wśród gór kaukazu - gruzja dla aktywnych

 

 

Słowo od lidera:

Gruzja była w Solistowym menu od samego początku. Chyba każdy kto tam był zakochał się w tym kraju. W jego górach, jedzeniu i gościnności lokalnych mieszkańców. Po tylu latach przyszedł czas na odświeżenie tego kierunku – Gruzja w wersji jak najbardziej aktywnej. Coś dla miłośników pięknych widoków i trekingowych butów. Najpiękniejsze miejsca podziwiane nie z okna busa, a z plecakiem na plecach! Całe dnie wędrówek po górach – by to słynne jedzenie smakowało wieczorem jeszcze lepiej! Gruzja dla aktywnych - kto ma odwagę trekingowo rzucić wyzwanie Kaukazowi?

Marek

 

 

Brak miejsc

 

 

 

 

AKTYWNY WYPOCZYNEK W PIĘKNEJ KAUKASKIEJ SCENERII

 

Widząc malownicze krajobrazy gór Kaukazu nie sposób spokojnie usiedzieć w miejscu - sama sceneria wzbudza w człowieku nieodpartą chęć wyruszenia w pieszą wędrówkę! Zgadzacie się? To nie mogliście trafić lepiej! Zapraszamy na aktywną wyprawę po Gruzji, podczas której odbędziemy kilka niesamowitych trekkingów po kaukaskich szlakach. Każdy aktywny podróżnik znajdzie u nas coś dla siebie - przygotowaliśmy trasy o zróżnicowanych poziomach trudności, od lekkich, przez umiarkowane, po wymagające. Trekking w Gruzji to niesamowite przeżycie. Jeżeli masz już na koncie górskie wypady lub dopiero zaczynasz przygodę z chodzeniem po górach, wyprawa z Solistami będzie świetnym wyborem. Oprócz pięknej przyrody zobaczymy też gruzińskie miasta oraz odpoczniemy przy stole zastawionym lokalnymi przysmakami. Zachęcamy do zabrania ze sobą kijków trekkingowych, wygodnego obuwia i dobrego humoru! Aktywna wyprawa do Gruzji - kto chętny?

 

Transport
LOT 1100 zł

Wygodne połączenie z Katowic lub Warszawy

(decyzja po stronie Klubu w zależności od aktualnych cen lotów)

 

 

 

PLAN wyprawy

 

 

 

USHGULI - DO LODOWCA U PODNOŻA GÓRY

Wioska znajdująca się na wysokości 2200 m n.p.m. uważana jest za najwyżej położoną osadę Europy, a teren charakteryzują typowe dla tego miejsca wieżyczki obronne. To tutaj rozpocznie się nasza wyprawa. Zwiedzimy urocze miasteczko i zasmakujemy w lokalnej kuchni, ale to nie wszystko! To właśnie tu zatrzymamy się na aktywny trekking po okolicznych górach - wyruszmy w malowniczą trasę wiodącą do lodowca znajdującego się u stóp góry Szchary. Po zasłużonym odpoczynku na łonie pięknej przyrody udamy się na nocleg.

POZIOM TRUDNOŚCI: ŁATWY

DŁUGOŚĆ: 5 KM

CZAS: OK. 6H

 

MESTIA - PRZEZ GÓRY DO JEZIOR

 

Mestia to urokliwie położona miejscowość będąca bazą wyjściową w wysokie góry. Przyjezdnym oferuje mnóstwo okazji do dłuższych i krótszych spacerów, dlatego też w tej okolicy zatrzymamy się na dłużej. Jako pierwszą odbędziemy pieszą wyprawę do czarujących jezior Koruldi. Brzegi znajdujących się u podnóży góry Ushba jezior są zatopione w zielonych zboczach i oferują zasłużoną nagrodę po całodziennym trekkingu. 

 

POZIOM TRUDNOŚĆI: UMIARKOWANY

DŁUGOŚĆ: 16 KM

CZAS: OK. 7H

 

 

MESTIA - WZDŁUŻ RZEKI DO LODOWCA

 

W tym rejonie wyruszymy również do lodowca Chalaadi. Okolice Mestii należą do jednych z najpiękniejszych gruzińskich tras, dlatego przygotujcie się na niesamowite widoki i wspomnienia! Większość trasy do lodowca wiedzie wzdłuż wypływającej z niego rzeki, a dookoła rozpościerają się widoki na masyw Chatini.

