Zdobądź równoleżnik 80°N 13

Zdobądź równoleżnik 80°N Arktyka

Pomysł na podróż marzeń!

Arktyka jest miejscem szczególnym. Gdy po raz pierwszy zobaczysz ośnieżone szczyty Svalbardu, z pewnością zakochasz się w nich bez opamiętania. Jest to miejsce surowe, zimne, a jednocześnie delikatne, piękne i magiczne. Każdy jego szczegół zaskakuje i urzeka.To właśnie tutaj jest więcej niedźwiedzi polarnych niż mieszkańców. Dołącz do Solistów i zdobądź równoleżnik 80°N!

 

Średni

Poziom
Średni

Wyprawy dla wszystkich podróżników – lekkie trekkingi – idealne dla osób, które nie mają
fantastycznej kondycji, ale lubią wędrówki i mają duże chęci :); dużo pieszego zwiedzania.
Transport wynajętymi, jak i lokalnymi, środkami transportu.

Podróżnik

Komfort
Podróżnik

Nocować będziemy w lokalnych hotelikach lub w lokalnych guesthousach, zazwyczaj w pokojach 2-5 osobowych. Łazienka w pokoju lub wspólna na piętrze.

Extreme

Rodzaj
Extreme
Dla najtwardszych

Wszystko co niestandardowe wymagające wyjścia poza strefę komfortu.
Wyjazdy tematyczne, dla każdego kto chce zmierzyć się z własnymi słabościami – długie
trekkingi, zdobywanie szczytów, raftingi, jachtem na spitsbergen, przeprawy przez dżunglę. Wymagana bardzo dobra kondycja fizyczna i mocny charakter.

Plan wyprawy

 • Pyramiden
 • Longyearbyen
 • Bjørnøya
 • Nordfjorden
 • Barentsburg
 • Hornsund

Ekstremalna wyprawa w solistowym stylu!

Sposoby zobaczenia Spitsbergenu i przeżycia go są właściwie dwa. Pieszo lub na jachcie drogą wodną. Jeżeli chcemy faktycznie zobaczyć to miejsce w pełni, to trzeba spróbować obu sposobów. Tylko wtedy otrzymamy możliwość zobaczenia spektakularnych lodowców, zjawiskowych krajobrazów oraz niezwykłych, dzikich zwierząt. Tylko wtedy poczujemy magię Svalbardu i… zobaczymy niedźwiedzie polarne. Wypłyń z nami komfortowym jachtem na przygodę życia i zakochaj się w dalekiej północy!

Jachtem przez Arktykę!

Na Arktykę płyniemy dużym, blisko 15-to metrowym, stalowym jachtem żaglowym, przygotowanym do warunków arktycznych. Na jachcie trzymane są wachty – wszyscy będziemy nim sterować oraz gotować i sprzątać na pokładzie. Koje rozmieszczone są w dwuosobowych kajutach. Ze względu na ilość osób i brak możliwości tankowania wody słodkiej w trakcie rejsu, prysznice będą ograniczone.

Pyramiden - Miasto Duchów

Podczas wyprawy odwiedzimy Pyramiden. Jest to opuszczona osada górnicza Rosjan, w której obecnie mieszka zaledwie kilka osób. Miejsce to niemal zupełnie odcięte jest od reszty świata. W 1998 roku mieszkańcy Pyramiden zostali ewakuowani w trybie natychmiastowym. Do dziś jednak można znaleźć wiele pozostawionych przez nich przedmiotów i rzeczy osobistych.

Longyearbyen – stolica na pustkowiu

Longyearbyen to stolica bardzo osobliwa. Nazywane norweską metropolią na Arktyce, miasto zamieszkuje zaledwie 1,8 tysiąca mieszkańców. Położone na pustkowiu odwiedzane często jest przez renifery, które spacerują po tutejszych ulicach. Mieszkańcy mają własne szklarnie, hodują zioła i warzywa, znajduje się tutaj Borwar Svalbard – najbardziej wynsunięty na północ browar na świecie. Tylko w Longyearbyen można kupić pamiątki i uzupełnić zapasy.

Bjørnøya – Wyspa Niedźwiedzia

Niezamieszkana przez ludzi wyspa w archipelagu Svalbard. Stanowi doskonałe miejsce do obserwacji życia zwierząt (głównie ptaków) w Arktyce. Zdarza się również, że zabłądzi tutaj niedźwiedź polarny – Bjørnøya nazwę zawdzięcza właśnie tym zwierzakom, które rzekomo kąpią się w okalających wyspę wodach Morza Barentsa.

Nordkapp i Tromso - miasta północy Norwegii

W trakcie naszej wyprawy zatrzymamy się na chwilę w Tromso, by zobaczyć, co ciekawego dzieje się w tym bardzo małym, aczkolwiek bardzo klimatycznym miasteczku Norwegii. Natomiast w drodze powrotnej ze Svalbardu  istnieje duża szansa, że silny wiatr tak nami pokieruje, że zobaczymy również słynny Przylądek Północy Europy – Nordkapp (tutaj wszystko zależy wyłącznie od warunków pogodowych). Gotowi na przygodę życia?

