img bottom

Ile kosztuje podróż do Tajlandii?

Tajlandia jest przepięknym państwem o wielu możliwościach, a powody, dla których warto tam pojechać, można mnożyć bez końca. Jak jednak przygotować się do odwiedzenia tego egzotycznego kraju? Jakie koszty trzeba koniecznie uwzględnić w budżecie wyjazdu? Zobacz wszystko, co musisz o Tajlandii, jeśli chodzi o ceny podróży.

Pobyt w Tajlandii – o tym warto pamiętać!

Podróż do Tajlandii może się okazać niesamowitą przygodą, warto jednak odpowiednio się do niej przygotować, co pozwoli później na uniknięcie wielu stresujących sytuacji. Co warto wiedzieć przed wyjazdem?

  • Aby móc legalnie dostać się na teren kraju, czy to drogą lądową, morską, czy powietrzną, konieczne jest posiadanie paszportu lub paszportu tymczasowego, którego ważność, licząc od dnia wjazdu, wynosi co najmniej 6 miesięcy. Jednocześnie, jeśli planowana podróż do Tajlandii trwa krócej niż 30 dni i odbywa się w celach turystycznych, nie trzeba starać się o wizę legalizującą pobyt.
  • Światowa sytuacja epidemiologiczna zawiązana chociażby z COVID-19 jest bardzo dynamiczna, dlatego planując podróże do Tajlandii, warto regularnie sprawdzać aktualne przepisy dotyczące zasad wjazdu oraz pobytu na terytorium tego państwa. Na miejscu natomiast należy bezwzględnie stosować się do aktualnych obostrzeń ogólnopaństwowych lub lokalnych – gubernatorzy poszczególnych prowincji mają możliwość wprowadzania odrębnym restrykcji na podległym sobie terenie.
  • Przy przekroczeniu granicy może być konieczne okazanie biletu powrotnego, dowodu posiadania zabezpieczenia finansowego na odpowiednim poziomie, czy dokumentów, które poświadczą cel podróży.

Wybierając się z Solistami w podróż do Tajlandii nie musisz martwić się kwestiami organizacyjnymi, a jednocześnie masz dużo większą wolność niż w porównaniu do typowych wyjazdów zorganizowanych. Sprawdź ceny podróży i plan wyprawy do Tajlandii z Solistami.

Podróż do Tajlandii – koszt wyprawy

Budżet, tuż obok planu podróży, jest jednym z tych elementów, o których nie można zapomnieć, organizując wyjazd do Tajlandii. Cena takiej wyprawy ma jednak co najmniej kilka składowych i może wahać się w zależności od dokonywanych wyborów.

 

Bilet samolotowy do Tajlandii

Z Polski do Tajlandii najlepiej jest się dostać drogą powietrzną. Cena biletów lotniczych może się różnić od kilkunastu do nawet kilkuset procent w zależności od przewoźnika, ilości przesiadek, czy terminu, w jakim chce się wyruszyć w podróż do Tajlandii. Koszt przelotu oscyluje zazwyczaj w granicy kilku tysięcy złotych, przy czym w sezonie wysokim (listopad-luty) albo w popularnych okresach roku jest on zazwyczaj wyższy. Mając na uwadze finanse, szczególnie korzystnie wypada kupowanie biletów w ofertach last minute albo z dużym wyprzedzeniem.

 

Zakwaterowanie

Opłaty związane z noclegiem stanowią na ogół dość duży procent tego, ile kosztuje cała podróż – Tajlandia pod tym względem nie odstaje się od innych krajów. Baza noclegowa jest tutaj jednak dość rozbudowana, a poszczególne obiekty różnią się nie tylko ceną, ale także standardem, czy możliwością skorzystania z dodatkowych udogodnień. W zależności od preferencji można więc znaleźć kwaterunek zarówno za kilkadziesiąt złotych, jak i kilka tysięcy za dobę.

 

Przeloty krajowe i transport

Podróże do Tajlandii, szczególnie te nastawione na aktywne spędzanie czasu i zwiedzanie, często wiążą się z koniecznością pokonywania dużych odległości, także pomiędzy wyspami a kontynentem. Najłatwiejszym i jednocześnie najszybszym sposobem przemieszczania się po kraju jest przelot samolotem. Połączenia pomiędzy największymi miastami obsługują zazwyczaj tajskie firmy, a bilety na nie, w zależności od przewoźnika i długości trasy, kosztują od kilkuset złotych w górę.

