Akademia Liderów Wypraw

Akademię stworzyliśmy po to, by podzielić się z Tobą naszym wieloletnim doświadczeniem i umożliwić Ci zdobycie pracy marzeń!

 

Zorganizowaliśmy ponad 800 wypraw, wyjechało z nami 7500 uczestników, ponad 60 liderów prowadzi niezapomniane podróże, a tym samym stworzyliśmy największą społeczność podróżników.

Jest to pierwsze i jedyne takie szkolenie w Polsce!

 

 

Zweryfikujesz, czy praca w turystyce jest faktycznie dla Ciebie, poznasz jej blaski i cienie, nauczysz się prowadzić grupy, dostaniesz całe praktyczne know how od najlepszych!

 

Za sobą mamy już m.in. zdobycie Kilimandżaro, lot paralotnią u podnóża Annapurny, dwutygodniowy rejs na Spitsbergen, czy trekking na 320 km po Ziemi Ognistej. Przemierzyliśmy Azję koleją transsyberyjską, poznaliśmy obyczaje plemienia Himba w Namibii i zatańczyliśmy sambę podczas karnawału w Rio. Spaliśmy w najdziwniejszych japońskich hostelach, malezyjskich jaskiniach i na ambonie po środku tropikalnego lasu. Niestraszne nam wietnamskie przysmaki w postaci smażonych larw i najniebezpieczniejsze górskie szlaki jak Hua Shan w Chinach.

 

 

Po odbyciu pełnego kursu będziesz dysponował wiedzą i umiejętnościami niezbędnymi do prowadzenia wypraw Adventure i zarządzania ludźmi. Najlepszych uczestników kursu zaprosimy do ekipy Soliści Team, by prowadzili wyprawy Klubu Podróżników Soliści oraz współtworzyli naszą organizację.

Zacznij planować swój kalendarz już teraz! Sprawdź na kiedy zaplanowaliśmy szkolenia liderskie oraz campy w 2022. Przekonaj się czy któraś z dat Ci odpowiada, zarezerwuj termin w kalendarzu i dołącz do Akademii Liderów Wypraw już teraz. Nie zwlekaj z czasem – liczba miejsc na szkolenia stacjonarne jest ograniczona!

 

Akademia Liderów Wypraw™ 82

Chcesz dowiedzieć się więcej? Obejrzyj LIVE o Akademii Liderów Wypraw!

Dlaczego kurs Lider Wypraw z Solistami?

Ten kurs jest dla Ciebie, jeśli:

Zarabiaj na swojej pasji!

Uwielbiasz podróżować? Praca za biurkiem 8h dziennie nie jest dla Ciebie? Chciałbyś połączyć swoją pasję z pracą i wreszcie zacząć zarabiać na tym, co kochasz najbardziej? Autorski kurs Adventure Leader został stworzony właśnie dla takich osób jak Ty! Przestań żyć marzeniem i zacznij je realizować!

Twoi trenerzy podczas kursu i szkolenia

Łukasz Nowak

Podróżnik, inwestor, power speaker. Założyciel Klubu Podróżników Soliści. Z wykształcenia ekonomista, z zawodu analityk giełdowy aktywnie działający na rynku start-up oraz venture capital. Miłośnik gór, wspinaczki w każdej formie, ekstremalnej jazdy na nartach i skoków spadochronowych. Uzależniony od adrenaliny. Prelegent wielu konferencji i spotkań – m.in. TEDxUWr, World Travel Show, Międzynarodowe Targi Turystycze Wrocław, Queens of Life, TT Warsaw. W 2019 roku został zaproszony na Life Balance Congress, by przemawiać przed ponad 2000 osobową publicznością. Absolwent programu World Class Speaker Academy. Aktywny w mediach jako komentator bieżących wydarzeń na świecie – TVN24, TVN BiŚ. Uczestnik audycji podróżniczych – Złote Przeboje, Polskie Radio.

