Maroko Adventure

 

 

 

Egzotyczna jesień? A może wiosna? Północna Afryka, a dokładniej Maroko to idealne miejsce zarówno na jesienny, jak i wiosenny wyjazd. Wyprawa, na której Soliści sięgną dalej i głębiej niż kiedykolwiek wcześniej. Sahara przemierzana na wielbłądzie, noc na pustyni z widokiem na rozgwieżdżone niebo, malowniczy Marakesz, szał zakupów i targowanie się w Soukach, niesamowite zapachy przypraw i olejków... oraz niezapomniany smak świeżo wyciskanego soku z pomarańczy na Jema El Fna – to tylko wierzchołek góry lodowej, jeśli chodzi o atrakcje naszej wyprawy. Nie zabraknie też wyzwań w postaci zdobywania najwyższego szczytu Maroka! Mało? Podróż dawnymi trasami karawan, majestatyczne wąwozy, filmowe pejzaże i masa kontaktu z lokalną ludnością. A to wszystko po to, by poczuć prawdziwy klimat Maroka i zwiedzić z nami, jeśli nawet nie wszystkie ciekawe miejsca tego kraju, to na pewno większość z nich. Nie zastanawiać się już, „gdzie do Maroka?”, a po prostu zobaczyć to, co najlepsze, podczas jednego tripu z Solistami.


 

  

 

 

Terminy:

jesień 2018 oraz kwiecień 2019

Szczegółowy terminarz znajdziesz w formularzu 

Już teraz

Zapisz się

i wyrusz z nami do Maroko!

 

 

 

 

PRZEŻYJ AFRYKAŃSKĄ PRZYGODĘ, UJARZMIJ WIELBŁĄDA I WEJDŹ NA JEBEL TOUBKAL (4167 M N.P.M.)

 

Transport:

LOT

 800 zł

SUPER CENA! zalecana szybka decyzja! 

Bezpośrednie połączenie z Krakowa! Bardzo wygodny lot.

 

  

 

DLACZEGO WARTO?

 

 

 

 • odkryjesz tajemnice Marrakeszu
 • Wsiądziesz na wielbłąda
 • Przemierzysz piaszczyste przestrzenie Sahary
 • Spędzisz noc pod rozgwieżdzonym niebem na prawdziwej pustyni
 • Zobaczysz, jak wygląda produkcja skóry w marokańskich garbarniach
 • Wejdziesz na ponad 4000 m.n.p.m. na szczyt Jebel Toubkal
 • Będziesz podziwiać fantastyczne wąwozy Maroka
 • Poznasz fascynującą kulturę północnej Afryki
 • będziesz się świetnie bawił w solistowym towarzystwie!

 

 

  

 

PLAN WYPRAWY

 

 

 

 

MARAKESZ - MIASTO KOLORÓW

Jeden z najważniejszych punktów programu to oczywiście Marakesz. Zobaczymy Jema El Fna – największy bazar w Afryce, magiczne miejsce. Zaklinacze węży, marokańska aromatyczna kuchnia i przepyszny świeżo wyciskany sok z pomarańczy. Tuż obok - Medyna – setki wąskich uliczek przecinających się pod różnym kątem tworzących stare miasto, wpisane na listę UNESCO. Miejsce tworzące niezwykły klimat. W Soukach, gdzie znajdziemy tysiące tradycyjnych kramów, możemy kupić dosłownie wszystko. Od oleju arganowego i aromatycznych przypraw po piękne wyroby jubilerskie. Raj dla miłośników zakupów. Marakesz z pewnością Was oczaruje – już na dobry początek wycieczki.

GARBARNIE - PRODUKCJA SKÓR

Niezwykle barwne miejsce, gdzie można obserwować proces garbowania skór, koniecznie z gałązką mięty przy nosie, ponieważ specyficzny zapach grabarni unosi się już z daleka. Marokańscy garbarze pracują w nieludzkich warunkach, by obrobić skórę zwierząt, która potem idzie na sprzedaż. Ciężko zaznać podobnych doświadczeń gdzie indziej na świecie i na pewno będzie to jeden z tych widoków, który zostaje w pamięci na długo! To ważny punkt programu, jeśli chodzi o ciekawe miejsca w Maroko.

