img bottom

Gdzie pojechać na wakacje zimą? Ciepłe kraje i egzotyka! Zimowe wyprawy z Solistami

Zima 2020 nadchodzi wielkimi krokami, a to oznacza, że już teraz warto zastanowić się, gdzie ją spędzić. Gdzieś w zaśnieżonych górach szusując po nartostradach, czy może raczej wygrzewając się na plaży? Opcji jest wiele. Przygotowaliśmy kilka ciekawych kierunków dla podróżników, którzy zimę 2020 chcą przeczekać w ciepłych klimatach. Oto propozycje gdzie wyjechać zimą.

Zima 2020 – Meksyk

Jedną z naszych propozycji jest wyjazd do Meksyku w styczniu 2020 roku. Dlaczego właśnie tam i wtedy? Ponieważ w styczniu pogoda sprzyja podróżom. Nie jest wtedy ani za ciepło, ani za zimno, panuje średnia temperatura 20°C, co pozwala na swobodne zwiedzanie w trybie travel & chill, czyli aktywnego wypoczynku łączącego podróżowanie po kraju, zwiedzanie i korzystanie z różnych aktywności.

Plan wyprawy obejmuje Mexico City (najludniejsze miasto świata), Puebla (miasto artystów), Oaxaca (miasto o południowomeksykańskim uroku), Palenque (okolicznych ruin świątyni Majów), Cenoty (naturalne baseny Majów) i oczywiście zwiedzanie najciekawszych zabytków Meksyku, w tym starożytnych piramid Majów i miejsc archeologicznych: Chichen Itza, Palenque, Monte Alban. Zima w Meksyku to także możliwość wylegiwania się na rajskich plażach Cancun i Tulum, pływania w ciepłym morzu czy szusowania po falach zamiast po śniegu. Brzmi zachęcająco? Wejdź i sprawdź zimową wyprawę do Meksyku z Solistami.

Zima 2020 – Filipiny

Filipiny to kolejne doskonałe miejsce na wczasy zimą za granicą dla osób, które preferują ciepłe kierunki. Ów egzotyczny kraj jest kwintesencją tego, co określa się jako rajskie plaże. Jest archipelagiem, składającym się z ponad 7 tysięcy wysp, na których znajdują się różnorodne skarby przyrody: urokliwe plaże, pola ryżowe, wulkany i nieprzeniknione dżungle. Natomiast przestrzeń pomiędzy wyspami wypełnia morze z przejrzystą wodą, w której dostrzec można rafy koralowe i bujne podwodne życie.

 

Wyprawa zimą na Filipiny możliwa jest w dwóch terminach: w styczniu i lutym 2020, a nieco później również w marcu. To luźna wyprawa dla każdego, niewymagająca kondycji fizycznej ani żadnego przygotowania. W planach m.in.: Bohol, Banaue, Batad i Pamilacan, a poza podróżowaniem i podglądaniem przyrody weźmiemy również udział w lokalnych aktywnościach oraz swobodnych trekkingach. Co jeszcze? Sprawdź ofertę na zimę w Filipinach z Solistami.

Zima 2020 – Kolumbia

Dla aktywnych podróżników, zastanawiających się nad tym gdzie wyjechać zimą, by spędzić ten czas w sposób kreatywny polecamy Kolumbię zimą. Gdy u nas panują mrozy, tam temperatura w styczniu wynosi między 13°C a 30°C, średnio natomiast około 20°C, co oznacza bardzo przyjemną aurę do zwiedzania. Zwłaszcza do aktywnego zwiedzania w trybie backpacker, czyli dużo podróżowania z plecakiem, długie spacery i trekkingi, przejazdy lokalnymi środkami transportu i kilkudniowe przeprawy. Solistowa wyprawa do Kolumbii to nie przelewki, ale spokojnie – ktoś, kto nie spędził ostatniego roku wyłącznie na fotelu bez problemu sobie poradzi.

 

Plan zimowej wyprawy do Kolumbii obejmuje takie główne punkty jak: Bogota, Cartagena, Salento, San Gil, trekking do Zaginionego Miasta oraz mnóstwo innych, pomniejszych atrakcji. Styczniowy termin czeka. Sprawdź szczegóły wyprawy Kolumbia zimą.

Zima 2020 – Wietnam

Do Wietnamu zimą zapraszamy z kolei wszystkich, którzy mają ochotę na łączenie podróży z odpoczynkiem. Nie jest to tak wymagająca kondycyjnie wyprawa jak do Kolumbii, ale też nie jest wyłącznie relaksacyjna jak Filipiny. To coś dla podróżników lubiących klasyczne podróżowanie, zwiedzanie ciekawych miejsc, wypoczynek i korzystanie z miejscowych aktywności, próbowanie lokalnej kuchni, poznanie ludzi, ich kultury i zwyczajów. Będzie dużo zwiedzania, fotografowania, mnóstwo pozytywnych emocji i pokonanych kilometrów (więcej przejazdem niż piechotą).

 

Zimą do Wietnamu warto się wybrać w styczniu. Panuje tam wtedy przyjazna pogoda i temperatura w okolicach 30°C – ciepło, ale nie za ciepło. Przemierzymy duchowy przystanek Ninh Binh gdzie będziemy podziwiać przepiękne krajobrazy, zatokę Ha Long wpisaną na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, romantyczne miasteczko Hoi An, świątynie w My Son, największe miasto Wietnamu Ho Chi Minh, stolicę Hanoi, deltę Mekongu. Więcej nie zdradzimy, szczegółowy plan wycieczki do Wietnamu znajdziesz na naszej stronie, ale o większości atrakcji i tak musisz przekonać się osobiście, wybierając się z nami w podróż.

Zachęcamy również do zapoznania się z pozostałymi zimowymi kierunkami na wczasy zimą za granicą. Niezależnie od tego, czy preferujesz zimę w tropikach na plaży czy może egzotyczne wyprawy z plecakiem, koniecznie spędź ten czas z Solistami.