Z cyklu Live Wild 52

Z cyklu Live Wild Bieszczadzki zimowy trekking

Pomysł na weekend marzeń

Soliści – przygotowaliśmy dla Was wyjątkowy górski wyjazd, w dodatku o malowniczej, choć wymagającej porze roku. A jeśli wędrować po górach zimą, to tylko w Bieszczadach.
Zabierzemy Was do najlepszego miejsca wypadowego w wysokie partie Bieszczadów, do Ustrzyk Górnych. Naszą bazą wypadową będzie nieduża, choć znana osada Ustrzyki Górne, z której wiodą główne szlaki w najbardziej widokowe rejony Bieszczadów. Dach nad głową znajdziemy w Hotelu Górskim PTTK, by bezpiecznie regenerować siły przed wędrówkami.

#SolisciTeam

 

Aktywny

Poziom
Aktywny

Wyprawy dla osób lubiących aktywne spędzanie czasu – bogate w długie spacery i trekkingi,
przemieszczanie się z plecakiem, podróże lokalnym transportem.

Żyj dziko

Komfort
Żyj dziko

Jak na prawdziwych wędrowców przystało noce będziemy spędzać w namiotach lub w wygodnych camperach (Kanada z Alaską i Australia). Do dyspozycji uczestników: namioty 2-4 osobowe, kuchenki gazowe i w niektórych opcjach krzesła campingowe.

Adventure

Rodzaj
Adventure
Dla doświadczonych

Wyprawa pełna przygód – autorskie trasy (często przecieranie po raz pierwszy), wejście tam
gdzie i jak daleko się da ;), przejazdy lokalnym transportem, dużo chodzenia z plecakiem, 1-3 dniowe trekkingi i przeprawy.

Plan wyprawy

 • Ustrzyki Górne
 • Połonina Caryńska
 • Rozsypaniec
 • Halicz
 • Tarnica
 • Wielka Rawka

Rozsmakuj się w Bieszczadach!

Jeśli lubisz ciszę, jeśli lubisz wędrować, nie obce Ci są podmuchy lodowatego wiatru mrożące twarz i czołówka rozświetlająca mrok kiedy stąpasz po zaśnieżonej ścieżce, to ten wyjazd jest dokładnie dla Ciebie. I choć na górze często ciszę zagłusza dudniący wiatr, to ponownie można jej zaznać chroniąc się w prawdziwej karpackiej puszczy.

Zaplanowane trasy, które latem potrafią być dla większości krótszym lub dłuższym spacerem zimą potrafią nabrać zgoła odmiennego wyrazu. I tylko od pogody zależy, jak bardzo dostaniemy w kość. Ale czy jest coś piękniejszego, niż satysfakcja z dobrze spożytkowanego czasu, kiedy po całym dniu wyzwań wciąż Ci mało?

Dowiedz się jak zachować bezpieczeństwo w górach podczas zimy

I choć Bieszczady często traktowane są z przymrużeniem oka, jako góry stosunkowo niskie i niewymagające, to w zimie potrafią nie tylko dać w kość, potrafią również być niebezpieczne.

Otwarte przestrzenie połonin przy niesprzyjającej pogodzie – mroźnym wietrze i słabej widoczności – potrafią zmylić niedostępnością niejednego wędrowca spychając go ze szlaku. Podczas wieczornych integracji oraz na szlaku znajdziemy więc czas na ciekawostki i rady o tym, jak bezpiecznie poruszać się po górach w zimie.

Integracja przy ognisku

Weekend w Bieszczadach to nie tylko górskie wędrówki, ale też czas spędzony przy ciepłym ognisku. Zapewniamy miłe towarzystwo podobnie myślących podróżników i wiele śmiechu! To będzie okazja na wymianę doświadczeń podróżniczych oraz przeróżnych porad i ciekawostek. 

DZIEŃ 1 - PIĄTEK [12 KM MARSZU]

Ustrzyki Górne – Hotel Górski PTTK

 

Spotykamy się o godzinie 11.00 na parkingu Hotelu Górskiego PTTK i tam omówimy zasady zimowego wędrowania, porozmawiamy o właściwym wyposażeniu na wyjście w góry i zrobimy wspólny przegląd sprzętu, jaki zabraliśmy ze sobą, tak aby nikomu nie zabrakło niczego istotnego w ekwipunku.

Bezpieczeństwo, szczególnie w porze zimowej, to sprawa niebagatelna. Okres zimy, to dość krótkie dni, dlatego nie czekając, około godziny 13 zaopatrzeni w ciepły napitek i  energetyczne przekąski wyruszymy w kierunku Połoniny Caryńskiej, na której będziemy mogli podziwiać odchodzący ku nocnemu odpoczynkowi dzień.

Powrót do naszego punktu zakwaterowania będziemy realizować już po zmroku, co będzie dodatkową okazją wsłuchania się tę magiczną cześć dnia, kiedy miliony gwiazd rozbłyskują nad głowami. Piątkowe wyjście nie będzie bardzo angażujące kondycyjnie, dlatego po powrocie spędzimy wesoły czas przy ognisku, tuż obok płynącego potoku Wołosaty ciesząc się ciepłem bijącym od ognia, delektując przepyszną, rozgrzewającą zupą wprost z usmolonego kociołka.

 

DZIEŃ 2 - SOBOTA [19 KM MARSZU]

Ustrzyki Górne/Wołosate – Rozsypaniec – Halicz – Tarnica – Wołosate/Ustrzyki Górne  

 

Sobota będzie dniem pełnym wyzwań i pięknych widoków. Tego dnia wybierzemy się na najbardziej widokowy, ze wszystkich widokowych szlaków w Bieszczadach. Wyruszymy z miejscowości Wołosate – to tam jest właśnie ta magiczna czerwona kropka na szlakowskazie, która rozpoczyna lub kończy (w zależności od obranego kierunku) wędrówkę Głównym Szlakiem Beskidzkim.

