kolumbia

nieodkryta perła ameryki

 

 

  Słowo od lidera:

Kolumbia... kto by pomyślał... obok takich wypraw jak Peru, Kuba, Meksyk, myśl o Kolumbii wypada jakoś tak niemrawo... BŁĄD! Tyle różnorodności w jednym kraju to prawdziwa rzadkość! Do naszego ucha coraz częściej dochodzą głosy, iż to właśnie Kolumbia zachwyca najbardziej wszystkich, którzy wybrali się na podbój Ameryki Południowej. To tam klimat latynoskiego świata daje się odczuć najbardziej. Nie macie ochoty tego sprawdzić?! Po zeszłorocznym przetarciu szlaku, to na powtórkę tego kierunku czekaliśmy z utęsknieniem! Aż ciarki przechodzą na myśl o powrocie do tego niesamowitego kraju! 🙂

Ola

termin

06.04 - 22.04.2018

 

 

 

 

WYPRAWA DO KRAINY KONTRASTÓW

 

Kraj kawy, wysokich Andów i piaszczystych plaż. Szmaragdów i narkotyków? Nic z tych rzeczy, Kolumbia dziś to już nie ten sam kraj, co jeszcze parę lat temu. Obecnie przyjazna, otwarta, ale wciąż nie odkryta kusi coraz mocniej! Gdzie indziej w jednym miejscu można znaleźć Ocean Spokojny i Atlantyk, piaszczyste plaże Karaibów i wysokie szczyty Andów, nowoczesne milionowe miasta, ale i maleńkie wioski Indian? Dorzućmy do tego niesamowity kilkudniowy trekking do Zaginionego Miasta pośród dziewiczej przyrody, a tej tropikalnej podróży nie zapomnicie nigdy!  Wybierz się z nami w dziewiczą podróż do kraju kontrastów. 

 

 

Transport:
LOT

 2560 PLN

 

 

Wygodne połączenie z Berlina. 

 

 

 

 

 

PLAN wyprawy

 

 

 

TREKKING DO ZAGINIONEGO MIASTA - POCZUJ PRAWDZIWĄ KOLUMBIĘ !


Przygotujcie się niesamowitą przygodę pośród dziewiczej przyrody kolumbijskiej dżungli! Czterodniowy trekking do Zaginionego Miasta zagwarantuje Wam niezapomniane wspomnienia (i widoki!), jakich nie znajdziecie nigdzie indziej. Park Archeologiczny Zaginionego Miasta - Teyuna to skupisko odkrytych w 1976 roku miast i wiosek, których powstanie datuje się na 660r. n.e. Zatopione w dzikiej roślinności miasteczka posiadają pięknie zachowane brukowane uliczki, schody, tarasy oraz zabudowania religijne sprzed setek lat. 


 

 

 

Podczas czterech dni pobytu na terenie parku narodowego codzienne będziemy odbywać kilkugodzinny trekking z przewodnikiem (łącznie około 45km w środku południowi amerykańskiej dżungli z wszystkimi jej zaletami i wadami - kondycja + wytrzymałość na różne warunki atmosferyczne wysoce wskazana :)). W cenę wliczone jest wyżywienia w każdym dniu trekkingu. Podczas wędrówek poznamy kulturę i historię ludności tubylczej, zawitamy do lokalnych wiosek i spędzimy noc w tradycyjnych chatach oraz w hamakach. Zatopimy się w magii tego miejsca i poczujemy klimat Sierra Nevada de Santa Marta. Znajdzie się również czas na kąpiele w naturalnych, krystalicznie czystych basenach oraz w rzecze Buritaca. Absolutny gwóźdź programu całej wyprawy - jesteście gotowi na prawdziwą przygodę?


 

 

 

CO JESZCZE CZEKA NA WAS PODCZAS WYPRAWY?

 

Aby wyprawa do Kolumbii była w pełni satysfakcjonująca nie może zabraknąć kilku niezbędnych elementów. Degustacja prawdziwej kawy? Postkolonialne miasteczka z czarującą i wielobarwną zabudową? Czyste i szerokie plaże? A może coś dla miłośników sportów ekstremalnych? Tego wszystkiego doświadczycie właśnie z nami! Lider wyjazdu mówi płynnie po hiszpańsku, co może oznaczać tylko jedno - przepustkę do miejsc i doznań niedostępnych dla zwykłego turysty! A to wszystko w jak zawsze świetnej solistowej ekipie! Poniżej znajdziecie opis miejsc, które odwiedzimy, a pod tym linkiem niesamowitą video zajawkę.

 

 

 

BOGOTA

 

Dawne centrum kolonialnej władzy Madrytu, a obecnie główne miasto handlowe, przemysłowe i uniwersyteckie Kolumbii. Odwiedzimy Museo del Oro (Muzeum Złota), w którym zobaczymy dziesiątki tysięcy rzeczy wykonanych z tego drogocennego metalu. Stare miasto pełne kolonialnej architektury oraz Plaza Bolivar – polityczne i historyczne centrum miasta - obowiązkowo znajdą się na naszej liście. Będziemy podziwiać między innymi kościół San Francisco oraz kościół Santa Clara. Dla chętnych dodatkowa opcja wycieczki nad Laguna de Guatavita - zjawiskowe jezioro niedaleko stolicy Kolumbii!