Ewa Jarczewska

Trener biznesu i rozwoju osobistego, specjalizujący się w rozwoju umiejętności przywódczych. Od wielu lat wspiera liderów, którzy przewodzą innym, aby robili to skuteczniej przy jednoczesnym zwiększeniu własnej satysfakcji. W solistach od samego początku dba o to, by liderzy przygotowując się do wyzwania zarządzania grupą, byli wyposażeni w wiedzę i umiejętności na world class level.

Monika Ścibor

Monika to jedna z najbardziej doświadczonych liderek w solistowym Klubie. Rocznie realizuje nieco ponad 10 wypraw, a jej kierunki wyjazdowe są tak różnorodne, że wiemy, że pojedzie z nami i na koniec świata! Ze względu na jej doświadczenie oraz znajomość języków – często można ją spotkać na wyjazdach do Ameryki Środkowej oraz Południowej. Na szkoleniu liderskim Monika prowadzi swój autorski blok tematyczny dotyczący pracy pilota/lidera oraz zagłębicie się w temat podstaw oprowadzania grup.

Doświadczeni liderzy Klubu Podróżników Soliści

Szkolenie poprowadzą również nasi najbardziej doświadczeni liderzy. Prowadzą od 8 do 12 wyjazdów rocznie, zetknęli się z najtrudniejszymi sytuacjami, jakie mogą się przydarzyć w podróży, a także poprowadzili tyle grup, że doświadczenia mają więcej niż niejeden podróżnik i chętnie się nim podzielą!

Zobacz jak było na jednym z ostatnich szkoleń!

Kurs Lider Wypraw - wrzesień 2020

5 kroków do zawodu lidera wypraw

Kurs Lider Wypraw Online

W kursie Lider Wypraw Online może wziąć udział każdy. Dostaniesz ogromną dawkę wiedzy, która przygotuje Cię merytorycznie do prowa...

W kursie Lider Wypraw Online może wziąć udział każdy. Dostaniesz ogromną dawkę wiedzy, która przygotuje Cię merytorycznie do prowadzenia wypraw i zarządzania grupą.

 

Kurs składa się z 5 modułów, co daje 25 lekcji.

 

Koszt pełnego kursu Lider Wypraw Online to 580 zł.

Cena promocyjna dla zawodowych liderów: 290 zł

Cena rynkowa szkolenia to aż 1200 zł!

arrow
Czas przed szkoleniem stacjonarnym

Jesteś już po kursie online. Kolejny krok to szkolenie stacjonarne Lider Wypraw. Czekają na Ciebie warsztaty, wykłady, praktyczne ...

Jesteś już po kursie online. Kolejny krok to szkolenie stacjonarne Lider Wypraw. Czekają na Ciebie warsztaty, wykłady, praktyczne triki dla lidera i wiele więcej! Czeka Cię intensywny, aktywny weekend.

 

Kwestie techniczne:

– Jeżeli wykupiłeś pakiet “Kurs Lider Wypraw Online + Szkolenie Stacjonarne” pamiętaj o wypełnieniu formularza.

– Otrzymasz go w mailu “pozakupowym”. Jeżeli mail do Ciebie nie dotrze, to daj nam znać na rekrutacja@solisci.pl.

– Wysyłka formularza jest warunkiem koniecznym do wzięcia udziału w szkoleniu. Wypełnij go min. 7 dni przed szkoleniem.

 

 

arrow
Stacjonarne szkolenie Lider Wypraw

Szkolenie stacjonarne Lider Wypraw przygotuje Cię do prowadzenia wypraw w praktycznej formule. Warsztaty, wykłady, omówienie ciężk...

Szkolenie stacjonarne Lider Wypraw przygotuje Cię do prowadzenia wypraw w praktycznej formule. Warsztaty, wykłady, omówienie ciężkich przypadków na wyjazdach – to wszystko w trakcie jednego weekendu! Weź udział i zdobądź zawód lidera wypraw, poparty certifikatem.

