Indie, Nepal, Himalaje - Annapurna Base Camp

 

 

 

Wyprawa w Himalaje połączona z trekkingiem to jedno z marzeń naszego życia. Uwielbiamy góry, więc na samą myśl, że zobaczymy ośnieżone szczyty najwyższych gór świata, będziemy wędrować przez wysokogórskie wioski i głębokie doliny sprawia, że nie możemy się doczekać tego wyjazdu. To jednak nie wszystko, każdy trip musi być maksymalnie różnorodny! Zobaczymy także klejnoty indyjskiej architektury i odwiedzimy parki narodowe, postaramy wczuć się w tę wyjątkową mieszankę kultur, religii i barw.

 

  

 

Nowe terminy:
12.03 - 30.03.2019
04.04 - 21.04.2019

18 dni na miejscu!

Zapisz się

  

TAJ MAJAL I TREKKING DO SANKTUARIUM ANNAPURNY

  

Wyprawa w Himalaje - zobaczenie na własne oczy majestatu „dachu świata”, to marzenie każdego podróżnika. Podobnie jak indyjskiego Taj Mahalu, jednego z 7 nowych cudów świata. Nasza wyprawa do Indii i Nepalu tym razem potrwa aż 20 dni! W trzy tygodnie zobaczymy najważniejsze atrakcje pełnych sprzeczności Indii. Skupimy się na północy – krainach Radżastan i Uttar Pradesh, gdzie oprócz stolicy New Delhi, niesamowitych miast i kompleksów świątynnych Agra, Jaipur i Waranasi, naszym oczom ukarze się czczony przez wielu Ganges. Następnie staniemy u wrót Himalajów. w Pokharze i Kathmandu, skąd z reguły rozpoczynają się wszelkie wysokogórskie wyprawy w Himalaje, a przynajmniej większość z nich. Poczujemy tamtejszy, niesamowity klimat podczas trekkingu do bazy pod Annapurną – najpiękniejszą górą świata. Trekking zajmie nam 6 dni i będzie znakomitym ukojeniem zmysłów po tłocznych Indiach.

To jeszcze nie wszystko. Wybierzemy się też na 2-3 dniowe safari po dżungli w Parku Narodowym Chitwan. Tu będziemy oglądać słonie, tygrysy bengalskie i nosorożce indyjskie (1/4 światowej populacji!). Poznamy rdzennych mieszkańców i ich kultury. Wyprawa do Indii i Nepalu to wyprawa życia dla wprawionych podróżników i miłośników gór.

  

 

 

 

Transport:
LOT 

1800 zł

Loty z Warszawy 

Genialna cena lotów! Zalecana szybka decyzja!

 

 

 

 

 

  

 

PLAN WYPRAWY

 

 

 

  

NEW DELHI - STOLICA INDII

  

Przed nami zwiedzanie pełnej kontrastów stolicy Indii! Zobaczymy tam m.in. Czerwony Fort (Lal Kila) zbudowany z przepięknego, czerwonego piaskowca w XVII w., minaret Kutb Minar, grobowiec Humayuna, oraz Bramę Indii. Nie możemy się doczekać!

  

JAIPUR - STOLICA RADŻASTANU

  

Największe miasto i jednocześnie stolica Radżastanu. Zachwyca niezwykle interesującą starą częścią miasta (Pałac Wiatrów i Pałac Miejski) oraz rewelacyjnymi fortami, ulokowanymi w niedalekiej okolicy (m.in. fort Amber i Jaiharh). Wszystkie budynki tej najstarszej części miasta, tradycyjnie malowane są na różowo! Stąd pochodzi ich przydomek - „Różowe miasto”. Jak to mówią - prawdziwi podróżnicy różu się nie boją:) Do boju!

  

AGRA - DAWNA STOLICA PAŃSTWA WIELKICH MOGOŁÓW

  

Tym razem czeka nas zwiedzanie dawnej stolicy państwa Wielkich Mogołów, której największą atrakcją jest słynny grobowiec Taj Mahal – perła architektury, jeden z 7 nowych cudów świata, miejsce, bez którego wyprawa do Indii obejść się nie może. Został wzniesiony z białego marmuru przez władcę Szahdżahan w XVII w. jako mauzoleum dla przedwcześnie zmarłej żony, królowej Mumtaz Mahal. Raz zobaczony, na zawsze pozostaje w pamięci. 

