Z cyklu Live Wild 25

35km górskiego trekkingu Śladami Głównego Szlaku Beskidzkiego

Pomysł na weekend marzeń

Soliści- przygotowaliśmy dla Was wyjątkowy górski wyjazd, w miejsce, które uznawane jest za jedno z piękniejszych w polskich Karpatach- górę Rysiankę w Beskidzie Żywieckim. To właśnie w schronisku PTTK na Hali Rysianka założymy nasz „obóz” a dni wypełnimy sobie trekkingami i licznymi atrakcjami dodatkowymi, w tym warsztatem fotograficznym dla początkujących amatorów fotografii krajobrazowej. Po tym weekendzie każdy z was  będzie w stanie sam spakować plecak, skompletować garderobę i wyruszyć na jeden, dwa a może i nawet 21 dni wędrówki górskiej w trakcie której ustrzeli z pewnością niejeden zapierający dech w piersi kadr górski. Opowiemy wam również o Głównym Szlaku Beskidzkim, który notabene przez Rysiankę przechodzi. O tym jak go zaplanować, czego się spodziewać i dlaczego w ogóle warto podjąć się tego wyzwania, jakim jest GSB. Ta weekendówka to solidna porcja wiedzy teoretycznej jak i praktycznej dla tych którzy myślą o takich kierunkach jak Kilimandżaro, Tubkal czy też Annapurna Base Camp. I oczywiście Główny Szlak Beskidzki ?

Aktywny

Poziom
Aktywny

Wyprawy dla osób lubiących aktywne spędzanie czasu – bogate w długie spacery i trekkingi,
przemieszczanie się z plecakiem, podróże lokalnym transportem.

Żyj dziko

Komfort
Żyj dziko

Jak na prawdziwych wędrowców przystało noce będziemy spędzać w namiotach lub w wygodnych camperach (Kanada z Alaską i Australia). Do dyspozycji uczestników: namioty 2-4 osobowe, kuchenki gazowe i w niektórych opcjach krzesła campingowe.

Adventure

Rodzaj
Adventure
Dla doświadczonych

Wyprawa pełna przygód – autorskie trasy (często przecieranie po raz pierwszy), wejście tam
gdzie i jak daleko się da ;), przejazdy lokalnym transportem, dużo chodzenia z plecakiem, 1-3 dniowe trekkingi i przeprawy.

Plan wyprawy

 • Live Wild
 • Trekking w Beskidzie Żywieckim
 • ABC Głównego Szlaku Beskidzkiego
 • Warsztaty fotograficzne
 • Prelekcje podróżnicze

Sprawdź się w górach!

Nieważne czy przeszedłeś już wszystkie szlaki w polskich Karpatach, czy też dopiero myślisz o turystyce górskiej. Na tym wyjeździe odnajdzie się każdy. Nie będziemy biegać po szlakach na czas, nie będziemy bić rekordów w ilości przebytych kilometrów ale swoje po Beskidach przejdziemy. Jeżeli zatem dopiero myślisz o przygodzie w górach i chciałbyś zobaczyć jak to jest i dowiedzieć się jak się przygotować do takich wyjść, to jest to wyjazd dla Ciebie. Górscy wyjadacze natomiast, dobrze wiedzą jaki klimat panuje na takich wyjazdach, więc Was zapewne do tego weekendu namawiać nie trzeba. Dystanse oraz przewyższenia dobrane są tak, aby osoby średnio aktywne nie miały większych trudności w przejściu całości trasy. Dla tych najbardziej leniwych, istnieje zawsze opcja pozostania w schronisku i delektowania się tym, co Rysianka i pobliska Lipowska mogą zaoferować ? 

DZIEŃ 1 - PIĄTEK [6,5 KM MARSZU]

Żabnica Skałka – Hala Rysianka

Spotykamy się po południu na parkingu w Żabnicy Skałce i wspólnie wyruszamy do schroniska na Hali Rysiance. Czeka nas krótki (około 2,5- 3 godziny) ale nieco wymagający trekking do miejsca, w którym spędzimy najbliższe noce. Schronisko na Hali Rysianka zlokalizowane jest na wysokości 1290 m n.p.m. i jest jednym z bardziej znanych górskich schronisk w Polsce. Niepowtarzalny klimat i atmosfera tego miejsca zostały docenione przez turystów, co odzwierciedla wysoka lokata w corocznym rankingu najlepszych schronisk w naszym kraju.

Po zdobyciu szczytu Rysianki i zakwaterowaniu w schronisku, wieczór wypełnią warsztaty fotograficzne poprowadzone przez górskiego fotografa Łukasza Zacnego, znanego między innymi z prowadzonego przez siebie górskiego bloga @szlakami naszego życia. Dzień zakończymy integracją i rozmowami na tematy nie tylko górskie ?

