Majówkowe Kaszuby z Olkiem Dobą

Długi weekend z Olkiem Dobą

Pomysł na wyprawę marzeń

Szukasz pomysłu, na weekend pełen wyzwań i aktywnego wypoczynku w świetnym towarzystwie? Długi weekend w stylu #livewild – czyli sportowy wypoczynek z najlepszą ekipą i wielkim podróżnikiem Aleksandrem Dobą. Olka chyba nikomu przedstawiać nie trzeba- jego obecność jest gwarancją świetnej zabawy, która na nas czeka. Live Wild to nie tylko campy szkoleniowe, to także dzikie, aktywne weekendy na łonie natury! Nasza wyjazd to 4 dni aktywności, integracji, kontaktu z naturą i wytchnienia od codziennej rutyny! Łącznie pokonany trasę 57 km kajakami, a kolejne kilometry przemierzymy na rowerach. Całość umilać nam będą zapierające dech w piersiach krajobrazy Kaszub. Każdy wieczór spędzimy przy ognisku słuchając opowieści z podróży Aleksandra Doby. Brzmi ekstra? My nie możemy się doczekać! Zapowiada się naprawdę doskonały długi weekend.

#SolisciTeam

Aktywny

Poziom
Aktywny

Wyprawy dla osób lubiących aktywne spędzanie czasu – bogate w długie spacery i trekkingi,
przemieszczanie się z plecakiem, podróże lokalnym transportem.

Żyj dziko

Komfort
Żyj dziko

Jak na prawdziwych wędrowców przystało noce będziemy spędzać w namiotach lub w wygodnych camperach (Kanada z Alaską i Australia). Do dyspozycji uczestników: namioty 2-4 osobowe, kuchenki gazowe i w niektórych opcjach krzesła campingowe.

Adventure

Rodzaj
Adventure
Dla doświadczonych

Wyprawa pełna przygód – autorskie trasy (często przecieranie po raz pierwszy), wejście tam
gdzie i jak daleko się da ;), przejazdy lokalnym transportem, dużo chodzenia z plecakiem, 1-3 dniowe trekkingi i przeprawy.

Plan wyprawy

 • Mylof
 • Brda
 • Gołąbek
 • Świt lub Piła Młyn
 • Swornegacie

Niezastąpiony solista Olo Doba

Podróżnik którego nie trzeba przedstawiać. Zdobywca wielu nagród podróżniczych za swój wielki wyczyn. Przepłynąć raz Atlantyk to nie sztuka. Olek zrobił to 3 razy! Posiada wszystkie odznaczenia wszystkich stopni krajowych organizacji oraz międzynarodową ICF (International Canoe Federation). Niejedna osoba może zazdrościć mu energii, samozaparcia i świetnego poczucia humoru! Co więcej Olek nie tylko pływa kajakiem, ale także lata szybowcem. Ma wylatanych ponad 250 godzin. Dzięki swojej wszechstronności skacze również ze spadochronem.

Dzień 1: Mylof - Brda (19 km, ok. 6h)

Majówka 2019 czas start! Spływ zaczynamy za zaporą Mylof. Na początku, aby dobrze się rozgrzać, będzie szybki nurt, gdzie lepiej trzymać się prawej strony brzegu. Parę kilometrów rzeka płynie równolegle do kanału.W trakcie przepływu będziemy mijać zalesione brzegi i bujną roślinność. Brda przepływa przez obszary Tucholskiego Parku Krajobrazowego. W parku tym żyje mnóstwo chronionych i rzadkich gatunków ptaków i ssaków takich jak zimorodki, żurawie, wydry, bobry oraz bieliki. Następnie rzeka spokojnie meandrując mija wiadukt kolejowy i przepływa przez ciekawą wieś Rytel, gdzie będzie możliwość uzupełnienia zapasów i chwili odpoczynku. W dalszej części trasy rzeka nabiera szybszego nurtu, dodatkowo w korytarz mogą leżeć zawalone kłody drzew. Tego dnia koniec trasy będzie przy plaży w małej osadzie Brda na polu biwakowym. Wieczorem przewidujemy wielkie ognisko przy namiotach.

Dzień 2: Brda - Gołąbek (19 km, ok. 6h)

Spokojny początek trasy przez malownicze łąki i pola. Idealny czas na wyciszenie i złapanie oddechu przed dalszą trasą. Powoli brzegi stają się wyższe a dodatkowo do rzeki wpadają jej dopływy – Raciaska Struga oraz Czerska Struga. Dalszy etap trasy wiedzie przez wąską dolinę z łagodnymi meandrami wprost do Woziwody. Będzie to idealne miejsce na odpoczynek, po którym rzeka nabierze charakteru górskiego. Tu nie będzie nudy, gdyż cały czas będziemy manewrować kajakiem przez dziką scenerię, mijać wystające gałęzie drzew oraz bystrza. Po dwóch kilometrach miniemy malutką elektrownie wodną w Zielonce. Od tego momentu będzie otaczał nas teren zupełnie pozbawiony domostw w otoczeniu wysokich skarp. Nocleg będzie się odbywał na leśnym polu biwakowym Gołąbek.

