Zdjęcie flagi Unii Europejskiej
Logo

Menu

Zdjęcie z programu wyjazdu

Travel office – połączenie pracy zdalnej i miłości do podróży

A może by tak wszystko rzucić i… nie no, zaraz, przecież tak się nie da. Albo praca, albo przyjemności, a na luksus podróżowania trzeba sobie zapracować. Racja? Prawdopodobnie każdy chociaż raz stanął przed ciężkim wyborem: stabilizacja finansowa i praca, czy podróżowanie i spełnianie marzeń? Chociaż wydaje się to trudne, te dwa bieguny da się powiązać. Praca i podróżowanie, czyli łączymy przyjemne z pożytecznym.

Digital nomad lifestyle – o co w tym chodzi?

Nim nadeszła era cyfryzacji, praca i podróżowanie kojarzyły się z zawodami faktycznie wymagającymi przemieszczania się z miejsca na miejsce, czy też z wyjazdami na delegacje. Obecnie mamy laptopy, smartfony i powszechny dostęp do internetu i korzystnych usług roamingowych (przynajmniej w strefie UE). Część pracowników, zwłaszcza freelancerów i osób pracujących zdalnie, już dawno odkryła wolność i niezależność wynikającą z takiego systemu pracy, a cyfrowi nomadzi, stworzyli własną subkulturę pracy – połączenie życia zawodowego z wyjazdami. Jednak dopiero pandemia COVID-19 uświadomiła ludziom i ogólnie społeczeństwu, że przecież model pracy zdalnej lub częściowo zdalnej da się wprowadzić w naprawdę wielu zawodach i nie trzeba przesiadywać w biurze przez 8 godzin 5 dni w tygodniu. I tak oto jesteśmy świadkami upowszechniania się nie tylko pracy zdalnej jako takiej, ale stylu życia, jakim jest digital nomads (cyfrowy nomadyzm).
Zdjęcie z programu wyjazdu
Zdjęcie z programu wyjazdu

Travel office – bierz laptopa do plecaka i rusz w świat

Zastanawiasz się, czy to dla Ciebie? Pamiętaj, że wszystko jest w głowie i trzeba tylko się odważyć. Cyfrowi nomadzi żyją wśród nas i w pełni korzystają z życia. Czas spróbować nowego podejścia do work&life balance, czyli koncepcji stawiającej za cel odnalezienie równowagi pomiędzy pracą a życiem prywatnym. Czy cyfrowym nomadem może stać się każdy, kto pracuje zdalnie, ma taką możliwość lub uprawia zawody związane z podróżowaniem? Uważamy, że tak. Jednak, aby miało to sens, przydatne są pewne cechy osobowości i umiejętności personalne. Cyfrowy nomada musi charakteryzować się umiejętnością organizacji czasu i samodyscypliną, by jasno oddzielić czas, w którym odbywa się praca od poświęconego na zwiedzanie. Podróżując łatwo o tym zapomnieć i zawalić deadline'y – lub odwrotnie, zapaść się w projekty, zapominając o tym, że przecież wypadałoby wstać od komputera i zobaczyć kawałek świata. Zawody, w których można podróżować i pracować wymagają dużej samodzielności pracy, produktywności i proaktywności. Przydaje się też komunikatywność, gdyż w systemie pracy home office&travel członkowie zespołu muszą dobrze się porozumiewać, nie spotykając się ze sobą bezpośrednio. Komunikatywność jest kluczową cechą również z innego względu – wyjechawszy za granicę, trzeba umieć się dogadać z mieszkańcami kraju. Nie jest to tylko kwestia znajomości języka, ale też śmiałości i właśnie komunikatywności. Oto jakie korzyści daje taki tryb życia: - Wolność i niezależność, - Elastyczność względem pracy i życia osobistego, - Całkowity brak rutyny, zawsze coś się dzieje! - Każde miejsce na świecie może stać się domem, - Możliwość poznawania nowych ludzi i kultur, - Praca jako przerwa w podróży. Czy w takim razie travel office to rozwiązanie dla Ciebie? Na to pytanie musisz odpowiedzieć sobie samodzielnie. Z pewnością warto spróbować życia cyfrowego nomady i zwiedzić świat, a jednocześnie móc zarabiać podczas takiego wyjazdu. Jeżeli jednak nie masz pewności, czy to dla Ciebie, przed postawieniem wszystkiego na jedną kartę i przeprowadzeniem się za granicę, wypróbuj pracowakacje, czyli mini wersję travel office. Zamiast od razu rzucać się na głęboką wodę, sprawdź naszą propozycję wyjazdu: Islandię Digital Nomad.

Islandia Digital Nomad – praca i podróż z Solistami

Specjalnie dla osób, które chcą zakosztować życia cyfrowego nomady, ale bez długotrwałych zobowiązań, dalekosiężnych planów i rzucania się na głęboką wodę, przygotowaliśmy wyjazd do Islandii połączony z możliwością pracy zdalnej. Ponieważ obecnie na terenie wyspy obowiązuje 6-dniowy okres kwarantanny po wjeździe, ten właśnie czas wykorzystamy na pracę. Spędzimy ten niecały tydzień w naszym klimatycznym domku. Oprócz możliwości pracy zdalnej, proponujemy szkolenia z work&life balance, polowanie na zorzę polarną i spędzanie czasu z ciekawymi ludźmi. A gdy zakończy się okres kwarantanny, ruszymy zwiedzać zimową Islandię. Dlaczego warto pojechać tam zimą, przeczytasz tutaj. Proponujemy niepowtarzalną okazję – wyjazd na Islandię Digital Nomad z liderem Łukaszem Nowakiem i oczywiście świetną, solistową ekipą. Sprawdź szczegóły wyprawy. Islandia to dopiero początek. Patrząc na światowe trendy i zmieniający się pod wpływem epidemii rynek pracy, głęboko wierzymy, że work&travel to nowy sposób podróżowania, który będzie zyskiwał na popularności. Jako pionierzy tej formuły podróżowania w polskiej turystyce, planujemy kolejne, być może cieplejsze destynacje na przyszły rok.