kajakiem przez Tanew

50km spływu przez jedną z najpiękniejszych rzek w Polsce
Wybierz termin

50km spływu przez jedną z najpiękniejszych rzek w Polsce

Poziom trudnościq
i Intensywny arrow

Wyprawy dla osób lubiących aktywne spędzanie czasu – bogate w długie spacery i trekkingi,
przemieszczanie się z plecakiem, podróże lokalnym transportem.

Komfortq
i Odkrywca arrow

Jak na prawdziwych wędrowców przystało noce będziemy spędzać w namiotach lub w wygodnych camperach. Do dyspozycji uczestników: namioty 2-4 osobowe, kuchenki gazowe i w niektórych opcjach krzesła campingowe.

Rodzajq
i Adventure arrow

Wyprawa pełna przygód – autorska trasa naszpikowana ekstremalnymi doznaniami. Przejazdy lokalnym transportem, dużo chodzenia z plecakiem, 1-3 dniowe trekkingi i przeprawy.

Weekend #Live Wild - dlaczego warto jechać?

icon Aktywny wypoczynek na łonie przyrody zgodnie z ideą „live wild"
icon Poprawa techniki wiosłowania
icon Wieczorne biesiadowanie przy ognisku
icon Piękne wspomnienia i dobry humor na resztę miesiąca
icon Zgrana ekipa podróżników, wyciskająca 110% z każdego wyjazdu
icon Zakwasy gwarantowane!
arrow
POLSKA
bottom bottom

Plan wyprawy

Borowe Młyny
arrow
Osuchy
arrow
Pisklaki
arrow
Stare Króle
arrow

Dzień 1- PIĄTEK: Borowe Młyny - Osuchy (18 km, ok. 5h)

Spływ rozpoczynamy w miejscowości Borowe Młyny. Początkowo trasa jest dość wymagająca, lecz nurt rzeki spokojny. Liczne zakręty i przesmyki nie pozostawiają czasu na nudę, a powalone pnie drzew dodają krajobrazowi dzikości. Wszelkie trudy wynagradzają jednak leśne krajobrazy Puszczy Solskiej, przez którą przepływamy. Od miejscowości Olchowiec rzeka robi się szersza i spokojna, a trasa prowadzi głównie przez łąki. Płyniemy aż do miejscowości Osuchy, skąd transportujemy się do przystani kajakowej w Pisklakach. Tam czeka nas zasłużone biesiadowanie oraz wspólna integracja przy grillu 🙂

arrow

Dzień 2- SOBOTA: Pisklaki - Stare Króle (18 km, ok. 5h)

Spływ rozpoczynamy w miejscowości Pisklaki – naszej bazy. Na tym odcinku trasa jest niezwykle atrakcyjna pod względem krajobrazów ponieważ płyniemy przez chroniony obszar Natura 2000 Dolnej Tanwi. Na trasie można zauważyć liczne jeziora meandrowe oraz piaszczyste plaże, które idealnie sprawdzą się w roli miejsca na piknik i odpoczynek. Będziemy płynąc również przez obszary, na których znajdują się liczne siedliska ptactwa – ich śpiew z pewnością umili nam podróż. Na końcowym odcinku trasy, tuż przed Starymi Królami znajdują się wysokie piaszczyste skarpy. Po dopłynięciu do miejscowości Stare Króle, czeka na nas transport do naszej bazy – Pisklaki, gdzie spędzimy wieczór w swoim, doborowym towarzystwie.

arrow

Dzień 3- NIEDZIELA: Osuchy - Pisklaki (10km, ok. 2h)

