namibia oblicze prawdziwej afryki

Słowo od lidera:

Kosmiczna cena biletów do jednego z najbardziej pożądanych krajów świata. NAMIBIA elektryzuje i nie bez przyczyny nazywana jest najbardziej fotogenicznym miejscem na Ziemi. Kraj w którym oprócz najstarszej pustyni świata czy rozległych sawann spotkamy dzikie zwierzęta, które do tej pory można zobaczyć tylko w zoo.  Oszałamiające niebo nocą czy widok zachodzącego słońca w Spitzkoppe na zawsze pozostanie w mojej pamięci. Wyjazd dedykowany dla prawdziwych zapaleńców campingu oraz gotowania na świeżym powietrzu. Setki przemierzanych kilometrów zawsze zostają nagrodzone widokiem który utkwi w pamięci. Chcesz spróbować czegoś zupełnie innego jak stek z antylopy czy też słynnego biltong? Dawaj z nami na wyjazd życia – dołącz do wyprawy do Afryki po pustynnych bezdrożach Namibii! 

  

 

 

 

Terminy:

30.10 - 15.11.2018

11.10 - 27.10.2018
Nowe terminy:
06.03 - 22.03.2019
18.03 - 03.04.2019

 

Już teraz

zapisz się

i wyrusz z nami do Namibii!

KRAINA KOLORÓW NIEBA I ZIEMI

Afrykańska przygoda dla poszukiwaczy autentycznego piękna i nieznanych szlaków! Jeżeli kochasz oglądać gwiazdy i być blisko natury, a do tego niestraszne Ci campingi i namioty, to nie możesz przegapić tej konkretnie wyprawy do Afryki. Kolacje na świeżym powietrzu oraz relaks z widokiem na piękne afrykańskie krajobrazy i dziką zwierzynę - właśnie to czeka na nas na tym tripie. Nie bez powodu Namibia nazywana jest rajem fotografów - wszechobecnego tutaj kontrastu kolorów, krajobrazów i żywiołów nie znajdziecie nigdzie indziej. Parki narodowe pełne egzotycznych stworzeń, spienione wodospady, najwyższe na świecie wydmy i  tajemnicze solniska - to właśnie prawdziwa Afryka, którą pokażemy Wam jak zawsze wyciskając z wyprawy 110%!

 

Transport:
LOT

2700 PLN

Sprawne połączenie z Warszawy lub z Berlina!

 

 

NOCLEGI I WYŻYWIENIE

 

Wyprawa odbędzie się pod hasłem extreme, dlatego też przygotujcie się na serię niesamowitych wrażeń. Kraj objedziemy wynajętymi na miejscu wysokiej jakości samochodami terenowymi z napędem 4x4. Każdy z nich ma w pakiecie dwa namioty na dachu i najlepszą solistową ekipę w środku! Będziemy zatrzymywać się na campingach, na których będzie możliwość skorzystania z podstawowych udogodnień. Podczas wyjazdu gotować będziemy sami, do dyspozycji będziemy mieli turystyczne kuchenki gazowe. Gotowanie przy zachodzie słońca i błogi relaks pod gołym niebem Afryki pozostaną w Waszej pamięci na bardzo długo. 

 

 

 

DLACZEGO WARTO?

 

 

 

 • odkryjesz dziką Afrykę
 • zobaczysz afrykańskie zwierzęta w ich naturalnym środowisku
 • przekonasz się, jak wygląda jedno z najsuchszych miejsc na świecie
 • pogłaskasz geparda w Parku Gepardów
 • wyruszysz na trekking po parku Spitzkoppe i po wydmach w parku Deadvlei
 • wyruszysz na rajd na quadach w okolicach Swakopmund
 • zobaczysz niesamowitą ilość gwiazd na namibijskim niebie
 • przekonasz się, jak żyje lokalna ludność - plemię Himba
 • będziesz się świetnie bawił w solistowym towarzystwie!