Dzień 3: Gołąbek - Świt lub Piła Młyn(13 km lub 19 km; ok. 3,5h lub 6h)

Tuż za startem  w Gołąbku miniemy wbite w dno rzeki pale, są to pozostałości po moście drogowym. Od tego momentu będzie najciekawszy etap trasy – szybki nurt, bystrza, zwalone drzewa! Po dopłynięciu do mostu w Plaskoszu rzeka zwalnia, będzie chwila na odpoczynek i oglądanie krajobrazów. Miniemy leśniczówkę Plaskosz oraz zabudowania Tucholi. Przy przepływaniu przez most będziemy mogli dostrzec pomnik przyrody – głaz narzutowy Kamień Jagiełły. Przerwę będziemy mogli zrobić w Rudzkim Moście, gdzie znajduje się restauracja. Reszta trasy należy do najbardziej niebezpiecznych odcinków, jakie będziemy pokonywać w trakcie całego spływu.

Dzień 4: Wycieczka rowerowa przez Bory Tucholskie 5-6h

Kolejny dzień aktywny, wybierzemy jedną z lokalnych ścieżek rowerowych i spędzimy około 5-6h pośród pięknych krajobrazów Borów Tucholskich. Podczas przeprawy rowerami będziemy podziwiać najpiękniejsze tereny Polski. Miniemy wiele jezior, rzek, łąk i lasów urzekających swą majestatycznością. Po południu natomiast każdy będzie miał szansę zobaczyć Kaszubski Dom Rękodzieła Ludowego. Wieczorem ostatnie opowieści o wyprawach przy ognisku z kiełbaskami oraz wielka integracja.

Dzień 5: W poszukiwaniu dzikich zwierząt

Ostatnia przejażdżka rowerowa by nacieszyć oczy zielonymi pagórkami oraz odnaleźć jak najwięcej zwierząt. Bory Tucholskie to miejsce, w którym można spotkać ponad 200 gatunków kręgowców. Zakończenie aktywnego długiego weekendu majowego około 14:00. 

Majówkowe Kaszuby w Borach Tucholskich 1

Majówka 2019 - dlaczego warto z nami jechać?

 • Jedyna okazja na kajakarskie zawody z Olkiem Dobą
 • Aktywny wypoczynek na łonie przyrody zgodnie z ideą „live wild"
 • Poprawa techniki wiosłowania
 • Wieczorne biesiadowanie przy ognisku
 • Niezapomniane opowieści Olka Doby
 • Piękne wspomnienia i dobry humor na resztę miesiąca
 • Zgrana ekipa podróżników, wyciskająca 110% z każdego wyjazdu
 • Zakwasy gwarantowane!

Transport

Termin już minął

Cena

Nasza cena dla Klubowiczów

650 pln

Koszt wyprawy

Koszt wyprawy:

I transza - 325 PLN

Płatna miesiąc od momentu zapisania się na wyprawę

II transza - 325 PLN

Płatna do miesiąca przed wyprawą

Podana kwota jest kwotą orientacyjną.
Ostateczny koszt zależy od cen biletów lotniczych
i kursów walut.

Cena zawiera

 • Wynajem kajaków na 3 dni
 • Wypożyczenie wioseł i kamizelek na 3 dni
 • Transport kajaków na miejsce rozpoczęcia spływu
 • 4 Noclegi na polach namiotowych wraz z opłatą klimatyczną
 • Namioty (3 osobowe)
 • Wynajem rowerów turystycznych na trasie
 • Kuchenki do gotowania, gaz, sprzęt kempingowy
 • Parking w bazie Swornegacie
 • Trzy ogniska z kiełbaskami i prowiantem
 • Korzystanie z prysznica na polu namiotowym
 • Program wyjazdu
 • Ubezpieczenie podróżne Ergo Hestia (do 200 000 zł)
 • składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
 • Opiekę doświadczonego lidera

Cena nie zawiera:

 • Dojazdu na miejsce spływu (Swornegacie) oraz powrotu do domu
 • Wyżywienia poza ogniskami
 • Korzystania z energii elektrycznej na polu namiotowym ( ok. 10 zł)

Wybierz termin i leć z nami!

Ładowanie dostępnych terminów

Preloader

Zobacz również

Vintage photo of beautiful Krutynia river landscape photographed from kayak. Photo with vintage mood effect

Z cyklu Live Wild

Krutynia

Zobacz terminy
Zobacz terminy

Spływ kajakowy z Olkiem Dobą

Zimowe Bory Tucholskie

Zobacz terminy
Zobacz terminy

Z cyklu Live Wild

Szwecja

Zobacz terminy
Zobacz terminy

Zobacz również

Vintage photo of beautiful Krutynia river landscape photographed from kayak. Photo with vintage mood effect

Z cyklu Live Wild

Krutynia

Zobacz terminy
Zobacz terminy

Spływ kajakowy z Olkiem Dobą

Zimowe Bory Tucholskie

Zobacz terminy
Zobacz terminy

Z cyklu Live Wild

Szwecja

Zobacz terminy
Zobacz terminy