DZIEŃ 2 - SOBOTA [17 KM MARSZU]

Hala Rysianka – Trzy Kopce – Pilsko – Hala Miziowa  – Hala Rysianka

 

Po śniadaniu wyruszamy na trekking, którego głównym celem jest zdobycie drugiego najwyższego szczytu polskich Beskidów- Pilska (1557 m n.p.m.). W trakcie marszu porozmawiamy o tym jak przygotować się do wyjścia w góry, na co zwracać szczególną uwagę w trakcie marszu oraz jak rozpoznawać i nazywać szczyty widoczne dookoła nas. Poćwiczymy również w praktyce i przetestujemy wiedzę zdobytą dzień wcześniej w trackie warsztatów fotograficznych. 

Po zdobyciu Pilska, zejdziemy na obiad do schroniska na Hali Miziowiej, by po krótkim odpoczynku wrócić na Rysiankę. Wieczór wypełni nam prelekcja dotycząca Głównego Szlaku Beskidzkiego poprowadzona przez Tomka Habdasa, autora górskiego bloga @w szczytowej formie, lidera wyjazdu. Ten aktywny dzień zakończymy ogniskiem i integracją pod gołym niebem. Dla chętnych wyjście z czołówkami na szczyt Rysianki i podziwianie rozgwieżdżonego nieba.

 

DZIEŃ 3 - NIEDZIELA [10 KM MARSZU]

Hala Rysianka –  Boraczy Wierch – Hala Boracza – Żabnica Skałka

Po śniadaniu i spakowaniu się, opuszczamy schronisko na Rysiance i udajemy się w drogę powrotną. Zanim jednak zejdziemy do Żabnicy, odwiedzimy jedne z piękniejszych hal w Beskidzie Żywieckim, na Lipowskim i Redykalnym Wierchu. Zmierzymy się tutaj z rozpoznawaniem szczytów i opisywaniem panoram oraz ponownie poćwiczymy nasze umiejętności fotograficzne. Nagrodą będą słynne na całą okolicę jagodzianki ze schroniska na Hali Boraczej.

Wczesnym popołudniem zejdziemy do Żabnicy Skałki, gdzie zakończymy wspólną przygodę. 

Z cyklu Live Wild 33

Atrakcje, które na Ciebie czekają?

 • Około 35 km górskiego trekkingu w jednej z piękniejszych części Beskidów
 • Nocleg w prawdziwym górskim schronisku na wysokości prawie 1300 m n.p.m.
 • Prelekcja podróżnicza o Głównym Szlaku Beskidzkim
 • Spora dawka wiedzy na temat tego jak przygotować się do wyjścia w góry i dlaczego warto spędzać czas w ten sposób
 • Warsztaty fotograficzne w trakcie których dowiesz się: -jaki sprzęt fotograficzny warto wybrać -jak dobrać obiektyw i inne akcesoria fotograficzne -przekonasz się dla czego warto używać plików RAW -nauczysz się operować manualnie aparatem/telefonem aby uzyskać najlepszą ekspozycję -dobierać miejsce i czas żeby Twoje fotografie były pełne kolorytu -dowiesz się jak komponować kadr alby był ciekawy -oraz pokaże Wam kilka ciekawych fotograficznych trików, które zmienią Wasze postrzeganie fotografii krajobrazowej.
 • Ognisko pod gołym niebem na Hali Rysianka

WARSZTATY FOTOGRAFICZNE

Łukasz Zacny

Pochodzę z Bielska-Białej, swoją przygodę z górami zacząłem w wieku 10/12lat gdzie w wieku 12 lat wszedłem po raz pierwszy na Rysy i tym samym zakochałem się w Tatrach na zabój. Od kilku lat prowadzę bloga fotograficznego Szlakami Naszego Życia, gdzie usilnie staram się pokazać piękno naszych okolicznych gór, ale nie tylko, ponieważ bardzo lubię wyjeżdżać do innych krajów, odkrywac nieodkryte. Jestem także wspinaczem, oraz kocham wszelkie aktywności dotyczące outdooru! Oraz co dla Was najważniejsze fotografem krajobrazowym i bardzo chętnie podzielę się z Wami moją wiedzą!

Poniżej moje przykładowe zdjęcia:

Weekend #LiveWild - dlaczego warto jechać?

 • Spędzisz aktywnie weekend w Beskidzie Żywieckim w gronie innych górskich zapaleńców
 • Dowiesz się jak przygotować się do wyjścia w góry, tak aby czerpać z niego maksimum radości
 • Posłuchasz relacji i ciekawostek o Głównym Szlaku Beskidzkim i być może sam zapragniesz przeżyć tę przygodę
 • Nauczysz się rozpoznawać odległe szczyt i opisywać panoramy, które cię otaczają
 • Poznasz tajniki fotografii górskiej i tego jak wyciągnąć z kadru wszystko co najlepsze
 • Spędzisz dwie noce w prawdziwym górskim schronisku i poznasz jego niesamowity klimat
 • Będziesz się świetnie bawił w solistowym gronie