 

 

 

CARTAGENA

 

Stare miasto Cartageny, jedno z najpiękniejszych w Ameryce, to perła kolonialnej architektury. Późnohiszpańskie fortyfikacje miasta zostały wzniesione w XVI wieku i rozbudowane w czasie wojen kolonialnych Hiszpanii i Anglii. Klimatyczne place i uliczki pozwolą nam przenieść się do czasów kolonialnych. Da chętnych (jeśli czas pozwoli) wypad na Isla Mucura - bajeczną, przybrzeżną wysepkę.

 

 

 

SAN GIL

 

To miasto to istna kolumbijska stolica mocnych wrażeń! Jeżeli lubisz poczuć adrenalinę, to w San Gil znajdziesz cały wachlarz atrakcji. Na miejscu będzie możliwość skorzystania z raftingu, lotów paralotnią, wspinaczki skałkowej czy wycieczki do wnętrza jaskiń. Dla bardziej spokojnych mamy alternatywę - błogi spacer i relaks w parku.

 

 

 

SALENTO

 

Mała miejscowość w regionie słynącym z najlepszej kawy na świecie! Oczywiście będzie możliwość kupna jej bezpośrednio od producenta! Wybierzemy się również do doliny Cocora, aby odbyć treking w parku narodowym słynącym z palmy woskowej. Drzewo to sięga 60 metrów wysokości i jest narodowym symbolem Kolumbii!

  

 

 

 

 

SANTA MARTA

 

Idealne miejsce na wypoczynek na przepięknych plażach Karaibów. Na miejscu będzie możliwość nurkowania (opcja dla chętnych). To tu wybierzemy się również do Tayrona National Park, parku narodowego, który serwuje naturę w najlepszym wydaniu -  dziewicza roślinność i rajskie plaże!

  

 

 

 

KOSZTY

 

Cena rynkowa:

13 523 zł

 

 Koszt dla członków klubu:

 2480 zł + 590$ + bilet

 

Oszczędzasz:

  7278 zł (54%) + otrzymujesz „Niezbędnik Solisty”

 

CENA ZAWIERA:

 • przygodę i wejścia do miejsc, gdzie turyści nie bywają
 • noclegi w hostelach lub guesthousach – pokoje zwykle 2-4 osobowe
 • program wyjazdu
 • opiekę polskiego lidera z językiem hiszpańskim
 • ubezpieczenie NNW i OC wysokiej klasy
 • lot wewnętrzny wraz z bagażem
 • przejazdy busami między miastami na trasie (w tym przejazdy nocne)
 • wypad do jednych z najpiękniejszych plaż Karaibów
 • trekking do Zaginionego Miasta
 • atrakcje:

- wizyta na plantacji kawy
- wstęp do Museo de Oro
- zwiedzanie fortyfikacji Cartageny
- trekking po wąwozie
- wstęp do parku Tayrona i dostęp do niesamowitych plaż

 

CENA NIE ZAWIERA:

 • biletu lotniczego (kupno biletu po stronie Klubu)
 • wyżywienia (podczas trekkingu po Zaginionym Mieście wyżywienie jest zapewnione przez całe 4 dni)
 • dodatkowych atrakcji dla chętnych
 • jeśli ktoś nie lubi chodzić – transportu lokalnego w miastach

 

PORÓWNANIE PODOBNYCH WYPRAW

 

SunwayTravel 13 990 zł |  Logos Travel 13 055 zł

 

 

UWAGA:

Ceny lotów lubią się zmieniać! Na chwilę tworzenia oferty koszt przelotu 2560 zł. Zakładamy bufor bezpieczeństwa do 200 zł w ramach jakiego decydujemy o kupnie biletów dla zapisanych uczestników. Jeśli dopłata wyniesie więcej niż 200 zł, skontaktujemy się przed zakupem.

Lider może być w danym miejscu po raz pierwszy. Każdy lider prowadzący wyprawę przeszedł i zaliczył 8-etapowe autorskie "Szkolenie Liderów" oraz jest przygotowany przez Klub do prowadzenia grupy oraz do wyjazdu w dane miejsce.

Nie jesteśmy biurem podróży, a klubem zrzeszającym podróżników i ludzi o wspólnych zainteresowaniach. Właśnie dlatego organizujemy wyjazdy o 40 – 70% tańsze niż oferty biur, czy agencji wyprawowych. Jesteśmy z tego dumni, jednak nie mając tzw. „bufora” w sytuacjach awaryjnych koszty rozkładają się na całą grupę. Może to być np. skokowa zmian cen paliwa lub inne sytuacje losowe. Do tej pory dopłata na żadnym wyjeździe nie przekroczyła 100 zł. Pamiętajcie też, że Kolumbia to spory kraj, więc przejazdy miedzy miastami będą trochę trwały. Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego.

Photocredit @ Pinterest.com

 

 

 

Już teraz

Zapisz się

i wyrusz z nami do Kolumbii!

 

Masz pytania? Napisz i zadzwoń:

KLUB@SOLISCI.PL

530 260 680