Przygoda w dzikiej Afryce 3

Zdobądź Dach Afryki Kenia & Tanzania & Kilimandżaro

Pomysł na wyprawę marzeń

Afryka to marzenie każdego podróżnika. Już niedługo to marzenie spełnimy! Nieodkryte tereny dżungli, ciągnące się w nieskończoność sawanny, dzika zwierzyna i zapierające dech w piersi krajobrazy to tylko przedsmak emocji, jakie towarzyszyć nam będą podczas trekkingu na Dach Afryki – Kilimandżaro!

                                                                                                                 #soliściteam

Wymagający

Poziom
Wymagający

Wyprawy dla osób o dobrej kondycji fizycznej – wymagające dobrego przygotowania
fizycznego, kilkudniowe trekkingi (często na duże wysokości) i przeprawy.

Backpacker

Komfort
Backpacker

To będzie prawdziwa backpackerska przygoda! Spać będziemy w klimatycznych hostelach, w pokojach wieloosobowych. Łazienki dzielone wraz ze współlokatorami lub innymi gośćmi hostelu.

Extreme

Rodzaj
Extreme
Dla najtwardszych

Wszystko co niestandardowe wymagające wyjścia poza strefę komfortu.
Wyjazdy tematyczne, dla każdego kto chce zmierzyć się z własnymi słabościami – długie
trekkingi, zdobywanie szczytów, raftingi, jachtem na spitsbergen, przeprawy przez dżunglę. Wymagana bardzo dobra kondycja fizyczna i mocny charakter.

Plan wyprawy

Nairobi - miejskie oblicze Kenii

Nairobi to stolica i największe miasto Kenii. Znacznie różni się od miast, które znamy z Europy czy Azji. Tylko tutaj zaledwie kilkaset metrów od wysokich wieżowców podziwiać możemy stada dzikich afrykańskich zwierząt. To w tym miejscu zetkniemy się z najbardziej nowoczesnym obliczem Kenii, poznamy jej historię i miejskie życie jej mieszkańców.

Safari w Parku Narodowym Tarangire

Park Tarangire to jeden z najpiękniejszych i najbardziej rozległych kenijskich parków narodowych. Jego tereny przemierzymy jeepami z napędem 4×4, z których podziwiać można stada lwów, zebr i żyraf, a przede wszystkim liczne rodziny słoni. Noc spędzimy w malowniczym miejscu – w namiocie, postawionym w samym sercu parku!

Safari w Parku Narodowym Manyara

W Parku Manyara spotkamy się z zupełnie inną fauną i florą niż w Tarangire. Tereny Manyara są bardzo podmokłe i bogate w rzeki oraz jeziora (a co za tym idzie – niezwykle zielone). Z tego też powodu jego głównymi mieszkańcami są flamingi i hipopotamy.

 

Wejście na Kilimandżaro - Dach Afryki

Na granicy Kenii i Tanzanii, z sawannowej równiny majestatycznie wyrasta góra-legenda, czyli Kilimandżaro (5895 m n.p.m). Dla nas to wyprawowy “gwóźdź programu” i prawdziwe kondycyjne wyzwanie. Wyprawa trwa 6 dni i jest w pełni obsługiwana przez jedną z najlepszych lokalnych agencji górskich.W cenie oprócz posiłków i sprzętu campingowego mamy opiekę przewodników, którzy kontrolują nasz stan zdrowia oraz dbają o dobre nastroje w grupie. 

Zdobądź Dach Afryki 3

Trekking marzeń!

Czeka nas trekking nie wymagający umiejętności technicznych, jednak sprawiający problemy ze względu na dużą różnicę wysokości. Należy pamiętać, że na górze każdy radzi sobie inaczej – ilu ludzi, tyle historii. Zapisz swoją osiągając szczyt Uhuru Peak – satysfakcja nie do opisania!

DOŚWIADCZ:

Afrykańska fauna i flora!
Na wyprawie niejednokrotnie będziemy mieli okazję  podziwiać wspaniałą przyrodę Afryki, którą znamy głównie z filmów przyrodniczych National Geographic. Podczas Safari  w Parkach Narodowych Tarangire i Manyara będziemy mogli z bliska zobaczyć liczne dzikie zwierzęta, takie jak lwy, słonie, żyrafy, zebry czy flamingi!

