Survival Camp

Live Wild Survival Camp

Pomysł na wyprawę marzeń

Soliści! Po pierwszych campach, nadszedł czas na długo wyczekiwaną edycję survivalową. Co się za tym kryje? Survival camp to przede wszystkim ucieczka z miasta, obcowanie w pięknej naturze przy czystym powietrzu. Chcemy próbować nowych rzeczy, odkrywać pasje, zdobywać nowe umiejętności, doświadczenia. Podczas wydarzeń markowanych naszymi „dzikimi wilkami” nie zabraknie także integracji w przyjaznej grupie podróżników. Czas na survivalową przygodę! „…To miał być krótki lot na długo wyczekiwane wakacje. Bagaże spakowane, bilety, odprawa i startujemy! Myśleliśmy, że awarie silnika zdarzają się tylko w filmach, ale to wydarzyło się naprawdę. W głowie pojawiły się najczarniejsze myśli. Byliśmy akurat nad szczytami gór ale pilot zdołał znaleźć jakąś polanę i bezpiecznie posadzić maszynę. To cud, że nikomu nic się nie stało. Wszyscy odetchnęli z ulgą, ale nie na długo bo uświadomili sobie, że właśnie zaczyna się walka o przetrwanie w tym dzikim terenie.”.  Żyj dziko! 🙂

Aktywny

Poziom
Aktywny

Wyprawy dla osób lubiących aktywne spędzanie czasu – bogate w długie spacery i trekkingi,
przemieszczanie się z plecakiem, podróże lokalnym transportem.

Żyj dziko

Komfort
Żyj dziko

Jak na prawdziwych wędrowców przystało noce będziemy spędzać w namiotach lub w wygodnych camperach (Kanada z Alaską i Australia). Do dyspozycji uczestników: namioty 2-4 osobowe, kuchenki gazowe i w niektórych opcjach krzesła campingowe.

Adventure

Rodzaj
Adventure
Dla doświadczonych

Wyprawa pełna przygód – autorskie trasy (często przecieranie po raz pierwszy), wejście tam
gdzie i jak daleko się da ;), przejazdy lokalnym transportem, dużo chodzenia z plecakiem, 1-3 dniowe trekkingi i przeprawy.

Plan wyprawy

 • Bytowanie w Bieszczadach
 • Nawigacja w terenie
 • Budowa schronień
 • Przeprawy przez rzeki
 • Zjazdy na linach z mostu

BYTOWANIE W BIESZCZADACH

Kolejne wydarzenie z cyklu Live Wild CAMP odbędzie się w urokliwych Bieszczadach. Osada Ostoja – nasze miejsce obozowiska, usytuowana z dala od centrum miejscowości turystycznych. Atutem są przede wszystkim malownicze widoki na bieszczadzkie lasy i szczyty Połonin. To idealna baza wypadowa, zarówno w wysokie partie Bieszczad, jak i nad brzegi Jeziora Solińskiego. Podczas Live Wild Survival Camp spędzimy trzy dni na bieszczadzkich szlakach oraz w pięknym otoczeniu przyrody. Szukasz pomysłu na wyjazd za miasto? Chcesz nietuzinkowo i aktywnie spędzić długi weekend? Nasz survival camp to rozwiązanie idealne dla Ciebie!

 

Koszt wyjazdu przy zapisie do 15.04.2019 to 650 zł,

Koszt wyjazdu przy zapisie w okresie od 16.04.2019 do 18.06.2019 to 750 zł.

SZKOLENIA SURVIVALOWE

Szkolenia składające się na nasz kurs survivalu będą prowadzone przez najlepszych specjalistów tej dziedziny. Podczas zajęć opiekować się Wami będą doświadczeni oficerowie JW GROM, grupa doświadczonych instruktorów strzelectwa, walki wręcz i pierwszej pomocy, instruktorzy organizacji paramilitarnych, absolwenci polskich i zagranicznych kursów taktycznych.

