img bottom

Magiczna noc Kupały – wyjazdy weekendowe na Warmię. Świętujemy letnie przesilenie

Wcale nie potrzeba tygodnia, czy dwóch, żeby wypocząć, a nasz wyjazd weekendowy na Warmię szybko Ci to udowodni! Zobacz, co takiego ma ten region, że warto go odwiedzić i pozwól sobie na krótki, ale intensywny odpoczynek pełen bliskości natury. Już teraz daj mu się porwać!

Warmia – jeziora, lasy, cisza oraz spokój

A może by tak rzucić wszystko i wyjechać…. na weekend na Warmię! To dwie sąsiadujące z sobą krainy wcale nie ustępują Bieszczadom pod względem ciszy i sposobności odpoczynku z dala od tłumów. Do tego łatwo o bliskość dzikiej natury, która właśnie tam pokazuje jedno ze swoich najwspanialszych obliczy – i to w równym stopniu dotyczy tak jezior, jak i lasów.

Taki wyjazd na łono przyrody może mieć wiele zalet. Jak niejednokrotnie udowodniono, zieleń pozytywnie wpływa na wiele funkcji organizmu – pozwala zredukować stres, wycisza, wzmaga skupienie i koncentrację, a nawet powoduje wzrost satysfakcji oraz zadowolenia z życia. Dlaczego by więc z tego nie skorzystać podczas weekendówki na Warmii?

Spędź z Solistami Noc Kupały. Sprawdź: Retreat Camp na Warmii

Dlaczego warto wybrać weekend na Warmii?

Wyjazdy weekendowe na Warmię to okazja, żeby realnie wypocząć. Już te kilka dni tam spędzonych pozwala skutecznie się zrelaksować psychicznie i fizycznie – i to niezależnie od tego, czy szuka się aktywnego odpoczynku, po którym pada się ze zmęczenia, czy też takiego w stylu body&soul, pozwalającego skupić się wyłącznie na sobie.

Taki weekend na Warmii będzie tak samo cudowny niezależnie od tego, kiedy się go zorganizuje. Coś magicznego jest jednak w spędzeniu tam Nocy Kupały. Bycie blisko przyrody, i to w tak wyjątkowym momencie, jakim jest przesilenie letnie, zdecydowanie pobudza wyobraźnię. No i czy istnieje lepsze miejsce do poszukiwania legendarnego kwiatu paproci niż rozległe warmińskie lasy?

Można także iść o krok dalej, i w nawiązaniu do pradawnych mitologii, spędzić tę noc, czerpiąc z żywiołu ognia. Nie byłoby to nawet coś zupełnie niespotykanego – zwyczaj zabawy i palenia ognisk w okresie przesilenia letniego wciąż jest obecny w tradycji Warmii. Tyle tylko, że określa się go jako palinockę.

Obchody Święta Kupały miały u Słowian radosny charakter. Palono wówczas ogniska, tańczono i bawiono się, co miało zapewnić zdrowie i urodzaj. Tak też zresztą dzisiaj świętują na przykład Szwedzi, którzy w weekend poprzedzający przesilenie, urządzają Midsommar. Może warto w tym roku pójść ich śladem, wracając jednocześnie do naszych słowiańskich korzeni, i również spędzić przesilenie letnie na radosnej zabawie bez ograniczeń? Taki weekend na Warmii na pewno długo pozostanie w Twojej pamięci!

Gdzie na weekend na Warmię?

Szukając weekendówki na Warmii , nie trudno o znalezienie zacisznego, otoczonego zielenią miejsca. Jeśli jednak chciał(a)byś być tak blisko natury, jak się tylko da, to koniecznie dołącz do 3-dniowej wyprawy organizowanej przez Soliści Adventure Club! Nasz Retreat Camp na Warmii odbywa się w weekend poprzedzający przesilenie letnie, a jego formuła nawiązuje do żywiołu ognia. Planując go, czerpaliśmy ze słowiańskich tradycji, więc nastaw się na dobrą zabawę w duchu „co się wydarzyło na Warmii, to zostaje na Warmii” połączoną z głębokim relaksem.

W czasie wyjazdu weekendowego na Warmię zaplanowaliśmy:

  • zakwaterowanie w miejscowości Dawidy, na glampingu w tipi lub w położonym niedaleko dworze, obie lokalizacje znajdują się w otoczeniu lasów częściowo chronionych przez rezerwat przyrody,
  • sesje jogi,
  • krąg ognia i pieśni – ognisko połączone ze wspólnym śpiewem, opowieściami i zabawą,
  • ceremonię picia kakao,
  • sound healing,
  • Noc Kupały nawiązującą do słowiańskich zwyczajów i wierzeń,
  • plecenie wianków,
  • nocny spacer po lesie.

Chętni mogą skorzystać także z masażu relaksacyjnego oraz sesji Reiki.

Ta czerwcowa weekendówka na Warmii to tylko jedna z naszych propozycji krótkich wyjazdów inspirowanych 4 żywiołami. Zobacz, jakie Retreat Campy jeszcze przygotowaliśmy i już teraz zarezerwuj miejsce dla siebie!