Śladami Głównego Szlaku Beskidzkiego

35km górskiego trekkingu
Wybierz termin

35km górskiego trekkingu

Poziom trudnościq
i Intensywny arrow

Wyprawy dla osób lubiących aktywne spędzanie czasu – bogate w długie spacery i trekkingi,
przemieszczanie się z plecakiem, podróże lokalnym transportem.

Komfortq
i Odkrywca arrow

Jak na prawdziwych wędrowców przystało noce będziemy spędzać w namiotach lub w wygodnych camperach. Do dyspozycji uczestników: namioty 2-4 osobowe, kuchenki gazowe i w niektórych opcjach krzesła campingowe.

Rodzajq
i Adventure arrow

Wyprawa pełna przygód – autorska trasa naszpikowana ekstremalnymi doznaniami. Przejazdy lokalnym transportem, dużo chodzenia z plecakiem, 1-3 dniowe trekkingi i przeprawy.

Atrakcje, które na Ciebie czekają?

icon Około 35 km górskiego trekkingu w jednej z piękniejszych części Beskidów
icon Nocleg w prawdziwym górskim schronisku na wysokości prawie 1300 m n.p.m.
icon Ognisko pod gołym niebem na Hali Rysianka
arrow

Weekend #LiveWild - dlaczego warto jechać?

icon Spędzisz aktywnie weekend w Beskidzie Żywieckim w gronie innych górskich zapaleńców
icon Spędzisz dwie noce w prawdziwym górskim schronisku i poznasz jego niesamowity klimat
icon Będziesz się świetnie bawił w solistowym gronie
arrow
POLSKA
bottom bottom

Plan wyprawy

Live Wild
arrow
Trekking w Beskidzie Żywieckim
arrow

Sprawdź się w górach!

Nieważne czy przeszedłeś już wszystkie szlaki w polskich Karpatach, czy też dopiero myślisz o turystyce górskiej. Na tym wyjeździe odnajdzie się każdy. Nie będziemy biegać po szlakach na czas, nie będziemy bić rekordów w ilości przebytych kilometrów ale swoje po Beskidach przejdziemy. Jeżeli zatem dopiero myślisz o przygodzie w górach i chciałbyś zobaczyć jak to jest, to wyjazd idealny dla Ciebie. Górscy wyjadacze natomiast, dobrze wiedzą jaki klimat panuje na takich wyjazdach, więc Was zapewne do tego weekendu namawiać nie trzeba. Dystanse oraz przewyższenia dobrane są tak, aby osoby średnio aktywne nie miały większych trudności w przejściu całości trasy. Dla tych najbardziej leniwych, istnieje zawsze opcja pozostania w schronisku i delektowania się tym, co Rysianka i pobliska Lipowska mogą zaoferować.  

arrow

DZIEŃ 1 - PIĄTEK [6,5 KM MARSZU]

Żabnica Skałka – Hala Rysianka

 

Spotykamy się po południu na parkingu w Żabnicy Skałce i wspólnie wyruszamy do schroniska na Hali Rysiance. Czeka nas krótki (około 2,5- 3 godziny) ale nieco wymagający trekking do miejsca, w którym spędzimy najbliższe noce. Schronisko na Hali Rysianka zlokalizowane jest na wysokości 1290 m n.p.m. i jest jednym z bardziej znanych górskich schronisk w Polsce. Niepowtarzalny klimat i atmosfera tego miejsca zostały docenione przez turystów, co odzwierciedla wysoka lokata w corocznym rankingu najlepszych schronisk w naszym kraju. Dzień zakończymy integracją i rozmowami na tematy nie tylko górskie.

arrow

DZIEŃ 2 - SOBOTA [17 KM MARSZU]

Hala Rysianka – Trzy Kopce – Pilsko – Hala Miziowa  – Hala Rysianka

 

Po śniadaniu wyruszamy na trekking, którego głównym celem jest zdobycie drugiego najwyższego szczytu polskich Beskidów- Pilska (1557 m n.p.m.). 

