img bottom

Ślęza i miejsce mocy. Weekend w ślężańskim parku krajobrazowym

Aby sięgnąć mistyki, wcale nie trzeba szukać daleko! Perspektywę odkrycia naszych rodzimych miejsc mocy zapewnia już krótki wyjazd weekendowy na Ślężę. Skąd jednak bierze się jej magia? Odkryj, co sprawia, że jest taka wyjątkowa oraz zobacz, co ma do zaoferowania szukającym odpoczynku i relaksu. Weekendówka na Ślęży czeka na Ciebie!

Ślęża – góra pełna magii i legend

Ślęża, nazywana niegdyś Sobótką, to najwyższy szczyt Masywu Ślęży i całego Przedgórza Sudeckiego. Z tego względu zaliczona jest do Korony Gór Polski, a także Korony Sudetów i Korony Sudetów Polskich. Jej wysokość bezwzględna może nie jest wyjątkowo spektakularna, bo wynosi zaledwie 717,5 m n.p.m., jednak wrażenie robi jej wybitność. Ta kształtuje się na poziomie ponad 500 metrów!

Górę otaczają rozmaite mity i legendy o prasłowiańskich korzeniach. Warto je zgłębić wybierając się na weekend na Ślężę. Według jednego z podań skrywa ona bramy piekieł. Sama góra miała natomiast powstać podczas wojny aniołów z demonami, które rzucając w siebie kamieniami, usypały kopiec, zasypując przy okazji wejście do krainy potępionych.

Moc Ślęży wyczuwali już Celtowie, a później także Słowianie, którzy odwiedzali ją tysiące lat temu. Do dzisiaj zresztą odznacza się ona wyjątkowo silnym polem magnetycznym i uważana jest za jeden z czakramów ziemi.

Na górze tej oddawano cześć słońcu, a pamiątkami po dawnych wierzeniach i rytuałach są prasłowiańskie kamienne kręgi, rzeźby kultowe oraz inne znaleziska archeologiczne. Jednym z nich, chyba najbardziej znanym, jest kamienna figura niedźwiedzia. Obecnie znajduje się ona na szczycie, niedaleko kościoła i jest ogólnodostępna.

Podczas weekendówki na Ślęży nie sposób nie odwiedzić położonego u stóp Masywu miasta Sobótka. Prócz tego, że ma ono przepiękną historyczną zabudowę i wiele cennych zabytków, stanowi także centrum turystyczne i kulturowe regionu.

Wyjedź z Solistami na weekend na Ślężę. Sprawdź: Retreat Camp na Ślęży!

Dlaczego warto spędzić weekend na Ślęży?

Wyjazd weekendowy na Ślężę pozwala połączyć duchowy i fizyczny odpoczynek z czerpaniem energii z miejsca mocy. Z kolei malownicze otoczenie Pogórza Sudeckiego i panujący wokół spokój umożliwiają odcięcie się od nadmiaru bodźców i pobycie w bliskości z samą/ym sobą. Te kilka dni skutecznie Cię wyciszy, pozwoli nabrać dystansu do otaczającego świata, a także wyzwoli energię do dalszego działania.

Nie można także pominąć zalet płynących z bliskiego kontaktu z naturą, a tej podczas wyjazdu weekendowego na Ślężę nie sposób nie doświadczyć – teren Masywu jest objęty ochroną jako Ślężański Park Krajobrazowy. Przyroda wpływa na wiele funkcji organizmu – między innymi pomaga zredukować stres, symuluje wzrost hormonu szczęścia i sprzyja utrzymaniu skupienia.

Weekend na Ślęży? Tylko z Solistami!

Zdecyduj się na weekend na Ślęży, i tak jak my, daj się porwać mistyce tego miejsca! Organizowany przez Soliści Adventure Club Retreat Camp na Ślęży to idealna okazja, by odpocząć i nabrać sił przed nadchodzącą jesienią. Jego termin, który przypada na weekend równonocy jesienniej, jest nieprzypadkowy. To wtedy bowiem Słowianie urządzali dziękczynne Święto Plonów, podczas którego oddawali cześć bóstwom urodzaju. Nasza weekendówka na Ślęży, inspirowana żywiołem ziemi, będzie nawiązywał do tej prastarej tradycji. W jej trakcie skorzystamy z wielu duchowym rytuałów. Część z nich poprowadzi Jacek Maria Kwiatkowski, który między innymi przewodniczy zajęciom terapeutycznymi z misami tybetańskimi, prowadzi warsztaty oraz buduje kamienne kręgi i uczy z nich korzystać.

Co jeszcze czeka Cię podczas solistowego weekendu na Ślęży?

  • Zakwaterowanie pośrodku przyrody, w Ślężańskim Parku Krajobrazowym.
  • Sesje jogi.
  • Sesje medytacyjne i oddechowe.
  • Rytuał mocy połączony z wejściem na Ślężę, ćwiczeniami medytacyjnymi i opowieściami o pradawnych słowiańskich zwyczajach.
  • Zapoznanie się z kamiennym kręgiem i aktywacja czakr.
  • Terapia kolorami.
  • Warsztaty otwierania głosu.

Dla chętnych przewidziano również:

  • godzinny masaż relaksacyjny,
  • sesję indywidualną Tera Mai Reiki,
  • warsztaty z tworzenia amuletów.

Jeśli podoba Ci się to, jak zaplanowaliśmy w ramach tegorocznego wyjazdu weekendowego na Ślężę, to koniecznie sprawdź również inne nasze Retreat Campy. Zdecydowanie jest na co czekać! Już teraz znajdź propozycję dla siebie i skorzystaj z naszej oferty!