Survival Camp

Live Wild
Wybierz termin

Live Wild

Poziom trudnościq
i Intensywny arrow

Wyprawy dla osób lubiących aktywne spędzanie czasu – bogate w długie spacery i trekkingi,
przemieszczanie się z plecakiem, podróże lokalnym transportem.

Komfortq
i Odkrywca arrow

Jak na prawdziwych wędrowców przystało noce będziemy spędzać w namiotach lub w wygodnych camperach. Do dyspozycji uczestników: namioty 2-4 osobowe, kuchenki gazowe i w niektórych opcjach krzesła campingowe.

Rodzajq
i Adventure arrow

Wyprawa pełna przygód – autorska trasa naszpikowana ekstremalnymi doznaniami. Przejazdy lokalnym transportem, dużo chodzenia z plecakiem, 1-3 dniowe trekkingi i przeprawy.

Transport

icon Dojazd we własnym zakresie
icon Możliwość skorzystania z bezpłatnego niestrzeżonego parkingu
icon Osada Ostoja - Stężnica 39, 38-606 Baligród (https://www.google.com/maps/place/38-606+St%C4%99%C5%BCnica,+Polska/@49.3154211,22.3113355,15z/data=!3m1!4b1!4m5!3m4!1s0x473bf8251bbe47ab:0xdb2d635dadf8e889!8m2!3d49.315422!4d22.3200903)
arrow

Dlaczego warto z nami jechać?

icon spędzisz cudowny długi weekend w gronie podróżników w przepięknych Bieszczadach
icon przejdziesz praktyczne szkolenie z zakresu survivalu z najlepszymi ekspertami
icon przeprawisz się przez rzeki
icon zjedziesz na linie z mostu
icon zdobędziesz i przyrządzisz pożywienie w trudnych warunkach
icon prawdziwy kurs survivalu - połączenie wykładów i praktycznych ćwiczeń szkoleniowych w terenie
icon będziesz się świetnie bawił w solistowym towarzystwie
arrow
POLSKA
bottom bottom

Plan wyprawy

Bytowanie w Bieszczadach
arrow
Nawigacja w terenie
arrow
Budowa schronień
arrow
Przeprawy przez rzeki
arrow
Zjazdy na linach z mostu
arrow

BYTOWANIE W BIESZCZADACH

Kolejne wydarzenie z cyklu Live Wild CAMP odbędzie się w urokliwych Bieszczadach. Osada Ostoja – nasze miejsce obozowiska, usytuowana z dala od centrum miejscowości turystycznych. Atutem są przede wszystkim malownicze widoki na bieszczadzkie lasy i szczyty Połonin. To idealna baza wypadowa, zarówno w wysokie partie Bieszczad, jak i nad brzegi Jeziora Solińskiego. Podczas Live Wild Survival Camp spędzimy trzy dni na bieszczadzkich szlakach oraz w pięknym otoczeniu przyrody. Szukasz pomysłu na wyjazd za miasto? Chcesz nietuzinkowo i aktywnie spędzić długi weekend? Nasz survival camp to rozwiązanie idealne dla Ciebie!

 

Koszt wyjazdu przy zapisie do 15.04.2019 to 650 zł,

Koszt wyjazdu przy zapisie w okresie od 16.04.2019 do 18.06.2019 to 750 zł.

arrow

SZKOLENIA SURVIVALOWE

Szkolenia składające się na nasz kurs survivalu będą prowadzone przez najlepszych specjalistów tej dziedziny. Podczas zajęć opiekować się Wami będą doświadczeni oficerowie JW GROM, grupa doświadczonych instruktorów strzelectwa, walki wręcz i pierwszej pomocy, instruktorzy organizacji paramilitarnych, absolwenci polskich i zagranicznych kursów taktycznych.

arrow

BORYS CZYHIN z zespołem instruktorów

Trener, manager, Close Protection Officer, instruktor bojowych systemów walki wręcz, instruktor strzelania bojowego, specjalista ds. bezpieczeństwa. Jedyny Polak, który ukończył International Security Academy (Israel) oraz European Security Academy. Licencjonowany agent ochrony II stopnia. Instruktor strzelectwa, taktyki i walki wręcz grup paramilitarnych. Płetwonurek, ratownik WOPR, absolwent wielu kursów z zakresu strzelania bojowego, taktyki oraz walki w bliskim kontakcie (COMBAT 56, BAS 3, Krav Maga, ESDS). Doświadczenie zdobywał m.in. jako agent ochrony izraelskich grup studyjnych.

arrow

ROZPALANIE OGNISKA

Wbrew pozorom rozpalenie ogniska w terenie nie jest takie łatwe. Zapewniamy szkolenie krok po kroku pokazujące, w jaki sposób rozpalić ognisko. Począwszy od doboru odpowiedniego miejsca na palenisko, poprzez znalezienie naturalnych materiałów, ich przygotowanie, kończąc na wyborze podpałki czy krzesiwa. Nauczysz się jak rozpalać ogień nawet w trudnych warunkach atmosferycznych, ponieważ naszym zdaniem rozpalenie ognia powinno być jedną z wielu podstawowych umiejętności każdego survivalowca i bez tej umiejętności z Bieszczad nie wyjedziecie!

arrow

BUDOWANIE SCHRONIENIA

Kurs survivalu nie mógłby się obyć bez tego elementu. Gdy gubisz się w terenie, a nadchodzi noc w połączeniu z ciężkimi warunkami atmosferycznymi, warto przygotować odpowiednie schronienie. Podczas zajęć przećwiczysz budowę różnego rodzaju schronień przy wykorzystaniu dostępnych w lesie materiałów oraz tego, co masz ze sobą.

