Spływ rzeką Wieprz

40km kajakiem w krajobrazach Roztoczańskiego Parku Narodowego
Wybierz termin

40km kajakiem w krajobrazach Roztoczańskiego Parku Narodowego

Poziom trudnościq
i Intensywny arrow

Wyprawy dla osób lubiących aktywne spędzanie czasu – bogate w długie spacery i trekkingi,
przemieszczanie się z plecakiem, podróże lokalnym transportem.

Komfortq
i Odkrywca arrow

Jak na prawdziwych wędrowców przystało noce będziemy spędzać w namiotach lub w wygodnych camperach. Do dyspozycji uczestników: namioty 2-4 osobowe, kuchenki gazowe i w niektórych opcjach krzesła campingowe.

Rodzajq
i Adventure arrow

Wyprawa pełna przygód – autorska trasa naszpikowana ekstremalnymi doznaniami. Przejazdy lokalnym transportem, dużo chodzenia z plecakiem, 1-3 dniowe trekkingi i przeprawy.

Weekend #Live Wild - dlaczego warto jechać?

icon Aktywny wypoczynek na łonie przyrody zgodnie z ideą „live wild"
icon Poprawa techniki wiosłowania
icon Wieczorne biesiadowanie przy ognisku
icon Piękne wspomnienia i dobry humor na resztę miesiąca
icon Zgrana ekipa podróżników, wyciskająca 110% z każdego wyjazdu
icon Zakwasy gwarantowane!
arrow
POLSKA
bottom bottom

Plan wyprawy

Hutki
arrow
Guciów
arrow
Zwierzyniec
arrow
Szczebrzeszyn
arrow
Obrocz
arrow

Dzień 1 - PIĄTEK: Hutki - Guciów [17 km, 6h]

Spływ rozpoczynamy z miejscowości Hutki. Na tym odcinku Wieprzy trasa jest dzika, malownicza, bardzo zróżnicowana z kilkoma przenoskami. Po drodze mijamy dwa zabytkowe młyny. Przy pierwszym z nich znajduje się pstrągarnia gdzie będzie możliwość spróbowania pysznego, wędzonego pstrąga Roztoczańskiego. Koniec trasy na pierwszy dzień wyznacza mostek w Guciowie, następnie transport na pole namiotowe w Zwierzyńcu i grillowa uczta w miłym towarzystwie!

arrow

Dzień 2 - SOBOTA: Zwierzyniec - Szczebrzeszyn [17 km, ok. 5h]

Miejscem wodowania kajaków będzie zalew Rudka w miejscowości Zwierzyniec – tuż przy naszym polu kempingowym. Po drodze miniemy park Zwierzyniecki oraz małe miasto z kościołem na wodzie. W miejscowości Turzyniec czeka nas przenoska. Rzeka płynie na zmianę przez las i rozległe łąki, z wieloma meandrami. Spływ kończymy docierając do sławnego za sprawą chrząszczy – Szczebrzeszyna. Tego dnia spływ zakończymy na przystani w Szczebrzeszynie, skąd transportem lądowym wrócimy na nasze pole namiotowe przy zalewie Rudka. Tam wieczór spędzimy przy ognisku w Solistowym towarzystwie, wymieniając się doświadczeniami z minionego dnia 🙂

arrow

Dzień 3 - NIEDZIELA: Obrocz - Zwierzyniec [7 km, ok. 2h]

Kajaki wodujemy niedaleko Roztoczańskiego Parku Narodowego – w miejscowości Obrocz. Trasa będzie niezwykle malownicza, nie bez powodu nazywana najpiękniejszym odcinkiem Wieprza Roztoczańskiego. Nurt rzeki jest spokojny, jednak nie należy tracić czujności ze względu na możliwe przeszkody w postaci powalonego drzewa lub konarów drzew kryjących się zaraz pod powierzchnią wody, lub wystających z niej. Oba brzegi porasta wysoka trzcina. Będziemy mogli przyglądać się licznemu ptactwu – dzikim kaczkom i łabędziom, które ten odcinek Wieprza Roztoczańskiego upodobały sobie najbardziej. Ukazujące się pod koniec trasy zabudowania będą świadczyły o zbliżającej się mecie, którą będzie zalew Rudka w Zwierzyńcu. Koło południa żegnamy się z Solistową ekipą i ruszamy do domów.

