Z cyklu Live Wild 264

40km kajakiem w krajobrazach Roztoczańskiego Parku Narodowego Spływ rzeką Wieprz

Pomysł na aktywny weekend

Marzysz o ucieczce od miejskiego zgiełku i odpoczynku od codzienności? Lubisz aktywny wypoczynek na łonie natury? Jeśli chociaż na jedno z tych pytań odpowiedzieliście sobie “tak”, to mamy dla Was idealny pomysł na weekend z cyklu Live Wild –  spływ kajakowy rzeką Wieprz. W trakcie trzech dni przepłyniemy ponad 40 kilometrów pośród malowniczych krajobrazów Roztoczańskiego Parku Narodowego, a wieczory wspólnie spędzimy przy grillu z kiełbaskami i pieczonymi ziemniakami. Chyba nikogo nie trzeba już przekonywać, że weekend w stylu Live Wild to strzał w dziesiątkę!

#SolisciTeam

Aktywny

Poziom
Aktywny

Wyprawy dla osób lubiących aktywne spędzanie czasu – bogate w długie spacery i trekkingi,
przemieszczanie się z plecakiem, podróże lokalnym transportem.

Żyj dziko

Komfort
Żyj dziko

Jak na prawdziwych wędrowców przystało noce będziemy spędzać w namiotach lub w wygodnych camperach (Kanada z Alaską i Australia). Do dyspozycji uczestników: namioty 2-4 osobowe, kuchenki gazowe i w niektórych opcjach krzesła campingowe.

Adventure

Rodzaj
Adventure
Dla doświadczonych

Wyprawa pełna przygód – autorskie trasy (często przecieranie po raz pierwszy), wejście tam
gdzie i jak daleko się da ;), przejazdy lokalnym transportem, dużo chodzenia z plecakiem, 1-3 dniowe trekkingi i przeprawy.

Plan wyprawy

 • Hutki
 • Guciów
 • Zwierzyniec
 • Szczebrzeszyn
 • Obrocz

Dzień 1 - PIĄTEK: Hutki - Guciów [17 km, 6h]

Spływ rozpoczynamy z miejscowości Hutki. Na tym odcinku Wieprzy trasa jest dzika, malownicza, bardzo zróżnicowana z kilkoma przenoskami. Po drodze mijamy dwa zabytkowe młyny. Przy pierwszym z nich znajduje się pstrągarnia gdzie będzie możliwość spróbowania pysznego, wędzonego pstrąga Roztoczańskiego. Koniec trasy na pierwszy dzień wyznacza mostek w Guciowie, następnie transport na pole namiotowe w Zwierzyńcu i grillowa uczta w miłym towarzystwie!

Dzień 2 - SOBOTA: Zwierzyniec - Szczebrzeszyn [17 km, ok. 5h]

Miejscem wodowania kajaków będzie zalew Rudka w miejscowości Zwierzyniec – tuż przy naszym polu kempingowym. Po drodze miniemy park Zwierzyniecki oraz małe miasto z kościołem na wodzie. W miejscowości Turzyniec czeka nas przenoska. Rzeka płynie na zmianę przez las i rozległe łąki, z wieloma meandrami. Spływ kończymy docierając do sławnego za sprawą chrząszczy – Szczebrzeszyna. Tego dnia spływ zakończymy na przystani w Szczebrzeszynie, skąd transportem lądowym wrócimy na nasze pole namiotowe przy zalewie Rudka. Tam wieczór spędzimy przy ognisku w Solistowym towarzystwie, wymieniając się doświadczeniami z minionego dnia 🙂

Dzień 3 - NIEDZIELA: Obrocz - Zwierzyniec [7 km, ok. 2h]

