Zdobądź Dach Afryki! Kenia - Tanzania - Kilimandżaro

 

 

Słowo od lidera:

 

Dzika Afryka to cel każdego podróżnika. Prędzej czy później każdy miłośnik natury pojawi się w Kenii i Tanzanii podziwiać dziką zwierzynę w swoim naturalnym środowisku. Lwy, słonie, zebry, żyrafy, nosorożce to tylko część przedstawicieli sawanny, których będziemy podglądać podczas naszej wyprawy. Będziemy jeździli jeepami, wsiądziemy na rower, poplywamy łodzia, dla niektórych będzie to przedsmak emocji jakim będzie zdobycie Dachu Afryki - wejście na Kilimandżaro – góry, która zalicza się do Korony Ziemi. Dla tych, którzy nie przepadają za górskimi wyzwaniami pozostaje jedna z najbardziej malowniczych tras kolejowych na świecie i kilkudniowy relaks na kenijskich plażach. Przygoda poza utartym szlakiem! Wyprawa ku spełnieniu marzeń! Szykujcie formę!

Łukasz

 Termin:

  

4 X - 20 X 2018

brak miejsc

 

  

KENIA TANZANIA KILIMANDŻARO - PRAWDZIWA AFRYKA

  

Afryka od zawsze nurtuje podróżników. Całkowicie odmienna od europejskiej flora i fauna, nieodkryte tereny sawann, dżungli i pustyń sprawiają, że wciąż chcemy odkrywać więcej i więcej! Po wyprawie do Namibii sięgamy po kolejne kierunki - tym razem Kenia, Tanzania i wyprawa na Kilimandżaro! Już teraz będziesz mógł zobaczyć to wszystko co do tej pory widziałeś w filmach przygodowych czy dokumentalnych oraz magazynach National Geographic. Dzikie zwierzęta, trekkingi, przejazd jeepami po sawannie, nietypowa kuchnia i duże, afrykańskie miasta. Dla chętnych: zdobycie Dachu Świata i 5dniowy trekking na Kilimandżaro lub przejazd przepiękną trasą kolejową do Mombasy i relaks na tamtejszych, nieziemskich plażach! A cena takiej wyprawy to 30-40% mniej niż w biurze podróży. Gotowy?

 

Transport:
LOT 

2000 Zł 

wygodne połączenie z Berlina

 

 

  

 

PLAN WYPRAWY

 

 

 

 

  

NAIROBI

  

Wyprawa rozpocznie się zwiedzaniem stolicy Kenii - Nairobi. Duże, nowoczesne miasto to pierwsze zetknięcie zarówno z nowoczesnym obliczem Afryki, jak i naturą. W planie mamy: park węży, galerie sztuki, odpoczynek w tamtejszym "Central Parku", czy też lokalny bazar, gdzie zaopatrzymy się we wszystkie potrzebne rzeczy na dalszą podroż. Wieczór spędzimy w mieście położonym nad malowniczym jeziorem Nakuru. 

 

 

  

PARK NARODOWY JEZIORA NAKURU

  

Jedno z piękniejszych i bardziej malowniczych miejsc na trasie wyprawy. Park zlokalizowany jest wokół jeziora będącego wodopojem dla tamtejszych gatunków zwierząt. Spotkamy wokół niego faunę i florę znaną dotychczas tylko z filmów. Zobaczymy m.in. hipopotamy, flamingi, bawoły i nosorożce. 

 

 

  

PARK NARODOWY NAIVASHA

  

Naivasha to piekny Park Narodowy w Kenii a jednocześnie najbardziej fascynujący. Podczas kursu po jeziorze – staniemy obok dzikich i groźnych zwierząt. Przemierzając łodzią Park Narodowy, niczym fotografowie National Geographic, będziemy mogli zbliżyć się i zrobić zdjęcia ptakom, hipopotamom i pięknym krajobrazom występującym w tym parku narodowym.

  

PARK NARODOWY HELL'S GATE

  

Przed nami: Rowerowe safari! Park Hell's Gate przemierzymy jednośladem, dzięki czemu zobaczymy najciekawsze zakątki parku i z bliska zobaczymy zwierzęta w ich naturalnym środowisku!

 

  

PARKI NARODOWE TANZANII

  

Wielkie dwu lub trzy-dniowe safari do parków narodowych Tanzanii! Z Arushy udamy się do Parku Narodowego. Przed nami ekscytujący przejazd po terenie potężnego parku.  To miejsce sprawia wrażenie baśniowej krainy, która od dawna zachwyca osoby, które znajdą się w tym rejonie. Noclegi będą się odbywały na polach kempingowych, a trasa prowadzi między innymi przez szlaki zwierzęce by spotkać się z nimi oko w oko.

 

 

  

 

OPCJA KENIA TANZANIA

 

 

 

  

PODRÓŻ KOLEJOWA DO MOMBASY

 

Cztery godziny w podróży z Nairobi do Mombasy nazywane jest jedną z najpiękniejszych tras kolejowych na świecie! Relaks z widokiem na dzikie, afrykańskie krajobrazy. Nie możemy się doczekać, a Wy?

 

  

MOMBASA I DIANI BEACH

 

Wracamy do miasta. Tym razem nasza wyprawa przystanie w Mombasie, miejscu gdzie łączy się kultura środkowo-afrykańska, arabska, a także gdzie odnaleźć można pozostałości kolonialne. Miasto, położone nad piękną plażą, z tuk tukami i Fortem wpisanym na listę UNESCO. Spędzimy relaksujące chwile na najpiękniejszej plaży nad Oceanem Indyjskim - Diani Beach.

