa do 200 zł w ramach jakiego decydujemy o kupnie biletów dla zapisanych uczestników. Jeśli dopłata wyniesie więcej niż 200 zł, skontaktujemy się przed zakupem.

Uwaga! W zależności od dostępnych terminów lotów – nasz wyjazd może skończyć się 7 maja w godzinach wieczornych lub 8 maja w godzinach porannych!

Cena

Nasza cena dla Klubowiczów

3195 pln

Koszt wyprawy

lot

Koszt biletu

Koszt wyprawy:

I transza - 950 PLN

Płatna miesiąc od momentu zapisania się na wyprawę

II transza - 950 PLN

Płatna do miesiąca przed wyprawą

350 USD

Gotówka, którą należy przekazać liderowi na lotnisku.
Podana kwota jest kwotą orientacyjną.
Ostateczny koszt zależy od cen biletów lotniczych
i kursów walut.

Cena rynkowa:

7250 pln

Cena zawiera

 • transport wynajętym busem podczas całego wyjazdu z naszym najlepszym gruzińskim kierowcą i przyjacielem - Anzorem
 • 10 noclegów w hostelach lub w kwaterach prywatnych w pokojach 2-5 osobowych
 • 10 śniadań
 • bogaty, autorski program wyjazdu
 • przejazd off road z Mestii do Ushguli
 • biesiadę w winnicy prowadzonej przez Polaków (kolacja i alkohol w cenie)
 • bagaż podręczny o maksymalnych wymiarach 40 x 30 x 20 cm
 • duży bagaż podręczny o maksymalnych wymiarach 55 x 40 x 23 cm
 • dodatkowy bagaż w bagażu rejestrowanym kupowanym dla całej grupy – 4 kg/os
 • pierwszeństwo wejścia na pokład
 • bilety wstępu do zwiedzanych atrakcji z programu
 • opiekę polskiego lidera
 • ubezpieczenie NNW i OC w wersji rozszerzonej (200 000 zł Hestia Podróże)
 • niezbędnik Solisty

Cena nie zawiera:

 • biletu lotniczego (zakup biletu po stronie Klubu)
 • obiadów i kolacji
 • Opcjonalnych atrakcji:
 • przejazdu jeepem do kościółka pod Kazbekiem w 2 strony (50 zł/os)
 • całodziennej konnej wycieczki po górach w okolicach Mestii (120 zł/os)

Wybierz termin i leć z nami!

Od

27 IV 2019

Do

08 V 2019

Lider

Justyna Kulczycka

Cena wyprawy

3195 pln

Cena lotu

1200 pln

Od

15 VI 2019

Do

25 VI 2019

Lider

Joanna Sędek

Cena wyprawy

3195 pln

Cena lotu

1200 pln

Od

06 VII 2019

Do

16 VII 2019

Lider

Olga Małasiewicz

Cena wyprawy

3195 pln

Cena lotu

1200 pln

Od

10 VIII 2019

Do

20 VIII 2019

Lider

Tycjan Trzpiola

Cena wyprawy

3195 pln

Cena lotu

1200 pln

Od

07 IX 2019

Do

17 IX 2019

Lider

Piotr Drgas

Cena wyprawy

3195 pln

Cena lotu

1200 pln

Masz pytania?
Sprawdź odpowiedzi na najczęstsze z nich

klub@solisci.pl
+48 530 260 680

Zobacz również

Koleją transsyberyjską do Pekinu

Rosja, Mongolia, Chiny

Zobacz terminy
Zobacz terminy

Perełka Norwegii

Lofoty

Zobacz terminy
Zobacz terminy

Zobacz również

Koleją transsyberyjską do Pekinu

Rosja, Mongolia, Chiny

Zobacz terminy
Zobacz terminy

Perełka Norwegii

Lofoty

Zobacz terminy
Zobacz terminy