Kajaki wodujemy niedaleko Roztoczańskiego Parku Narodowego – w miejscowości Obrocz. Trasa będzie niezwykle malownicza, nie bez powodu nazywana najpiękniejszym odcinkiem Wieprza Roztoczańskiego. Nurt rzeki jest spokojny, jednak nie należy tracić czujności ze względu na możliwe przeszkody w postaci powalonego drzewa lub konarów drzew kryjących się zaraz pod powierzchnią wody, lub wystających z niej. Oba brzegi porasta wysoka trzcina. Będziemy mogli przyglądać się licznemu ptactwu – dzikim kaczkom i łabędziom, które ten odcinek Wieprza Roztoczańskiego upodobały sobie najbardziej. Ukazujące się pod koniec trasy zabudowania będą świadczyły o zbliżającej się mecie, którą będzie zalew Rudka w Zwierzyńcu. Koło południa żegnamy się z Solistową ekipą i ruszamy do domów.

Inspiracje od najlepszych - opowieści przy ognisku

Wieczory spędzimy razem przy wspólnym ognisku w niesamowitych okolicznościach przyrody. Pieczone ziemniaki oraz kiełbaski to elementy, bez których porządne ognisko nie istnieje. Rozmowy oraz opowieści o wyprawach – tym zawsze się dzielimy podczas takich spotkań. Nie ma nic lepszego niż rozmowy pod gołym niebem o pięknie naszego świata z ludźmi nadającymi na tych samych falach. Kierujemy się prostym hasłem #LiveWild.
Naładowani jednocześnie energią i spokojem możemy wracać do swoich codziennych obowiązków, po to by za jakiś czas znowu przeżyć przygodę nie z tej ziemi.

40km kajakiem w krajobrazach Roztoczańskiego Parku Narodowego 2

Weekend #Live Wild - dlaczego warto jechać?

 • Aktywny wypoczynek na łonie przyrody zgodnie z ideą „live wild"
 • Poprawa techniki wiosłowania
 • Wieczorne biesiadowanie przy ognisku
 • Piękne wspomnienia i dobry humor na resztę miesiąca
 • Zgrana ekipa podróżników, wyciskająca 110% z każdego wyjazdu
 • Zakwasy gwarantowane!

Liderzy wyprawy

Renata Łozowska

Szczęście nie jest stacją, lecz sposobem podróżowania...

Renata Łozowska

Na co dzień częściej w szpilkach i w sukience ??, ale buty trekkingowe ?, namiot ?, kajak i wiosła ? oraz wyprawy na łono natury ?zdecydowanie nie są mi obce ? Uwielbiam piękno przyrody. Dziewczyna z wzrokiem utkwionym w chmury. Miłośniczka samolotów ✈, lotnisk i latania - 15 lat w lotnictwie m.in. w sercu operacyjnym i jako dyrektor handlowy prywatnych linii lotniczych pozostawiło swój ślad ? Sprzedawałam czartery międzynarodowe, otwierałam nowe trasy, prowadziłam także bazę lotniczą w Szkocji i tam mieszkałam. Miałam też mieszkać w Kenii, ale życie napisało inny scenariusz ? Ciekawa świata i ludzi. Typ zmysłowca - odbieram świat wokół wszystkimi zmysłami: uwielbiam napawać wzrok pięknymi widokami, a słuch śpiewem ptaków, szumem fal, odgłosem cykad... odkrywać nowe smaki i zapachy. Przykładam dużą wagę do relacji międzyludzkich. Na wyprawę wyruszamy razem, jesteśmy jedną załogą, dbamy o siebie nawzajem i pomagamy sobie ...bo "choć istotne, dokąd gnasz, to najważniejsze w odpowiedniej być załodze!" ? Razem możemy dojść dalej i tworzymy najpiękniejsze wspomnienia! Mam dwa nałogi: słysząc muzykę od razu podśpiewuję ? i… robię setki zdjęć ? Mam żyłkę fotoreporterską – uwielbiam tworzyć wspomnienia i je uwieczniać ? A najchętniej razem z Wami!
Poznaj lidera Artboard 3

Liderzy wyprawy

Renata Łozowska

Szczęście nie jest stacją, lecz sposobem podróżowania...