BORYS CZYHIN z zespołem instruktorów

Trener, manager, Close Protection Officer, instruktor bojowych systemów walki wręcz, instruktor strzelania bojowego, specjalista ds. bezpieczeństwa. Jedyny Polak, który ukończył International Security Academy (Israel) oraz European Security Academy. Licencjonowany agent ochrony II stopnia. Instruktor strzelectwa, taktyki i walki wręcz grup paramilitarnych. Płetwonurek, ratownik WOPR, absolwent wielu kursów z zakresu strzelania bojowego, taktyki oraz walki w bliskim kontakcie (COMBAT 56, BAS 3, Krav Maga, ESDS). Doświadczenie zdobywał m.in. jako agent ochrony izraelskich grup studyjnych.

ROZPALANIE OGNISKA

Wbrew pozorom rozpalenie ogniska w terenie nie jest takie łatwe. Zapewniamy szkolenie krok po kroku pokazujące, w jaki sposób rozpalić ognisko. Począwszy od doboru odpowiedniego miejsca na palenisko, poprzez znalezienie naturalnych materiałów, ich przygotowanie, kończąc na wyborze podpałki czy krzesiwa. Nauczysz się jak rozpalać ogień nawet w trudnych warunkach atmosferycznych, ponieważ naszym zdaniem rozpalenie ognia powinno być jedną z wielu podstawowych umiejętności każdego survivalowca i bez tej umiejętności z Bieszczad nie wyjedziecie!

BUDOWANIE SCHRONIENIA

Kurs survivalu nie mógłby się obyć bez tego elementu. Gdy gubisz się w terenie, a nadchodzi noc w połączeniu z ciężkimi warunkami atmosferycznymi, warto przygotować odpowiednie schronienie. Podczas zajęć przećwiczysz budowę różnego rodzaju schronień przy wykorzystaniu dostępnych w lesie materiałów oraz tego, co masz ze sobą.

IMPROWIZOWANA BROŃ

Przechodząc kurs survivalu dowiesz się, jak wykonać narzędzia służące do samoobrony. Czyli co zrobić, żeby nie doszło do ataku i co robić, kiedy już do niego dojdzie, jak się zachować, czego unikać. Omówimy także kroki podjęcia działań interwencyjnych. Przygotowane narzędzia mogą posłużyć także do polowań na małe zwierzęta i ptaki.

Survival Camp 6

ZDOBYWANIE I PRZYGOTOWANIE POŻYWIENIA

Pozyskasz „broń”, wybudujesz schronienie, rozpalisz ognisko. Do pełni szczęścia brakuje tylko strawy 😉 Nauczysz się podstawowych metod pozyskiwania i przyrządzania dostępnych w lesie roślin i zwierząt. Nie można przetrwać jedząc na dłuższą metę wyłącznie dzikie rośliny jadalne. Wydatek energetyczny związany z ich pozyskaniem i przygotowaniem jest zbyt duży. W diecie muszą znaleźć się tłuszcze, białka czy węglowodany pochodzenia zwierzęcego. Sidła czy pułapki są dla wielu mało etyczne, jednakże efektywne. W sytuacji gdy na szali waży się nasze życie, warto znać metody zdobywania pożywienia. Szkolenie pod okiem naszych instruktorów z szacunkiem do natury.

METODY EWAKUACJI RANNYCH

Nasi instruktorzy pokażą, w jaki sposób udzielić pierwszej pomocy oraz jak w sytuacjach kryzysowych transportować rannego. Na co dzień nie mamy do czynienia z manualną ewakuacją poszkodowanych. Podnosimy telefon i dzwonimy pod 112. Co zrobić, gdy jesteś w lesie, górach, a liczy się przede wszystkim szybkość działania? Pokażemy Ci, co robić, gdy sytuacja nie pozwala zastosować odpowiedniego sprzętu do ewakuacji.

