img bottom

Dlaczego warto wybrać się solo na wyprawę z nami?

Każdy ma podróżnicze przyzwyczajenia, z których trudno mu zrezygnować. Niektórzy odwiedzają tylko miejsca, do których można dojechać własnym samochodem, inni znowu nie wyobrażają sobie wyprawy w pojedynkę i zawsze wybierają się na wakacje w większym gronie. Jednak wyjście ze swojej strefy komfortu, może okazać się bardzo ciekawym doświadczeniem, które pozwoli przeżyć coś nowego i w sposób inny niż zwykle. Zobacz, co wyjątkowego jest w wyprawach z Solistami i dlaczego warto wyruszyć w tę podróż w pojedynkę.

Dlaczego warto zdecydować się na wyjazd solo z Solistami?

Klub podróżniczy Soliści to nie jest zwykłe biuro podróży, a nasze wyprawy mają się prawie zupełnie nijak do przygotowywanych przez nie ofert. Jako pasjonaci stawiamy na autentyczność i doświadczenie, które nie zamyka się w granicach kurortu, czy popularnych szlaków turystycznych. Podróżujemy w małych grupach, poznając się wzajemnie i wykorzystując w pełni każdą minutę wyprawy, a szczególna atmosfera powstająca pomiędzy uczestnikami sprzyja nawiązywaniu nowych przyjaźni. Z tego względu u nas każdy czuje się dobrze, nawet jeśli zdecydował się na wyjazd bez partnera/partnerki lub znajomych. A warto wybrać się w podróż solo z Solistami, bo…

… jesteś solo, ale nie samotnie

Dużo ludzi, może nawet większość, nie ma odwagi podjąć się wyprawy w pojedynkę, obawiając się o to, że sobie nie poradzi, nie będzie miało z kim porozmawiać, albo coś się stanie i nikt się o tym nie dowie. Jednak wybierając samotny wyjazd z Solistami, nie musisz martwić się o ani jedną z tych rzeczy. Specyfika wędrowania z nami sprawia, że w naszych wycieczkach biorą udział osoby o podobnym stylu podróżowania i chociaż każda z nich ma nieco inne doświadczenia i staż, to łączy je jedno – potrzeba aktywnego wypoczynku i chęć poznania nowych kultur. Przez to samotna wyprawa z nami to wcale nie jest samotna wyprawa, a świetna zabawa w gronie osób podobnych do Ciebie. Co więcej, niektóre ze znajomości, które zawiązały się na naszych wyprawach, przetrwały lata. Może więc też spróbujesz?

… będziesz bezpieczny/a

Bezpieczeństwo jest dla nas ważne, dlatego każdy wyjazd jest planowany z odpowiednim wyprzedzeniem, a w trakcie jego trwania opiekę nad uczestnikami sprawuje doświadczony lider, który wie co i jak, i żadna awaryjna nawet sytuacja go nie zaskoczy. Każdy z nich, prócz wiedzy, ma w sobie ogromną pasję sprawiającą, że każda wyprawa na długo zapisuje się w pamięci jej uczestników. Podróżując solo z Solistami, nie musisz się więc martwić, że coś pójdzie nie tak albo pojawi się sytuacja, która Cię przerośnie – jesteśmy tam, by Ci pomóc.

… skorzystasz na doświadczeniach innych osób

W naszych wyprawach biorą udział zarówno osoby, które dopiero zaczynają zwiedzać świat, jak i doświadczeni podróżniczy wyjadacze. Atmosfera wyjazdów, w połączeniu z rozmaitymi aktywnościami, często sprzyja dzieleniu się wiedzą i swoimi przeżyciami, dlaczego więc na tym nie skorzystać i nie dowiedzieć się czegoś nowego?

… zobaczysz świat z innej perspektywy

Wyprawy w grupie a wyprawy solo są tak różne jak ogień i woda – nie powinno to jednak zniechęcać, a wręcz zachęcać do podróżowania w pojedynkę. Samotny wyjazd często pozwala odkryć w sobie ogromne pokłady odwagi oraz pokazuje, że z każdej sytuacji można dać sobie radę. To naprawdę dowartościowuje. Co więcej, podróżowanie nawet z najbardziej zgraną ekipą nie zmienia spojrzenia na świat – i siebie – tak, jak wyprawa w pojedynkę. To perspektywa, którą naprawdę warto odkryć.

… podróżujesz w stylu, jaki lubisz

Decydując się na wyjazd bez partnera/partnerki z Solistami, możesz wybierać z dziesiątek kierunków i stylów podróży. Od Ciebie zależy, czy zdecydujesz się poleżeć na plaży w Maroku, będziesz przedzierać się przez dżunglę w Kostaryce, czy zobaczysz zorzę polarną w Islandii. Dla każdego, niezależnie od wybranego kierunku, znajdzie się coś interesującego.

… dostosowujesz się przede wszystkim do siebie

Wyjazdy solo mogą być niekiedy trudne pod względem emocjonalnie, zwłaszcza gdy do tej pory zawsze podróżowało się z kimś. Jednak w trakcie samotnego wyjazdu szybko przekonasz się, że brak konieczności dostosowywania się do kogoś i skrupulatnego ustalania, co i kiedy zobaczyć, może być świetne. W tym krótkim poradniku jak przygotować się do samodzielnej podróży znajdziesz natomiast wszystko, co trzeba wiedzieć na temat organizowania samotnej wyprawy.

… wyjazd bez partnera/partnerki może być udany

Podróżowanie w parach ma wiele zalet – nic tak nie scala związku, jak wspólne przeżywanie czegoś i późniejsze wracanie do tego we wspomnieniach. Jednak wyprawy solo są nie mniej udane. Można się nawet pokusić o stwierdzenie, że samotny wyjazd może przysłużyć się związkowi i pomoże odkryć w partnerach coś, o czym oni sami nie wiedzieli, a co później pozytywnie wpłynie na ich relację.

A jakie zalety podróżowania solo z Solistami Ty dostrzegasz?