 

  

 

plan wyprawy

 

 

 

 

 

WODOSPADY EPUPA

 

Na granicy z Angolą podziwiać będziemy malownicze wodospady Epupa. Spieniona woda spada tu z serii wielu połączonych ze sobą wodospadów na szerokości 1,5 kilometra, a z pobliskiego wzgórza rozciąga się przepiękny widok na całą dolinę Kunene. A jest co oglądać - okolica obfituje w dziewiczą przyrodę, m.in drzewa figowe, palmy makalani oraz majestatyczne baobaby! 

 

 

DEADVLEI - WYSCHNIĘTE JEZIORO

Miejsce jak z innej planety - wyschnięte jezioro z 800-letnimi akacjami położone wśród najwyższych wydm świata. Gra kolorów, którą można obserwować w tym miejscu przyprawia o zawrót głowy - połączenie intensywnego błękitu nieba, ceglanej czerwieni wydm oraz czarnych kikutów drzew zostanie w Waszej pamięci na zawsze. Niech nazwa Was nie zmyli - "martwe bagno" to jedno z najpiękniejszych miejsc w Namibii!

 

SWAKOPMUND - NADMORSKA MIEJSCOWOŚĆ

W tym starym niemieckim miasteczku podziwiać będziemy piękną architekturę kolonialną oraz rozkoszować się atmosferą relaksu typową dla nadmorskich miejscowości. Położone nad Zatoką Wielorybów Swakopmund leży tuż nad Zwrotnikiem Koziorożca oraz obfituje w niezliczone i zachwycające gatunki zwierząt i roślin. Malowniczo usytuowane nad oceanem kolorowe domki tworzą niezapomniany klimat kolonialnego kurortu, który poczujecie na własnej skórze. Nie zabraknie jednak obowiązkowej dawki adrenaliny - w tej okolicy wybierzemy się na rajd quadami!

 

ETOSHA PARK - NAJWIĘKSZY PARK NARODOWY

Jeden z największych parków narodowych na świecie, który jest ogromnym skupiskiem dzikich zwierząt takich jak lwy, gepardy, antylopy i żyrafy oraz setek gatunków egzotycznych ptaków, gadów i płazów. Serce parku stanowi rozległa i pozbawiona roślinności płaska depresja oraz solnisko o powierzchni 4760 km², które zajmuje niemal jedną czwartą powierzchni parku i jest widoczne z kosmosu. W parku z łatwością można podglądać codzienne życie dzikich zwierząt - takie rzeczy tylko w Afryce!

 

 

 

ALE TO NIE WSZYSTKO...!

  

 

CAPE CROSS - REZERWAT

 

Ogromna kolonia fok znajdująca się pod ochroną rezerwatu Cape Cross Seal Reserve. Miejsce to jest największym na świecie skupiskiem uchatki karłowatej, której liczebność sięga nawet 210 tysięcy osobników. Wypad do rezerwatu zapewni Wam bliskie spotkanie z naturą, a  przede wszystkim niezapomniane chwile!

 

   

WATERBERG PLATEAU - PŁASKOWYŻ 

 

Płaskowyż wznoszący się na wysokość 400 m, którego trudna dostępność pozwoliła ochronić dziesiątki przeniesionych tam przez człowieka gatunków zwierząt. Cały teren Parku Narodowego Waterberg to ciekawa dla oka odmiana od płaskiego pustynnego krajobrazu Namibii, a przede wszystkim miejsce zamieszkania lampartów, żyraf, szakali, hien, pawianów oraz białych i czarnych nosorożców.

  

 SKELETON COAST - BRAMA DO PIEKŁA

Wybrzeże to niegdyś wypełnione było ponurymi wrakami statków, jednak do dzisiaj zachował się w całości już tylko jeden. Resztę statków pochłonęły wydmy lub zniszczyły ekstremalne warunki pogodowe. Wybrzeże nawiedzane niegdyś przez portugalskich żeglarzy rozciąga się na 500 km i zwane było „bramą do piekła” ze względu na panujące tam prądy morskie oraz liczne płycizny, stanowiące śmiertelną pułapkę dla przepływających statków.