NAWIGACJA W TERENIE

Zapoznasz się ze sposobami orientacji w terenie przy wykorzystaniu mapy i kompasu oraz naturalnych drogowskazów. W survivalu jest to jedna z najbardziej potrzebnych umiejętności. Wielokrotnie nieumiejętność podstawowego nawigowania w terenie stała się przyczyną wielu tragedii i sytuacji niebezpiecznych. Jeśli lubisz zbaczać ze szlaku, pokonując nieoznakowane tereny – ta umiejętność jest dla Ciebie nieoceniona.

Transport

 • Dojazd we własnym zakresie
 • Możliwość skorzystania z bezpłatnego niestrzeżonego parkingu
 • Osada Ostoja - Stężnica 39, 38-606 Baligród (https://www.google.com/maps/place/38-606+St%C4%99%C5%BCnica,+Polska/@49.3154211,22.3113355,15z/data=!3m1!4b1!4m5!3m4!1s0x473bf8251bbe47ab:0xdb2d635dadf8e889!8m2!3d49.315422!4d22.3200903)

Dlaczego warto z nami jechać?

 • spędzisz cudowny długi weekend w gronie podróżników w przepięknych Bieszczadach
 • przejdziesz praktyczne szkolenie z zakresu survivalu z najlepszymi ekspertami
 • przeprawisz się przez rzeki
 • zjedziesz na linie z mostu
 • zdobędziesz i przyrządzisz pożywienie w trudnych warunkach
 • prawdziwy kurs survivalu - połączenie wykładów i praktycznych ćwiczeń szkoleniowych w terenie
 • będziesz się świetnie bawił w solistowym towarzystwie

Transport

Termin już minął

Cena

Nasza cena dla Klubowiczów

650 pln

Koszt wyprawy

Koszt wyprawy:

I transza - 325 PLN

Płatna miesiąc od momentu zapisania się na wyprawę

II transza - 325 PLN

Płatna do miesiąca przed wyprawą

Podana kwota jest kwotą orientcyjną.
Ostateczny koszt zależy od cen bieltów lotniczych
i kursów walut.

Cena zawiera

 • udział w Live Wild Survival Camp
 • pełen pakiet szkoleń – wszystkie w cenie:
 • bytowanie w Bieszczadach
 • nawigacja w terenie
 • budowa schronień
 • przeprawy przez rzeki
 • zjazdy na linach z mostu
 • bezpłatny parking niestrzeżony
 • 3 noclegi – miejsca na rozbicie namiotu w wyznaczonym obozie Live Wild Survival Camp
 • dostęp do sanitariatów
 • podłączenie do sieci
 • 3 śniadania w Osadzie Ostoja
 • ognisko z kiełbaskami - udział w części integracyjnej
 • ubezpieczenie NNW 30 000 zł
 • składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
 • jedyną w swoim rodzaju przygodę z #SolisciTeam

Cena nie zawiera:

 • transportu na miejsce i z miejsca wydarzenia
 • wyżywienia (poza śniadaniami i wyżywieniem ujętym w programie)

Wybierz termin i leć z nami!

Ładowanie dostępnych terminów

Preloader

Zobacz również

Weekend z Olkiem Dobą – kajak, namiot i natura

Szwecja

Zobacz terminy
Zobacz terminy

Długi weekend z Olkiem Dobą

Bory Tucholskie

Zobacz terminy
Zobacz terminy
Vintage photo of beautiful Krutynia river landscape photographed from kayak. Photo with vintage mood effect

Spływ perełką Mazur

Krutynia

Zobacz terminy
Zobacz terminy

Zobacz również

Weekend z Olkiem Dobą – kajak, namiot i natura

Szwecja

Zobacz terminy
Zobacz terminy

Długi weekend z Olkiem Dobą

Bory Tucholskie

Zobacz terminy
Zobacz terminy
Vintage photo of beautiful Krutynia river landscape photographed from kayak. Photo with vintage mood effect

Spływ perełką Mazur

Krutynia

Zobacz terminy
Zobacz terminy