img bottom

Leon w Nikaragui – wybierz się i zobacz! Poznaj atrakcje turystyczne

Leon to jedno z najchętniej odwiedzanych miast w Nikaragui. Niesamowite samo w sobie, z monumentalnymi zabytkami z okresu kolonializmu i specyficzną atmosferą unoszącą się pomiędzy kolorowymi budynkami, jest miejscem, którego nie można pominąć, będąc po drugiej stronie globu. Odkryj razem z nami, co ma do zaoferowania Leon! Atrakcje, zwiedzanie, pogoda.

Z czego słynie miasto Leon?

Leon leży na zachodzie Nikaragui, w cieniu wulkanu Momotombo i około 20 km od Oceanu Spokojnego. Jest drugim pod względem wielkości i zarazem jednym z najstarszych miast w kraju. Jednocześnie stanowi dużą atrakcją turystyczną – znajduje się w nim jeden z dwóch obiektów w tym państwie wpisanych na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Drugi zresztą także leży całkiem blisko. To León Viejo, ruiny osady w miejscu, gdzie pierwotnie stało miasto Leon. Zniszczone przez wybuch wulkanu, zostało odbudowane, jednak już w innym miejscu. Leon oferuje atrakcje nie tylko w samym mieście, ale także swojej najbliższej okolicy. Odkryj je dzięki nam: Nikaragua – Gorące serce Ameryki Centralnej.

Sprawdź genialną wyprawę: Sylwester w Nikaragui!

Co warto zobaczyć w Leon?

Leon zachwyca na wiele sposobów. Chcąc odkryć cały urok i znaczenie tego miasta, warto zacząć od tego, co w nim samym – i w jego pobliżu – najbardziej charakterystyczne:

  • Katedra Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny – to jeden z najważniejszych zabytków nie tylko w Leon, czy Nikaragui, ale całej Ameryce Środkowej. Obiekt ten to największa świątynia katolicka na kontynencie, do tego zachwycająca barokową architekturą w stylu kolonialnym. Z pewnością duże wrażenie na turystach wywiera możliwość spacerowania po jej dachu, skąd roztaczają się przepiękne widoki na okolicę. Jeśli więc nie wiesz, co zobaczyć w Leon w pierwszej kolejności, koniecznie zacznij od tego miejsca!
  • Parque Central – to otoczony zielenią centralny plac miasta Atrakcje turystyczne, które oferuje, to nie tylko wspomniana wyżej katedra, ale także liczne restauracje, kawiarnie i sklepy, gdzie można zrobić podstawowe zakupy, czy miło spędzić czas.
  • Ruiny León Viejo – są położone około 30 km od Zwiedzanie tego miejsca to doskonała okazja, by jeszcze bardziej zanurzyć się w czasach kolonizacji tych ziem przez Hiszpanów i odkryć, jak pierwotnie wyglądało ich życie. Dzisiaj León Viejo stanowi jedno z najważniejszych stanowisk archeologicznych pochodzących z przełomu XVI i XVII wieku.
  • Volcano Boarding – okolice Leon i Nikaragua w ogóle mogą się poszczycić jednymi z niewielu miejsc na świecie, gdzie uprawia się Volcano Boarding. To rodzaj aktywności, który przypomina nieco jazdę na desce, czy sankach, ale po popiołach wulkanicznych, a nie śniegu. Takie zjazdy pozwalają rozwijać dość dużą prędkość i z pewnością spodobają się miłośnikom adrenaliny oraz mocnych wrażeń.

Kiedy jechać do Leon?

W Nikaragui panują 2 pory roku – sucha i deszczowa, dlatego też, jeśli chce się zobaczyć jak najwięcej w Leon, pogoda w okresie od listopada do kwietnia będzie bardziej sprzyjająca. Miesiące te odznaczają się stabilnymi, przyjemnymi temperaturami ze średnimi wartościami od 24°C do 33/35°C i praktycznie zerowymi opadami. Pora deszczowa przypada na czas od maja do października.

Co jeszcze dobrze jest wiedzieć przed wyjazdem do Nikaragui? Zobacz: Nikaragua – ciekawostki.

Czy warto jechać do Leon?

Z uwagi na to, czym spośród innych nikaraguańskich miast wyróżnia się Leon, co zobaczyć można na miejscu, zdecydowanie warto umieścić go na liście miejsc do odwiedzenia. Metropolia ta stanowi ciekawą wariację na temat nowoczesności i historii, a klimatyczne, ciasne uliczki, w których łatwo się zgubić, jedynie to potwierdzają. Wizycie w mieście sprzyja również dobrze rozbudowana baza turystyczna, która dzięki dużemu zróżnicowaniu, odpowiada potrzebom wszystkich odwiedzających. Już teraz poznaj inne ciekawe miejsca w Nikaragui: Nikaragua – diament Ameryki Środkowej.

Sylwester w Leon

Chcesz, by ten rok zakończył się w wyjątkowy sposób? Sylwester z Solistami to ku temu najlepsza okazja! Nasza tegoroczna oferta jest rozbudowana jak nigdy wcześniej i daje możliwość zabawy w jednym z aż kilku wyjątkowych miejsc. Co więcej, ich lista obejmuje także Leon! Atrakcje, które tam na Ciebie czekają, z całą pewnością sprawią, że na długo zapamiętasz tę wyprawę i tę ostatnią w roku noc. Już teraz poznaj szczegóły: Wyprawa do Kostaryki.