 

SOSSUSVLEI - JEDNO Z NAJSUCHSZYCH MIEJSC ŚWIATA

Magiczne czerwone wydmy z pewnością zachwycą Was swoim kształtem oraz kolorem, więc nie zapomnijcie wziąć ze sobą butelki wody! Te tereny to bowiem jedne z najsuchszych miejsc świata, gdzie skromne opady deszczu występują raz na kilka lat i trwają zaledwie kilka dni.

 

WIOSKA HIMBA

Chcielibyście poznać codzienne życie plemion Namibii? My też! Dlatego właśnie wybierzemy się do wioski plemienia Himba, które prowadzi koczowniczy tryb życia i zajmuje się głównie pasterstwem. Karty historii tego plemienia kryją straszne wydarzenia - silna polityka eksterminacyjna Niemców na początku XX wieku oraz długotrwała susza w latach 80. sprawiła, że Himba byli bliscy wyginięcia. Dzisiaj mamy okazję poznać ich codzienne zwyczaje, kulturę i tradycję. 

 

SPITZKOPPE

Maternhorn Namibii tak mówi się o tym szczycie. Pośród imponujących formacji skalnych są ukryte kempingi na których nocą można podziwiać niesamowite rozgwieżdżone niebo. Brak elektryczności i pobliskich źródeł światła pozwala w pełni się zachwycać gwiazdami. Zachód słońca wygląda zjawiskowo w tej lokalizacji. Czerwone kolory gór oddziaływuja jeszcze bardziej na otoczenie. Spiztkoppe to uczta dla oczu i obiektywu. 

  

Podoba Wam się? My już nie możemy się doczekać tej wyprawy! Jeżeli Waszym marzeniem jest eksplorowanie afrykańskich szlaków, obcowanie z dzikimi zwierzętami i podziwianie piękna natury, to widzimy się w niebawem! Razem zjedziemy namibijskie trasy zatrzymując się tam, gdzie tylko poniesie nas wzrok. Gotowi? 

 

  

 

zobacz jak bawiliśmy się ostatnio

 

 

 

 

 

KOSZTY

 

Cena rynkowa:

14 450 zł

 

 Koszt dla członków klubu: 

2580 zł + 720 euro + bilet 

 

Oszczędzasz:

5274 zł (37%) + otrzymujesz „Niezbędnik Solisty”

 

CENA ZAWIERA:

 

 • wynajem aut terenowych 4x4 wraz z ubezpieczeniem (4 osoby na na auto)
 • opłaty campingowe
 • pełny sprzęt campingowy: namioty, menażki, sztućce, kuchenki, gaz
 • bilety wstępów do odwiedzanych miejsc:

          - Deadvlei
          - Cape Cross
          - Etosha Park
          - Waterberg Park
          - nocleg i wizyta w Parku Gepardów

 • treking po wydmach w parku Deadvlei
 • trekking po parku Spitzkoppe
 • 3-godzinny rajd na quadach po wydmach w okolicach Swakopmund - przygoda na 100%
 • wizytę w prawdziwej wiosce ludności Himba wraz z lokalnym przewodnikiem
 • koszt wyrobienia wizy turystycznej
 • przygodę i wejścia do miejsc, gdzie turyści nie bywają
 • autorski i bogaty program wyjazdu
 • opiekę lidera
 • wysokiej klasy ubezpieczenie OC i NNW (suma 200 000 zł)
 • pakiet Solisty

 

CENA NIE ZAWIERA:

 

 • biletu lotniczego (kupno biletu po stronie Klubu)
 • paliwa na miejscu (ok. 450 zł/os.)
 • wyżywienia (ok. 800 zł/os.)

