Taniec życia i śmierci - Meksyk!

 

 

 

 

 

Słowo od lidera

Myślicie, że papryczki chili są pikantne? Moja pierwsza solistowa wyprawa do Meksyku zaostrzyła mi tylko apetyt na poznawanie tego ognistego kraju. To kraj ogromnych kontrastów i kontrowersji, nie dziwi więc że tu akurat nie ma nic bardziej żywego i kolorowego jak celebracja śmierci. Pod tym pretekstem odwiedzimy też rejony, które nie są tak często odwiedzane przez zagranicznych turystów. Lubimy takie wyprawy, a Wy?

#solisciteam 

Termin:

26.10 - 10.11.2018

 

Już teraz

Zapisz się

BĄDŹ CZĘŚCIĄ JEDNEGO Z NAJBARDZIEJ NIEZWYKŁYCH WYDARZEŃ NA ŚWIECIE!

Wyprawa została ułożona tak, aby poznać najsłynniejsze i najbarwniejsze na świecie obchody Święta Zmarłych. Wspólnie z Meksykanami będziemy uczestniczyć w obchodach tych uroczystości i tańczyć danse macabre z kościstą La Catriną. Bynajmniej jednak, to nie wyjazd dla umarlaków. Standardowo przewidujemy dużo atrakcji, które pogimnastykują zastałe kości (sic!) i opalą ciało. Wśród atrakcji znajdzie się miejsce również do Sanktuarium… Motyli. Liderem wyprawy jest antropolog kultury – Monika, która będzie Waszym przewodnikiem po tajnikach meksykańskich rytuałów z pogranicza sacrum i profanum. Będzie pikantnie i ogniście!

Transport
LOT

3950 ZŁ

Lot z Berlina

  

 

PLAN WYPRAWY

 

 

MEXICO CITY

Naszą wyprawę rozpoczniemy od największych pochodów żywych trupów w stolicy Meksyku. Centrum miasta przeobrazi się w scenę, na której można podziwiać najbardziej wymyślnie przebranych turystów jak i mieszkańców miasta. My również dołączymy do tej zabawy! Podczas wyprawy znajdziemy również czas, by poznać codzienność jednego z najludniejszych miast na ziemi, jej historię i zabytki.

Zgodnie z przekazami, miejsce założenie miasta wskazał Aztekom bóg słońca. Od tego czasu losy miasta nierozerwalnie związały się z historią, która przetaczała się przez ogniste ziemie Meksyku. Aby poznać naturę Meksyku, trzeba poczuć gwar nowoczesnej stolicy i jednego z najludniejszych miast na ziemi, toczący się w otoczeniu pereł postkolonialnej architektury i wykopalisk archeologicznych w samym centrum metropolii!

TEOTIHUCAN

Odwiedzimy jedno z najważniejszych centrów religijnych kultur prekolumbijskich. Według Azteków, miało to być miejsce narodzin bogów. Tu więc przed wiekami składane były ofiary z ludzi, aby obłaskawić Pierzastego Węża - Quetzalcoatla i zapewnić dobrobyt swoim społecznościom. Tak jak ci skazańcy, przejdziemy Aleją Zmarłych i spojrzymy na pozostałości tego niezwykłego miasta z perspektywy Piramidy Słońca. 

PATZCUARO

Niepozorne na co dzień puebla w stanie Michoacan, w czasie Święta Zmarłych skupiają uwagę całego świata. Tam właśnie zachowały się obrzędy w oryginalnej formie celebrowane przez społeczności indiańskie. Spróbujemy dotrzeć do epicentrum tych niezwykłych uroczystości. Uroku doda fakt, iż są one malowniczo położone na wyspach jeziora Patzcuaro.

JALISCO / TEQUILA

Tequlia - najsłynniejszy alkohol Meksyku powstaje wyłącznie w regionie noszącym tę nazwę. W naszej podróży dotrzemy do samych źródeł tej ognistej wody. A skoro jest to też region, z którego wywodzą się oryginalne zespoły Mariachi, to imprezę mamy już gotową! ¡Arriba, arriba!

 

SANKTUARIUM MOTYLI

Unikalną i zjawiskową naturę Meksyku upodobali sobie nie tylko turyści, ale również rzadkie gatunki zwierząt. W czasie podróży odwiedzimy miejsca migracji gatunku motyli Mariposa Monarca, które w swoim krótkim życiu pokonują aż 5000 km, żeby dotrzeć do tego niezwykłego motylego sanktuarium.

 

PUERTA VALLARTA

Miejscowość Puerta Vallarta nad Pacyfikiem, upodobały sobie szczególnie delfiny i wieloryby. Czy potrzeba lepszej rekomendacji do poznania tego miejsca? W naszej podróży nie zabraknie również plażowania na plaży pięknej, aczkolwiek o budzącej grozie nazwie – Playa de los Muertos (Plaża Zmarłych).