 

POZIOM TRUDNOŚCI: UMIARKOWANY

DŁUGOŚĆ: 6 KM

CZAS: OK. 6H

 

 

STEPANCMINDA - WĘDRÓWKA PRZEZ DOLINĘ

 

To malownicze miasto jest punktem startowym na wyprawy na Kazbek - jeden z najwyższych szczytów Kaukazu. W Stepancminda zorganizujemy lekki trekking wyruszając z klimatycznej wioski Kvemo Okrokana. Wędrując w towarzystwie malowniczych gór, spokojnej rzeki i oczywiście pozytywnie zakręconych Solistów dotrzemy do Doliny Truso. 

 

POZIOM TRUDNOŚCI: ŁATWY

DŁUGOŚĆ: 7KM

CZAS: OK. 5H

 

 

STEPANCMINDA - SYMBOL GRUZJI U TWOICH STÓP

 

Niedaleko miasta położony jest klasztor Cminda Sameba - najbardziej rozpoznawalny gruziński krajobraz. Widok klasztoru na tle drzemiącego wulkanu Kazbek po jednej stronie oraz pięknej i głębokiej kotliny po drugiej z pewnością zostanie z Wami na bardzo długo! Takiej okazji nie możemy przepuścić i oczywiście wybierzemy się na całodniową pieszą wędrówkę do przełęczy z krzyżem gdzie będziemy mogli podziwiać kościółek z góry i mieć Kazbek na wyciągnięcie ręki. Przygotujcie się na niesamowite wrażenia!

 

POZIOM TRUDNOŚCI: WYMAGAJĄCY

DŁUGOŚĆ: 15KM

CZAS: OK.9H

 

 

TBILISI - NA STYKU KULTUR

 

Stolica Gruzji zwana perłą Kaukazu jest czarującą i fascynującą metropolią. Jej malownicze położenie oraz ciekawe zabytki w połączeniu z niezwykle gościnnymi mieszkańcami tworzą razem niepowtarzalną atmosferę orientalnego miasta, leżącego na pograniczu Europy i Azji. Pospacerujemy po otoczonych drzewami alejkach i zwiedzimy urokliwe Stare Miasto, nie zabraknie również pysznej gruzińskiej kuchni.

 

 

SIGHNAGHI - POLSKO - GRUZIŃSKA FIESTA

 

To miasto w regionie Kachetia jest jednym z najmniejszym miast w kraju. Gospodarka Sighnaghi opiera się głównie na produkcji wina i tradycyjnych dywanów. Miasto i jego okolica znana jest z pięknych krajobrazów oraz zabytków, które oczywiście znajdą się na naszej trasie. Po rekonstrukcji miasta stało się ono ważnym ośrodkiem turystycznym Gruzji. To właśnie w Sighnaghi zostaniemy ugoszczeni prawdziwą gruzińską ucztą w winnicy prowadzonej przez naszego rodaka - Wasze talerze i puchary nie pozostaną puste ani na moment! No cóż... to w końcu Gruzja!

 

 

 

ALE TO NIE WSZYSTKO...!

Trekking w Gruzji, długie wędrówki – to nie koniec atrakcji, jakie dla Was przygotowaliśmy.

DAVID GAREDŻA 

Przepiękny monastyr na gruzińskiej "pustyni" na granicy z Azerbejdżanem. Po zwiedzeniu kompleksu, wdrapiemy się na szczyt stoku, z którego rozpościera się bezkresny widok na Azerbejdżan. W okolicy spędzimy noc w kolejnym bardzo klimatycznym miejscu prowadzonym przez naszych rodaków. 

GRUZIŃSKA DROGA WOJENNA

Pod złowrogim określeniem kryje się malownicza trasa biegnąca w poprzek Wielkiego Kaukazu. Obfituje ona we wspaniałe widoki, jak i zabytki gruzińskiej cywilizacji. Gruzińska Droga Wojenna to przede wszystkim spora atrakcja dla miłośników gór, którzy równie wysoko cenią sobie zabytkową architekturę i folklor kaukaskich górali.

 

KACHETIA

Organizacja wyprawy do Gruzji nie może obyć się bez zaplanowania odwiedzin regionu słynącego z najlepszych gruzińskich win. W planie obowiązkowo zwiedzanie winnic i degustacje win. To właśnie tutaj spędzimy noc we wspaniałej agroturystyce prowadzonej przez Polaków, gdzie będziemy mieli okazję biesiadować przy tradycyjnych gruzińskich potrawach oraz popijać lokalne trunki. W Kachetii nie brakuje również cennych zabytków kultury - wystarczy wymienić choćby klasztory w Gremi, Ikalto, Kwareli i Szuamcie. Szczególne miejsce pośród budowli sakralnych zajmuje najwyższa w kraju katedra Alawerdi z XI w.