 

 

  

 

OPCJA WEJŚCIE NA KILIMANDŻARO

 

 

 

 

  

KILIMANDŻARO

  

Wejście na Kilimandżaro - zdobycie najwyższej góry Afryki, tzw. "Dachu Świata" - jednego ze szczytów Korony Ziemi (5 895 m.n.p.m.). Czeka nas stosunkowo łatwy trekking (nie trzeba być wyczynowym alpinistą!), jednak wymagający ze względu na dużą różnicę wysokości. Wyprawa trwa 5 dni i jest w pełni obsługiwana przez lokalnych tragarzy i przewodników. Cena obejmuje również posiłki, w pełni wyposażone namioty i inny potrzebny sprzęt. Satysfakcja z wejścia na górę: nie do opisania! 

UWAGA ważne! Wejście na Kilimandżaro drogą Machame lub Marangu.

 

KOSZTY

 

 

Cena rynkowa 

18 000

 

 Koszt dla członków klubu

KENIA + TANZANIA:

2500 ZŁ + 550 USD + BILET

KENIA + TANZANIA + WEJŚCIE NA KILIMANDŻARO:

3300 ZŁ + 1580 USD + BILET

 

Oszczędzasz

30-40% (PONAD 3000 ZŁ) + OTRZYMUJESZ „NIEZBĘDNIK SOLISTY”

 

CENA ZAWIERA:

 • opiekę doświadczonego lidera

 • noclegi w pokojach 2-4 osobowych

 • Wypożyczenie auta na 5 dni Toyota Voxy + benzyna

 • 2/3 dniowe safari po parkach narodowych Tanzanii

 • Wstępy: Nairobi National Museum, Kenya Parliament Buildings, Zwiedzanie Parku Narodowego Nakuru Lakes, Wstęp do Parku Narodowego jeziora Naivasha,  Wstęp do Parku Narodowego Hell's Gate,wstęp do Fort Jesus, Plaża Niyali, Kongowea Market

 • Rejs po jeziorze łódkami

 • Rowerowe Safari po Hells Gate wraz z przewodnikiem

 • Przejazd jedną z najpiękniejszych tras kolejowych na świecie do z Nairobi do Mombasy

 • Wielka kolacja

 • Ubezpieczanie OC i NW wysokiej klasy

 • Pakiet Solisty

 

CENA NIE ZAWIERA:

 • wiza do Kenii i Tanzanii (150$)

 • wyżywienia

 

UWAGA:

Ceny lotów lubią się zmieniać! Na chwilę tworzenia oferty koszt przelotu 2000 zł. Zakładamy bufor bezpieczeństwa do 200 zł w ramach jakiego decydujemy o kupnie biletów dla zapisanych uczestników. Jeśli dopłata wyniesie więcej niż 200 zł, skontaktujemy się przed zakupem. Bilety kupujemy po uzbieraniu się min. 8 osób.

Lider może być w danym miejscu po raz pierwszy. Każdy lider prowadzący wyprawę przeszedł i zaliczył 8-etapowe autorskie "Szkolenie Liderów" oraz jest przygotowany przez Klub do prowadzenia grupy oraz do wyjazdu w dane miejsce.

Nie jesteśmy biurem podróży, a klubem zrzeszającym podróżników i ludzi o wspólnych zainteresowaniach. Właśnie dlatego organizujemy wyjazdy o 40 – 70% tańsze niż oferty biur, czy agencji wyprawowych. Jesteśmy z tego dumni, jednak nie mając tzw. „bufora” w sytuacjach awaryjnych koszty rozkładają się na całą grupę. Może to być np. skokowa zmian cen paliwa lub inne sytuacje losowe. Do tej pory dopłata na żadnym wyjeździe nie przekroczyła 100 zł. Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego.

 

 

Już teraz

Brak miejsc

i dołącz do nas!

Zapisz się na solistowy Newsletter

 1. Nie ominie Cię informacja o nowych tripach,
 2. Dostaniesz cynk o ostatnich miejscach na tripy,
 3. Poinformujemy Cię o ciekawych podróżniczych wydarzeniach,
 4. Zaopatrzymy Cię w odpowiednią dawkę inspiracji do podróżowania!

Wyrażam zgodę na dostarczanie na podany w formularzu zamówienia adres e-mail Newslettera Klubu Podróżników Soliści zawierającego informacje o bieżących wydarzeniach dotyczących działalności Klubu Podróżników „Soliści” oraz informacje marketingowe. Administratorem Twoich dobrowolnie podanych danych osobowych jest Klub Podróżników Soliści z siedzibą w Oświęcimiu, ul. Zaborska 48B, 32-600 Oświęcim, wpisany do rejestru stowarzyszeń, innych organizacji społecznych i zawodowych, fundacji oraz samodzielnych publicznych zakładów opieki zdrowotnej przez Sąd Rejonowy dla Krakowa – Śródmieścia, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS:000052570; dane kontaktowe: tel.: 530 260 680, e-mail: klub@solisci.pl. Twoje dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie w celu wysyłki Newslettera na podany w formularzu zamówienia adres e-mail. W każdej chwili mogą Państwo zrezygnować z otrzymywania naszego newslettera klikając na właściwy link umieszczony na końcu wiadomości. Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do danych oraz ich poprawienia lub usunięcia oraz do cofnięcia wyrażonej zgody. Podanie danych jest dobrowolne, jednakże odmowa podania danych osobowych spowoduje niemożność dostarczania Newslettera. Szczegółowe informacje dotyczące sposobu rejestracji, modyfikacji i usunięcia danych oraz informacje dotyczące polityki prywatności dostępne są pod linkami: Polityka prywatności oraz Polityka Cookies.

FreshMail e-mail marketing free online marketing software