  

WARTO WIEDZIEĆ:

 

 • wiza turystyczna do Namibii będzie wyrabiana w ambasadzie w Berlinie, procedura wyrobienia wizy jest po stronie Klubu
 • w celu uzyskania wizy wymagana jest ważność paszportu o 6 miesięcy przekraczająca datę powrotu do Polski oraz min. 3 wolne strony w paszporcie

 

  

PORÓWNANIE PODOBNYCH WYPRAW

 

 

Oferta1 - 14 603 zł  | Oferta2 - ok. 14 300 zł

 

 

 

UWAGA:

Ceny lotów lubią się zmieniać! Na chwilę tworzenia oferty koszt przelotu to 2700 zł. Zakładamy bufor bezpieczeństwa do 200 zł w ramach jakiego decydujemy o kupnie biletów dla zapisanych uczestników. Jeśli dopłata wyniesie więcej niż 200 zł, skontaktujemy się przed zakupem

Lider może być w danym miejscu po raz pierwszy. Każdy lider prowadzący wyprawę przeszedł i zaliczył 8-etapowe autorskie "Szkolenie Liderów" oraz jest przygotowany przez Klub do prowadzenia grupy oraz do wyjazdu w dane miejsce.

Nie jesteśmy biurem podróży, a klubem zrzeszającym podróżników i ludzi o wspólnych zainteresowaniach. Właśnie dlatego organizujemy wyjazdy o 40 – 70% tańsze niż oferty biur, czy agencji wyprawowych. Jesteśmy z tego dumni, jednak nie mając tzw. „bufora” w sytuacjach awaryjnych koszty rozkładają się na całą grupę. Może to być np. skokowa zmian cen paliwa lub inne sytuacje losowe. Do tej pory dopłata na żadnym wyjeździe nie przekroczyła 100 zł. Zakładamy także bufor bezpieczeństwa przy zakupie biletów lotniczych - dopłata do biletów może wynieść 200 zł. O wyższej, poinformujemy przed zakupem. Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego.

  Photo credit @ Pinterest

 

  

ZAPISY

  


Możesz zakupić koszulkę dedykowaną temu wyjazdowi za jedyne 100 zł!

Już teraz

zapisz się

i wyrusz z nami do Namibii!

Masz pytania? 

Napisz lub dzwoń:

KLUB@SOLISCI.PL

530260680 

Zapisz się na solistowy Newsletter

 1. Nie ominie Cię informacja o nowych tripach,
 2. Dostaniesz cynk o ostatnich miejscach na tripy,
 3. Poinformujemy Cię o ciekawych podróżniczych wydarzeniach,
 4. Zaopatrzymy Cię w odpowiednią dawkę inspiracji do podróżowania!

Wyrażam zgodę na dostarczanie na podany w formularzu zamówienia adres e-mail Newslettera Klubu Podróżników Soliści zawierającego informacje o bieżących wydarzeniach dotyczących działalności Klubu Podróżników „Soliści” oraz informacje marketingowe. Administratorem Twoich dobrowolnie podanych danych osobowych jest Klub Podróżników Soliści z siedzibą w Oświęcimiu, ul. Zaborska 48B, 32-600 Oświęcim, wpisany do rejestru stowarzyszeń, innych organizacji społecznych i zawodowych, fundacji oraz samodzielnych publicznych zakładów opieki zdrowotnej przez Sąd Rejonowy dla Krakowa – Śródmieścia, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS:000052570; dane kontaktowe: tel.: 530 260 680, e-mail: klub@solisci.pl. Twoje dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie w celu wysyłki Newslettera na podany w formularzu zamówienia adres e-mail. W każdej chwili mogą Państwo zrezygnować z otrzymywania naszego newslettera klikając na właściwy link umieszczony na końcu wiadomości. Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do danych oraz ich poprawienia lub usunięcia oraz do cofnięcia wyrażonej zgody. Podanie danych jest dobrowolne, jednakże odmowa podania danych osobowych spowoduje niemożność dostarczania Newslettera. Szczegółowe informacje dotyczące sposobu rejestracji, modyfikacji i usunięcia danych oraz informacje dotyczące polityki prywatności dostępne są pod linkami: Polityka prywatności oraz Polityka Cookies.

FreshMail e-mail marketing free online marketing software