img bottom

Jaki sport zimowy wybrać?

Zima tuż-tuż i choć wiele na to wskazuje, że w tym roku sezon zimowy będzie inny niż poprzednie, to wcale nie oznacza, że będzie stracony. Wręcz przeciwnie, zachęcamy do zimowych aktywności na świeżym powietrzu. W końcu w zdrowym ciele zdrowy duch. Być może masz swoje ulubione zimowe aktywności, a może poszukujesz czegoś dla siebie lub chcesz się sprawdzić w nowych? Oto nasza propozycja na to, jak aktywnie spędzić sezon 2020/2021 i jakie sporty zimowe wypróbować. Liczymy na to, że złapiesz bakcyla i z którymś zwiążesz się na dłużej!

Człowiek to by tak chciał wszystkiego spróbować

Zima jest idealną porą roku na wypróbowanie nowych rzeczy – narty i snowboard to klasyka, ale przecież na nich zimowe sporty się nie kończą. Są przecież także biegi narciarskie i ski touring wymagające zupełnie odmiennego podejścia do narciarstwa; można uprawiać turystykę górską na rakietach śnieżnych, ekstremalną turystykę survivalową, wspinaczkę lodową i wiele innych arcyciekawych sportów.

 

Wszystko można, tylko jak zwykle problem tkwi w finansach. Sporty zimowe wymagają sprzętu, potrzebne są też umiejętności i doświadczenie, które zdobywa się na szkoleniach. Gdyby konkretna aktywność minęła się z osobistymi preferencjami, będą to pieniądze stracone (może nie do końca, ale jednak szkoda) – z tego względu wiele osób nawet nie próbuje.

 

Brak warunków, chęci inwestycji i obawa przed rozczarowaniem to podstawowe argumenty za tym, że odpuszczamy nowe doświadczenia. A gdyby tak dało się spróbować wszystkiego po trochu i to na jednym wyjeździe?

Sprawdź się i przekonaj się, co Ci najbardziej odpowiada!

Jeden wyjazd, jeden weekend, jedno miejsce i mnóstwo, mnóstwo możliwości. Właśnie to proponujemy podczas zimowego Campu w sezonie 2020/2021. Co na Ciebie tam czeka i jakie sporty zimowe będzie okazja przetestować?

 

Biegi narciarskie – duża popularność biegów narciarskich zachęca do tego, by wypróbować tę dyscyplinę zimowego sportu, jednak nie wystarczy po prostu założyć biegówek i puścić się przed siebie. Na naszym szkoleniu nauczysz się podstaw, poznasz technikę i przekonasz się, czy to zabawa dla Ciebie.

 

Ski Touring – to połączenie nart biegowych i zjazdowych z turystyką wysokogórską. Wyjazdy narciarskie ski tourowe polegają na wyjściu na wzniesienie przy pomocy specjalnych nart, a następnie – rzecz jasna – zjechanie z tej górki. Szkolenie przewidziane jest dla osób potrafiących jeździć na nartach na poziomie zaawansowanym, które chcą oprócz wyjazdów na narty zakosztować nieco wysokogórskiej przygody.

 

Rakiety śnieżne – wyjazdy na narty biegowe wymagają umiejętności narciarskich, a co jeżeli szukasz alternatywnej aktywności? Wtedy polecamy rakiety śnieżne. Dzięki nim możesz poruszać się po głębokim śniegu i dotrzeć tam, gdzie w normalnych warunkach ciężko byłoby dojść. Trekkingi na rakietach śnieżnych to bardzo przyjemny sport zimowy dla każdego.

 

Wspinaczka lodowa – jakie są sporty zimowe, które nie wymagają umiejętności jazdy na nartach? Ano na przykład wspinaczka lodowa. Brzmi ekstremalnie i ciekawie – i faktycznie takie jest. Poziom trudności jest przewidziany dla początkujących, więc z pewnością dasz radę. A może właśnie ta aktywność chwyci Cię za serce i w przyszłości zamiast na wyjazdy narciarskie ruszysz na wspinaczkę w lodzie?

 

Turystyka górska i survivalowa oraz lawinowe ABC – Zachęcamy do wzięcia udziału w szkoleniu z turystyki zimowej i survivalowej, na którym poznasz podstawy przetrwania w górach i w trudnych warunkach. Zimowiska są idealne do tego, by nabyć te niezwykle istotne umiejętności. Dowiesz się jak rozpalić ognisko zimą, jak przygotować posiłek, nocleg w śnieżnej jamie i wiele innych, przydatnych skilli. Innym szkoleniem, ale jakże istotnym pod kątem turystyki górskiej jest szkolenie lawinowe, podczas którego dowiesz się, jak unikać lawin i jak zachowywać się w sytuacji zagrożenia życia.

 

Prelekcje podróżnicze – wyjazdy zimowe 2020/2021 z Solistami obejmują też szereg prelekcji podróżniczych, na których w ciepełku, w chwili wytchnienia dowiesz się ciekawostek i przydatnych tricków od solistowych liderów.

Winter Camp na Turbaczu – sprawdź się!

Jeżeli chcesz spróbować swoich sił w jednej z wyżej wymienionych aktywności, chcesz zdobyć nowego skilla lub po prostu przetestować czy dana aktywność jest dla Ciebie, zapraszamy Cię na nasz zimowy wyjazd na Turbacz.

 

Do sportu najłatwiej zrazić się poprzez niewłaściwe podejście, złą technikę lub kontuzję. Aby temu zaradzić na naszym campie każde szkolenie prowadzą specjaliści: Łukasz Nowak – założyciel Klubu Podróżników Soliści, wspinacz, instruktor narciarstwa zjazdowego; Marcin Glądała odpowiedzialny za udaną i kompleksową organizację Campa; Dawid Szeliga – instruktor narciarstwa biegowego, zjazdowego i nordic walkingu; Patryk Chudoba – instruktor sportów zimowych i biegów narciarskich; Jakub Kowalski – instruktor survivalu, pasjonat wyjazdów Live Wild.

 

Zimowy wyjazd Winter Camp w edycji Live Wild odbędzie się w terminie 26-28.02.2021 na Turbaczu w Gorcach. Zatrzymamy się w schronisku PTTK i wspólnie spędzimy 3 niesamowicie aktywne i pełne adrenaliny dni. Po szczegóły wyprawy i zapisy sięgnij tutaj.