img bottom

Sky Tram w Monteverde Kostaryka – widoki z lotu ptaka

Czy wiesz, że w Kostaryce można chodzić z głową w chmurach, i to dosłownie? Dzięki zawieszonej na wysokości kilkudziesięciu metrów kolejce Sky Tram w Monteverde łatwo poczujesz się jak w niebie, a otaczające Cię widoki z pewnością na długo pozostaną w Twojej pamięci. Pora poznać bliżej tę niesamowitą kostarykańską atrakcję!

Co to jest Sky Tram w Monteverde?

Sky Tram w Monteverde (Kostaryka, dystrykt Monteverde) to kolejka górska o długości około 800 metrów zawieszona na wysokości 45 – 65 metrów ponad linią rosnącego poniżej lasu mglistego. Jazda nią trwa około 15 minut (prędkość kolejki to jakieś 10 km/h) i odbywa się w bezpiecznych wieloosobowych gondolach, z których można podziwiać widoki roztaczające się wokół. Całej wycieczce towarzyszy dwujęzyczny przewodnik opowiadający między innymi o zwierzętach i roślinach występujących w lasach Monteverde.

Z przystanku końcowego Sky Tram w Monteverde łatwo dotrzeć do innych atrakcji – tarasu widokowego oraz 15-metrowej wieży o wysokości bezwzględnej sięgającej aż 1736 metrów n.p.m. Przy sprzyjającej pogodzie widać z niej wulkan Arenal i Zatokę Nicoya, nie mówiąc już o panoramie samego Monteverde.

Chcesz zobaczyć to na żywo? Koniecznie sprawdź solistową propozycję: wyprawa do Kostaryki!

Jak dostać się na Sky Tram w Monteverde?

Sky Tram w Monteverde jest częścią parku rozrywki Sky Adventures Monteverde Park. Najłatwiej dotrzeć do niego z miasta Santa Elena, które oddalone jest o około 10 minut jazdy samochodem lub miasta La Cruz – tutaj trasa zajmuje około 20 minut. W okolicy parku znajduje się bardzo dobrze rozbudowana baza noclegowa.

Sky Tram – czy warto?

Kolejka górska Sky Tram to atrakcja jedyna w swoim rodzaju. Niesamowite wrażenie robi tutaj jednak nie tylko sama jazda odbywająca się na dość znacznej wysokości, ale także możliwość zobaczenia lasów mglistych z góry.

Lasy Monteverde są domem dla wielu gatunków płazów (swoje siedliska miała tam między innymi ropucha złota, która od 1989 roku uznana jest za gatunek wymarły), ptaków (20% z nich to gatunki wędrowne) i ssaków, w tym także gatunków endemicznych. Występuje tu również wiele rodzajów owadów. Jednocześnie na terenach tych rośnie największa liczba storczyków na świecie – niemal co 3 gatunek roślin w Monteverde to właśnie to kwitnące pnącze. Więcej o przyrodzie samej Kostaryki przeczytasz w artykule „Kostaryka – dzika natura i sanktuarium leniwców”.

Sky Tram w Monteverde – informacje

Do jazdy Sky Tram w Monteverde nie trzeba się specjalnie przygotowywać. Warto jednak zadbać o odpowiedni strój – ubranie powinno być lekkie i przewiewne, a buty sprawdzone oraz wygodne, najlepiej dostosowane do pieszych wędrówek. Wskazane jest również zabranie ze sobą kurtki przeciwdeszczowej oraz ochrony przeciwsłonecznej. Mogą się przydać także środki odstraszające owady.

Wjazd kolejką odbywa się o ustalonych godzinach, dlatego bilety warto kupić z wyprzedzeniem. Dla określonych grup (dzieci, studenci) przewidziane są zniżki.

Na stacji początkowej kolejki górskiej Sky Tram należy stawić się 15 minut przed jej odjazdem.

Inne atrakcje Sky Adventures Monteverde Park

Kolejka górska Sky Tram to jedna z wielu atrakcji, z których można skorzystać, odwiedzając podniebny park rozrywki Sky Adventures Monteverde Park. Oferuje on również inne atrakcje:

  • spacer wiszącymi mostami,
  • zjazd tyrolką,
  • spacer wyznaczonymi trasami edukacyjnymi,
  • spływy pontonowe,
  • tree climbing.

Na tym się jednak nie kończy bogata lista atrakcji na Kostaryce. Jeśli chcesz dowiedzieć się czegoś więcej na temat tego, co można robić w tym niewielkim, ale niesamowitym kraj, to więcej propozycji znajdziesz w artykule „Kostaryka – Atrakcje turystyczne, ciekawostki i ceny”.

Kostaryka w stylu Soliści Adventure Club

Niech porwą Cię rozciągające się ze Sky Tram widoki i pura vida w najczystszym wydaniu! Wyprawa do Kostaryki z Soliści Adventure Club to coś dla każdego miłośnika – i miłośniczki – adrenaliny, dzikiej przyrody i egzotyki. Te kilkanaście wspólnych dni, które spędzimy na kostarykańskiej ziemi, zaplanowaliśmy tak, by nikt nie miał okazji do nudy – będziemy przedzierać się przez dżunglę, tropić dzikie zwierzęta, oddawać się różnym aktywnościom, a przede wszystkim spędzać czas tak, jak lubimy i z osobami, które, jak my, lubią podróżować w swoim własnym stylu. Zainteresowana? Zainteresowany? Już teraz sprawdź wolne terminy!