Po zdobyciu Pilska, zejdziemy na obiad do schroniska na Hali Miziowiej, by po krótkim odpoczynku wrócić na Rysiankę. Ten aktywny dzień zakończymy ogniskiem i integracją pod gołym niebem. Dla chętnych wyjście z czołówkami na szczyt Rysianki i podziwianie rozgwieżdżonego nieba.

 

arrow

DZIEŃ 3 - NIEDZIELA [10 KM MARSZU]

Hala Rysianka –  Boraczy Wierch – Hala Boracza – Żabnica Skałka

 

Po śniadaniu i spakowaniu się, opuszczamy schronisko na Rysiance i udajemy się w drogę powrotną. Zanim jednak zejdziemy do Żabnicy, odwiedzimy jedne z piękniejszych hal w Beskidzie Żywieckim, na Lipowskim i Redykalnym Wierchu. Nagrodą będą słynne na całą okolicę jagodzianki ze schroniska na Hali Boraczej.

Wczesnym popołudniem zejdziemy do Żabnicy Skałki, gdzie zakończymy wspólną przygodę. 

arrow

Liderzy wyprawy

INFORMACJE DLA UCZESTNIKÓW

Działając w ramach obowiązku informacyjnego wynikającego z przepisów powszechnie obowiązującego prawa – informujemy, że z uwagi na szybkość, zmienność i brak możliwości precyzyjnego przewidywania wprowadzania wewnętrznych regulacji sanitarnych państw, przez które przebiega podróż do miejsca docelowego imprezy turystycznej, może zaistnieć sytuacja, w której podróżny na podstawie ww. regulacji, będzie zobowiązany przed wjazdem na terytorium danego państwa – do wykonania testów na obecność wirusa SARS-CoV-2, a następnie do pokrycia kosztów jego wykonania w pełnej wysokości, w celu kontynuowania podróży do miejsca docelowego imprezy turystycznej. Niemniej jednak, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych uczestników, ze swojej strony zapewniamy pełne wsparcie w zakresie informacyjnym dotyczące: obowiązujących i bieżąco wprowadzanych regulacji na trasie podróży imprezy turystycznej. Takie informacje wysyłane są do uczestników konkretnych wyjazdów drogą emailową. Jednocześnie informujemy, że na podstawie art. X Regulaminu Imprez Turystycznych Podróżny może w każdym czasie przed rozpoczęciem imprezy turystycznej zrezygnować z udziału w imprezie turystycznej (odstąpić od umowy o udział w imprezie turystycznej), zgodnie z wyliczeniami kosztów rezygnacji zawartych w umowie.

arrow

Cena

prev-arrow
next-arrow

Cena zawiera

o

2 noce wraz ze śniadaniem w schronisku górskim na Hali Rysiance

o

ognisko z kiełbaskami

o

jedyną w swoim rodzaju przygodę z cyklu #LiveWild

o

ubezpieczenie podróżne po terytorium Rzeczypospolitej Polskiej: Następstw Nieszczęśliwych Wypadków - NNW (30 000 zł), Odpowiedzialność Cywilna - OC (szkody na osobie 100 000 zł, 50 000 zł szkody na mieniu).

o

opiekę doświadczonego lidera

Cena nie zawiera:

x

dojazdu na miejsce zbiórki (Żabnica Skałka) i transportu powrotnego

x

wyżywienia (poza 2 śniadaniami i kiełbaskami na ognisko)

x

atrakcji dodatkowych typu sauna (wymagana wcześniejsza rezerwacja w schronisku)

x

kosztów wykonywania badań lekarskich, testów diagnostycznych oraz innych czynności wymaganych przez przepisy powszechnie obowiązującego prawa państw przez które przebiega podróż

Brak Terminów

+ Dowolny termin - brak Twojego terminu
- wyjazd prywatną grupą
- jeszcze nie ma terminów