Indie i Nepal - Annapurna Base Camp

 

 

 

Trekking w Himalajach to jedno z marzeń naszego życia. Uwielbiamy góry, więc na samą myśl, że zobaczymy ośnieżone szczyty najwyższych gór świata, będziemy wędrować przez wysokogórskie wioski i głębokie doliny sprawia, że nie możemy się doczekać tego wyjazdu. To jednak nie wszystko, każdy trip musi być maksymalnie różnorodny! Zobaczymy także klejnoty indyjskiej architektury i odwiedzimy parki narodowe, postaramy wczuć się w tę wyjątkową mieszankę kultur, religii i barw.. 

 

04 IV - 23 IV 18

11 IV - 30 IV 18

25 IV - 14 V 18

18 dni na miejscu!

  

TAJ MAJAL I TREKKING DO SANKTUARIUM ANNAPURNY

  

Zobaczenie na własne oczy majestatycznych Himalajów, „dachu świata”, to marzenie każdego podróżnika. Podobnie jak indyjski Taj Mahal, jeden z 7 nowych cudów świata. Nasza wyprawa tym razem potrwa aż 20 dni! W trzy tygodnie zobaczymy najważniejsze atrakcje pełnych sprzeczności Indii. Skupimy się na północy – krainach Radżastan i Uttar Pradesh, gdzie oprócz stolicy New Delhi, niesamowitych miast i kompleksów świątynnych Agra, Jaipur i Waranasi, naszym oczom ukarze się czczony przez wielu Ganges. Nastęnie staniemy u wrót Himalajów. w Pokharze i Kathmandu, skąd rozpoczyna się większość wypraw wysokogórskich. Poczujemy tamtejszy, niesamowity klimat podczas trekkingu do bazy pod Annapurną – najpiękniejszą górą świata. Trekking zajmie nam 7 dni i będzie znakomitym ukojeniem zmysłów po tłocznych Indiach.

To jeszcze nie wszystko. Wybierzemy się też na 2-3 dniowe safari po dżungli w Parku Narodowym Chitwan. Tu będziemy oglądać słonie, tygrysy bengalskie i nosorożce indyjskie (1/4 światowej populacji!). Poznamy rdzennych mieszkańców i ich kultury. Wyprawa życia dla wprawionych podróżników i miłośników gór.

  

 

 

 

Transport:
LOT 

 

1850 Zł

 

Lot z Warszawy

 

 

 

 

 

 

  

 

PLAN WYPRAWY

 

 

 

  

NEW DELHI

  

Przed nami zwiedzanie pełnej kontrastów stolicy Indii! Zobaczymy tam m.in. Czerwony Fort (Lal Kila) zbudowany z przepięknego, czerwonego piaskowca w XVII w., minaret Kutb Minar, grobowiec Humayuna, oraz Bramę Indii. Nie możemy się doczekać!

  

JAIPUR

  

Największe miasto i jednocześnie stolica Radżastanu. Zachwyca niezwykle interesującą starą częścią miasta (Pałac Wiatrów i Pałac Miejski) oraz rewelacyjnymi fortami, ulokowanymi w niedalekiej okolicy (m.in. fort Amber i Jaiharh). Wszystkie budynki tej najstarszej części miasta, tradycyjnie malowane są na różowo! Stąd pochodzi ich przydomek - „Różowe miasto”. Jak to mówią - prawdziwi podróżnicy różu się nie boją:) Do boju!

  

AGRA

  

Tym razem czeka nas zwiedzanie dawnej stolicy państwa Wielkich Mogołów, której największą atrakcją jest słynny grobowiec Taj Mahal – perła architektury, jeden z 7 nowych cudów świata. Został wzniesiony z białego marmuru przez władcę Szahdżahan w XVII w. jako mauzoleum dla przedwcześnie zmarłej żony, królowej Mumtaz Mahal. Raz zobaczony, na zawsze pozostaje w pamięci. 

  

KHAJURAHO

  

Miejscowość słynąca z zespołu bogato rzeźbionych hinduistycznych świątyń, w których na odwiedzających czekają m.in. niesamowite rzeźby przedstawiające erotyczne motywy, niekiedy bardzo śmiałe! Jest to pozostałość lokalnego hinduizmu sprzed kilku wieków.

  

POKHARA

  

Miasto w centralnym Nepalu, położone około 200 km na zachód od Katmandu, nad jeziorem Phewa Tal. Z uwagi na bliskość masywu Annapurny i jej obszaru chronionego z mnóstwem tras trekkingowych stanowi świetny punkt wypadowy. Niezapomniane widoki na ośnieżone szczyty Himalajów!

  

WARANASI

  

Święte miasto Indii położone nad świętą rzeką Ganges (jednocześnie najbardziej zanieczyszczoną rzeką świata). Jest miejscem licznych pielgrzymek dla wyznawców hinduizmu. Marzeniem wielu jest dokonanie swojego żywota (przed kolejną reinkarnacją) właśnie w tym miejscu. Wraz z oglądaniem wschodu słońca będziemy podziwiać rytualne kąpiele hindusów na zachodnim brzegu rzeki.

  

KATHAMANDU

  

Stolica Nepalu położona w środkowej części kraju, w Dolinie Katmandu. Stare miasto znane jest z hinduistycznych i buddyjskich świątyń. Do najważniejszych zabytków należą Katmandu Durbar Square (m.in. pałac królewski Hanuman Doka), Patan, Bhaktapur oraz buddyjskie stupy Swayambhu i Bodnath.