arrow

Inspiracje od najlepszych - opowieści przy ognisku

Wieczory spędzimy razem przy wspólnym ognisku w niesamowitych okolicznościach przyrody. Pieczone ziemniaki oraz kiełbaski to elementy, bez których porządne ognisko nie istnieje. Rozmowy oraz opowieści o wyprawach – tym zawsze się dzielimy podczas takich spotkań. Nie ma nic lepszego niż rozmowy pod gołym niebem o pięknie naszego świata z ludźmi nadającymi na tych samych falach. Kierujemy się prostym hasłem #LiveWild.
Naładowani jednocześnie energią i spokojem możemy wracać do swoich codziennych obowiązków, po to by za jakiś czas znowu przeżyć przygodę nie z tej ziemi.

arrow

Liderzy wyprawy

INFORMACJE DLA UCZESTNIKÓW

Działając w ramach obowiązku informacyjnego wynikającego z przepisów powszechnie obowiązującego prawa – informujemy, że z uwagi na szybkość, zmienność i brak możliwości precyzyjnego przewidywania wprowadzania wewnętrznych regulacji sanitarnych państw, przez które przebiega podróż do miejsca docelowego imprezy turystycznej, może zaistnieć sytuacja, w której podróżny na podstawie ww. regulacji, będzie zobowiązany przed wjazdem na terytorium danego państwa – do wykonania testów na obecność wirusa SARS-CoV-2, a następnie do pokrycia kosztów jego wykonania w pełnej wysokości, w celu kontynuowania podróży do miejsca docelowego imprezy turystycznej. Niemniej jednak, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych uczestników, ze swojej strony zapewniamy pełne wsparcie w zakresie informacyjnym dotyczące: obowiązujących i bieżąco wprowadzanych regulacji na trasie podróży imprezy turystycznej. Takie informacje wysyłane są do uczestników konkretnych wyjazdów drogą emailową. Jednocześnie informujemy, że na podstawie art. X Regulaminu Imprez Turystycznych Podróżny może w każdym czasie przed rozpoczęciem imprezy turystycznej zrezygnować z udziału w imprezie turystycznej (odstąpić od umowy o udział w imprezie turystycznej), zgodnie z wyliczeniami kosztów rezygnacji zawartych w umowie.

arrow

Cena

prev-arrow
next-arrow

Cena zawiera

o

wynajem kajaków na 3 dni

o

wypożyczenie wioseł i kamizelek na 3 dni

o

transport kajaków na miejsce rozpoczęcia spływu

o

2 noclegi na polach namiotowych wraz z opłatą klimatyczną

o

namioty (3 osobowe)

o

kuchenki do gotowania, gaz, sprzęt kempingowy

o

2 ogniska z kiełbaskami i prowiantem

o

korzystanie z prysznica na polu namiotowym

o

ubezpieczenie podróżne po terytorium Rzeczypospolitej Polskiej: Następstw Nieszczęśliwych Wypadków - NNW (30 000 zł), Odpowiedzialność Cywilna - OC (szkody na osobie 100 000 zł, 50 000 zł szkody na mieniu).

o

składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

o

opiekę doświadczonego lidera

Cena nie zawiera:

x

dojazdu na miejsce spływu (Zwierzyniec) oraz powrotu do domu

x

wyżywienia poza ogniskami

x

korzystania z energii elektrycznej na polu namiotowym ( ok. 10 zł)

x

kosztów wykonywania badań lekarskich, testów diagnostycznych oraz innych czynności wymaganych przez przepisy powszechnie obowiązującego prawa państw przez które przebiega podróż

Brak Terminów

+ Dowolny termin - brak Twojego terminu
- wyjazd prywatną grupą
- jeszcze nie ma terminów