staw z ławeczką

Majówka bez nudy

Tegoroczna majówka jest… no cóż… Zamknięte hotele, brak imprez plenerowych, niepewność co do otwarcia muzeów i innych instytucji kultury, czy ograniczony dostęp do lubianych atrakcji turystycznych nie nastrajają zbyt optymistycznie. Jednak nie ma co spisywać długiego weekendu na straty. Wciąż można spędzić ten czas miło i tak, jak się lubi (lub prawie tak, jak się lubi). Uwaga, majówko 2021, przybywamy!

Majówka 2021 – co robić?

Majówka to taki miły przerywnik, który pozytywnie nastraja i zachęca, by coraz śmielej myśleć o wakacjach. Dla wielu osób to pierwsza okazja na dłuższy wyjazd od czasu zimowych ferii, dlatego też starannie wybierają miejsce i poświęcają dużo uwagi, by wszystko zaplanować. W zasadzie to właśnie maj otwiera sezon na wiosenno-letnie wojaże.

 

Już wiadomo, że majówka 2021 będzie inna niż zwykle, zbyt podobna do tej, jaka była w zeszłym roku. Nie dość, że długi weekend przypada na sobotę, niedzielę i poniedziałek, to jeszcze reżim sanitarny oraz ograniczona działalność hoteli i gastronomii nie sprzyjają bardziej odległym wyjazdom. Nie ma się jednak co zniechęcać, bo i w Polsce, i za granicą są świetne miejsca, które nie tylko warto odwiedzić, ale wciąż są dostępne.

Majówka a covid

Jeszcze do połowy kwietnia wszyscy się łudzili, że do majówki koronawirus odpuści, i ten czas, choć w reżimie sanitarnym, będzie można spędzić w jakimś atrakcyjnym miejscu, robiąc to, co się lubi najbardziej. Choć hotele pozostają zamknięte, a dostęp do atrakcji turystycznych jest utrudniony, wciąż można wykorzystać ten długi weekend owocnie. Co wolno robić w majówkę 2021? Gdzie jechać?

 

  • Nie ma zakazu przemieszczania się, dlatego spokojnie można wybrać się gdzieś na jednodniową wycieczkę. Majówka sprzyja spędzaniu czasu na wolnym powietrzu, dlatego warto wybrać się w góry, nad jezioro, czy na plażę. Warto przy tym pamiętać, że według rządowych rozporządzeń maseczki nie trzeba nosić w lasach, parkach, zieleńcach, ogrodach botanicznych i zabytkowych oraz na terenach rodzinnych ogródków działkowych, oraz plaż, jeśli zostanie zachowany dystans 1,5 metra.
  • Majówkę 2021 można spędzić również u krewnych lub znajomych. Wszelkie imprezy podlegają jednak limitowi osób – można zaprosić maksymalnie do 5 osób, nie licząc gospodarza i domowników.
  • Mimo że nie ma pewności, czy muzea i inne obiektu kulturalne zostaną otwarte do majówki, wciąż dostępnych jest wiele atrakcji na świeżym powietrzu, które warto odwiedzić, np. zabytki architektoniczne, starówki miejskie, pomniki, czy liczne walory przyrodnicze.

Majówka 2021 – gdzie jechać za granicę?

Z racji sytuacji na świecie wiele osób odkłada podróżowanie na lepsze czasy. A może jednak nie warto rezygnować z zagranicznej majówki przez Covid? Zwłaszcza że od 14 stycznia 2021 roku nie obowiązuje zakaz w ruchu lotniczym, a przekraczanie granic pomiędzy państwami jest jak najbardziej możliwe. Również powrót do Polski nie musi skutkować obligatoryjną 10-dniową kwarantanną, jak miało to miejsce jeszcze jakiś czas temu. W przypadku powrotu z krajów należących do strefy Schengen wystarczy przy wjeździe przedstawić negatywny wynik testu wykonany w przeciągu ostatnich 48 godzin. Taki test będzie można wykonać również w kraju, jednak trzeba się będzie liczyć z tym, że do czasu jego wyniku podlega się kwarantannie. Przyjeżdżając z państwa spoza strefy Schengen, kwarantanna jest już obowiązkowa, jednak również w tym przypadku, może zostać zniesiona po uzyskaniu negatywnego wyniku badania. Podróżowanie po szczepieniu na Covid jest jeszcze prostsze – w ogóle nie podlega się kwarantannie.

 

Jeśli chcesz rozpocząć sezon wyjazdowy z przytupem, sprawdź naszą ofertę. Przygotowaliśmy kilka ciekawych propozycji nie tylko na majówkę 2021. W najbliższym czasie możemy zaproponować 7 świetnych kierunków:

  • Gruzja
  • Azory
  • Namibia
  • Nepal
  • Kolumbia
  • Meksyk
  • Kostaryka

Sytuację pandemiczną, jaka panuje w poszczególnych krajach, śledzimy na bieżąco – w majówkę koronawirus i związane z nim lokalne rozporządzenia nas nie zaskoczą. Tutaj zapoznasz się nie tylko z planami i opisem każdej podróży, ale również z najważniejszymi informacjami na temat panujących obostrzeń i warunków wjazdu do kraju. Zobacz, że ich lista nie jest długa, więc nie daj się zniechęcić!

Wyjazdy na dobry początek (i nie tylko) sezonu

Majówka 2021 to nie jedyna szansa na wiosenny wyjazd. Specjalnie z myślą o wolnych „standardowych” weekendach przygotowaliśmy 3-dniowe aktywne wyjazdy w najbardziej urokliwe miejsca w Polsce. To, na co możesz liczyć, biorąc w nich udział, nie rozmija się zbyt dużo z ich dewizą – „Live Wild”. Te wypady to spanie w obozowych warunkach, dużo aktywności fizycznej i przede wszystkim – obcowanie z dziką naturą. Jeśli chcesz się dowiedzieć czegoś więcej o tej propozycji, zapraszamy tutaj.