img bottom

Kenia – kraina Masajów i dzikiego safari

Kenia jest jednym z tych krajów, które mogą uchodzić za kwintesencję Afryki – tej gorącej, dzikiej, kolorowej i wciąż jeszcze nieprzebytej. Lokalizacja we wschodniej Afryce nad Oceanem Indyjskim i równikowy monsunowy klimat ze stosunkowo wyrównanymi temperaturami sprawiają, że fauna i flora jest tam niezwykle różnorodna. Jeżeli wybierasz się na afrykańskie safari, to Kenia powinna być oczywistym wyborem – nie tylko ze względu na ceny. Znajdziesz tam i rozległe parki narodowe, i bogactwo dzikich zwierząt, i rdzennych mieszkańców hołdujących tradycyjnemu, półkoczowniczemu stylowi życia. Wybierz się z nami na bezkrwawe safari w Kenii, poznaj kulturę Masajów i zakochaj się w Afryce.

Safari w Kenii – dlaczego warto?

Kenia nie jest po prostu jednym z wielu afrykańskich krajów; to niesamowity, ogromny ekosystem niezbędny dla równowagi całego świata. Różnorodny klimat, wilgotny na wybrzeżu i suchy w głębi lądu, sawanno-leśny na nizinie nadmorskiej a zalesiony w wyższych partiach sprawia, że jest na co polować… oczywiście z aparatem fotograficznym w ręku.

Na terenie Kenii znajduje się 25 parków narodowych i 23 rezerwaty przyrody, ale nie do wszystkich można wjechać. Najbardziej polecane na safari w Kenii i zdjęcia są zwłaszcza: Masai Mara, Nakuru czy Naivasha. Szerzej o nich pisaliśmy w odrębnym artykule poświęconym parkom narodowym Kenii.

Szczególnie warto wybrać się na safari w Kenii do Masai Mara ogromnego parku narodowego, zajmującego 1510 km2. Park znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Podczas wyprawy off roadowej samochodami terenowymi, prowadzonej przez doświadczonego lokalnego przewodnika z uprawnieniami, można zobaczyć prawdziwą twarz dzikiej Afryki i podejrzeć w naturalnym środowisku lwy, słonie, bawoły, nosorożce czarne, lamparty, gepardy oraz inne drapieżniki.

Przepiękne parki narodowe, które wspólnie zwiedzimy to również: Tarangire, Manyara i Hell’s Gate. Nie ma chyba nikogo, kto wróciłby rozczarowany z Kenii, a opinie o safari są zawsze super entuzjastyczne. Zobacz zdjęcia – Kenia safari.

Kenia i Masajowie

Na terenie parków w Kenii żyją Masajowie, rdzenni mieszkańcy, należący do półkoczowniczej grupy etnicznej. To jeden z najbardziej znanych i walecznych ludów Afryki, a ich charakterystyczne zwyczaje zostały zekranizowane i opisane w książkach.

Szacuje się, że w samej Kenii żyje około 377 tysięcy Masajów, a ich całkowita populacja wynosi około 900 tysięcy, jednak precyzyjne wyliczenie jest niemożliwe ze względu na odległości wiosek i ciągłego przemieszczania się ludności. To czyni ten lud jeszcze bardziej tajemniczy. Jeżeli chcesz poznać ich z bliska, zobaczyć jak żyją i podejrzeć jak wygląda wioska Masajów, to podczas wyprawy do Kenii na safari będzie ku temu niejedna okazja.

Zapewniamy niesamowite wrażenia, koszt safari w Kenii jest bardzo przystępny, a dzięki temu, że mamy kontakty z lokalnymi przewodnikami i nie poruszamy się utartymi szlakami, safari jest jeszcze ciekawsze. Zaintrygowaliśmy Cię? Chcesz poznać ceny naszych ekspedycji? Przygotowaliśmy aż dwie wersje wypraw.

Kenia – safari, Masajowie i wyprawy z Solistami

 

  • Kenia i Tanzania – kraina Masajów – ta ekspedycja do Kenii nastawiona jest przede wszystkim na poznawanie Kenii i Tanzanii, dwóch sąsiadujących ze sobą i różnorodnych krajów. To eskapada w stylu Travel&chill przeznaczona dla wszystkich podróżników. Nie jest bardzo wymagająca kondycyjnie, choć lekkie trekkingi znajdują się w planie. Podczas wyprawy chcemy poznać dziką faunę i florę, a przede wszystkim odwiedzić wioski Masajów, poznać ich kulturę i zwyczaje, zobaczyć jak żyje się w 100% zgodnie z naturą. Odwiedzimy też kenijską metropolię Nairobi, park narodowy Hell’s Gate, wodopój dla zwierząt w parku Naivasha, magiczną wyspę Crescent, parki narodowe Tarangire i Manyara, najpiękniejszą plażę Afryki Wschodniej Dani Beach oraz gorące źródełka Kikuletwa. A to zaledwie zarys tego, co nas czeka. Chcesz dowiedzieć się więcej i sprawdzić ceny poszczególnych atrakcji? Sprawdź plan wyprawy do Kenii i Tanzanii.
  • Kenia, Tanzania i Kilimandżaro – ta wersja przeznaczona jest dla wymagających i doświadczonych podróżników, którzy chcą przeżyć prawdziwe safari w Kenii, zakosztować backpackerskiego trybu życia i zdobyć słynny Dach Afryki – górę Kilimandżaro, gdyż to jest cel i punkt kulminacyjny całej ekspedycji. Ale wcześniej… czeka nas dwudniowe safari po parku Tarangire, wypoczynek na plaży Diani Beach oraz w gorących źródłach Kikuletwa, a także podróż najpiękniejszą trasą kolejową z Nairobi do Mombasy. Ta wyprawa to pełne afrykańskie doświadczenie. Wspólnie zobaczymy na żywo najsłynniejszych przedstawicieli afrykańskiej fauny i flory, skosztujemy lokalnej kuchni i wyjdziemy na jeden ze szczytów Korony Ziemi. Trekking na Kilimandżaro to test dla twardzieli. Jesteś jednym z nich? Sprawdź szczegóły: Kenia, Tanzania i Kilimandżaro.

 

Przeżyj niezwykłą, afrykańską przygodę

Daj się porwać magii Czarnego Lądu, na własne oczy zobacz lwa w naturalnym środowisku (ale bezpiecznie i z odległości), przemierz z przewodnikiem bujne sawanny i wybierz się na off road po bezkresnych parkach narodowych, a to wszystko ze zgraną ekipą Solistów. Safari Kenia – ceny i terminy znajdziesz na naszej stronie. Sprawdź też inne wyprawy.