img bottom

Coś dla duszy i ciała, czyli relaks w Maroku

Maroko ma w sobie niewątpliwie to coś, co przyciąga każdego, kto w nim nie był i jednocześnie sprawia, że chce się do niego wrócić. Pachnący mieszanką orientu i Zachodu, tworzy ogromny miks kulturowy, dając szansę na odkrycie zupełnie nowego wymiaru relaksu – a w Maroko może odpocząć i ciało, i dusza. W jaki sposób? Chodź się przekonać!

Dlaczego warto wybrać się na wypoczynek do Maroka?

Maroko jest krajem bardzo atrakcyjnym pod względem turystycznym. Duże zróżnicowanie terenu (są tam, i góry, i pustynia, i plaże), a co za tym idzie również klimatu, sprawiają, że każdy, niezależnie od celu podróży, znajdzie tam coś dla siebie, a satysfakcję z udanego wyjazdu będą mieli zarówno ci, którzy lubią aktywny wypoczynek, jak i ci, co wolą spokojnie poleżeć na plaży.

 

Pomimo tego, że Maroko posiada rozbudowaną infrastrukturę turystyczną i odwiedza go coraz więcej turystów, wciąż pozostaje autentyczny, zachwycając swoją kulturą tak samo, jak kilka lat temu.

Co robić w Maroku?

Lista rzeczy, których można, a nawet trzeba, doświadczyć podczas wypoczynku w Maroku, jest naprawdę długa i zróżnicowana. Nie może na niej zabraknąć przede wszystkim degustacji marokańskiej kuchni (a ta jest wyborna!), czy zwiedzanie gwarnego i kolorowego Marrakeszu. Ciekawym przeżyciem, i chyba potwierdzi to każdy, kto tego doświadczył, jest również spędzenie nocy pod rozgwieżdżonym niebem na pustyni. Natomiast miłośniczkom i miłośnikom wypoczynku w stylu wellness można polecić tamtejsze SPA. Maroko wręcz słynie z ośrodków i kurortów, w których można poddać się rozmaitym zabiegom na ciało.

 

Przygodą, której warto dać się ponieść podczas podróży do Maroka, jest impreza sylwestrowa. Z tego też względu planując urlop na grudzień lub styczeń, dobrze jest ułożyć go tak, by obejmował właśnie tę niezwykłą noc. Wydarzenie to można poprzedzić odprężającymi sesjami medytacyjnymi, które pozwolą wprawić się w odpowiedni nastrój, a sam nowy rok powitać w harmonii i zgodzie ze sobą.

Relaks w Maroku

O tym, że atmosfera tego śródziemnomorskiego kraju wyjątkowo sprzyja odpoczynkowi, chyba nikogo nie trzeba przekonywać. Jednak relaks w Maroku może być jeszcze bardziej efektywny, jeśli weźmie się pod uwagę udział w tych doświadczeniach, które pozwalają nie tyle na regenerację ciała, ile ducha.

Ceremonia picia kakao

Czy w ceremonii kakao może być coś mistycznego? Zdecydowanie! Kakao ceremonialne, takie prawdziwe, gęste i aromatyczne, sprzyja rozluźnieniu i uwalnianiu emocji, jednocześnie pozwalając się skupić na tym, co jest tu i teraz. Jego rytuał wykracza poza sam akt picia – to zniewalające przeżycie, które pozwala zjednoczyć się z sobą w otoczeniu miłości, harmonii i spokoju.

Sound healing

Sesja sound healingu to jedna z tych rzeczy, którą możesz zrobić, by Twój wypoczynek w Maroko był jeszcze bardziej udany. Zanurzając się w dźwiękach mis, odkryjesz zupełnie nowy poziom samoświadomości. Dzięki subtelnym brzmieniom, które przenikają i ciało, i duszę, można znaleźć prawdziwe ukojenie, pozwalając sobie na wewnętrzny spokój i harmonię wibrujące w każdej komórce ciała.

Sesje jogi

Chociaż joga kojarzy się przede wszystkim z ćwiczeniami, jako element religii Wschodu, jest czymś o wiele więcej. Jej regularne wykonywanie nie tylko umożliwia podszkolenie się w uważności, ale także pozwala zintegrować ciało i umysł – nie mówiąc już o korzyściach typowo zdrowotnych. Z sesji jogi warto skorzystać również w trakcie wypoczynku w stylu wellness. Maroko, dzięki pięknym krajobrazom i warunkom, wyjątkowo sprzyja aktywności tego typu.

Sesje oddechowe

Świadome oddychanie jest nie tylko jednym z najlepszych sposobów praktykowania uważności, ale także drogą, by się wyciszyć, zrelaksować i uwolnić od nadmiaru bodźców. W trakcie relaksu w Maroku warto wybierać takie sesje oddechowe, które łączą starożytne sztuki Pranajamy i najnowsze osiągnięcia nauki, dzięki czemu ich efekty będą jeszcze korzystniejsze.

Odpoczynek przy dźwiękach berberyjskich bębnów

O tym, jak hipnotyczny może być odgłos bębnów, możesz przekonać się między innymi w trakcie pobytu w berberyjskiej wiosce położonej na pustyni. Wrażenia płynące z obecności w tak niezwykłym otoczeniu, potęgowane przez nieprzenikniony granat nocy i obcowanie z ludźmi należącymi do starożytnych plemion sprawiają, że z łatwością zanurzysz się nie tylko w dźwiękach, ale i w sobie, przenosząc się na zupełnie nowy poziom świadomości.

Relaks w oazie

Wypoczynek w Maroku może celebrować na różne sposoby, również poprzez proponowane przez nas imprezy przy basenie na skraju oazy. Swobodne otoczenie i bliskość rozmaitych żywiołów sprzyjają celebracji siebie i teraźniejszości, a dodatkowe sesje oddechowe pozwalają na integrację ciała i ducha.

Sylwestrowe Maroko z Solistami

Chcesz wybrać się w ciepłe kraje, a jednocześnie zrobić coś dla siebie? Solistowy sylwester w Maroko z pewnością Ci to ułatwi. Ta wyprawa to okazja do spędzenia kilku dni w pięknych okolicznościach i w zgodzie z samym sobą. Tutaj prócz atrakcji i spektakularnej imprezy sylwestrowej na pustyni, doświadczysz też wielu okazji, by zadbać również o swojego ducha. Zainteresowany? Zainteresowana? Poznaj szczegóły wypraw sylwester w Maroku i już teraz dołącz do nas!