arrow

IMPROWIZOWANA BROŃ

Przechodząc kurs survivalu dowiesz się, jak wykonać narzędzia służące do samoobrony. Czyli co zrobić, żeby nie doszło do ataku i co robić, kiedy już do niego dojdzie, jak się zachować, czego unikać. Omówimy także kroki podjęcia działań interwencyjnych. Przygotowane narzędzia mogą posłużyć także do polowań na małe zwierzęta i ptaki.

arrow

ZDOBYWANIE I PRZYGOTOWANIE POŻYWIENIA

Pozyskasz „broń”, wybudujesz schronienie, rozpalisz ognisko. Do pełni szczęścia brakuje tylko strawy 😉 Nauczysz się podstawowych metod pozyskiwania i przyrządzania dostępnych w lesie roślin i zwierząt. Nie można przetrwać jedząc na dłuższą metę wyłącznie dzikie rośliny jadalne. Wydatek energetyczny związany z ich pozyskaniem i przygotowaniem jest zbyt duży. W diecie muszą znaleźć się tłuszcze, białka czy węglowodany pochodzenia zwierzęcego. Sidła czy pułapki są dla wielu mało etyczne, jednakże efektywne. W sytuacji gdy na szali waży się nasze życie, warto znać metody zdobywania pożywienia. Szkolenie pod okiem naszych instruktorów z szacunkiem do natury.

arrow

METODY EWAKUACJI RANNYCH

Nasi instruktorzy pokażą, w jaki sposób udzielić pierwszej pomocy oraz jak w sytuacjach kryzysowych transportować rannego. Na co dzień nie mamy do czynienia z manualną ewakuacją poszkodowanych. Podnosimy telefon i dzwonimy pod 112. Co zrobić, gdy jesteś w lesie, górach, a liczy się przede wszystkim szybkość działania? Pokażemy Ci, co robić, gdy sytuacja nie pozwala zastosować odpowiedniego sprzętu do ewakuacji.

arrow

NAWIGACJA W TERENIE

Zapoznasz się ze sposobami orientacji w terenie przy wykorzystaniu mapy i kompasu oraz naturalnych drogowskazów. W survivalu jest to jedna z najbardziej potrzebnych umiejętności. Wielokrotnie nieumiejętność podstawowego nawigowania w terenie stała się przyczyną wielu tragedii i sytuacji niebezpiecznych. Jeśli lubisz zbaczać ze szlaku, pokonując nieoznakowane tereny – ta umiejętność jest dla Ciebie nieoceniona.

arrow

INFORMACJE DLA UCZESTNIKÓW

Działając w ramach obowiązku informacyjnego wynikającego z przepisów powszechnie obowiązującego prawa – informujemy, że z uwagi na szybkość, zmienność i brak możliwości precyzyjnego przewidywania wprowadzania wewnętrznych regulacji sanitarnych państw, przez które przebiega podróż do miejsca docelowego imprezy turystycznej, może zaistnieć sytuacja, w której podróżny na podstawie ww. regulacji, będzie zobowiązany przed wjazdem na terytorium danego państwa – do wykonania testów na obecność wirusa SARS-CoV-2, a następnie do pokrycia kosztów jego wykonania w pełnej wysokości, w celu kontynuowania podróży do miejsca docelowego imprezy turystycznej. Niemniej jednak, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych uczestników, ze swojej strony zapewniamy pełne wsparcie w zakresie informacyjnym dotyczące: obowiązujących i bieżąco wprowadzanych regulacji na trasie podróży imprezy turystycznej. Takie informacje wysyłane są do uczestników konkretnych wyjazdów drogą emailową. Jednocześnie informujemy, że na podstawie art. X Regulaminu Imprez Turystycznych Podróżny może w każdym czasie przed rozpoczęciem imprezy turystycznej zrezygnować z udziału w imprezie turystycznej (odstąpić od umowy o udział w imprezie turystycznej), zgodnie z wyliczeniami kosztów rezygnacji zawartych w umowie.

arrow

Cena

prev-arrow
next-arrow

Cena zawiera

o

udział w Live Wild Survival Camp

o

pełen pakiet szkoleń – wszystkie w cenie:

o

bytowanie w Bieszczadach

o

nawigacja w terenie

o

budowa schronień

o

przeprawy przez rzeki

o

zjazdy na linach z mostu

o

bezpłatny parking niestrzeżony

o

3 noclegi – miejsca na rozbicie namiotu w wyznaczonym obozie Live Wild Survival Camp

o

dostęp do sanitariatów

o

podłączenie do sieci

o

3 śniadania w Osadzie Ostoja

o

ognisko z kiełbaskami - udział w części integracyjnej

o

ubezpieczenie podróżne po terytorium Rzeczypospolitej Polskiej: Następstw Nieszczęśliwych Wypadków - NNW (30 000 zł), Odpowiedzialność Cywilna - OC (szkody na osobie 100 000 zł, 50 000 zł szkody na mieniu).

o

składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

o

jedyną w swoim rodzaju przygodę z #SolisciTeam

Cena nie zawiera:

x

transportu na miejsce i z miejsca wydarzenia

x

wyżywienia (poza śniadaniami i wyżywieniem ujętym w programie)

x

kosztów wykonywania badań lekarskich, testów diagnostycznych oraz innych czynności wymaganych przez przepisy powszechnie obowiązującego prawa państw przez które przebiega podróż

Brak Terminów

+ Dowolny termin - brak Twojego terminu
- wyjazd prywatną grupą
- jeszcze nie ma terminów