50km spływu przez jedną z najpiękniejszych rzek w Polsce

50km spływu przez jedną z najpiękniejszych rzek w Polsce kajakiem przez Tanew

Pomysł na aktywny weekend

Spływ kajakowy w stylu LiveWild to najlepszy możliwy pomysł na aktywny wypoczynek blisko natury. Powiedz stop codziennej rutynie i przeżyj dziką przygodę w Solistowym składzie na rzece Tanew. Czeka nas prawie 50 kilometrów spływu jedną z najpiękniejszych rzek w Polsce, obcowanie z dziką przyrodą i wieczorne integracje przy grillu. Czego chcieć więcej? Daj się porwać przygodzie i jedź z nami!

#SolisciTeam

Aktywny

Poziom
Aktywny

Wyprawy dla osób lubiących aktywne spędzanie czasu – bogate w długie spacery i trekkingi,
przemieszczanie się z plecakiem, podróże lokalnym transportem.

Żyj dziko

Komfort
Żyj dziko

Jak na prawdziwych wędrowców przystało noce będziemy spędzać w namiotach lub w wygodnych camperach (Kanada z Alaską i Australia). Do dyspozycji uczestników: namioty 2-4 osobowe, kuchenki gazowe i w niektórych opcjach krzesła campingowe.

Adventure

Rodzaj
Adventure
Dla doświadczonych

Wyprawa pełna przygód – autorskie trasy (często przecieranie po raz pierwszy), wejście tam
gdzie i jak daleko się da ;), przejazdy lokalnym transportem, dużo chodzenia z plecakiem, 1-3 dniowe trekkingi i przeprawy.

Plan wyprawy

 • Borowe Młyny
 • Osuchy
 • Pisklaki
 • Stare Króle

Dzień 1- PIĄTEK: Borowe Młyny - Osuchy (18 km, ok. 5h)

Spływ rozpoczynamy w miejscowości Borowe Młyny. Początkowo trasa jest dość wymagająca, lecz nurt rzeki spokojny. Liczne zakręty i przesmyki nie pozostawiają czasu na nudę, a powalone pnie drzew dodają krajobrazowi dzikości. Wszelkie trudy wynagradzają jednak leśne krajobrazy Puszczy Solskiej, przez którą przepływamy. Od miejscowości Olchowiec rzeka robi się szersza i spokojna, a trasa prowadzi głównie przez łąki. Płyniemy aż do miejscowości Osuchy, skąd transportujemy się do przystani kajakowej w Pisklakach. Tam czeka nas zasłużone biesiadowanie oraz wspólna integracja przy grillu 🙂

Dzień 2- SOBOTA: Pisklaki - Stare Króle (18 km, ok. 5h)

Spływ rozpoczynamy w miejscowości Pisklaki – naszej bazy. Na tym odcinku trasa jest niezwykle atrakcyjna pod względem krajobrazów ponieważ płyniemy przez chroniony obszar Natura 2000 Dolnej Tanwi. Na trasie można zauważyć liczne jeziora meandrowe oraz piaszczyste plaże, które idealnie sprawdzą się w roli miejsca na piknik i odpoczynek. Będziemy płynąc również przez obszary, na których znajdują się liczne siedliska ptactwa – ich śpiew z pewnością umili nam podróż. Na końcowym odcinku trasy, tuż przed Starymi Królami znajdują się wysokie piaszczyste skarpy. Po dopłynięciu do miejscowości Stare Króle, czeka na nas transport do naszej bazy – Pisklaki, gdzie spędzimy wieczór w swoim, doborowym towarzystwie.

Dzień 3- NIEDZIELA: Osuchy - Pisklaki (10km, ok. 2h)

Transportujemy się do miejscowości Osuchy, gdzie rozpoczniemy ostatni etap naszego spływu. Czeka nas niezwykle malownicza trasa z Osuchy do miejscowości Pisklaki. Rzeka na tym odcinku będzie kręta, z wieloma przeszkodami w postaci wystających z wody korzeni i konarów. Koryto rzeki rozszerza się, gdy Tanew łączy się z rzeką Szum. Po dopłynięciu do Pisklaków – pożegnanie ekipy i zakończenie weekendu #LiveWild

Inspiracje od najlepszych - opowieści przy ognisku

Wieczory spędzimy razem przy wspólnym ognisku w niesamowitych okolicznościach przyrody. Pieczone ziemniaki oraz kiełbaski to elementy, bez których porządne ognisko nie istnieje. Rozmowy oraz opowieści o wyprawach – tym zawsze się dzielimy podczas takich spotkań. Nie ma nic lepszego niż rozmowy pod gołym niebem o pięknie naszego świata z ludźmi nadającymi na tych samych falach. Kierujemy się prostym hasłem #LiveWild.
Naładowani jednocześnie energią i spokojem możemy wracać do swoich codziennych obowiązków, po to by za jakiś czas znowu przeżyć przygodę nie z tej ziemi.

50km spływu przez jedną z najpiękniejszych rzek w Polsce 9

Weekend #Live Wild - dlaczego warto jechać?