Natomiast krótsze odcinki, na przykład w obrębie miasta lub jego okolicy, można pokonywać autobusami, taksówkami, tuk tukami, a w pewnym rejonach także łodziami. Możliwe jest również wynajęcie samochodu. Tutaj jednak warto pamiętać, że tylko międzynarodowe prawo jazdy lub prawo jazdy wydane przez władze Tajlandii daje uprawnienia do legalnego kierowania pojazdami mechanicznymi na terenie kraju.

 

Jedzenie

Tajska kuchnia jest jednym z powodów, dla których ludzie tak chętnie wybierają się tam w podróż. Tajlandia słynie ze swojej bogatej i zróżnicowanej oferty kulinarnej, w której skład wchodzą nie tylko restauracje i puby, ale także stragany z ulicznym jedzeniem. Jednak chociaż ogólnie ceny poszczególnych dań są tutaj dość atrakcyjne, w zależności od regionu, położenia lokalu, czy jego standardu, mogą się różnić nawet o kilkaset procent.

 

Zwiedzanie i atrakcje

Plan podróży po Tajlandii może obejmować różne miejsca i rodzaje aktywności, dlatego planując budżet wyjazdu, warto wziąć pod uwagę również miejsca, które chce się odwiedzić. W zależności od tego, jak ma wyglądać Twoja podróż do Tajlandii, koszt wyprawy powinien uwzględniać więc także bilety wstępów do zabytków, udział w wydarzeniach, czy opłacenie innych atrakcji. Jeśli jeszcze nie masz pomysłu, co zobaczyć na miejscu, sprawdź nasze propozycje na Tajlandię. Ciekawe perspektywy wypoczynku zapewnia także Bangkok ze swoimi świątyniami i pałacami.

 

Ubezpieczenie

Posiadanie ubezpieczenia nie jest wymagane i nie stanowi warunku wjazdu do Tajlandii. Warto go jednak posiadać ze względu na to, że opieka medyczna jest tam bardzo kosztowna, również w przypadku placówek publicznych, a szpital może odmówić przyjęcia chorego bez potwierdzenia posiadania odpowiedniej ilości środków finansowych umożliwiających pokrycie rachunku za leczenie.

Tajlandia – podróże na własną rękę czy z Solistami?

Nie istnieje jeden, sprawdzony i uniwersalny sposób na podróż do Tajlandii, dzięki czemu każdy może odkrywać ją tak, jak chce – i to jest piękne! Oferta turystyczna nie kończy się tutaj bowiem wyłącznie na nadmorskich kurortach i wielkich aglomeracjach, takich jak Bangkok, a daje możliwość odkrywania tego wyjątkowego kraju również w innych jego aspektach.

Decydując się na zobaczenie Tajlandii, można wybrać podróż na własną rękę lub wycieczkę z biurem podróży. Ciekawą propozycję w tym zakresie przygotował nasz Klub Podróżniczy Soliści. Oferta spodoba się szczególnie tym osobom, które nie lubią podążać utartymi szlakami, ale jednocześnie nie chcą wybrać się w zupełnie samotną podróż do Tajlandii. Wypełniony po brzegi plan podróży nie pozwoli się nudzić nikomu!

Ile kosztuje taka podróż do Tajlandii? Jeśli zdecydujesz się na solistowy wyjazd do Tajlandii cena, jaką ponosisz, wynosi tyle, ile bilety lotnicze oraz koszty wyprawy – te są względnie stałe i obejmują między innymi noclegi, transport oraz wstępy. W pakiecie znajduje się także ubezpieczenie wysokiej klasy, a w nim między innymi NNW i ubezpieczenie bagażu.

Jako że dbamy o każdy aspekt wyjazdu, nie musisz się martwić żadnymi sprawami organizacyjnymi, przez co nasza wyprawa do Tajlandii wypada lepiej niż podróże na własną rękę. Chcesz się przekonać? Dołącz do naszego klubu już dziś!

A może Tajlandia i Birma?

Chociaż podróże do Tajlandii są na tyle ciekawe, że nie sposób się tam nudzić, pokonując tyle kilometrów, i będąc w tamtej części świata, warto odwiedzić również sąsiednią Birmę. Solistowa wyprawa do Tajlandii i Birmy to okazja, żeby lepiej poznać Azję, odkrywając jej to jeszcze mniej znane oblicze. Możemy zagwarantować, że to, czego wtedy doświadczysz, na długo pozostanie w Twojej pamięci. Dlaczego? Tutaj znajdziesz odpowiedź!