 

Miejsce szkolenia: Wrocław
Termin: 25 – 27 luty 2022 (12 edycja szkolenia)

 

Miejsce szkolenia: Wrocław
Termin: 2 –  4 września (13 edycja szkolenia)

 

Koszt: 720 zł

Cena rynkowa szkolenia to 1300 zł!

arrow
Zdobądź pracę marzeń w turystyce!

Właśnie stałeś się Certyfikowanym Liderem Wypraw. Teraz czeka Cię to, co najlepsze! Posiadasz już umiejętności, kompetencje, meryt...

Właśnie stałeś się Certyfikowanym Liderem Wypraw. Teraz czeka Cię to, co najlepsze! Posiadasz już umiejętności, kompetencje, merytoryczną wiedzę – wszystko, co jest potrzebne do zdobycia pracy marzeń w turystyce. Dróg jest wiele, natomiast jedną z nich to dołączenie do grona liderów Klubu Podróżników Soliści.

Jeśli zainteresowało Cię ostatnie zdanie, przed Tobą krok 5

arrow
CAMP Lider Wypraw - dołącz do Solistów!

Posiadasz wiedzę zdobytą na kursie online, ugruntowaną na szkoleniu stacjonarnym. Wiesz jak zarządzać grupą, kryzysem, jak budować...

Posiadasz wiedzę zdobytą na kursie online, ugruntowaną na szkoleniu stacjonarnym. Wiesz jak zarządzać grupą, kryzysem, jak budować autorytet lidera. Jesteś już po wielu praktycznych warsztatach i ćwiczeniach. Czas na bój w terenie. Camp przeznaczony jest dla przyszłych liderów Klubu Podróżników Soliści.

Po 12 i po 13 edycji szkolenia, zaprosimy TOP uczestników szkoleń do udziału w tym wydarzeniu. 

 

Miejsce szkolenia: w trakcie ustalania
Termin: 24 – 27 marca 2022 (III edycja Campu Liderskiego)
Koszt: 720 zł

 

Miejsce szkolenia: w trakcie ustalania
Termin: 7 – 9 października 2022 (IV edycja Campu Liderskiego)

Cena rynkowa szkolenia to 2300 zł!

arrow

OFERTA SPECJALNA DLA ZAWODOWYCH LIDERÓW I PILOTÓW WYPRAW!

To nie jest pierwsze zetknięcie się z branżą turystyczną w Twoim życiu? Masz na swoim koncie doświadczenie w prowadzeniu grup za granicą i możesz Nam to potwierdzić? Jeśli odpowiedź na te pytania jest twierdząca to mamy dla Ciebie ofertę specjalną na Kurs Lidera Online, który możesz zakupić w promocyjnej cenie -50%! Wystarczy spełnić następujące warunki:

1.  Zgłoś się na e-maila rekrutacja@solisci.pl

2. Wykaż, że prowadziłeś/prowadziłaś m.in 5 grup za granicą przedstawiając timeline – gdzie odbywała się wyprawa, kiedy i ile trwała, ile liczyła grupa oraz z jakiego biura – zdjęcia z wyjazdów mile widziane!

3. Po weryfikacji zgłoszenia otrzymasz indywidualny kod rabatowy na Kurs Lidera Online.

Regularna cena Kursu Lidera Online: 580 zł

Cena dla zawodowych liderów: 290 zł

 

Etap 1 - Kurs Lider Wypraw Online

Jedyny taki w Polsce kurs Lider Wypraw Online, który przygotuje Cię merytorycznie do prowadzenia wypraw i zarządzania grupą… bez wychodzenia z domu!

 

Przygotowaliśmy dla Ciebie 5 modułów, co daje łącznie 25 lekcji opartych na naszym doświadczeniu i wiedzy.

 

W kursie online może wziąć udział każdy.

Koszt pełnego kursu Lider Wypraw Online to 580 zł.

Cena rynkowa szkolenia to aż 1200 zł!

