Z cyklu Live Wild 168

Z cyklu Live Wild Bieszczadzka zima z dala od cywilizacji

Pomysł na weekend marzeń

Soliści – przygotowaliśmy dla Was wyjątkowy weekend, pełen wędrówek po malowniczych, zimowych górach. A jeśli już wędrować, to najlepiej pośród pięknych przestrzeni w sercu Bieszczad. Zabierzemy Was do klimatycznej Bacówki pod Małą Rawką, ukrytej z dla od cywilizacji, gdzie światła miasta nie sięgają, gdzie szum ulicy nie dociera, gdzie wzrok sąsiadów nie zagląda w okna, bo sąsiedztwem Bacówki są tylko góry wraz z dziką naturą skrytą w bieszczadzkich lasach.

#SolisciTeam

 

Aktywny

Poziom
Aktywny

Wyprawy dla osób lubiących aktywne spędzanie czasu – bogate w długie spacery i trekkingi,
przemieszczanie się z plecakiem, podróże lokalnym transportem.

Żyj dziko

Komfort
Żyj dziko

Jak na prawdziwych wędrowców przystało noce będziemy spędzać w namiotach lub w wygodnych camperach (Kanada z Alaską i Australia). Do dyspozycji uczestników: namioty 2-4 osobowe, kuchenki gazowe i w niektórych opcjach krzesła campingowe.

Adventure

Rodzaj
Adventure
Dla doświadczonych

Wyprawa pełna przygód – autorskie trasy (często przecieranie po raz pierwszy), wejście tam
gdzie i jak daleko się da ;), przejazdy lokalnym transportem, dużo chodzenia z plecakiem, 1-3 dniowe trekkingi i przeprawy.

Plan wyprawy

 • Mała Rawka
 • Połonina Caryńska
 • Brzegi Górne
 • Przełęcz Wyżna
 • Dział
 • Przełęcz Wyżniańska
 • Tarnica
 • Wołosate

Bieszczadzkie cudo natury

“Rzucić wszystko i wyjechać w Bieszczady” – z pewnością wielu z Was rozważało tę opcję. Bajkowe krajobrazy i ogromna ilość malowniczych szlaków to główne zalety tego pasma górskiego – o każdej porze roku!

My przybliżymy Wam Bieszczady w wersji zimowej. W trakcie weekendu czeka nas wiele tras do przebycia, wiele widoków do zobaczenia, wiele emocji, które pozostaną w pamięci i sercach.

 

Bushcraftowa integracja przy ognisku

Weekend w Bieszczadach to nie tylko górskie wędrówki, ale też czas spędzony przy ciepłym ognisku. Zapewniamy miłe towarzystwo podobnie myślących podróżników i wiele śmiechu!

To będzie też okazja na wymianę doświadczeń podróżniczych oraz przeróżnych porad i ciekawostek. Choć Bieszczady często traktowane są z przymrużeniem oka, jako góry stosunkowo niskie i niewymagające, to w zimie potrafią nie tylko dać w kość, potrafią również być niebezpieczne.

Dlatego też dowiecie się jak z rozwagą poruszać się po górach w zimie i jak zachować się w kryzysowej sytuacji.

 

DZIEŃ 1 - PIĄTEK [8.5 KM MARSZU]

Bacówka pod Małą Rawką – Mała Rawka – Bacówka pod Małą Rawką

 

Spotykamy się o godzinie 11.00. Przed wyjściem w góry omówimy zasady zimowego wędrowania, porozmawiamy o właściwym wyposażeniu na wyjście w góry i zrobimy wspólny przegląd sprzętu, aby nie zabrakło nam niczego w naszym ekwipunku wyprawowym.

Bezpieczeństwo, szczególnie w porze zimowej, to sprawa najważniejsza. Zima, to znacznie krótsze dni, dlatego nie chcąc tracić czasu około godziny 13 zaopatrzeni w ciepłe płyny i energetyczne przekąski wyruszymy w kierunku Małej Rawki.