GÓRY ATLASU WYSOKIEGO!

Wysokogórska wioska Imlil, z której wyruszymy na całodzienny trekking przez dzikie góry Atlas, aż do schroniska na 3200 m n.p.m. Trasa zajmie nam około 6 godzin, jest bardzo malownicza i stosunkowo łatwa (od pewnego momentu możemy iść po śniegu). Dla ambitnych i żądnych przygód do zdobycia najwyższy szczyt Afryki północnej – Jebel Toubkal – 4167 m n.p.m. Soliści wchodzili na Toubkal już 8 razy i aż 99% uczestników zdobyło szczyt. Widoki obłędne, satysfakcja ze zdobycia 4-tysięcznika nie do opisania. Powrót ze schroniska do Imlil na mułach.

DADES I TODRA - MAGICZNE WĄWOZY

Dades i Todra to marokańskie, malownicze wąwozy i niesamowite drogi ciągnące się wzdłuż wąwozu długimi zawijasami. Mekka dla miłośników wspinaczki i fotografów. Dades i Todra to niemalże pionowe skały, intensywna, pustynna czerwień przelatana soczystą zielenią poletek uprawnych, żar z nieba i daktylowe gaje. Marokańskie wąwozy to również niezapomniane, zapierające dech w piersiach widoki, które musisz zobaczyć!

 

 

 

SAHARA - NA WIELBŁĄDACH

Czeka nas solistowa, pustynna przygoda! Wsiądziemy na wielbłądy i udamy się na tradycyjną berberyjską kolację w osadzie na pustyni! Spędzimy na Saharze jedną noc. Rozpalimy ognisko, zatańczymy wokół niego i będziemy śpiewać do białego rana. W tle będzie tylko imponująca, pustynna przestrzeń, a także gwiazdy na niebie, które tutaj świecą bardzo intensywnie. Wstaniemy również na wschód słońca, aby podziwiać, jak wynurza się ono z piaszczystych wydm.

AIT BEN HADDOU - WIOSKA OBRONNA

W każdym mieście północnoafrykańskim znajduje się kasbah - twierdza, która pełniła funkcje obronne podczas napaści obcych ludów. Ait Ben Haddou to kolejny punkt naszej wycieczki - imponująca wioska obronna położona w niesamowitym miejscu - na drodze dawnych karawan pomiędzy Saharą, a Marrakeszem.To tutaj kręcono m.in. Gladiatora i Grę o Tron. W pobliżu wioski znajduje się największe, marokańskie centrum filmowe - OUARZAZATE!

NOCLEGI I WYŻYWIENIE

W większości miejsc śpimy w klimatycznych hostelach (przykładowe zdjęcie obok), gdzie mamy możliwość zasmakowania klimatu prawdziwego Maroko. Śniadania oraz część kolacji (podczas 3-dniowej wycieczki do wąwozów i na pustynię) są zapewnione - na Solistów czeka masa lokalnych smaków. Zabierzemy Was do miejsc pełnych magii. Nie możemy się doczekać!

 

  

 

ZOBACZ CO PRZED TOBĄ!

 

 

 

 

    

KOSZTY

  

Cena rynkowa 

5690 – 4500

 

 

 Koszt dla członków klubu

 1060 zł + 190 Euro + Bilet

 

Oszczędzasz

50-60% (2300-3300ZŁ) + OTRZYMUJESZ „NIEZBĘDNIK SOLISTY”

  

CENA ZAWIERA:

 • transport minibusem pomiędzy punktami na trasie
 • noclegi w hostelach – pokoje wieloosobowe lub w riadach - pokoje 2-osobowe za dopłatą
 • nocleg w schronisku wysokogórskim na poziomie 3200 m n.p.m.
 • zwiedzanie Marrakeszu
 • wyżywienie: 6 śniadań i 2 obiadokolacje
 • bagaż podręczny
 • dodatkowy bagaż 4 kg we wspólnym bagażu rejestrowanym kupowanym dla całej grupy
 • trzydniową wycieczkę trasą dawnych karawan
 • noc na Saharze
 • dwukrotną przejażdżkę wielbłądem (na zachód i wschód słońca)
 • opiekę polskich liderów
 • niezbędnik Solisty
 • ubezpieczenie NNW wysokiej klasy
 • mnóstwo przygód i dobrej zabawy!