Morsy, lisy i niedźwiedzie polarne - arktyczne zwierzęta

Czy też marzyliście o zobaczeniu lisów polarnych w ich naturalnym środowisku? Wiadomo, że im dalej na północ, tym łatwiej je spotkać. W trakcie naszej arktycznej przygody czeka nas: poszukiwanie fok i niedźwiedzi polarnych, obserowanie maskonurów i reniferów, czychanie na lisy polarne i morsy, a przy odrobinie szczęścia – podglądanie wielorybów!

Zdobądź równoleżnik 80°N 19

Nordfjorden – lodowe krajobrazy

Czym byłaby wyprawa na Arktykę bez podziwiania fiordów i lodowców? W trakcie naszej żeglugi będziemy płynąć obok najpiękniejszych arktycznych fiordów. Zachwycimy się kawałkami lodu pływającymi w wodzie i ich intensywnym niebieskim kolorem, imponująca przestrzenią wokół nas.

Barentsburg – cofnąć się w czasie

Barentsburg to wciąż działająca i zamieszkana rosyjska osada na Svalbardzie. Podczas naszej wizyty w tym miejscu cofniemy się dosłownie w czasie. W sklepie zakupy robi się na kupony, do których dostęp mają tylko miejscowi, a samo miejsce zostało założone przez rosyjską spółkę węglową Arktikugol. Miejsce zdecydowanie intrygujące i warte zobaczenia!

Hornsund - Polska Stacja Polarna

Polska Stacja Polarna położona jest kilkaset metrów od brzegu Zatoki Białych Niedźwiedzi. Placówka prowadzi całoroczne badania naukowe i jest najdalej wysuniętą na północ stałą polską instytucją naukową. Stacja zarządzana jest przez Instytut Geofizyki Polskiej Akademii Nauk w Warszawie. Na terenie stacji znajdują się budynki specjalistyczne, a także Latarnia Morska Hornsund.

Calypso - górnicza osada

Calypso jest kolejnym przykładem działalności człowieka na Arktyce związanej z wydobyciem węgla. Znajduje się tutaj stacja polarna uniwersytetu Marii Skłodowskiej – Curie, parę drewnianych budynków, które są w różnym stanie, arktyczna woda i zapieający dech w piersiach krajobraz z licznymi wierzchołkami gór wychodzących niemalże wprost z morza.

Surrealne, lodowe krajobrazy

Arktyka jest dziką, lodową krainą. Zjawiskowe piękno lodowców i arktycznych fiordów będziemy podziwiać w jeden z najlepszych sposobów, jaki istnieje – żeglując wygodnym jachtem! Zobaczymy krajobrazy, które zapierają dech w piersiach – surową, rozległą przestrzeń, niesamowitą biel śniegu, która na Svalbardzie jest bardzo intensywna, i fascynujący niebieski kolor lodowców. Piękno Arktyki będziemy chłonąć pełną piersią!

Doświadcz:

Arktyczne poranki na jachcie

Wyobraź sobie, że wstajesz rano, a za oknem surowy, arktyczny krajobraz. Wszechobecna woda, ośnieżone szczyty gór, przestrzeń, która imponuje, a zarazem niemalże przytłacza. Wciągasz do płuc arktyczne, świeże powietrze, które pachnie tutaj zupełnie inaczej niż nasze rodzime, polskie. Żeglowanie po Arktyce to doświadczenie życia – przekonaj się sam i wypłyń jachtem na Svalbard.

Sprawdź się:

Poszukiwanie niedźwiedzia polarnego

Svalbard jest właśnie tym miejscem, w którym są bardzo duże szanse na zobaczenie tego ogromnego drapieżnika. To odosobnione, arktyczne miejsce jest siedliskiem wielu niedźwiedzi polarnych, których jest więcej tutaj niż ludzi. Turysta odwiedzający Arktykę musi jednak przestrzegać ściśle określonych zasad w dekalogu zwanym Svalbardvettreglene – musi dbać o przyrodę i nie zakłócać spokoju zwierząt. Podczas naszej arktycznej wyprawy sprawdzimy, czy jesteśmy w stanie wytropić tego pięknego białego misia i go zobaczyć – oczywiście z bezpiecznej odległości!

Odetchnij:

Pełną piersią z dala od zgiełku codzienności

Nie ma lepszego miejsca, by się zatrzymać i zastanowić nad tym, co jest ważne niż Arktyka ze swoimi przestrzeniami i srogim klimatem. To właśnie tutaj mozna sobie pozwolić na takie zwyczajne bycie w sobie “tu i teraz”, wyłączenie telefonów, które poza osadami i tak będą miały słaby zasięg, i cieszenie się samym pobytem w tym pięknym, niedostępnym miejscu.

xx
xx
xx

Zobacz co przed Tobą!

