Festiwal Podróżników Online 5

Spełniaj marzenia! II Festiwal Podróżników Online

Festiwal Podróżników Online "Spełniaj marzenia"

Po bardzo dobrym odbiorze pierwszej edycji Festiwalu Podróżników Online “Nie rezygnuj z marzeń” startujemy z drugą edycją! Podczas drugiego wydarzenia z tego cyklu zaprosiliśmy 11 znanych podróżników, a także osobowości, których ze światem podróży mogliście wcześniej nie łączyć. 
 

Wydarzenie, odbędzie się w dniach 20 – 21 czerwca 2020, tym razem naszymi działaniami wesprzemy Fundację DKMS. Nasi prelegenci oraz Klub Podróżników Soliści przeznaczą swoje pamiątki z podróży:, e-booki, książki, do publicznej licytacji na Allegro Charytatywni, a środki wesprą walkę z nowotworami krwi #PodróżnicyPomagają.

Dlaczego warto?

 • otrzymasz nadbagaż podróżniczych inspiracji
 • pomożesz w walce z nowotworami krwi wspierając Fundację DKMS
 • poznasz wyjątkowych podróżników, którzy opowiedzą o swoich wyprawach życia
 • otrzymasz praktyczne wskazówki od doświadczonych podróżników
 • ponownie poczujesz smak podróżowania
 • posłuchasz prelekcji o dalekich i egzotycznych wyprawach, jak i tych bliższych, lokalnych
 • zaplanujesz kolejną podróż swoich marzeń
 • uzyskasz odpowiedź na najbardziej nurtujące pytania
Festiwal Podróżników Online 7

Pomagamy Fundacji DKMS w walce z nowotworami krwi

Prelegenci oraz Klub Podróżników Soliści przeznaczą swoje pamiątki z podróży (i nie tylko!) na publiczne aukcje w serwisie “Allegro Charytatywni”, z których wpływy przeznaczone zostaną na rzecz Fundacji DKMS, której misją jest znalezienie dawcy dla każdego pacjenta na świecie potrzebującego przeszczepienia krwiotwórczych komórek macierzystych z krwi lub szpiku kostnego.

Więcej o Fundacji DKMS: https://www.dkms.pl/pl

Line Up II Festiwalu Podróżników Online

Katarzyna Pakosińska

Katarzyna Pakosińska – artystka kabaretowa, dziennikarka, aktorka i konferansjerka. Współzałożycielka i była członkini Kabaretu Moralnego Niepokoju. Autorka książek o Gruzji oraz serii książek dla dzieci o przygodach Maliny. Oprócz licznych występów estradowych, ma na swoim koncie również role filmowe ( m.in “Deborah” reż. R.Brylski), teatralne (m.in “Historia Manon Lescaux” reż W. Siemion), także spektakle telewizyjne (“Klimaty” reż. M.Łazarkiewicz.). Jest autorką i współproducentką serialu dokumentalnego “Tańcząca z Gruzją” pokazywanego w 2009 roku w TVP oraz w gruzińskiej telewizji publicznej w 2015.

Jako konferansjerka prowadziła najważniejsze wydarzenia w Polsce (m.in KFPP Opole, Nagrody Ministra Kultury). Szerokiej publiczności znana z bezpretensjonalnego uśmiechu i miłości do Gruzji. Prywatnie miłośniczka muzyki, podróży i czekolady.

Na festiwalu Katarzynę Pakosińską zobaczymy na prelekcji pt. “Arabeski na temat Gruzji”

 

Więcej info znajdziecie również na:
Strona www: https://pakosinska.pl/

Facebook: https://www.facebook.com/katarzynapakosinska/
Instagram: https://www.instagram.com/katarzyna.pakosinska.official/

Adam Borowicz

Ślązak z krwi kości. Uwielbia odkrywać ciekawe miejsca i nowe smaki. Rozgłos zdobył dzięki internetowej serii „Jestem Borowicz”. Zarabiał wtedy jeszcze na chleb jako budowlaniec, ale gotowanie od lat było jego wielką pasją. Medialny potencjał Adama szybko dostrzeżono w Telewizji Polskiej. Wielokrotnie gościł w popularnym paśmie „Pytanie na śniadanie”. Natomiast od trzech sezonów prowadzi niezwykle popularny program „To je Borowicz. Podróże ze smakiem”, w którym zabiera widzów w różne zakątki świata.