Transportujemy się do miejscowości Osuchy, gdzie rozpoczniemy ostatni etap naszego spływu. Czeka nas niezwykle malownicza trasa z Osuchy do miejscowości Pisklaki. Rzeka na tym odcinku będzie kręta, z wieloma przeszkodami w postaci wystających z wody korzeni i konarów. Koryto rzeki rozszerza się, gdy Tanew łączy się z rzeką Szum. Po dopłynięciu do Pisklaków – pożegnanie ekipy i zakończenie weekendu #LiveWild

arrow

Inspiracje od najlepszych - opowieści przy ognisku

Wieczory spędzimy razem przy wspólnym ognisku w niesamowitych okolicznościach przyrody. Pieczone ziemniaki oraz kiełbaski to elementy, bez których porządne ognisko nie istnieje. Rozmowy oraz opowieści o wyprawach – tym zawsze się dzielimy podczas takich spotkań. Nie ma nic lepszego niż rozmowy pod gołym niebem o pięknie naszego świata z ludźmi nadającymi na tych samych falach. Kierujemy się prostym hasłem #LiveWild.
Naładowani jednocześnie energią i spokojem możemy wracać do swoich codziennych obowiązków, po to by za jakiś czas znowu przeżyć przygodę nie z tej ziemi.

arrow

arrow

INFORMACJE DLA UCZESTNIKÓW

Działając w ramach obowiązku informacyjnego wynikającego z przepisów powszechnie obowiązującego prawa – informujemy, że z uwagi na szybkość, zmienność i brak możliwości precyzyjnego przewidywania wprowadzania wewnętrznych regulacji sanitarnych państw, przez które przebiega podróż do miejsca docelowego imprezy turystycznej, może zaistnieć sytuacja, w której podróżny na podstawie ww. regulacji, będzie zobowiązany przed wjazdem na terytorium danego państwa – do wykonania testów na obecność wirusa SARS-CoV-2, a następnie do pokrycia kosztów jego wykonania w pełnej wysokości, w celu kontynuowania podróży do miejsca docelowego imprezy turystycznej. Niemniej jednak, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych uczestników, ze swojej strony zapewniamy pełne wsparcie w zakresie informacyjnym dotyczące: obowiązujących i bieżąco wprowadzanych regulacji na trasie podróży imprezy turystycznej. Takie informacje wysyłane są do uczestników konkretnych wyjazdów drogą emailową. Jednocześnie informujemy, że na podstawie art. X Regulaminu Imprez Turystycznych Podróżny może w każdym czasie przed rozpoczęciem imprezy turystycznej zrezygnować z udziału w imprezie turystycznej (odstąpić od umowy o udział w imprezie turystycznej), zgodnie z wyliczeniami kosztów rezygnacji zawartych w umowie.

arrow

Cena

prev-arrow
next-arrow

Cena zawiera

o

wynajem kajaków na 3 dni

o

wypożyczenie wioseł i kamizelek na 3 dni

o

transport kajaków na miejsce rozpoczęcia spływu

o

2 noclegi na polach namiotowych wraz z opłatą klimatyczną

o

namioty (3 osobowe)

o

kuchenki do gotowania, gaz, sprzęt kempingowy

o

2 ogniska z kiełbaskami i prowiantem

o

korzystanie z prysznica na polu namiotowym

o

ubezpieczenie podróżne po terytorium Rzeczypospolitej Polskiej: Następstw Nieszczęśliwych Wypadków - NNW (30 000 zł), Odpowiedzialność Cywilna - OC (szkody na osobie 100 000 zł, 50 000 zł szkody na mieniu).

o

składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

o

opiekę doświadczonego lidera

Cena nie zawiera:

x

dojazdu na miejsce spływu (Pisklaki) oraz powrotu do domu

x

wyżywienia poza ogniskami

x

korzystania z energii elektrycznej na polu namiotowym ( ok. 10 zł)

x

kosztów wykonywania badań lekarskich, testów diagnostycznych oraz innych czynności wymaganych przez przepisy powszechnie obowiązującego prawa państw przez które przebiega podróż

Brak Terminów

+ Dowolny termin - brak Twojego terminu
- wyjazd prywatną grupą
- jeszcze nie ma terminów