Gruzja - Snow Trip

 

 

 

Słowo od lidera:

Gruzja nie przychodzi Wam do głowy jako pierwsza kiedy myślicie o zimowym wypadzie? No worries, miałam tak samo! Spontaniczna decyzja sprzed dwóch lat całkowicie zmieniła moje zdanie i sprawiła, że zostawiłam kawałek serducha w tamtejszych górach. Pyszne jedzenie, mnooooooostwo śniegu, niesamowita gruzińska gościnność i kilometry świetnie przygotowanych tras - kupiły mnie na amen! Dużą przewagą gruzińskich gór zimą, jest stosunkowo nieduża popularność i znacznie większa swoboda na stoku, niż w zatłoczonych, europejskich kurortach. Z największym sentymentem wspominam widok ośnieżonych szczytów skąpanych w chmurach. Ja już spakowana! Dołączycie?

Makuś

Terminy:

12 I - 20 I 2018

 

GET READY FOR.. LEGEN-WAIT FOR IT-DARY SNOW TRIP BY #SOLISCITEAM

Spróbuj czegoś bardziej egzotycznego i pojedź z nami na narty do Gruzji! Niesamowity klimat dawnej gruzińskiej drogi wojennej, przepiękne widoki na czterotysięczniki, pyszne jedzenie, świetnie przygotowane trasy i świeży puch – duuuuuużo świeżego puchu! Bierzemy hotel z wyżywieniem, tak żeby na stoku spędzić jak najwięcej czasu. Przy okazji zwiedzimy Tbilisi, gruzińską drogę wojenną i zobaczymy Kazbek. 

Wyjazd narciarski do gruzińskiego kurortu Gudauri, leżącego w górach Kaukazu w regionie Mccheta-Mtianetia. Dolna stacja znajduje się na 1990 m. n.p.m., a górna na wysokości aż 3270 metrów! Najdłuższy stok wynosi 7 kilometrów i ma różnicę wysokości o około 1000 metrów. Całość ośrodka i tras jest połączona najnowocześniejszą 12sto-osobową gondolą, co pozwala na wykonanie wielu zjazdów w świeżym śniegu w ciągu dnia. Wszystkie trasy mają łączną długość około 57 km i zostały zatwierdzone i certyfikowane przez Międzynarodową Federację Narciarską. 

A to wszystko okraszone niesamowitą gruzińską gościnnością! Pysznymi chaczapuri i domowym winem. Yummi!

 

  

LOT 800 pln

LOT-em z Warszawy - bezpośrednio do Tbilisi!

 

  

Uwaga! Bilety w dobrej cenie (z bagażem rejestrowanym) mogą szybko zniknąć. Zalecana sprawna decyzja!

  

 

PLAN NASZEJ ESKAPADY

 

 

 

 

 

  

Dzień 1

Wieczorny lot Warszawa - Tbilisi. Spotykamy się na lotnisku, zamykamy oczy, a po otwarciu znajdujemy się w totalnie odjechanej, gruzińskiej rzeczywistości!

Dzień 2

Przylot do Tbilisi - stolicy Gruzji. Tam zgarnia nas lokalny kierowca ze swoim dzielnym busikiem i wiezie do ośrodka narciarskiego w samym sercu Kaukazu! Zrzucamy rzeczy i przed nami jeszcze cały dzień na stoku.

 

 

 

 

Dni 2-7: 

A na stoku, jak co roku..:) Przed nami 6 dni szalonej jazdy w przepięknych, kaukaskich górach. W przerwach relaks z piwkiem w ręku na ulokowanych w pobliżu strefach relaksu. Dla jeszcze nie zmęczonych - wieczorne potupańce w prawdziwym, gruzińskim stylu! W Gudari znajduje się też dobrze wyposażony sklep spożywczo-monopolowy, więc bez problemu możemy delektować się wolnym czasem popijając lokalne, domowe winko. Dla chętnych (i przy sprzyjającej pogodzie): przejażdżka do pobliskiej wioski Kazbegi z zapierającym dech w piersiach widokiem na legendarny Kazbek (5033 m.n.p.m). Ośrodek w Gudauri oferuje szereg dodatkowy atrakcji jak np. lot paralotnią nad górami, ski tripy na trasy offroadowe - wszystko do ogarnięcia na miejscu dla zainteresowanych.

 
Dzień 8:

Poranny przejazd z Gudauri do Tbilisi. Zwiedzanie tętniącej życiem stolicy Gruzji, nocleg w hostelu w centrum miasta. Co nas czeka? Spacer po ulicach fascynującej i czarującej metropolii, leżącej na pograniczu Europy i Azji. Jej malownicze położenie oraz ciekawe zabytki w połączeniu z niezwykle gościnnymi mieszkańcami tworzą razem niepowtarzalną atmosferę orientalnego miasta. Pospacerujemy po otoczonych drzewami alejkach i zwiedzimy urokliwe Stare Miasto, nie zabraknie również pysznej gruzińskiej kuchni. Chętni będą mogli odwiedzić także zabytkowe termy i zregenerować siły po aktywnym tygodniu. 

 

Dzień 9:

Wylot z Tibilisi do Warszawy wczesnym rankiem. 