Liderzy wyprawy

Tomasz Habdas

Tomasz Habdas

Urodziłem się trochę ponad 30 lat temu w Żywcu, w sercu Beskidów Zachodnich. Tam się wychowałem i tam zrodziła się wielka miłość do gór, która trwa do dzisiaj. Później swoje życie związałem z Warszawą, ale w każdej wolnej chwili uciekam na południe, by choć trochę pobyć nad poziomem morza. Z jednej strony jestem umysłem mocno ścisłym i analitycznym, ale z drugiej uwielbiam przyrodę i naturę. Każdego dnia odnajduję powód do uśmiechu bo radość w życiu jest bardzo ważna.
Poznaj lidera Artboard 3

Liderzy wyprawy

Tomasz Habdas

Tomasz Habdas

Tomasz Habdas

INFORMACJE DLA UCZESTNIKÓW

Działając w ramach obowiązku informacyjnego wynikającego z przepisów powszechnie obowiązującego prawa – informujemy, że z uwagi na szybkość, zmienność i brak możliwości precyzyjnego przewidywania wprowadzania wewnętrznych regulacji sanitarnych państw, przez które przebiega podróż do miejsca docelowego imprezy turystycznej, może zaistnieć sytuacja, w której podróżny na podstawie ww. regulacji, będzie zobowiązany przed wjazdem na terytorium danego państwa – do wykonania testów na obecność wirusa SARS-CoV-2, a następnie do pokrycia kosztów jego wykonania w pełnej wysokości, w celu kontynuowania podróży do miejsca docelowego imprezy turystycznej. Niemniej jednak, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych uczestników, ze swojej strony zapewniamy pełne wsparcie w zakresie informacyjnym dotyczące: obowiązujących i bieżąco wprowadzanych regulacji na trasie podróży imprezy turystycznej. Takie informacje wysyłane są do uczestników konkretnych wyjazdów drogą emailową. Jednocześnie informujemy, że na podstawie art. X Regulaminu Imprez Turystycznych Podróżny może w każdym czasie przed rozpoczęciem imprezy turystycznej zrezygnować z udziału w imprezie turystycznej (odstąpić od umowy o udział w imprezie turystycznej), zgodnie z wyliczeniami kosztów rezygnacji zawartych w umowie.

Transport

Termin już minął

Cena

Nasza cena dla Klubowiczów

590 pln

Koszt wyprawy

Koszt wyprawy:

I transza - 295 PLN

Płatna miesiąc od momentu zapisania się na wyprawę

II transza - 295 PLN

Płatna do miesiąca przed wyprawą

Podana kwota jest kwotą orientcyjną.

Cena rynkowa:

750 pln

Cena zawiera

 • 2 noce wraz ze śniadaniem w schronisku górskim na Hali Rysiance
 • porady i wskazówki jak przygotować się do wyjścia w góry i jak zaplanować najlepszą trasę dopasowaną do naszych możliwości.
 • naukę rozpoznawania szczytów, topografii i opisywania panoram górskich.
 • program wieczorny z prelekcjami podróżniczymi.
 • teoretyczny oraz praktyczny warsztat z fotografii górskiej
 • ognisko z kiełbaskami
 • jedyną w swoim rodzaju przygodę z cyklu #LiveWild
 • ubezpieczenie podróżne
 • opiekę doświadczonego lidera

Cena nie zawiera:

 • dojazdu na miejsce zbiórki (Żabnica Skałka) i transportu powrotnego
 • wyżywienia (poza 2 śniadaniami i kiełbaskami na ognisko)
 • atrakcji dodatkowych typu sauna (wymagana wcześniejsza rezerwacja w schronisku)
 • kosztów wykonywania badań lekarskich, testów diagnostycznych oraz innych czynności wymaganych przez przepisy powszechnie obowiązującego prawa państw przez które przebiega podróż

Wybierz termin i jedź z nami!

Ładowanie dostępnych terminów

Preloader

Zobacz również

50km trasą kajakową przez Dobrzycę

spływ przez szwecję

Zobacz terminy
Zobacz terminy

170km rowerowym szlakiem Mennonitów

Mierzeja Wiślana i Żuławy

Zobacz terminy
Zobacz terminy
DCIM/PANORAMA/102_0240/DJI

wyprawa na magiczną pruską wyspę w Łajsach

Dzicz i życie pierwszych ludów Warmii

Zobacz terminy
Zobacz terminy

Zobacz również

50km trasą kajakową przez Dobrzycę

spływ przez szwecję

Zobacz terminy
Zobacz terminy

170km rowerowym szlakiem Mennonitów

Mierzeja Wiślana i Żuławy

Zobacz terminy
Zobacz terminy
DCIM/PANORAMA/102_0240/DJI

wyprawa na magiczną pruską wyspę w Łajsach

Dzicz i życie pierwszych ludów Warmii

Zobacz terminy
Zobacz terminy