img bottom

5 najciekawszych miejsc w Brazylii

Co warto zobaczyć w Brazylii?

Gorące rytmy, niepowtarzalna atmosfera, przepyszne jedzenie i bajeczne widoki… można wymieniać tak bez końca i wszystko byłoby prawdą. Brazylia jest niezwykłym, tropikalnym krajem, jednym z największych państw świata. Zajmuje niemal połowę Ameryki Południowej, rozciąga się w centrum i na wschodzie kontynentu. Największe miasto, São Paulo, ma ponad 11 milionów mieszkańców. Dowiedz się, co warto zobaczyć w Brazylii i jakie interesujące miejsca ma do zaoferowania.

Oto subiektywna, ale sprawdzona przez nas osobiście, lista pięciu najciekawszych, brazylijskich miast, które możesz z nami odwiedzić! Poznaj naszych faworytów 🙂

NUMER JEDEN NA MAPIE ATRAKCJI TURYSTYCZNYCH W BRAZYLII

Rio de Janeiro to ogromna metropolia i miejsce najsłynniejszego na świecie karnawału, na który corocznie zjeżdża tłum miejscowych i turystów. Miasto zasłynęło również z Letnich Igrzysk Olimpijskich z 2016 roku.

Rio de Janeiro w Brazylii obfituje w atrakcje turystyczne. Obowiązkowym punktem jest 38-metrowa figura Chrystusa Odkupiciela, położona majestatycznie na szczycie granitowej góry Corcovado, wznoszącej się nad miastem. Warto również odwiedzić: stadion piłkarski Maracanã, malowniczą dzielnicę Santa Teresa, Park Narodowy Tijuca i nieziemską, piaszczystą plażę Copacabana, z której słynie Brazylia. Inne zabytki, które wypada zobaczyć, nawet jeśli nie jest się typem „wycieczkowicza po zabytkach”, to:

  • Kościół i klasztor benedyktynów z XVI w.

  • Klasztor franciszkanów z XVII w.

  • Kościół Nossa Senhora da Glória z 1771 roku.

  • Pałac królewski z XIX w.

  • Pałac Itamaraty z XIX w.

  • Pałac Guanabara z XIX w.

  • Akwedukt Arcos da Carioca – z 1750 roku.

  • Opera z 1909 roku.

MANAUS TUŻ PRZY PUSZCZY AMAZOŃSKIEJ

Numerem dwa na liście atrakcji turystycznych w Brazylii jest Manaus, będące największym miastem Amazonii, położone u złączenia rzek Solimões i Rio Negro, tworzących Amazonkę. Jej największą atrakcją jest bezpośrednia bliskość Puszczy Amazońskiej. To jeden z najważniejszych i najróżnorodniejszych ekosystemów na świecie. Gorący klimat i tropikalna fauna i flora, którą można z bliska obserwować, sprawiają że Manaus to miejsce bardzo atrakcyjne turystycznie. W mieście znajduje się publiczny ogród zoologiczny i opera, a wycieczki łódkami wzdłuż rzeki Rio Negr stanowią niezwykłą atrakcję turystyczną Brazylii. Manaus jest na liście miejsc, które zwiedzimy na wyprawie do Brazylii. Koniecznie sprawdź dostępne terminy.

 

WENECJA W BRAZYLII? TAK, TO RECIFE

Wśród najbardziej malowniczych miast regionu, na uwagę zasługuje Recife, będące pierwotnie portem nad Atlantykiem, założonym przez Portugalczyków w 1537 roku. Obecnie jest centrum gospodarczym i turystycznym, a ze względu na przepiękne zabytki, Recife nazywane jest brazylijską Wenecją. Starówka leży na rzecznej wyspie, która połączona jest licznymi mostami z pozostałą częścią miasta. Co warto zobaczyć w Recife? Koniecznie Stare Miasto, Plac Pátio de Sao Pedro z Katedrą Sao Pedro dos Clérigos, Oficinę Cerâmica Francisco Brennand, natomiast miłośnikom nietypowych wrażeń polecamy wycieczkę po szpitalu psychiatrycznym w różowym filigranowym pałacu (jedno z miejsc, które zwiedzimy na wyprawie „Karnawał w Brazylii”.

NAJWIĘKSZY, NAJDŁUŻSZY I INNE NAJ… KARNAWAŁ NA ŚWIECIE W SALVADORZE

Salvador to kolejne miasto, z którego słynie Brazylia. Turystyka opiera się tu w głównej mierze o zabytki, przepyszną kuchnię oraz największy uliczny karnawał na świecie, który trwa aż 6 dni. Historyczna nazwa miasta brzmi São Salvador da Bahia de Todos os Santos (Święty Zbawiciel z Zatoki Wszystkich Świętych). Jest to niezwykłe, wielokulturowe miasto i popularny cel turystyczny. Historyczne centrum Pelourinho wpisane na listę UNESCO to tylko jedna z wielu atrakcji, czekających na odkrycie przez przyjezdnych. Będąc w Salvadorze, nie można nie spróbować tamtejszej kuchni, która zdradza afrykańskie inspiracje, szczególnie polecamy tradycyjne: Vatapá, Moqueca i Acarajé.

 

BRAZYLIA, CO JESZCZE WARTO ZOBACZYĆ? KURORT ARMAÇÃO DOS BÚZIOS

Na koniec zostawiliśmy coś odmiennego. Armação dos Búzios to, w przeciwieństwie do poprzednich miast, niewielki kurort i bardzo młode miasto, które jest tak pięknie położone, że grzechem byłoby o nim nie wspomnieć. Polecamy je zwłaszcza turystom, którzy mają dosyć emocji, zgiełku i chodzenia po zabytkach, i chcą po prostu wypocząć. Armação dos Búzios znajduje się ok. 2 godziny od Rio de Janeiro i skrywa się na skalistym półwyspie, otoczonym piaszczystymi plażami i błękitnym oceanem. O tak… 23 piaszczyste plaże, nocne puby, luksusowe sklepy, przystań i ośrodki oferujące m.in. lekcje nurkowania – czy trzeba więcej, by poczuć się szczęśliwym?

To co, do zobaczenia w Brazylii?