  

CENA NIE ZAWIERA:

 • pozostałych posiłków
 • 150 euro na wejście na Jebel Toubkal (płatne na miejscu z koniecznością zgłoszenia chęci udziału przed wyjazdem)

  

zapisy

 

 

  

Możesz zakupić koszulkę dedykowaną temu wyjazdowi za jedyne 100 zł!

 

 

Już teraz

Zapisz się

i wyrusz z nami do Maroko!

   

UWAGA:

Ceny lotów lubią się zmieniać! Na chwilę tworzenia oferty koszt przelotu to 800 zł. Zakładamy bufor bezpieczeństwa do 200 zł w ramach jakiego decydujemy o kupnie biletów dla zapisanych uczestników. Jeśli dopłata wyniesie więcej niż 200 zł, skontaktujemy się przed zakupem. 

Nie jesteśmy biurem podróży, a klubem zrzeszającym podróżników i ludzi o wspólnych zainteresowaniach. Właśnie dlatego organizujemy wyjazdy o 40 – 70% tańsze niż oferty biur, czy agencji wyprawowych. Jesteśmy z tego dumni, jednak nie mając tzw. „bufora” w sytuacjach awaryjnych koszty rozkładają się na całą grupę. Może to być np. skokowa zmian cen paliwa lub inne sytuacje losowe. Do tej pory dopłata na żadnym wyjeździe nie przekroczyła 100 zł. Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego.

 

Masz pytania?

Napisz lub zadzwoń:

KLUB@SOLISCI.PL

530260680 

 

 

Zapisz się na solistowy Newsletter

 1. Nie ominie Cię informacja o nowych tripach,
 2. Dostaniesz cynk o ostatnich miejscach na tripy,
 3. Poinformujemy Cię o ciekawych podróżniczych wydarzeniach,
 4. Zaopatrzymy Cię w odpowiednią dawkę inspiracji do podróżowania!

Wyrażam zgodę na dostarczanie na podany w formularzu zamówienia adres e-mail Newslettera Klubu Podróżników Soliści zawierającego informacje o bieżących wydarzeniach dotyczących działalności Klubu Podróżników „Soliści” oraz informacje marketingowe. Administratorem Twoich dobrowolnie podanych danych osobowych jest Klub Podróżników Soliści z siedzibą w Oświęcimiu, ul. Zaborska 48B, 32-600 Oświęcim, wpisany do rejestru stowarzyszeń, innych organizacji społecznych i zawodowych, fundacji oraz samodzielnych publicznych zakładów opieki zdrowotnej przez Sąd Rejonowy dla Krakowa – Śródmieścia, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS:000052570; dane kontaktowe: tel.: 530 260 680, e-mail: klub@solisci.pl. Twoje dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie w celu wysyłki Newslettera na podany w formularzu zamówienia adres e-mail. W każdej chwili mogą Państwo zrezygnować z otrzymywania naszego newslettera klikając na właściwy link umieszczony na końcu wiadomości. Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do danych oraz ich poprawienia lub usunięcia oraz do cofnięcia wyrażonej zgody. Podanie danych jest dobrowolne, jednakże odmowa podania danych osobowych spowoduje niemożność dostarczania Newslettera. Szczegółowe informacje dotyczące sposobu rejestracji, modyfikacji i usunięcia danych oraz informacje dotyczące polityki prywatności dostępne są pod linkami: Polityka prywatności oraz Polityka Cookies.

FreshMail e-mail marketing free online marketing software