Adam Borowicz jest dwukrotnym laureatem „Osobowości Roku”, przyznawanej przez Czytelników „Dziennika Zachodniego” – największej i najpopularniejszej gazety na Śląsku. Został doceniony w kategorii „Kultura” za promowanie śląskiej gwary.  Podczas naszego festiwalu Adam pokaże backstage z kręcenia programów „To je Borowicz”, realizowanych m. in. w Szkocji, Gruzji, Turcji oaz na Wyspach Kanaryjskich.

 

Adama możecie znaleźć również na:

Facebook: https://www.facebook.com/TojeBorowicz/

Instagram: https://www.instagram.com/adamborowicz_/?hl=pl

 

Paulina Łaba-Torres i Tomek Torres

Paulina Łaba-Torres, aktorka musicalowa i dubbingowa. Tomek Torres muzykę ma we krwi, syn Jose Torresa od lat współtworzy zespół Afromental, grając też w innych ciekawych projektach m.in. ze Sławkiem Uniatowskim. Zawsze w kolorowych ubraniach, w koszulach w kwiaty, nie boją się przykuwać uwagi, zawsze uśmiechnięci. Połączyła ich miłość i pasja do podróżowania. Najważniejsze momenty ich życia odbyły się właśnie podczas podróży – zaręczyny w Maroko czy ślub na Zanzibarze. Ich optymistyczne i artystyczne dusze są zawsze rządne przygód. Na naszym Festiwalu Tomka i Paulinę zobaczymy w prelekcji o Maroko.

 

Paulinę i Tomka znajdziecie też na:

Instagram Tomka:    https://www.instagram.com/tomektorres/?hl=pl

Instagram Pauliny: https://www.instagram.com/pinalaba/?hl=pl

Travel And Keep Fit

Alex Jaskółowska | Travel And Keep Fit
Urodziła się w Polsce, ale od 12 lat jest w nieustającej podróży dookoła świata. Z wykształcenia psycholog społeczny, obecnie pisze pracę doktorską z tej dziedziny. Przez ostatnie lata miała szansę żyć, studiować i pracować naukowo m.in. w Stanach Zjednoczonych, Australii, Japonii, Korei Południowej, Tajlandii, Włoszech i Hiszpanii, odwiedzając w tym czasie 6 kontynentów i ponad 85 krajów. Od 2016 roku prowadzi międzynarodowy blog o podróżach i aktywnym stylu życia: Travel and Keep Fit (www.travelandkeepfit.com). Jest też autorką książki Ameryka Południowa – śladami cudów natury” o kilkumiesięcznej wyprawie do Ameryki Południowej.

Wielokrotnie wyróżniana w rankingach polskich podróżników m.in. Top 10 najlepszych Instagramerów w Polsce (SeeBloggers), Top 10 największych blogów podróżniczych w kraju (See Bloggers), Top 100 najbardziej wpływowych twórców w Polsce (See Bloggers), Top 10 najbardziej wpływowych blogerów podróżniczych w kraju (Wiadomości Turystyczne).

 

Na swoim blogu pokazuje, że w życiu nie musimy z niczego rezygnować, a podróżowanie nie jest przeszkodą w realizacji innych pasji. Że nie trzeba rzucać wszystkiego i podróżami uciekać od życia, tylko można znaleźć sposób, by były one częścią codzienności. Udowadnia, że można żyć pełną piersią, holistycznie i że wszystko w życiu jest do zrealizowania, choć czasem niektóre rzeczy zajmują po prostu więcej czasu i pracy.

Na naszym festiwalu Alex zobaczymy na prelekcji pt. “Ameryka Południowa – śladami cudów natury”.

 

Alex znajdziecie na:
Bloghttps://travelandkeepfit.com
Instagram: https://www.instagram.com/travel_and_keep_fit/
Facebookhttps://www.facebook.com/travelandkeepfit/

CoupleAway

CoupleAway czyli Justyna i Paweł. Podróżują od dawna ale przełomowym momentem był 2018 rok – rzucenie wszystkiego i wyjazd z biletem w jedną stronę do Azji. Od tego momentu wszystko kręci się w ich życiu wokół podróży. Z każdego wyjazdu przywożą dużo zdjęć i filmów, z których później tworzą ciekawe relacje i vlogi. Pokazują jak świadomie i odpowiedzialnie podróżować, jak można pomagać  zwierzakom i jak dbać o naszą piękną planetę. Na festiwalu Justynę i Pawła zobaczymy na prelekcji pt. „ W 230 dni dookoła Azji południowo-wschodniej”.