SPRÓBUJ

Afrykańska kuchnia
Podczas trekkingu na Kilimandżaro oprócz tragarzy,będą towarzyszyć nam kucharze, które będą przygotowywać nam najlepsze afrykańskie specjały. Kenia i Tanzania słyną przede wszystkim z dobrej jakości mięsa, którego warto spróbować w lokalnych restauracjach. Wegetarianom z pewnością przypadnie do gustu maniok w sosie kokosowym lub smażony ryż z ciecierzycą i kolendrą. Będąc w Kenii warto spróbować również świeżo palonej kenijskiej kawy. 

SPRAWDŹ SIĘ

Trekking na Kilimandżaro 
Wyprawa na Dach Afryki (jednego ze szczytów Korony Ziemi) to świetna okazja, aby sprawdzić swoje możliwości, kondycję fizyczną i ducha walki! Trekking na Kili nie jest łatwy, ale gwarantuje najpiękniejsze afrykańskie widoki i przygodę życia!

ODETCHNIJ

Diani Beach
Po trekkingu na Kilimandżaro czeka nas odpoczynek na niebiańskiej plaży Diani. Lazurowa woda, biały piasek i wysokie palmy to wszystko czego nam trzeba, aby się zrelaksować. Znajdzie się czas zarówno na leniwe wylegiwanie na plaży, jak i pływanie oraz snorkeling.

xx
xx
xx
xx

Liderzy wyprawy

Tomasz Habdas

Urodziłem się trochę ponad 30 lat temu w Żywcu, w sercu Beskidów Zachodnich. Tam się wychowałem i tam zrodziła się wielka miłość do gór, która trwa do dzisiaj. Później swoje życie związałem z Warszawą, ale w każdej wolnej chwili uciekam na południe, by choć trochę pobyć nad poziomem morza. Z jednej strony jestem umysłem mocno ścisłym i analitycznym, ale z drugiej uwielbiam przyrodę i naturę. Każdego dnia odnajduję powód do uśmiechu bo radość w życiu jest bardzo ważna.
Poznaj lidera Artboard 3

Liderzy wyprawy

Tomasz Habdas

Transport

TXL

Berlin

plane icon

NBO

Nairobi

Cena biletu

2400 pln

Ceny lotów lubią się zmieniać! Na chwilę tworzenia oferty koszt przelotu 2400 zł. Zakładamy bufor bezpieczeństwa do 200 zł w ramach jakiego decydujemy o kupnie biletów dla zapisanych uczestników. Jeśli dopłata wyniesie więcej niż 200 zł, skontaktujemy się przed zakupem.

Cena

Nasza cena dla Klubowiczów

10410 pln

Koszt wyprawy

lot

Koszt biletu

Koszt wyprawy:

I transza - 2800 PLN

Płatna miesiąc od momentu zapisania się na wyprawę

II transza - 2800 PLN

Płatna do miesiąca przed wyprawą

1300 USD

Gotówka, którą należy przekazać liderowi na lotnisku.
Podana kwota jest kwotą orientcyjną.
Ostateczny koszt zależy od cen bieltów lotniczych
i kursów walut.

Cena rynkowa:

17500 pln

Cena zawiera

 • noclegi w hostelach i guesthousach
 • transport na całej trasie
 • przejazd pociągiem malowniczą trasą z Mombasy do Nairobi
 • wejście do Kenyatta International Conference Centre w Nairobi
 • wejście na Kilimandżaro trasą Marangu
 • opiekę lokalnych przewodników podczas trekkingu na Kilimandżaro
 • wyżywienie podczas trekkingu na Kilimandżaro
 • sprzęt campingowy podczas trekkingu na Kilimandżaro
 • wizyta na plantacji kawy
 • odwiedziny w prawdziwej wiosce Masajów
 • wysokiej klasy ubezpieczenie OC i NNW (suma 200 000 zł)
 • opiekę doświadczonego lidera
 • niezbędnik solisty

Cena nie zawiera:

 • biletu lotniczego (kupno po stronie Klubu)
 • wizy do Kenii i Tanzanii (100$)
 • wyżywienia

Wybierz termin i leć z nami!

Od

03 X 2019

Do

19 X 2019

Lider

Tomasz Habdas

Cena wyprawy

10410 pln

Cena lotu

2400 pln

Masz pytania?

klub@solisci.pl
+48 530 260 680