Dostęp do szkolenia online jest aktywny przez 3 miesiące od momentu otrzymania dostępu.

Moduł 1: Jak wygląda praca lidera wypraw

 1. Czy to jest dla mnie?
 2. Praca marzeń czy najtrudniejszy zawód świata?
 3. Plusy i minusy pracy lidera wypraw
 4. Czym się różnią: Podróżnik / Pilot wycieczek / Lider wypraw
 5. Gdzie mogę pracować i ile zarobić?
 6. Odpowiedzialność i aspekty prawne

Moduł 2: Przed wyprawą

 1. Na jakich materiałach będę pracować?
 2. Jak przygotować się merytorycznie do wyjazdu?
 3. Jak rozkochać w sobie uczestników wyjazdu?
 4. Lider w środku dżungli – planowanie przestrzenne wyprawy

Moduł 3: Zarządzanie grupą podczas wyprawy

 1. Czym jest proces grupowy i jak przebiega?
 2. Omówienie fazy 1 i rola lidera
 3. Omówienie fazy 2 i rola lidera
 4. Omówienie fazy 3 i rola lidera
 5. Omówienie fazy 4 i rola lidera
 6. Czarny sen lidera. “Trudny uczestnik” nie taki straszny?
 7. Zarządzanie oczekiwaniami i “nieoczekiwaniami”

Moduł 4: W trakcie wyprawy

 1. Pierwsze spotkanie z grupą + expose lidera
 2. Początek misji specjalnej – jakie są moje zadania?
 3. Ubezpieczenie i procedury działania podczas wypadku
 4. Sytuacje awaryjne – co może pójść nie tak?
 5. Warsztat lidera – praktyczne triki do wdrożenia od ręki
 6. BHP lidera – jak prowadzić grupę i czerpać z tego przyjemność

Moduł 5: Po wyprawie

 1. Czas trudnych pożegnań…
 2. Sposób na świetne recenzje i relacje na lata
 3. Podsumowanie, rozliczenie, informacja zwrotna, sposób na premie

 

Extra:

 1. Podsumowanie całego kursu online
 2. Forma współpracy w Klubie Podróżników Soliści
 3. Nagranie “11 cech dobrego lidera” + PDF
 4. Nagranie “9 najczęstszych błędów lidera” + PDF
 5. PDF: lista przedwyjazdowa
 6. PDF: 10 inspirujących speechy

 

 

Etap 2 - okres przed szkoleniem stacjonarnym

Podczas szkolenia stacjonarnego Lider Wypraw będziesz miał okazję podszkolić swój liderski warsztat, przetestować różne triki w praktyce, nabyć ważne kompetencje podczas licznych zadań i warsztatów. Będzie to intensywny weekend spędzony z osobami “takimi jak Ty”. Doświadczeni szkoleniowcy oraz liderzy, wprowadzą Cię w świat podróży od kuchni.

Liczba miejsc na szkolenie stacjonarne jest ograniczona.

Kwestie technieczne:

   1. Po kliknięciu “Kup teraz” , zgłoś się na kurs online z opcją szkolenia stacjonarnego
   2. Następnie w mailu “pozakupowym” otrzymasz link do formularza rekrutacyjnego. Jeżeli mail do Ciebie nie dotrze, to daj nam znać na rekrutacja@solisci.pl.
   3. Wysyłka formularza jest koniecznością wzięcia udziału w szkoleniu.
   4. Wypełnij otrzymany formularz rekrutacyjny najpóźniej do 7 dni przed szkoleniem.
   5. Aby wziąć udział w szkoleniu stacjonarnym, konieczne jest odbycie kursu online.

Dostęp do szkolenia online wyślemy po otrzymaniu zgłoszenia.