 

CoupleAway znajdziecie też na:

Strona www: https://coupleaway.com/
Facebook: https://www.facebook.com/couple.away/
Instagram: https://www.instagram.com/couple.away/

Rodziną w Świat

Paula i Maciek to twórcy bloga rodzinawswiat.pl. Przez dwa lata w nietypowej rodzinnej konfiguracji mieszkali w Japonii, gdzie odkryli, że gaijin wcale nie ma lekko. Swoje codzienne zmagania z japońską rzeczywistością opisywali na blogu. Z przymrużeniem oka, bo w kraju pełnym reguł i zasad, dystans był niezbędny do przeżycia. Zwłaszcza bez znajomości japońskiego. Oprócz Japonii, którą mimo wielu przeciwności pokochali jak własne dziecko, uwielbiają podróże. Bliskie i dalekie. Od 3 lat podróżują w trzyosobowym składzie. Na festiwalu Paulę i Maćka zobaczymy na prelekcji pt. „Japonia okiem nieokrzesanego gaijina: dwa lata, które zmieniły nasze życie”.

 

Paulę i Maćka znajdziecie na:

Strona www: www.rodzinawswiat.pl
Facebook: https://www.facebook.com/rodzinawswiat/
Instagram: https://www.instagram.com/rodzinawswiat/

Somos Dos

Joanna Nowak – fizjoterapeutka, podróżniczka, blogerka, samotna mama. 7 maja 2014 roku wyruszyła wraz z 22 miesięczną córeczką Gają w podróż do Peru, która zamiast skończyć się po 3 miesiącach, trwała 6 lat i została przerwana dopiero przez pandemię. Przez ten czas, dysponując budżetem 23 PLN/dzień/osobę duet mamy i córki przemierzał niespiesznie świat, korzystając z publicznych środków transportu i zatrzymując się u miejscowych ludzi. Przeżyte przygody i emocje, Asia spisywała na blogu „Somos Dos – migawki z podróży Małej i Dużej”, który w prestiżowym konkursie Gala Twórców Onet został uhonorowany tytułem Blog Roku 2015 w kategorii: Podróże.  Somos Dos zobaczymy na prelekcji pt. „6 lat przez świat czyli o podróży samotnej mamy i córki”.

 

Asię i Gaję znajdziecie również na:

Strona www.: https://somosdos.pl/
Facebook: https://www.facebook.com/bestia.peluda.somosdos/
Instagram: https://www.instagram.com/somosdos.pl/?hl=pl

MIŁKA RAULIN

Miłka Raulin – najmłodsza Polka z Koroną Ziemi (2018). Pierwsza Gdynianka oraz pierwsza Kaszubka z Koroną Ziemi. Dziewiąta na liście przeglądu RedBull „Polscy bohaterowie 2018”. Autorka książek ”Siła Marzeń, czyli jak zdobyłam Koronę Ziemi” (Nagroda Magellana za najlepszą publikację turystyczną 2019 roku) oraz „ ”Siła Marzeń, czyli jak zdobyłam Everest”. Zwyciężczyni programu telewizyjnego „Zdobywcy” (realizacja TVP). Organizatorka I rajdu rowerowego Południe – Północ 2018 pod patronatem MSiT. Pomysłodawczyni i organizatorka festiwalu „Siła Marzeń – Festiwal Przygody” . Producentka filmu „Dziewiąty”. Pilot III klasy szybowcowej, taternik, fundatorka i prezes fundacji „Wykrzyknik” przeciwdziałającej mobbingowi i dyskryminacji. Prywatnie szczęśliwa mama trzynastoletniego Jeremiego, wierząca, że gdy zostaje się rodzicem nie trzeba rezygnować ze swoich pasji. Z zamiłowania podróżniczka, miłośniczka wspinaczki wysokogórskiej, szybownictwa, motocrossu.

Na naszym festiwalu Miłkę zobaczymy podczas prelekcji pt. „Siła Marzeń, czyli jak zdobyłam Everest”.

 

Więcej info o Miłce znajdziecie także na:
Strona www: http://www.bogumilaraulin.pl/
Facebook: https://www.facebook.com/silamarzenmilkaraulin/
Instagram: https://www.instagram.com/sila.marzen/

Travelstory.pl

Travelstory.pl to blog Ani – podróżniczki, na którym dzieli się swoimi podróżniczymi doświadczeniami oraz inspiruje do planowania podróży samodzielnie oraz zejścia z utartych szlaków. Podróżuje przez większość część roku odkrywając niezwykle zakątki Azji, Europy, ale niezmiennie każde lato spędza w Polsce, bo uważa, że lato najpiękniejsze jest w Polsce. Anię zobaczymy na naszym festiwalu podczas prelekcji pt. „Od T-Rexa po smoki z Komodo czyli mniej i bardziej znane zakątki Indonezji”.