Wspinając się najpierw mozolnie do góry przez las, po dotarciu na szczyt będziemy mogli podziwiać zachodzące słońce daleko za słowackimi pasmami gór. Powrót do Bacówki odbywać się będzie po zmroku.

Wsłuchując się w głosy lasu być może uda się nawet usłyszeć wilki, jeśli śnieg nie będzie zbyt głośno skrzypiał pod butami. Po powrocie spędzimy czas przy ognisku wspólnie przygotowując kolację i dzieląc się naszymi podróżniczymi opowieściami.

DZIEŃ 2 - SOBOTA [17 KM MARSZU]

Bacówka pod Małą Rawką – Połonina Caryńska – Brzegi Górne – Przełęcz Wyżnia – Dział – Mała Rawka – Bacówka pod Małą Rawką

 

Sobota rozpocznie się bardzo wcześnie. Jeśli chcemy zdążyć na wschód słońca, musimy wyruszyć ponad 2 godziny przed jego wschodem.

Dzień dobry sobocie powiemy na Połoninie Caryńskiej, na którą dotrzemy żółtym szlakiem. Przemierzymy lasem szlak do Brzegów Górnych, gdzie zorganizujemy polowe śniadanie.

Następnie szlak wiódł będzie kolorem czerwonym w kierunku Połoniny Wetlińskiej, potem w środku lasu odbijemy na szlak żółty, którym dotrzemy do Przełęczy Wyżniej.

Dalsza część wędrówki wiodła będzie otwartym terenem w kierunku Małej Rawki, gdzie musimy dotrzeć na zachód słońca.

Kiedy już pożegnamy dzień oblani złotymi promieniami, udamy się, zaopatrzeni w światło czołówek wprost do Bacówki, gdzie będziemy kontynuować naszą integrację.

DZIEŃ 3 - NIEDZIELA [11 km marszu]

Przełęcz Wyżniańska (transport do Wołosatego) – Tarnica – Wołosate – transport do Przełęczy Wyżniańskiej

 

Po niedzielnym śniadaniu, na dobre zakończenie weekendu pełnego wędrówek i niezapomnianych chwil, pozwolimy sobie na skonsumowanie wisienki z bieszczadzkiego tortu i wyruszymy na Tarnicę.

Z parkingu na Przełęczy Wyżniańskiej zostaniemy przetransportowani do Wołosatego, skąd rozpoczyna się niebieski szlak na Tarnicę. Niespiesznie wyruszymy w górę, aby jeszcze przed południem cieszyć się urzekającymi widokami na ośnieżone szczyty rozlewające się dookoła.

Po pamiątkowym zdjęciu przy krzyżu wrócimy tym samym szlakiem do Wołosatego, skąd zostaniemy przewiezieni na parking na Przełęczy Wyżniańskiej, gdzie zakończymy, we wczesnych godzinach popołudniowych nasz szalony weekend i tęskniąc bezpiecznie wrócimy do domów.

 

 

Z cyklu Live Wild 163

Atrakcje, które na Ciebie czekają?

 • Około 36 km zimowej wędrówki po malowniczych szlakach Bieszczadzkiego Parku Narodowego.
 • Pobyt w Bacówce położonej z dala od cywilizacji.
 • Ogniskowe opowieści o bieszczadzkich wędrówkach.
 • Porady, jak bezpiecznie wędrować po górach i jak sobie radzić w trudnych sytuacjach w terenie.
 • Wspólne gotowania w bushcraftowym stylu połączone z nauka rozpalania ognia w każdych warunkach.

Weekend #LiveWild - dlaczego warto jechać?

 • Spędzisz niesamowicie aktywny weekend w Bieszczadach w gronie innych górskich włóczęgów, rozkoszując się urokami zimy w najpiękniejszych górach.
 • Dowiesz się jak bezpiecznie wędrować po górach.
 • Posłuchasz opowieści o bieszczadzkiej historii, ciekawostek ze szlaku oraz anegdot z wędrówek poza szlakiem.
 • Nauczysz się jak skutecznie rozpalić ogień a potem wspólnie z resztą grupy przygotujesz pyszną kolację w bushcraftowym klimacie.
 • Zasmakujesz ciszy i wolności, i wcale nie będziesz mieć ochoty żeby ten weekend się kończył.
 • Będziesz się świetnie bawił w solistowym gronie.