 

 

 

CHARAKTERYSTYKA OŚRODKA GUDAURI:

Wysokość: 2200-3300 m. n.p.m.
Długość tras zjazdowych: 57 km
Ilość tras zjazdowych: 22
Temperatury zimą: do minus 6-7 °C
Średnia grubość warstwy śniegu: ponad 1,5m

 

 

 

 

 

Gudauri jest najbardziej nowoczesnym i jednocześnie największym ośrodkiem narciarskim w Gruzji - prawdziwa perła w koronie Kaukazu! Ośrodek położony jest na wysokości 2200 – 3276 m.n.pm. (najwyższy punkt to Sadzele, na który można wyjechać krzesłem) i gwarantuje nam przy dobrej zimie aż 5 miesięcy wybornej jazdy, w bardzo zróżnicowanym terenie. Resort posiada 10 wyciągów, gondol, kanap i orczyków. 22 różne trasy i ogromne tereny „off piste”. Ma się wrażenie, że trasy nigdzie się nie kończą i jeśli zamiast po wyratrakowanym terenie wolimy freeride - mamy praktycznie nieograniczone możliwości. Kilka kilometrów tras jest również dobrze oświetlone, przez co również wieczorem można delektować się jazdą z widokiem na Kazbek. Oprócz tras freeridowych znajdziemy w Gudauri ofertę heli-skiingu i paraglidingu (co ważne, atrakcje te są sporo tańsze niż w alpejskich ośrodkach i z lotu paralotnią na górami korzystaliśmy już nie raz). 

STEPANCMINDA (KAZBEGI)

Stepancminda czyli dawne Kazbegi, to wioska oddalona zaledwie 12 km od Rosji. Położona na wysokości ok 1800 m.n.p.m. znana jest przede wszystkim z zachwycającej scenerii kaukaskich gór, w tym budzącego podziw klasztoru Cminda Sameba (prawosławny klasztor Świętej Trójcy). Ten pochodzący z XIV wieku kościół położony jest na wzgórzu, na wysokości aż 2170 m n.p.m.! Góruje nad nim szczyt Kazbek, a przy lewem brzegu opływa go rzeka Terek. W sezonie poza zimowym (choć nie tylko!) rozpoczyna się stąd wspinaczkę na Kazbek i wyprawy do Wąwozu Darialskiego. To czy uda nam się pojechać do Kazbegi zależy przede wszystkim od warunków pogodowych. Dwa lata temu droga w tamtą stronę była zasypana i całkowicie nieprzejezdna, ale rok temu mieliśmy przyjemność delektować się przyjemnym słońcem podziwiając widok na Kazbeg i Cminda Sameba.

 

 

NOCLEGI

 

Śpimy niedaleko stoku narciarskiego, zaledwie 5 minut spacerkiem od głównej stacji. Pokoje posiadają to co najważniejsze: widok na ośnieżone szczyty. Dobry humor od razu po przebudzeniu gwarantowany! Bardzo przyjemny standard, pokoje 2- i 3-osobowe, z łazienkami i dostępem do wifi. W Tibilisi nocujemy w hostelu w centrum miasta.

 

KOSZTY

  

  

 Koszt dla członków klubu

1200 zł + 450 $+ bilet 

 

  

CENA ZAWIERA:

 • transport busem po Gruzji z lokalnym kierowcą 
 • nocleg w dobrym hotelu przy samym stoku w Gudauri
 • nocleg w hostelu w Tbilisi w centrum miasta
 • zwiedzanie Tbilisi
 • śniadania i obiadokolacje
 • skipass na 6 dni 
 • ubezpieczenie NNW wysokiej klasy
 • niezbędnik Solisty z klubowymi gadżetami
 • mnóstwo przygód i dobrej zabawy!

  

  

CENA NIE ZAWIERA:

 • biletu na trasie Warszawa-Tbilisi-Warszawa (zakup biletu po stronie Klubu)
 • ewentualnego transportu sprzętu narciarskiego. (około 400 zł w dwie strony) - prosimy o deklarację w formularzu zapisowym (jedna para nart, jedna para kijków, para butów narciarskich, kask lub deska snowboardowa, para butów, kask)
 • ewentualnego wynajmu sprzętu narciarskiego na miejscu (około 250-350 zł za cały pobyt - dobry sprzęt, również dla wymagających)

 

  

  

UWAGA:

Ceny lotów lubią się zmieniać! Na chwilę tworzenia oferty koszt przelotu to 800 zł. Zakładamy bufor bezpieczeństwa do 200 zł w ramach jakiego decydujemy o kupnie biletów dla zapisanych uczestników. Jeśli dopłata wyniesie więcej niż 200 zł, skontaktujemy się przed zakupem. 

Lider może być w danym miejscu po raz pierwszy. Każdy lider prowadzący wyprawę przeszedł i zaliczył 8-etapowe autorskie "Szkolenie Liderów" oraz jest przygotowany przez Klub do prowadzenia grupy oraz do wyjazdu w dane miejsce.

Nie jesteśmy biurem podróży, a klubem zrzeszającym podróżników i ludzi o wspólnych zainteresowaniach. Właśnie dlatego organizujemy wyjazdy o 40 – 70% tańsze niż oferty biur, czy agencji wyprawowych. Jesteśmy z tego dumni, jednak nie mając tzw. „bufora” w sytuacjach awaryjnych koszty rozkładają się na całą grupę. Może to być np. skokowa zmian cen paliwa lub inne sytuacje losowe. Do tej pory dopłata na żadnym wyjeździe nie przekroczyła 100 zł. Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego.

  

 

ZAPISY

 

 

 

 

Już teraz

ZAPISZ SIĘ

i wyrusz z nami na zimowy podbój Gruzji!

lub napisz i zadzwoń:

KLUB@SOLISCI.PL

530260680

 

  

 

ZOBACZ JAK BAWILIŚMY SIĘ W GRUZJI

 

 

 

 

  

 

SPRAWDŹ RÓWNIEŻ