 • Aktywny wypoczynek na łonie przyrody zgodnie z ideą „live wild"
 • Poprawa techniki wiosłowania
 • Wieczorne biesiadowanie przy ognisku
 • Piękne wspomnienia i dobry humor na resztę miesiąca
 • Zgrana ekipa podróżników, wyciskająca 110% z każdego wyjazdu
 • Zakwasy gwarantowane!

Liderzy wyprawy

Hania Zieleźnik-Rybak

Podróż za niejeden uśmiech

Hania Zieleźnik-Rybak

Poświęcam swój czas maltretowaniu ludzi. Dlatego prowadzę wyjazdy z plecakiem, uczę języków obcych, gram na pianinie, a czasami nawet gotuję. Z zamiłowania lingwistka, backpackerka i śpioch. Umiem rozmawiać w językach, których nie znam, namówić kierowcę autobusu, żeby zabrał 8 osób na stopa, organizować czas innym, zlokalizować na mapie Wagadugu i rozpalić ognisko za pomocą nadmanganianu potasu i cukru pudru. Nie umiem obsługiwać mądrych telefonów i biegać. Serio, biegam, jak Phoebe, tylko wolniej. Lubię Pingwiny z Madagaskaru, żelki, tańczyć, portugalskie wino i hamak. Nie lubię generowania problemów, żelazka i braku żelków. No to dokąd razem jedziemy?
Poznaj lidera Artboard 3

Liderzy wyprawy

Hania Zieleźnik-Rybak

Podróż za niejeden uśmiech

Hania Zieleźnik-Rybak

Hania Zieleźnik-Rybak

INFORMACJE DLA UCZESTNIKÓW

Działając w ramach obowiązku informacyjnego wynikającego z przepisów powszechnie obowiązującego prawa – informujemy, że z uwagi na szybkość, zmienność i brak możliwości precyzyjnego przewidywania wprowadzania wewnętrznych regulacji sanitarnych państw, przez które przebiega podróż do miejsca docelowego imprezy turystycznej, może zaistnieć sytuacja, w której podróżny na podstawie ww. regulacji, będzie zobowiązany przed wjazdem na terytorium danego państwa – do wykonania testów na obecność wirusa SARS-CoV-2, a następnie do pokrycia kosztów jego wykonania w pełnej wysokości, w celu kontynuowania podróży do miejsca docelowego imprezy turystycznej. Niemniej jednak, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych uczestników, ze swojej strony zapewniamy pełne wsparcie w zakresie informacyjnym dotyczące: obowiązujących i bieżąco wprowadzanych regulacji na trasie podróży imprezy turystycznej. Takie informacje wysyłane są do uczestników konkretnych wyjazdów drogą emailową. Jednocześnie informujemy, że na podstawie art. X Regulaminu Imprez Turystycznych Podróżny może w każdym czasie przed rozpoczęciem imprezy turystycznej zrezygnować z udziału w imprezie turystycznej (odstąpić od umowy o udział w imprezie turystycznej), zgodnie z wyliczeniami kosztów rezygnacji zawartych w umowie.

Transport

Termin już minął

Cena

Nasza cena dla Klubowiczów

500 pln

Koszt wyprawy

Koszt wyprawy:

I transza - 250 PLN

Płatna miesiąc od momentu zapisania się na wyprawę

II transza - 250 PLN

Płatna do miesiąca przed wyprawą

Podana kwota jest kwotą orientacyjną.
Ostateczny koszt zależy od cen biletów lotniczych
i kursów walut.

Cena zawiera

 • wynajem kajaków na 3 dni
 • wypożyczenie wioseł i kamizelek na 3 dni
 • transport kajaków na miejsce rozpoczęcia spływu
 • 2 noclegi na polach namiotowych wraz z opłatą klimatyczną
 • namioty (3 osobowe)
 • kuchenki do gotowania, gaz, sprzęt kempingowy
 • 2 ogniska z kiełbaskami i prowiantem
 • korzystanie z prysznica na polu namiotowym
 • ubezpieczenie podróżne Ergo Hestia (do 200 000 zł)
 • składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
 • opiekę doświadczonego lidera

Cena nie zawiera:

 • dojazdu na miejsce spływu (Pisklaki) oraz powrotu do domu
 • wyżywienia poza ogniskami
 • korzystania z energii elektrycznej na polu namiotowym ( ok. 10 zł)
 • kosztów wykonywania badań lekarskich, testów diagnostycznych oraz innych czynności wymaganych przez przepisy powszechnie obowiązującego prawa państw przez które przebiega podróż

Wybierz termin i leć z nami!

Ładowanie dostępnych terminów

Preloader

Zobacz również

70km spływu perełką Mazur

kajakiem przez Krutynię

Zobacz terminy
Zobacz terminy

50km trasą kajakową przez Dobrzycę

spływ przez szwecję

Zobacz terminy
Zobacz terminy

przez Turbacz na MTB

Gorce na e-rowerach!

Zobacz terminy
Zobacz terminy

Zobacz również

70km spływu perełką Mazur

kajakiem przez Krutynię

Zobacz terminy
Zobacz terminy

50km trasą kajakową przez Dobrzycę

spływ przez szwecję

Zobacz terminy
Zobacz terminy

przez Turbacz na MTB

Gorce na e-rowerach!

Zobacz terminy
Zobacz terminy