Renata Łozowska

Renata Łozowska

INFORMACJE DLA UCZESTNIKÓW

Działając w ramach obowiązku informacyjnego wynikającego z przepisów powszechnie obowiązującego prawa – informujemy, że z uwagi na szybkość, zmienność i brak możliwości precyzyjnego przewidywania wprowadzania wewnętrznych regulacji sanitarnych państw, przez które przebiega podróż do miejsca docelowego imprezy turystycznej, może zaistnieć sytuacja, w której podróżny na podstawie ww. regulacji, będzie zobowiązany przed wjazdem na terytorium danego państwa – do wykonania testów na obecność wirusa SARS-CoV-2, a następnie do pokrycia kosztów jego wykonania w pełnej wysokości, w celu kontynuowania podróży do miejsca docelowego imprezy turystycznej. Niemniej jednak, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych uczestników, ze swojej strony zapewniamy pełne wsparcie w zakresie informacyjnym dotyczące: obowiązujących i bieżąco wprowadzanych regulacji na trasie podróży imprezy turystycznej. Takie informacje wysyłane są do uczestników konkretnych wyjazdów drogą emailową. Jednocześnie informujemy, że na podstawie art. X Regulaminu Imprez Turystycznych Podróżny może w każdym czasie przed rozpoczęciem imprezy turystycznej zrezygnować z udziału w imprezie turystycznej (odstąpić od umowy o udział w imprezie turystycznej), zgodnie z wyliczeniami kosztów rezygnacji zawartych w umowie.

Transport

Termin już minął

Cena

Nasza cena dla Klubowiczów

530 pln

Koszt wyprawy

Koszt wyprawy:

I transza - 265 PLN

Płatna miesiąc od momentu zapisania się na wyprawę

II transza - 265 PLN

Płatna do miesiąca przed wyprawą

Podana kwota jest kwotą orientacyjną.
Ostateczny koszt zależy od cen biletów lotniczych
i kursów walut.

Cena zawiera

 • wynajem kajaków na 3 dni
 • wypożyczenie wioseł i kamizelek na 3 dni
 • transport kajaków na miejsce rozpoczęcia spływu
 • 2 noclegi na polach namiotowych wraz z opłatą klimatyczną
 • namioty (3 osobowe)
 • kuchenki do gotowania, gaz, sprzęt kempingowy
 • 2 ogniska z kiełbaskami i prowiantem
 • korzystanie z prysznica na polu namiotowym
 • ubezpieczenie podróżne Ergo Hestia (do 200 000 zł)
 • składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
 • opiekę doświadczonego lidera

Cena nie zawiera:

 • dojazdu na miejsce spływu (Zwierzyniec) oraz powrotu do domu
 • wyżywienia poza ogniskami
 • korzystania z energii elektrycznej na polu namiotowym ( ok. 10 zł)
 • kosztów wykonywania badań lekarskich, testów diagnostycznych oraz innych czynności wymaganych przez przepisy powszechnie obowiązującego prawa państw przez które przebiega podróż

Wybierz termin i leć z nami!

Ładowanie dostępnych terminów

Preloader

Zobacz również

70km spływu perełką Mazur

kajakiem przez Krutynię

Zobacz terminy
Zobacz terminy

żagle w Iławie

Jachty Jeziorak

Zobacz terminy
Zobacz terminy

przez Turbacz na MTB

Gorce na e-rowerach!

Zobacz terminy
Zobacz terminy

Zobacz również

70km spływu perełką Mazur

kajakiem przez Krutynię

Zobacz terminy
Zobacz terminy

żagle w Iławie

Jachty Jeziorak

Zobacz terminy
Zobacz terminy

przez Turbacz na MTB

Gorce na e-rowerach!

Zobacz terminy
Zobacz terminy