 

 

  

 

CHITWAN

  

Park Narodowy w Nepalu. Dżungla i dom dla wielu gatunków endemicznych zwierząt. Można tu zobaczyć sławne rogate nosorożce, tygrysy, różnego rodzaju jelenie, małpy oraz niezliczone gatunki ptactwa w ich naturalnym środowisku. Safari na łodziach po rzece Rapti i obserwowanie zwierząt przychodzących do wodopoju oraz wyprawa w dżunglę z przewodnikiem, który pokaże nam unikalną zwierzynę zamieszkującą ta część świata.

  

TREKKING DO SANKTUARIUM ANNAPURNY (BASE CAMP)

  

Wędrówka w najwyższych górach świata, gdzie piękno przyrody przeplata się z wszechobecną magią duchowości, tysiącletnią tradycją, nieznanymi, egzotycznymi obrzędami… To wszystko czeka na Ciebie podczas niezapomnianej wędrówki do Sanktuarium Annapurny. Treking nie jest trudny, wymagana jest tylko sprawność fizyczna na dobrym poziomie i dużo chęci.

Naszym celem jest dotarcie do najwyższego punktu trekkingu – rozległej łąki na wysokości 4070 m n.p.m. Ten naturalny amfiteatr otoczony jedenastoma szczytami wyższymi niż 6400 m n.p.m. z ogromną ponad trzykilometrowej wysokości południową ścianą Annapurny, stał się w późniejszych czasach obozem bazowym dla wypraw na szczyty leżące w pobliżu. Na długo przed przybyciem obcokrajowców do Nepalu miejsce to, zwane przez miejscową ludność Deothal, było świętym schronieniem i miejscem duchowej odnowy, gdzie nie wolno było niszczyć żadnego życia ani jeść mięsa. Będący pod urokiem miejsca pierwsi himalaiści ochrzcili je jako Sanktuarium Annapurny.

 

KOSZTY

 

 

Cena rynkowa 

12 000

 

 Koszt dla członków klubu

2850 ZŁ + 870 EUR + BILET

 

 

Oszczędzasz

56% (6 300 PLN) + OTRZYMUJESZ „NIEZBĘDNIK SOLISTY”

 

CENA ZAWIERA:

 • przelot Kathmandu – New Delhi 
 • noclegi w hotelach turystycznych/hostelach w pokojach 2-4 osobowych w Indiach 
 • noclegi na trasie trekkingu do sanktuarium Annapurny w Nepalu
 • transport pociągami/busami w tym sypialnymi między głównymi punktami na trasie
 • transfery lotniskowe
 • bilety wstępu do zwiedzanych obiektów z programu:
  • Park Narodowy Chitwan 
  • Fort Jaipur
  • Taj Mahal
  • wycieczka i wstępy w Khajuraho
  • Katmandu- Patan oraz Bhaktapur
 • transport busem na trasie Kathmandu – Pokhara – Kathmandu
 • 5-6 dniowy trekking do Sanktuarium Annapurny (ABC)
  • dojazd i powrót jeepami
  • przewodnik lokalny Lal
  • noclegi w lodgach 2-3 os
 • opiekę polskiego lidera
 • wizę do Indii
 • wizę do Nepalu
 • niewielką, kameralną grupę
 • wysokiej jakości ubezpieczenie OC + NNW
 • Pakiet Solisty

 

 

CENA NIE ZAWIERA:

 • przeloty Warszawa – New Delhi – Warszawa (zakup biletu po stronie Klubu)
 • safari w Chitwan (ok. 80$)
 • wyżywienia  (bardzo tanie jedzenie na miejscu)
 • szczepień

 

UWAGA:

Ceny lotów lubią się zmieniać! Na chwilę tworzenia oferty koszt przelotu 1850zł. Zakładamy bufor bezpieczeństwa do 200 zł w ramach jakiego decydujemy o kupnie biletów dla zapisanych uczestników. Jeśli dopłata wyniesie więcej niż 200 zł, skontaktujemy się przed zakupem. Bilety kupujemy po uzbieraniu się min. 8 osób.

Lider może być w danym miejscu po raz pierwszy. Każdy lider prowadzący wyprawę przeszedł i zaliczył 8-etapowe autorskie "Szkolenie Liderów" oraz jest przygotowany przez Klub do prowadzenia grupy oraz do wyjazdu w dane miejsce.

Nie jesteśmy biurem podróży, a klubem zrzeszającym podróżników i ludzi o wspólnych zainteresowaniach. Właśnie dlatego organizujemy wyjazdy o 40 – 70% tańsze niż oferty biur, czy agencji wyprawowych. Jesteśmy z tego dumni, jednak nie mając tzw. „bufora” w sytuacjach awaryjnych koszty rozkładają się na całą grupę. Może to być np. skokowa zmian cen paliwa lub inne sytuacje losowe. Do tej pory dopłata na żadnym wyjeździe nie przekroczyła 100 zł. Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego.

 

 

 

 

ZAPISY

  

Już teraz

Zapisz się

i wyrusz z nami do Indii i Nepalu!

Masz pytania?

Napisz lub zadzwoń! 

klub@solisci.pl

530260680