img bottom

Park narodowy Komodo – to warto zobaczyć!

Patrząc na Park Narodowy Komodo, trudno uwierzyć, że może istnieć tak nierealistyczne miejsce na ziemi. Rozsiany na setkach małych wysp nosi w sobie nie tylko egzotyczny urok, ale i pewną wyjątkowość – tylko tam żyje największa jaszczurka na świecie, waran z Komodo. To jednak niejedyna atrakcja, z której słynie park. Już teraz przenieś się tam razem z nami!

Gdzie znajdują się wyspy Komodo?

Chociaż wyspa Komodo (Indonezja) jest tak właściwie jedna, nazwą tą określa się czasami zespół położonych obok siebie wysp i wysepek w archipelagu Małe Wyspy Sundajskie, które znów stanowią część Archipelagu Sundajskiego. Te największe i najbardziej znane to, oprócz Komodo, Rinca, Padar i część wyspy Flores. Właśnie one generują największy ruch turystyczny, nęcąc pięknymi widokami, dziką przyrodą oraz rozmaitymi aktywnościami. Jednocześnie, wraz z mniejszymi wysepkami, składają się na Park Narodowy Komodo.

Chcesz zwiedzić wyspy Komodo? Zapisz się na wyprawę do Indonezji!

Z czego słynie Park Narodowy Komodo?

Komodo w Indonezji stanowi dużą atrakcję przyrodniczą. Jej znaczenie i unikalność są na tyle duże, że wraz z innymi wyspami parku narodowego w 1991 roku została wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Z czego słynie to miejsce?

  • Warany z Komodo – jedną z atrakcji, jakimi mogą poszczycić się wyspy Komodo w Indonezji, są największe na świecie jaszczurki – warany z Komodo. Mogą osiągać nawet do – bagatelka – 3 metrów długości i w naturalnym środowisku występują tylko tam. Z pewnością spotkanie takiego „potwora” jest niesamowitym przeżyciem.
  • Bioróżnorodność – ze względu na położenie geograficzne, Park Narodowy Komodo odznacza się wyjątkową różnorodnością biologiczną. Występują tam zarówno lasy deszczowe, sawanny, jak i namorzyny, czy inne formacje roślinne, które są zamieszkiwane przez rozmaite gatunki zwierząt.
  • Rafa koralowa – to kolejny element mikroświata Komodo w Indonezji, który przyciąga swoim urokiem. Okolice wysp słyną z przepięknych raf koralowych, a możliwość nurkowania pośród nich, stanowi doskonałą okazję do podziwiania wielobarwnych koralowców, czy innych morskich stworzeń.
  • Niezapomniane widoki – położenie geograficzne obejmujące obszar wokół równika oraz zróżnicowane ukształtowanie terenu składają się na kolejny element wyróżniający Park Narodowy Komodo. Ciekawostki, które się z tym wiążą, stanowią idealne przesłanki ku temu, by uznać go za jedno z najważniejszych miejsc ochrony dzikiej przyrody nie tylko w Indonezji, ale w całej tej części świata.

Szukasz innych inspiracji niż wyspa Komodo w Indonezji? Informacje na temat kolejnych ciekawych atrakcji znajdziesz tutaj: Trekking na wulkany Ijen i Bromo – Jawa – wyspa wulkanów.

Co warto zobaczyć na wyspach Komodo?

Wyspa Komodo, jak sama Indonezja, zachwycają na wiele różnych sposobów. Co warto zobaczyć podczas pobytu w tym malowniczym zakątku? Pierwsza część atrakcji niewątpliwie jest związana ze światem przyrodniczym. Dzięki dobrze rozwiniętej ekoturystyce można doświadczyć czegoś zupełnie wyjątkowego i spotkać wiele gatunków zwierząt, które naturalnie zamieszkują Park Narodowy Komodo. Czy warto zaplanować taką wycieczkę? Zdecydowanie tak! Tylko tam można zobaczyć dzikie stada waranów z Komodo, jelenie timorskie, czy dzikie świnie i makaki. Wody opływające wyspy są znów siedliskiem między innymi żółwi, manatów i delfinów.

Co jeszcze warto zobaczyć? Dużą atrakcją Parku Narodowego Komodo jest Pink Beach, która dosłownie jest różowa. Swój niezwykły kolor zawdzięcza koralowcom występującym w zatoce. Jednak – co ciekawe – jej odcień nie zawsze jest taki sam i zmienia się w zależności od prądów oraz pływów.

Z kolei będąc w samej Indonezji, koniecznie trzeba spróbować miejscowych specjałów. Jak wygląda tamtejsza kuchnia? Zobacz: Kuchnia Indonezji. Co zjeść w Indonezji?

Czy warto odwiedzić Park Narodowy Komodo?

Mając na uwadze to, gdzie jest Park Narodowy Komodo, i co ma do zaoferowania, trudno nie zakochać się w tym miejscu. Stwarza on nie tylko wyjątkowe możliwości odpoczynku, ale także pozwala odkryć świat egzotycznej przyrody z bliska. To doskonała okazja do podejrzenia życia wielu gatunków zwierząt w ich naturalnym środowisku i jednocześnie doskonałe uzupełnienie całej wycieczki do Indonezji. Ta, dzięki różnorodności, ma do zaoferowania bardzo wiele i wcale nie musi ograniczać się do dzikich terenów – w kraju tym są też przepiękne świątynie, które warto zobaczyć: Buddyjskie i hinduistyczne świątynie Indonezji: Borobudur, Prambanan, Tirta Empul.

Indonezja z Solistami

Wyspa Komodo i Indonezja brzmią dla Ciebie jak magia? Nie czekaj i zaplanuj ich odwiedzenie z Soliści Adventure Club! Nasza wyprawa do Indonezji pozwoli Ci spędzić 2 tygodnie w raju i zwiedzić najpiękniejsze zakątki tej części świata. Jej plan obejmuje między innymi Bali, Jawę i Park Narodowy Komodo. Co uda się zobaczyć? Czego doświadczyć? Już teraz poznaj plan całej tej podróży i znajdź termin wyprawy idealny dla siebie!