 

TO NIE WSZYSTKO!

Wyprawa dla osób o mocnych nerwach, ale na żadnej innej, tak intensywnie nie poczujesz, że żyjesz! Odwiedzimy Muzeum Śmierci i jedyne na świecie Muzeum Mumii. Na własnych podniebieniach sprawdzimy ile gatunków mają papryczki chili. Szaleć będą również żywioły – wodospady i Pacyfik w zestawieniu z palącym słońcem pustyni i wulkanów. Takiej wyprawy jeszcze nie było! 

 

KOSZTY

 

 

 

Cena rynkowa:

9 000 - 12 000 ZŁ

 

 

 Koszt dla członków klubu:

2350 zł + 580 euro + bilet

  

Oszczędzasz:

35% + OTRZYMUJESZ „NIEZBĘDNIK SOLISTY”

 

CENA ZAWIERA:

 • przygodę i wejścia do miejsc, gdzie turyści nie bywają
 • noclegi w hotelikach i guesthouach w pokojach 2-4 os. wraz ze śniadaniami
 • transport między miastami
 • gotowy program wyjazdu
 • wejścia do zwiedzanych obiektów: strefa archeologiczna Teotuichuacan, Muzeum Śmierci, Muzeum Mumii, Sanktuarium Motyli
 • opiekę polskiego lidera (mówiącego płynnie po hiszpańsku)
 • ubezpieczenie NNW
 • niezbędnik Solisty

 

CENA NIE ZAWIERA:

 

 • biletu lotniczego do i z Meksyku (zakup biletu po stronie Klubu)
 • obiadów i kolacji (ceny w dużych miastach porównywalne do polskich, w mniejszych miejscowościach niższe)
 • dodatkowych atrakcji
 • komunikacji miejskiej w miastach (dla szybko męczących się:) )

ZAPISY

 

Już teraz

Zapisz się

i wyrusz z nami do Meksyku!

UWAGA:

Ceny lotów lubią się zmieniać! Na chwilę tworzenia oferty koszt przelotu to 3500 zł. Zakładamy bufor bezpieczeństwa do 200 zł w ramach jakiego decydujemy o kupnie biletów dla zapisanych uczestników. Jeśli dopłata wyniesie więcej niż 200 zł, skontaktujemy się przed zakupem.

Nie jesteśmy biurem podróży, a klubem zrzeszającym podróżników i ludzi o wspólnych zainteresowaniach. Właśnie dlatego organizujemy wyjazdy o 40 – 70% tańsze niż oferty biur, czy agencji wyprawowych. Jesteśmy z tego dumni, jednak nie mając tzw. „bufora” w sytuacjach awaryjnych koszty rozkładają się na całą grupę. Może to być np. skokowa zmian cen paliwa lub inne sytuacje losowe. Dopłaty zwyczajowo nie przekraczają 100 zł. Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego.

Zapisy i dodatkowe info:

KLUB@SOLISCI.PL

530260680 

Zapisz się na solistowy Newsletter

 1. Nie ominie Cię informacja o nowych tripach,
 2. Dostaniesz cynk o ostatnich miejscach na tripy,
 3. Poinformujemy Cię o ciekawych podróżniczych wydarzeniach,
 4. Zaopatrzymy Cię w odpowiednią dawkę inspiracji do podróżowania!

Wyrażam zgodę na dostarczanie na podany w formularzu zamówienia adres e-mail Newslettera Klubu Podróżników Soliści zawierającego informacje o bieżących wydarzeniach dotyczących działalności Klubu Podróżników „Soliści” oraz informacje marketingowe. Administratorem Twoich dobrowolnie podanych danych osobowych jest Klub Podróżników Soliści z siedzibą w Oświęcimiu, ul. Zaborska 48B, 32-600 Oświęcim, wpisany do rejestru stowarzyszeń, innych organizacji społecznych i zawodowych, fundacji oraz samodzielnych publicznych zakładów opieki zdrowotnej przez Sąd Rejonowy dla Krakowa – Śródmieścia, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS:000052570; dane kontaktowe: tel.: 530 260 680, e-mail: klub@solisci.pl. Twoje dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie w celu wysyłki Newslettera na podany w formularzu zamówienia adres e-mail. W każdej chwili mogą Państwo zrezygnować z otrzymywania naszego newslettera klikając na właściwy link umieszczony na końcu wiadomości. Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do danych oraz ich poprawienia lub usunięcia oraz do cofnięcia wyrażonej zgody. Podanie danych jest dobrowolne, jednakże odmowa podania danych osobowych spowoduje niemożność dostarczania Newslettera. Szczegółowe informacje dotyczące sposobu rejestracji, modyfikacji i usunięcia danych oraz informacje dotyczące polityki prywatności dostępne są pod linkami: Polityka prywatności oraz Polityka Cookies.

FreshMail e-mail marketing free online marketing software