 

Anię znajdziecie również na:
Strona www: https://travelstory.pl/
Facebook: https://www.facebook.com/blogtravelstorypl/
Instagram: https://www.instagram.com/travelstory.pl/

Marek Wójciak

Marek Wójciak – absolwent wydziału Stosunków Międzynarodowych, Historii i Tłumaczeń (podyplomowe) Uniwersytetu Wrocławskiego. Obecnie Fotograf. Od lat instruktor harcerski. Przez jakiś czas zaangażowany w projekty europejskie dla młodzieży – obecnie nieustanny podróżnik i koneser baletowych linii – a dokładniej uwieczniania ich sylwetek na matrycy/filmie. Co typowe dla podróżnika, uwielbia odkrywanie nowych miejsc i ludzi. Od lat w ciągłym ruchu i chyba już tak zostanie. Na naszym festiwalu zobaczymy Marka podczas prelekcji pt.”Kolumbia – nieodkryta perła Ameryki południowej”

 

Więcej info o Marku znajdziecie na:

Strona www: http://marekwojciak.com/
Facebook: https://www.facebook.com/marekwojciakphotography/
Instagram: https://www.instagram.com/marekwojciakcom/?hl=pl

MONIKA ŚCIBOR

Monika Ścibor – etnolożka, liderka wypraw Klubu Podróżników Soliści. Śpi na walizkach, spędzając w podróżach po całym świecie większą część roku. Solistowe szlaki przeciera jednak przede wszystkim w krajach Ameryki Łacińskiej. Podczas podróży poszukuje przede wszystkim ciekawych spotkań z ludźmi oraz zanurzenia się w wyjątkowych zwyczajach i tradycjach, szyjąc pod nie wyprawy.

Na naszym festiwalu Monikę zobaczymy podczas prelekcji pt.”Od latynoamerykańskiej fiesty po buddyjski spokój Azji, czyli o najciekawszych świętach i tradycjach, które warto doświadczyć!”

 

Więcej info o Monice znajdziecie na:

Facebook: https://www.facebook.com/GUIAmonika/

Instagram: https://www.instagram.com/turismo_cultural_monika_scibor/?hl=pl

 

Formuła naszego festiwalu

Festiwal odbędzie się na jednej z platform streamingowych. Każdy z prelegentów będzie miał 45 minut na wygłoszenie swojej prelekcji na żywo oraz 15 minut na pytania, które może zadać każdy z uczestników wydarzenia. Każdy zapisany uczestnik festiwalu otrzyma dedykowany link – najpóźniej w dniu wydarzenia na adres mailowy, który był wykorzystany podczas zapisu.

Sobota, 20.06.2020

 • 13:00 Monika Ścibor "Od latynoamerykańskiej fiesty po buddyjski spokój Azji, czyli o najciekawszych świętach i tradycjach, które warto doświadczyć!"
 • 14:00 Travelstory "Od T-Rexa po smoki z Komodo czyli mniej i bardziej znane zakątki Indonezji"
 • 15:00 Travel And Keep Fit "Ameryka Południowa - śladami cudów natury"
 • 16:00 Rodziną w Świat. "Japonia okiem nieokrzesanego gaijina: dwa lata, które zmieniły nasze życie"
 • 17:00 Couple Away "W 230 dni dookoła Azji południowo-wschodniej"
 • 18:00 Tomek Tores i Paulina Łaba – Torres "Maroko"

Niedziela, 21.06.2020

 • 14:00 Marek Wójciak "Kolumbia - nieodkryta perła Ameryki Południowej"
 • 15:00 Somos Dos "6 lat przez świat czyli o podróży samotnej mamy i córki"
 • 16:00 Miłka Raulin „Siła Marzeń, czyli jak zdobyłam Everest”
 • 17:00 Adam Borowicz "Na backstage'u programu "To je Borowicz" - przez Szkocję, Gruzję, Turcję i Wyspy Kanaryjskie"
 • 18:00 Katarzyna Pakosińska "Arabeski na temat Gruzji"


Karnet na niedzielę  = 29 zł

 

Kup karnet na niedzielę Artboard 3

Chcesz spędzić z nami cały weekend?