Dlaczego warto z nami jechać?

 • Zobaczymy spektakularne miejsca, które już niedługo mogą zniknąć z map
 • Zobaczymy niesamowite zwierzęta w ich naturalnym środowisku
 • Będziemy żeglować w arktycznych warunkach
 • Zdobędziemy równoleżnik 80°N
 • Zachwycimy się lodowcami
 • Sprawdzimy swoją odporność na zimno
 • Spróbujemy piwa w najbardziej wysuniętym na północ browarze
 • Skorzystamy z najczystszego powietrza, niemal pozbawionego bakterii
 • Przeżyjemy przygodę życia w solistowym towarzystwie!

INFORMACJE DLA UCZESTNIKÓW

Działając w ramach obowiązku informacyjnego wynikającego z przepisów powszechnie obowiązującego prawa – informujemy, że z uwagi na szybkość, zmienność i brak możliwości precyzyjnego przewidywania wprowadzania wewnętrznych regulacji sanitarnych państw, przez które przebiega podróż do miejsca docelowego imprezy turystycznej, może zaistnieć sytuacja, w której podróżny na podstawie ww. regulacji, będzie zobowiązany przed wjazdem na terytorium danego państwa – do wykonania testów na obecność wirusa SARS-CoV-2, a następnie do pokrycia kosztów jego wykonania w pełnej wysokości, w celu kontynuowania podróży do miejsca docelowego imprezy turystycznej. Niemniej jednak, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych uczestników, ze swojej strony zapewniamy pełne wsparcie w zakresie informacyjnym dotyczące: obowiązujących i bieżąco wprowadzanych regulacji na trasie podróży imprezy turystycznej. Takie informacje wysyłane są do uczestników konkretnych wyjazdów drogą emailową. Jednocześnie informujemy, że na podstawie art. X Regulaminu Imprez Turystycznych Podróżny może w każdym czasie przed rozpoczęciem imprezy turystycznej zrezygnować z udziału w imprezie turystycznej (odstąpić od umowy o udział w imprezie turystycznej), zgodnie z wyliczeniami kosztów rezygnacji zawartych w umowie.

Transport

Celujemy w najdogodniejsze loty z

Termin już minął

Ceny lotów lubią się zmieniać! Zakładamy bufor bezpieczeństwa do 200 zł w ramach jakiego decydujemy o kupnie biletów dla zapisanych uczestników. Jeśli dopłata wyniesie więcej niż 200 zł, skontaktujemy się przed zakupem.

Decyzję o miejscu wylotu podejmuje Klub 

Cena

Nasza cena dla Klubowiczów

11565 pln

Koszt wyprawy

Koszt wyprawy:

I transza - 2375 PLN

Płatna miesiąc od momentu zapisania się na wyprawę

II transza - 2375 PLN

Płatna do miesiąca przed wyprawą

1450 EUR

Gotówka, którą należy przekazać liderowi na lotnisku.
Podana kwota jest kwotą orientacyjną.
Ostateczny koszt zależy od cen biletów lotniczych
i kursów walut.

Cena rynkowa:

20000 pln

Cena zawiera

 • noclegi w dwuosobowych kajutach na jachcie
 • 3 noclegi w Longyearbyen (polska chatka)
 • wyżywienie (zorganizujemy wspólne duże zakupy jeszcze w Polsce i prześlemy je osobnym transportem)
 • rejs dostosowanym do warunków lodowych jachtem
 • opłaty portowe
 • transport autobusem na lądzie
 • szkolenie w kombinezonie ratunkowym (dla chętnych)
 • opiekę skippera
 • opiekę polskiego lidera
 • przygody w miejscach, gdzie niemal nikt nie pływa
 • składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
 • ubezpieczenie NNW i OC wysokiej klasy
 • niezbędnik Solisty

Cena nie zawiera:

 • biletu lotniczego (kupno biletu po stronie Klubu)
 • kosztów wykonywania badań lekarskich, testów diagnostycznych oraz innych czynności wymaganych przez przepisy powszechnie obowiązującego prawa państw przez które przebiega podróż

Wybierz termin i leć z nami!

Ładowanie dostępnych terminów

Preloader

Zobacz również

Perełka Norwegii

Lofoty

Zobacz terminy
Zobacz terminy

Na krańcu świata

Patagonia

Zobacz terminy
Zobacz terminy

Into the wild

Kanada, Alaska

Zobacz terminy
Zobacz terminy

Zobacz również

Perełka Norwegii

Lofoty

Zobacz terminy
Zobacz terminy

Na krańcu świata

Patagonia

Zobacz terminy
Zobacz terminy

Into the wild

Kanada, Alaska

Zobacz terminy
Zobacz terminy