  

KHAJURAHO - MIASTO ŚWIĄTYŃ

  

Miejscowość słynąca z zespołu bogato rzeźbionych hinduistycznych świątyń, w których na odwiedzających czekają m.in. niesamowite rzeźby przedstawiające erotyczne motywy, niekiedy bardzo śmiałe! Jest to pozostałość lokalnego hinduizmu sprzed kilku wieków.

  

POKHARA - IDEALNY PUNKT WYPADOWY

  

Miasto w centralnym Nepalu, położone około 200 km na zachód od Katmandu, nad jeziorem Phewa Tal. Z uwagi na bliskość masywu Annapurny i jej obszaru chronionego z mnóstwem tras trekkingowych stanowi świetny punkt wypadowy, w którym często rozpoczynają się wyprawy w Himalaje. Niezapomniane widoki na ośnieżone szczyty Himalajów!

  

WARANASI - ŚWIĘTE MIASTO

  

Święte miasto Indii położone nad świętą rzeką Ganges (jednocześnie najbardziej zanieczyszczoną rzeką świata). Jest miejscem licznych pielgrzymek dla wyznawców hinduizmu. Marzeniem wielu jest dokonanie swojego żywota (przed kolejną reinkarnacją) właśnie w tym miejscu. Wraz z oglądaniem wschodu słońca będziemy podziwiać rytualne kąpiele hindusów na zachodnim brzegu rzeki.

  

KATHAMANDU - STOLICA NEPALU

  

Stolica Nepalu położona w środkowej części kraju, w Dolinie Katmandu. Stare miasto znane jest z hinduistycznych i buddyjskich świątyń. Do najważniejszych zabytków należą Katmandu Durbar Square (m.in. pałac królewski Hanuman Doka), Patan, Bhaktapur oraz buddyjskie stupy Swayambhu i Bodnath.

 

 

  

CHITWAN - PARK NARODOWY

  

Park Narodowy w Nepalu. Dżungla i dom dla wielu gatunków endemicznych zwierząt. Można tu zobaczyć sławne rogate nosorożce, tygrysy, różnego rodzaju jelenie, małpy oraz niezliczone gatunki ptactwa w ich naturalnym środowisku. Safari na łodziach po rzece Rapti i obserwowanie zwierząt przychodzących do wodopoju oraz wyprawa w dżunglę z przewodnikiem, który pokaże nam unikalną zwierzynę zamieszkującą ta część świata.

  

TREKKING DO SANKTUARIUM ANNAPURNY (BASE CAMP)

  

Wędrówka w najwyższych górach świata, gdzie piękno przyrody przeplata się z wszechobecną magią duchowości, tysiącletnią tradycją, nieznanymi, egzotycznymi obrzędami… To wszystko czeka na Ciebie podczas niezapomnianej wędrówki do Sanktuarium Annapurny. Treking nie jest trudny, wymagana jest tylko sprawność fizyczna na dobrym poziomie i dużo chęci.

Naszym celem jest dotarcie do najwyższego punktu trekkingu – rozległej łąki na wysokości 4070 m n.p.m. Ten naturalny amfiteatr otoczony jedenastoma szczytami wyższymi niż 6400 m n.p.m. z ogromną ponad trzykilometrowej wysokości południową ścianą Annapurny, stał się w późniejszych czasach obozem bazowym dla wypraw na szczyty leżące w pobliżu. Na długo przed przybyciem obcokrajowców do Nepalu miejsce to, zwane przez miejscową ludność Deothal, było świętym schronieniem i miejscem duchowej odnowy, gdzie nie wolno było niszczyć żadnego życia ani jeść mięsa. Będący pod urokiem miejsca pierwsi himalaiści ochrzcili je jako Sanktuarium Annapurny.

Interesuje Cię wyprawa w Himalaje, której będziesz w stanie podołać bez większych problemów? Zapraszamy na tripa z Solistami!

 

KOSZTY

 

 

Cena rynkowa 

12 000

 

 Koszt dla członków klubu

2850 ZŁ + 870 EUR + BILET

 

 

Oszczędzasz

31% ( 3800 PLN) + OTRZYMUJESZ „NIEZBĘDNIK SOLISTY”

 

CENA ZAWIERA:

 • przelot Kathmandu – New Delhi 
 • noclegi w hotelach turystycznych/hostelach w pokojach 2-4 osobowych w Indiach 
 • noclegi na trasie trekkingu do sanktuarium Annapurny w Nepalu
 • transport pociągami/busami w tym sypialnymi między głównymi punktami na trasie
 • transfery lotniskowe
 • bilety wstępu do zwiedzanych obiektów z programu:
  • Park Narodowy Chitwan 
  • Fort Jaipur
  • Taj Mahal
  • wycieczka i wstępy w Khajuraho
  • Katmandu- Patan oraz Bhaktapur
 • transport busem na trasie Kathmandu – Pokhara – Kathmandu
 • 5-6 dniowy trekking do Sanktuarium Annapurny (ABC)
  • dojazd i powrót jeepami
  • przewodnik lokalny Lal
  • noclegi w lodgach 2-3 os
 • opiekę polskiego lidera
 • wizę do Indii
 • wizę do Nepalu
 • niewielką, kameralną grupę
 • wysokiej jakości ubezpieczenie OC + NNW
 • Pakiet Solisty

 

 

CENA NIE ZAWIERA:

 • przeloty Warszawa – New Delhi – Warszawa (zakup biletu po stronie Klubu)
 • safari w Chitwan (ok. 80$)
 • wyżywienia  (bardzo tanie jedzenie na miejscu)
 • atrakcji fakultatywnych 

 

 

 

 

 

 

ZAPISY

  

 

  

 

Możesz zakupić koszulkę dedykowaną temu wyjazdowi za jedyne 100 zł!

 

Zapisz się

Masz pytania?

Napisz lub zadzwoń! 

klub@solisci.pl

530 260 680

 

UWAGA:

Ceny lotów lubią się zmieniać! Na chwilę tworzenia oferty koszt przelotu 1800 zł. Zakładamy bufor bezpieczeństwa do 200 zł w ramach jakiego decydujemy o kupnie biletów dla zapisanych uczestników. Jeśli dopłata wyniesie więcej niż 200 zł, skontaktujemy się przed zakupem. Bilety kupujemy po uzbieraniu się min. 8 osób.

Lider może być w danym miejscu po raz pierwszy. Każdy lider prowadzący wyprawę przeszedł i zaliczył 8-etapowe autorskie "Szkolenie Liderów" oraz jest przygotowany przez Klub do prowadzenia grupy oraz do wyjazdu w dane miejsce.

Nie jesteśmy biurem podróży, a klubem zrzeszającym podróżników i ludzi o wspólnych zainteresowaniach. Właśnie dlatego organizujemy wyjazdy o 40 – 70% tańsze niż oferty biur, czy agencji wyprawowych. Jesteśmy z tego dumni, jednak nie mając tzw. „bufora” w sytuacjach awaryjnych koszty rozkładają się na całą grupę. Może to być np. skokowa zmian cen paliwa lub inne sytuacje losowe. Do tej pory dopłata na żadnym wyjeździe nie przekroczyła 100 zł. Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego.

 

Zapisz się na solistowy Newsletter

 1. Nie ominie Cię informacja o nowych tripach,
 2. Dostaniesz cynk o ostatnich miejscach na tripy,
 3. Poinformujemy Cię o ciekawych podróżniczych wydarzeniach,
 4. Zaopatrzymy Cię w odpowiednią dawkę inspiracji do podróżowania!

Wyrażam zgodę na dostarczanie na podany w formularzu zamówienia adres e-mail Newslettera Klubu Podróżników Soliści zawierającego informacje o bieżących wydarzeniach dotyczących działalności Klubu Podróżników „Soliści” oraz informacje marketingowe. Administratorem Twoich dobrowolnie podanych danych osobowych jest Klub Podróżników Soliści z siedzibą w Oświęcimiu, ul. Zaborska 48B, 32-600 Oświęcim, wpisany do rejestru stowarzyszeń, innych organizacji społecznych i zawodowych, fundacji oraz samodzielnych publicznych zakładów opieki zdrowotnej przez Sąd Rejonowy dla Krakowa – Śródmieścia, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS:000052570; dane kontaktowe: tel.: 530 260 680, e-mail: klub@solisci.pl. Twoje dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie w celu wysyłki Newslettera na podany w formularzu zamówienia adres e-mail. W każdej chwili mogą Państwo zrezygnować z otrzymywania naszego newslettera klikając na właściwy link umieszczony na końcu wiadomości. Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do danych oraz ich poprawienia lub usunięcia oraz do cofnięcia wyrażonej zgody. Podanie danych jest dobrowolne, jednakże odmowa podania danych osobowych spowoduje niemożność dostarczania Newslettera. Szczegółowe informacje dotyczące sposobu rejestracji, modyfikacji i usunięcia danych oraz informacje dotyczące polityki prywatności dostępne są pod linkami: Polityka prywatności oraz Polityka Cookies.

FreshMail e-mail marketing free online marketing software