Etap 3 - Stacjonarne szkolenie Lider Wypraw

Stacjonarne szkolenie Lider Wypraw to okazja do nabycia kompetencji liderskich w praktyce. Czeka Cię dużo intensywnej pracy, ale satysfakcja jest gwarantowana! Czekają na Ciebie liczne warsztaty, zadania, wykłady, rozwiązywanie trudnych przypadków z wyjazdów i ich analiza. Spotkasz się z najlepszymi trenerami w Polsce, by stać się certyfikowanym liderem wypraw Adventure!

 

Cena rynkowa szkolenia to 1300 zł!

Miejsce szkolenia: Wrocław
Termin: 25 – 27 luty 2022 (12 edycja szkolenia).

 

Miejsce szkolenia: Wrocław
Termin: 2 -4 września (13 edycja szkolenia).

Koszt: 720 zł

Zapoznanie uczestników i szkoleniowców

 1. Wprowadzenie do szkolenia.
 2. Przedstawienie ekipy organizacyjnej.
 3. Przedstawienie uczestników.

 

Moduł I – Podsumowanie kursu online

 1. Szybka powtórka – podsumowanie webinarów.
 2. Podróżnik/Lider/Pilot.
 3. Przed wyprawą – przygotowanie do wyprawy.

 

Moduł II – praca z grupą

 1. Proces grupowy.
 2. Praca w podgrupach.
 3. Modele wystąpień.
 4. Budowanie pozycji eksperckiej lidera.
 5. Ćwiczenia w terenie.

 

Moduł III – podczas wyprawy

 1. Warsztat sytuacje kryzysowe.
 2. Social media, relacje z wypraw.
 3. Marka Lidera Wypraw.
 4. Podsumowanie szkolenia.
 5. Feedbacki 1-on-1 po szkoleniu.

 

Moduł IV – marka lidera
 1. Styl i komunikat marki
 2. Rodzaje i charakterystyka kanałów
 3. Sposoby promocji online i offline
 4. Trik&Tips sprzedaży wypraw
Moduł V – na zakończenie szkolenia
 1. Podsumowanie szkolenia.
 2. Rozdanie certyfikatów i pamiątkowe zdjęcia
 3. Feedbacki 1-on-1 po szkoleniu.
 4. Zakończenie szkolenia ok. 16-17

Certyfikat ukończenia kursu Lider Wypraw

Kończąc kurs Lider Wypraw otrzymujesz certyfikat, który ułatwi Ci znalezienie pracy marzeń.

 

Certyfikat będzie zaświadczeniem o odbytym szkoleniu przygotowującym do prowadzenia wyjazdów typu Adventure i potwierdzeniem przygotowania merytorycznego, ukończenia kursu warsztatowego, potwierdzeniem wszystkich kompetencji i umiejętności nabytych podczas szkolenia w tym: umiejętności zachowania się w sytuacjach trudnych i awaryjnych,

Etap 4 - Zdobywasz zawód marzeń!

Kurs Lider Wypraw jest dla wszystkich, którzy chcą pracować w turystyce. Po ukończonym pełnym kursie możesz pracować z grupami jako pilot wycieczek czy rezydent biur podróży. Dzięki specjalizacji Lider Wypraw masz szansę na znalezienie pracy jako lider wyjazdów typu Adventure. Przejazdy samochodami 4×4 przez islandzki interior, trekkingi najpiękniejszymi trasami Parków Narodowych USA, czy przeprawy przez kolumbijską dżunglę – będziesz na nie gotowy.

Etap 5 - dołącz do naszego teamu - Camp Liderski

TOP 20 kandydatów ma szansę dołączyć do grona liderów Klubu Podróżników Soliści!

Wszyscy kandydaci, którzy spełnią wszystkie warunki techniczne, merytoryczne oraz osobowościowe bycia liderem oraz najlepiej sobie poradzą ze wszystkimi zadaniami podczas szkolenia stacjonarnego Lider Wypraw otrzymają propozycję nie do odrzucenia… poprowadzenie wyjazdu dla Klubu Podróżników Soliści!