My również wyruszymy śladem tego szlaku, gdzie początkowe kilometry wiodły będą wąską dróżka, przez las w kierunku Przełęczy Bukowskiej, tuż przy samej granicy z Ukrainą. Od Przełęczy zaczniemy doznawać wszystkiego, co w Bieszczadach najpiękniejsze.

Kolejno zdobywać będziemy: Rozsypaniec, Halicz (trzeci pod względem wysokości), ciesząc oko przepięknymi panoramami na polskie i ukraińskie Bieszczady. Trawersując Kopę Bukowską i Krzemień dotrzemy do przełęczy pod Tarnicą, na którą wejdziemy, aby podziwiać przy odrobine szczęścia przepiękny zachód słońca w otoczeniu połonin.

Po powrocie będziemy integrować się przy ognisku piekąc wspólnie kiełbaski o rozprawiając o naszej pasji.

 

DZIEŃ 3 - NIEDZIELA [12 km marszu]

Ustrzyki Górne – Wielka Rawka – Ustrzyki Górne

 

Po niedzielnym śniadaniu nie ma lepszej metody na przebudzenie, jak wyjść na mróz i wyruszyć przed siebie „rozprostować kości”. Dlatego przed droga powrotną do domów, dobrze się wszyscy dotlenimy wędrując na Wielką Rawkę.

Wymarsz nastąpi bezpośrednio z hotelu. Poprzez drogę asfaltowa, ścieżkę przez las, wprost do góry wejdziemy ponad jego granicę żeby zobaczyć, jak Połonina Caryńska z piątkowego zachodu słońca, jak Tarnica z sobotniego dnia, wygląda właśnie stąd, z innej perspektywy.

Powrót na parking hotelu planowany jest na godzinę 14, gdzie pożegnamy się i już zaczniemy tęsknic za kolejnym wspólnym wypadem w góry.

 

 

Z cyklu Live Wild 19

Atrakcje, które na Ciebie czekają?

 • Około 43 km marszu po najbardziej widokowych bieszczadzkich połoninach w środku zimy.
 • Bezpieczny i wygodny nocleg w hotelu Górskim PTTK.
 • Ogniskowe opowieści o bieszczadzkich wędrówkach.
 • Porady, jak bezpiecznie wędrować po górach i jak sobie radzić w trudnych sytuacjach w terenie.
 • Wspólne gotowania w bushcraftowym stylu połączone z nauka rozpalania ognia w każdych warunkach.

Weekend #LiveWild - dlaczego warto jechać?

 • Spędzisz niesamowicie aktywny weekend w Bieszczadach w gronie innych górskich włóczęgów, rozkoszując się urokami zimy w najpiękniejszych górach.
 • Dowiesz się jak bezpiecznie wędrować po górach.
 • Posłuchasz opowieści o bieszczadzkiej historii, ciekawostek ze szlaku oraz anegdot z wędrówek poza szlakiem.
 • Nauczysz się jak skutecznie rozpalić ogień a potem wspólnie z resztą grupy przygotujesz pyszną kolację w bushcraftowym klimacie.
 • Zasmakujesz ciszy i wolności, i wcale nie będziesz mieć ochoty żeby ten weekend się kończył.
 • Będziesz się świetnie bawił w solistowym gronie.

* Program oraz trasa przejścia może ulec zmianie w związku z warunkami atmosferycznymi. Ostateczną decyzję podejmuje lider na miejscu.

Transport

Termin już minął

Cena

Nasza cena dla Klubowiczów

590 pln

Koszt wyprawy

Koszt wyprawy:

I transza - 295 PLN

Płatna miesiąc od momentu zapisania się na wyprawę

II transza - 295 PLN

Płatna do miesiąca przed wyprawą

Podana kwota jest kwotą orientcyjną.

Cena zawiera

 • Dwie noce wraz ze śniadaniem w Hotelu Górskim PTTK.
 • Porady i wskazówki jak przygotować się do wyjścia w góry.
 • Program wieczorny z prelekcją o wędrówkach z dala od cywilizacji.
 • Podstawy praktyczne z zakresu bushcraftu; od skutecznego sposobu rozpalenia ogniska do porad jak przetrwać w trudnym terenie.
 • Dwie kolacje przy ognisku wraz z praktyczną nauką improwizowanego przyrządzania posiłku.
 • Masę wędrówek i podziwianie zachodów słońca nad rozległymi dolinami.
 • Jedyną w swoim rodzaju przygodę z cyklu #LiveWild.
 • Ubezpieczenie podróżne.
 • Opiekę doświadczonego lidera.

Cena nie zawiera:

 • Dojazdu na miejsce zbiórki (Hotel Górski PTTK) i transportu powrotnego.
 • Wyżywienia (poza 2 śniadaniami i składnikami na dwie kolacje przy ognisku).

Wybierz termin i jedź z nami!

Ładowanie dostępnych terminów

Preloader

Zobacz również

Live Wild – Śladami Olimpijczyków

Biegówki w Gorcach

Zobacz terminy
Zobacz terminy

Z cyklu Live Wild

Beskid Śląski na rakietach śnieżnych

Zobacz terminy
Zobacz terminy

Z cyklu Live Wild

Karkonosze zimą

Zobacz terminy
Zobacz terminy

Zobacz również

Live Wild – Śladami Olimpijczyków

Biegówki w Gorcach

Zobacz terminy
Zobacz terminy

Z cyklu Live Wild

Beskid Śląski na rakietach śnieżnych

Zobacz terminy
Zobacz terminy

Z cyklu Live Wild

Karkonosze zimą

Zobacz terminy
Zobacz terminy