Klub Podróżników Soliści bottom bottom

Gdzie pojechać na wakacje zimą? Ciepłe kraje i egzotyka! Zimowe wyprawy z Solistami
Wakacje zimą

Gdzie pojechać na wakacje zimą? Ciepłe kraje i egzotyka! Zimowe wyprawy z Solistami

Ucieknijmy razem przed polską zimą w egzotyczne kraje. Przygotowaliśmy ponad 30 terminów na kilkanaście rajskich wypraw. Wybierz swój wymarzony kierunek i spędź niezapomniany czas już podczas tej zimy. Wyobraź sobie filipińskie plaże, kubańskie rytmy, kostarykańską zieleń, marokańskie słońce, brazylijski karnawał, czy azjatyckie stragany z pachnącym jedzeniem w środku polskiej zimy. Wystarczy, że wybierzesz swój wymarzony kierunek, a my zajmiemy się resztą. Zrób pierwszy krok na szlaku przygody życia!

 

 

Wakacje zimą? Tak to możliwe… i polecane!

Zima, zima zła? A może jednak spraw, żeby była dobra? Z Solistami to wcale nie będzie takie trudne! Zaplanuj egzotyczne wakacje zimą za granicą i rozkoszuj się piękną pogodą, ciepełkiem i wszystkim tym, czego nie znajdziesz wtedy w Polsce.

 

Ciepłe kraje na wakacje zimą to doskonała alternatywa dla wypadów na narty, leniwych wyjazdów w góry, a nawet rodzinnych ferii. Spędzenie tygodnia albo dwóch w pięknych okolicznościach przyrody może mieć wiele korzyści, wpływając nie tylko na stan ducha, ale i ciała. Niezależnie bowiem od tego, który region świata wybierzesz, i gdzie zimą na wakacje pojedziesz, z pewnością pomoże Ci to w przełamaniu jesienno-zimowej rutyny prób dotrwania do wiosny oraz będzie stanowiło odskocznię od codziennych problemów i zmartwień (które dziwnym trafem lubią kumulować się najzimniejszą porą roku).

 

Ciepłe wakacje zimą to również szansa na doładowanie się dużą dawką pozytywną energii, nie mówiąc już o skorzystaniu z pozytywnego wpływu słońca na organizm w momencie, gdy na co dzień odczuwa się jego permanentny brak. Jednak gdzie na wakacje zimą w ciepłe kraje warto się wybrać, by wypocząć, a pogoda nie spłatała psikusa?

Gdzie jechać zimą na ciepłe wakacje?

Kwestia tego, gdzie zimą na wakacje w ciepłe kraje, nie jest wcale taka prosta, jak mogłoby się wydawać, bo jak świat długi i szeroki, można znaleźć piękne miejsca, które warto odwiedzić, szczególnie w trakcie trwania polskich zimowych miesięcy.

 

W okresie od listopada/grudnia do lutego dużą popularnością cieszą się przede wszystkim egzotyczne wakacje. Zimą w wielu rejonach naszego globu panuje bowiem już dość przyjemna i – przede wszystkim – stabilna, pogoda z temperaturami poniżej 30 stopni Celsjusza i znikomą szansą opadów. Jeśli taka aura jest dla Ciebie idealna i chcesz z niej skorzystać, najlepiej w duecie z rajskimi plażami i ciepłą wodą, dobrym wyborem będą kraje Ameryki Południowej. Gdzie na wakacje zimą w tamtej części świata? W pierwszej kolejności warto sprawdzić państwa i terytoria zależne leżące nad Morzem Karaibskim, a także Argentynę, czy Brazylię. Ten region świata ma tę przewagę, że gdy plażowanie już się znudzi, można skorzystać z innych dostępnych atrakcji – zobaczyć pozostałości dawnych kultur prekolumbijskich albo wyruszyć w głąb puszczy, sprawiając, że hasło „wakacje za granicą zimą” nabierze zupełnie nowego znaczenia. Innym krajem, w którym wakacje egzotyczne zimą będą szczególnie udane, jest Meksyk. Choć państwo to formalnie leży na kontynencie północnoamerykańskim, pod wieloma względami bardzo przypomina swoich południowych sąsiadów, kusząc bogatą kulturą i pięknymi plażami wprost stworzonymi do wypoczynku.

 

Jednak zima za granicą to nie tylko karaibska egzotyka – takie wakacje mogą mieć również smak i zapach Orientu. Wietnam? Tajlandia i Birma? Bliski i Daleki Wschód, a nawet nieco bliżej, bo północny zachód Afryki to te kierunki, które koniecznie trzeba rozważyć, zastanawiając się nad tym, gdzie lecieć zimą na wakacje! Zwłaszcza że tutaj w wielu przypadkach kuszą nie tylko piaszczyste plaże, ale i bogate dziedzictwo kulturowe, które jest tak bardzo różne od naszych zachodnich tradycji.

 

 

Gdzie jeszcze na wakacje zimą? Ciepłe kraje to też Afryka! Wolisz wyruszyć w głąb kontynentu i wybrać się na safari lub w poszukiwaniu goryli w ich naturalnym środowisku? A może jednak wybrzeże z pięknymi plażami i leniwy odpoczynek w pełnym słońcu? Perspektyw tego, gdzie jechać na wakacje zimą za granicę, jest naprawdę sporo. Jednak niezależnie od
tego, co wybierzesz, z pewnością z takiego wyjazdu przywieziesz nie tylko wiele miłych wspomnień, ale również siłę i zapał, które pomogą Ci dotrwać do wiosny.

Wakacje zimą w ciepłych krajach z Solistami

Nie wiesz, gdzie jechać zimą na ciepłe wakacje? A może właśnie wiesz, gdzie chcesz się wybrać i szukasz kogoś, kto pomoże Ci wycisnąć z tego wyjazdu jak najwięcej? Soliści to jedyny w swoim rodzaju klub podróżniczy, który zrzesza miłośników podróżowania przez wielkie P. Każda nasza wyprawa to coś znacznie więcej niż urlopowa wycieczka – to okazja, żeby poznać kraj od podszewki, dokładnie takim, jakim jest.

Każda nasza propozycja na wakacje za granicą, czy zimą, czy latem, to idealnie opracowana kompozycja. Podczas solistowych wypraw poznajemy lokalne kultury, zwiedzamy zabytki, odwiedzamy interesujące miejsca oraz uprawiania różnego rodzaju aktywności. Znajdujemy również czas na odpoczynek. A wszystko to w sympatycznej atmosferze i z niesamowitymi ludźmi, którzy również hołdują pełnemu wymiarowi podróżowania. Dołącz do nas już teraz i zaplanuj to, jakie będą Twoje tegoroczne wakacje zimą. Ciepłe kraje, czy może coś w bardziej mroźnym wydaniu?