Zanim to się jednak stanie, w pierwszej kolejności chcemy Was zobaczyć w terenie – przed nami pierwsza edycja Campa szkoleniowego. Camp Szkoleniowy Lider Wypraw, został wdrożony po naszych przemyśleniach jak również sugestiach i prośbach uczestników ostatnich edycji szkoleń stacjonarnych.

Wydarzenie to będzie swego rodzaju połączeniem Campu szkoleniowego oraz zjazdu liderskiego, które systematycznie organizujemy wewnętrznie dla naszego całego teamu. Dla wszystkich uczestników będzie to przede wszystkim niepowtarzalna okazja na poznanie większości solistowych Liderów, zaczerpnięcia od nich cennej wiedzy oraz doświadczenia czy przekonania się na właśnej skórze jak działamy i funkcjonujemy. Cała wiedza zdobyta w czasie Szkolenia Online oraz Szkolenia Stacjonarnego będzie mogła zostać po raz pierwszy wykorzystana w praktyce, a Ty potrenenujesz kluczowe umiejętności liderskie i przekonasz się jak je wykorzystać w terenie.

Twoje cechy

Odpowiedzialność
Bycie liderem to ogromna odpowiedzialność, zarówno za całokształt wyprawy, jak i samopoczucie każdego z uczestników. Jest to najważniejsza cecha, bez której nie da się poprowadzić wyjazdu.

Zaangażowanie
Szukamy ludzi zaangażowanych w to, co robią. Na wyprawie lider daje z siebie wszystko i pracuje nierzadko 24h na dobę, dlatego jego zaangażowanie to bardzo istotna cecha.

Pewność siebie

Lider radzi sobie z każdym problemem, znajduje alternatywne rozwiązania i nie ma rzeczy dla niego niemożliwych. Osiąga to dzięki wewnętrznej pewności siebie i przeświadczeniu, że z każdej opresji można wyjść cało.

Punktualność

Nasze wyprawy są bardzo aktywne, dlatego ważna jest punktualność i dobra organizacja. Masz te cechy? To świetnie!

Wiedza

Dbamy o to, żeby każdy lider dostał od nas wszelkie informacje na temat wyprawy, ale to do obowiązków lidera należy merytoryczne przygotowanie się i poprowadzenie wyjazdu. My natomiast zapewniamy wsparcie i szkolenia.

Pasja

Nasi liderzy to nie typowi przewodnicy z biur podróży. Podróże są ich pasją, a każdy napotkany kamyk i wodospad wprawiają ich w zachwyt.

Elastyczność

Podczas podróży trzeba być elastycznym i szybko reagować na pojawiające się przeszkody: czy to jest załamanie pogody, czy nagłe odwołanie rezerwacji przez hostel. Elastyczny lider musi szybko podejmować decyzję i mieć w zanadrzu parę alternatyw.

Zaradność

Podróże weryfikują bardzo szybko, czy ktoś jest zaradny czy nie, a jest to cecha bardzo ważna – zwłaszcza kiedy jesteśmy odpowiedzialni za grupę uczestników. Zaradny lider poradzi sobie w każdej sytuacji.

Zdrowie

Wszystkie organizowane przez nas wyprawy są aktywne i nastawione na zobaczenie możliwie największej ilości miejsc. Nierzadko podczas wyjazdu zaplanowany jest trekking, dlatego też solistowy lider powinien być w dobrej kondycji fizycznej i dbać o swoje zdrowie.

Szkolimy najlepszych!

Dzięki naszemu wieloletniemu doświadczeniu i wiedzy stworzyliśmy jedyny taki kurs w Polsce, który kompleksowo szkoli najlepszych liderów w branży turystycznej. Kurs Adventure Leader przygotowuje do pracy marzeń – prowadzenia wyjazdów turystycznych, ale również weryfikuje wiele mitów na temat branży i tej pracy.  Nie jest to najłatwiejsza praca, ale na pewno satysfakcjonująca, dzięki której zwiedzisz cały świat!

 

Pamiętaj: liderami zostają tylko najlepsi z najlepszych!