* Program oraz trasa przejścia może ulec zmianie w związku z warunkami atmosferycznymi. Ostateczną decyzję podejmuje lider na miejscu.

Piotr Ścibior - solistowy włóczęga

instagram: @z.dala.od.cywilizacji

 

Zwykłem mawiać, że nasze życie, kiedy znajdujemy się w jego bieżącym momencie, to „wypadkowa wielu przypadków”, których doświadczamy w trakcie drogi, jaką kroczymy przez życie. Tak właśnie było w przypadku mojej pierwszej wizyty w Bieszczadach ponad ćwierć wieku temu. Pojechałem i przepadłem.

 

I choć urodziłem się na Kujawach, na co dzień mieszkam w Warszawie, to moim prawdziwym domem są Bieszczady. Jestem bezwzględnie zakochany i permanentnie uzależniony.

 

Przez lata miałem okazję wędrować po różnych ścieżkach, ale to ten karpacki rejon najbardziej mnie przyciąga. Tam odnajduję spokój, tam dostrzegam pierwotne piękno przyrody, tam oddycham pełną piersią.

Dlatego kiedy mam choćby krótką chwilę, wrzucam do plecaka kawałek karimaty, śpiwór, kubek i nóż, i jadę żeby poleżeć na miękkiej trawie przy skwierczącym ognisku wpatrzony w niezliczone gwiazdy, które migocząc usypiają moją skołataną duszę.

 

Chcąc się podzielić swoimi emocjami zacząłem prowadzić bloga na Instagramie: z dala od cywilizacji. Nazwa jest dokładnie tą wypadkową przypadków, które po latach definiują mnie najlepiej, bo potrzeba włóczęgi z dala od cywilizacji tkwi głęboko w moim sercu.

Transport

Dojazd we własnym zakresie

Cena

Nasza cena dla Klubowiczów

590 pln

Koszt wyprawy

Koszt wyprawy:

I transza - 295 PLN

Płatna miesiąc od momentu zapisania się na wyprawę

II transza - 295 PLN

Płatna do miesiąca przed wyprawą

Podana kwota jest kwotą orientcyjną.

Cena zawiera

 • Dwie noce wraz ze śniadaniem w Hotelu Górskim PTTK.
 • Porady i wskazówki jak przygotować się do wyjścia w góry.
 • Program wieczorny z prelekcją o wędrówkach z dala od cywilizacji.
 • Podstawy praktyczne z zakresu bushcraftu; od skutecznego sposobu rozpalenia ogniska do porad jak przetrwać w trudnym terenie.
 • Dwie kolacje przy ognisku wraz z praktyczną nauką improwizowanego przyrządzania posiłku.
 • Masę wędrówek i podziwianie zachodów słońca nad rozległymi dolinami.
 • Jedyną w swoim rodzaju przygodę z cyklu #LiveWild.
 • Ubezpieczenie podróżne.
 • Opiekę doświadczonego lidera.

Cena nie zawiera:

 • Dojazdu na miejsce zbiórki (Hotel Górski PTTK) i transportu powrotnego.
 • Wyżywienia (poza 2 śniadaniami i składnikami na dwie kolacje przy ognisku).

Wybierz termin i jedź z nami!

Ładowanie dostępnych terminów

Preloader

Zobacz również

Zimowy trekking

Zdobądź Babią Górę!

Zobacz terminy
Zobacz terminy

III Edycja

Live Wild Winter Camp

Zobacz terminy
Zobacz terminy

Z cyklu Live Wild

Bieszczadzki zimowy trekking

Zobacz terminy
Zobacz terminy

Zobacz również

Zimowy trekking

Zdobądź Babią Górę!

Zobacz terminy
Zobacz terminy

III Edycja

Live Wild Winter Camp

Zobacz terminy
Zobacz terminy

Z cyklu Live Wild

Bieszczadzki zimowy trekking

Zobacz terminy
Zobacz terminy