Natura majówka kierunki

Najlepsze kierunki na Majówkę 2020

Masz już plany na majówkę 2020, czy nadal się zastanawiasz? Trudny wybór, zwłaszcza jeżeli nie chcesz jej spędzić ot tak, zwyczajnie, na grillowaniu lub maratonie serialowym. Choć takie podejście nie jest złe, my mamy nieco inne. Lubimy spędzać czas aktywnie. Przygotowaliśmy kilka majówkowych kierunków, na które możesz wybrać się z Solistami – jeżeli masz tylko parę wolnych dni lub jeżeli planujesz dłuższy urlop.

Krótki urlop majówkowy 2020? Kierunki: Szkocja, Islandia, Maroko

Majówka w 2020 roku wypada od piątku do niedzieli, więc długi weekend niestety aż tak długi nie będzie. Można jednak dołożyć kilka dodatkowych urlopowych dni, a takie 5-7 dni to już całkiem sensowny czas na majówkę za granicą w górach lub nad morzem, a nawet w nieco dalszych, egzotycznych rejonach.

Majówka 2020 w Szkocji – to propozycja dla osób aktywnych, które urlop chcą spędzić w górach i na trekkingach z plecakiem i pod namiotami. Nasza zaczyna się 27 kwietnia i kończy 4 maja, czyli tyle ile spokojnie można wygospodarować na krótki urlop. W planach dużo pieszych wędrówek po szkockich górach i poszukiwania potwora z Loch Ness. Majówka w Szkocji to przede wszystkim bliskość natury, dużo wędrówek, dużo różnorodnych widoków i wspaniali ludzie. Koniecznie dowiedz się więcej.

Majówka 2020 na Islandii – maj to świetny czas na odwiedzenie krainy lodu i ognia. Przygotowaliśmy kilka majowych terminów i kilka wersji wypraw, dzięki czemu z łatwością dobierzesz urlop tak, by wstrzelić się w dogodny termin, i nie musi być to akurat weekend majowy. Islandia jest jednym z naszych ukochanych kierunków i mamy nadzieję, że zaszczepimy w Tobie miłość do tej wyspy. W planach ambitne i łatwe trekkingi, wyprawy nad słynne islandzkie wodospady oraz na pola geotermalne, a także poznawanie niezwykłej fauny i flory. Jak na majówkę w Islandii, to koniecznie z Solistami.

Majówka 2020 w Maroku – zmieniamy kierunek i zwracamy się w stronę Afryki. Jeżeli chcesz spędzić egzotyczną majówkę za granicą w ciepłych krajach, to wyprawa do Maroka jest dla Ciebie. Między 26 kwietnia a 3 maja oraz 29 kwietnia a 6 maja możesz przeżyć niesamowitą przygodę i opalić się w afrykańskim słońcu. Za to majówka w Maroku to niezwykła wyprawa po pustyni, po egzotycznych miastach, trekkingi po afrykańskich górach, a także poznawanie osobliwych smaków tamtejszej kuchni. A to dopiero początek – sprawdź szczegóły.

Dłuższy urlop majówkowy 2020? Indie i Nepal, Kostaryka z Nikaraguą, Tajlandia z Birmą

Jeżeli masz więcej niż tydzień wolnego, to maj będzie dobrym miesiącem na wyprawy w nieco dalsze i bardziej egzotyczne zakątki świata. Polecamy zwłaszcza trzy opisane poniżej kierunki o zróżnicowanej trudności.

Majówka 2020 Indie i Nepal – wyprawa dla ambitnych podróżników, którzy nie boją się kilometrów w nogach, ciężarów na plecach i metrów na wysokościach. Indie z Nepalem to wyprawa m.in. w Himalaje dla osób o dobrej kondycji, a poziom jest tak dopasowany, aby osoby, które są aktywne fizycznie na co dzień, nie miały problemów z tą wyprawą. Różnorodne trekkingi poprzeplatane są poznawaniem kultury, religii i zwyczajów, zwiedzaniem zabytków i indyjskiej architektury. Poznasz stolicę Indii, zwiedzisz słynny Taj Mahal i świątynie Khajuraho, a punktem kulminacyjnym będzie wyprawa w Himalaje do Sanktuarium Annapurny. Sprawdź dostępne terminy.

Majówka 2020 Kostaryka z Nikaraguą – a może tropiki? Kostaryka i Nikaragua w maju zachęcają ze względu na bardzo przyjemny klimat i pogodę. To majówka dla Ciebie, jeżeli: chcesz odpocząć w towarzystwie dzikiej i nieokiełznanej natury, zachwycić się tropikalną fauną i florą, podejrzeć tajemnicze życie leniwców, wylegiwać się na plaży i uświadczyć sportów wodnych, a także pochwalić się wyjściem na AKTYWNY wulkan. To wyprawa o średnim poziomie trudności, przeznaczona dla osób o przynajmniej podstawowej sprawności fizycznej. Sprawdź szczegóły i plan wyprawy.

Majówka 2020 Tajlandia z Birmą – ostatnia propozycja na majówkę w 2020 roku, dotyczy luźnego wypoczynkowego wyjazdu do Azji, a konkretnie do Tajlandii i Birmy. To dwa atrakcyjne turystycznie kraje, ale nie tak popularne jak inne kierunki, dzięki czemu można w spokoju odpoczywać bez nadmiaru turystów. To wspaniała okazja, by dać się porwać Azji i odkryć ją ze spokojniejszej strony. Wspólnie poznamy niezwykłe widoki, dziką naturę i magiczne świątynie, zasmakujemy w azjatyckich potrawach i poznamy tamtejsze zwyczaje. Pozostaje już tylko sprawdzić szczegóły i zapisać się na majowy termin.

Gdzie na majówkę w 2020 roku?

Jeżeli szukasz przygód, jesteś aktywny i masz ochotę poznać nowych ludzi z pasją do podróżowania, koniecznie sprawdź, co przygotowaliśmy. Wyprawy organizujemy przez cały rok, dlatego nawet jeżeli w maju się nie uda, nic straconego, masz jeszcze 11 pozostałych miesięcy do wyboru.