Najlepiej czuję się w drodze - na górskim szlaku, rowerowej trasie, spacerze w lesie - podczas podróży przez miejsca, które pozwalają poczuć prawdziwego ducha przygody i przyrody. Lubię aktywne podróże, piękne widoki, dobry humor i ludzi oraz ich historie. Podróż nie zawsze musi być na koniec świata, lokalne wypady lubię równie mocno. Na różne pomysły najczęściej odpowiadam "jak", a nie "czy". Do domu często wpadam tylko po to, aby przepakować walizkę lub plecak. Lubię wymyślać sobie różnego rodzaju wyzwania, dlatego czasami znikam na kilka dni w górach lub od świtu do zmierzchu jeżdżę na rowerze, albo przez cały rok nie korzystam z komunikacji miejskiej wszędzie chodząc na piechotę (bo przecież wszędzie jest "blisko"). Wierzę, że najlepsze wspomnienia nie powstają w hotelach i kurortach, lecz na górskich szlakach, lokalnych drogach i w miejscach, do których nie prowadzą przewodniki. Może dlatego nigdy nie byłam na all inclusive :)
Kim jestem?
Podróżuję, bo jako dziecko uwielbiałam programy przyrodnicze czytane przez Panią Krystynę i wydawało mi się nieosiągalnym, by móc się w tych miejscach znaleźć. A później okazało się, że wystarczy trochę odwagi i ciekawości, by zanurkować w oceanie, czy zajrzeć w paszczę lwa.