 

 

TWIERDZA ANNANURI 

Wyjątkowo klimatycznie usytuowany kompleks klasztorny. Nad jeziorem, gdzie przy sprzyjających warunkach pogodowych, zrelaksujemy się podczas kąpieli z zacnym widokiem na monastyr.

 

 

Zapraszamy na tę, jak i nasze inne wyprawy do Gruzji, które organizujemy cyklicznie w różnych formach. Stay tuned!

 

 

 

 

KOSZTY

 

Cena rynkowa

5490zł

 

 Koszt dla członków klubu

 2180 zł + 350 USD + bilet

 

Oszczędzasz

1980zł (36%) + otrzymujesz „Niezbędnik Solisty”

 

CENA ZAWIERA:

 • Przeloty na trasie Warszawa (Chopin) - Kutaisi - Warszawa (Chopin)
 • Bogaty program wyjazdu
 • Opiekę polskiego lidera
 • Transport wynajętym busem podczas całego wyjazdu z najlepszym gruzińskim kierowcą i naszym przyjacielem - Anzorem
 • 10 noclegów w hostelach lub w kwaterach prywatnych w pokojach 2-5 osobowych
 • 10 śniadań
 • Usługi lokalnego kierowcy/przewodnika
 • Przejazd off road z Mestii do Ushguli
 • Biesiadę w winnicy prowadzonej przez Polaków (kolacja i alkohol w cenie)
 • Bagaż podręczny + miejsce w dużym bagażu rejestrowanym (4 kg/os.)
 • Ubezpieczenie NNW i OC w wersji rozszerzonej (200 000 zł Hestia Podróże)
 • Bilety wstępu do zwiedzanych atrakcji z programu
 • Niezbędnik Solisty

CENA NIE ZAWIERA:

 • Biletu lotniczego (kupno biletu po stronie Klubu)
 • Dodatkowych posiłków w ciągu dnia (obiady i kolacje)
 • Dodatkowych atrakcji dla chętnych:
  • Przejazdu jeepem do kościółka pod Kazbekiem w 2 strony (50 zł/os)
  • Całodziennej konnej wycieczki po górach w okolicach Mestii (120 zł /os)
  • Raftingu w okolicach Tbilisi (około 150 zł/os)
 •  

UWAGA:

Ceny lotów lubią się zmieniać! Na chwilę tworzenia oferty koszt przelotu to 1100 zł. Zakładamy bufor bezpieczeństwa do 200 zł w ramach jakiego decydujemy o kupnie biletów dla zapisanych uczestników. Jeśli dopłata wyniesie więcej niż 200 zł, skontaktujemy się przed zakupem. 

Lider może być w danym miejscu po raz pierwszy. Każdy lider prowadzący wyprawę przeszedł i zaliczył 8-etapowe autorskie "Szkolenie Liderów" oraz jest przygotowany przez Klub do prowadzenia grupy oraz do wyjazdu w dane miejsce.

Nie jesteśmy biurem podróży, a klubem zrzeszającym podróżników i ludzi o wspólnych zainteresowaniach. Właśnie dlatego organizujemy wyjazdy o 40 – 70% tańsze niż oferty biur, czy agencji wyprawowych. Jesteśmy z tego dumni, jednak nie mając tzw. „bufora” w sytuacjach awaryjnych koszty rozkładają się na całą grupę. Może to być np. skokowa zmian cen paliwa lub inne sytuacje losowe. Do tej pory dopłata na żadnym wyjeździe nie przekroczyła 100 zł. Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego.

 

  

Brak Miejsc

 

Masz pytania? Napisz lub zadzwoń:

KLUB@SOLISCI.PL

530 260 680

 

 

Zapisz się na solistowy Newsletter

 1. Nie ominie Cię informacja o nowych tripach,
 2. Dostaniesz cynk o ostatnich miejscach na tripy,
 3. Poinformujemy Cię o ciekawych podróżniczych wydarzeniach,
 4. Zaopatrzymy Cię w odpowiednią dawkę inspiracji do podróżowania!

Wyrażam zgodę na dostarczanie na podany w formularzu zamówienia adres e-mail Newslettera Klubu Podróżników Soliści zawierającego informacje o bieżących wydarzeniach dotyczących działalności Klubu Podróżników „Soliści” oraz informacje marketingowe. Administratorem Twoich dobrowolnie podanych danych osobowych jest Klub Podróżników Soliści z siedzibą w Oświęcimiu, ul. Zaborska 48B, 32-600 Oświęcim, wpisany do rejestru stowarzyszeń, innych organizacji społecznych i zawodowych, fundacji oraz samodzielnych publicznych zakładów opieki zdrowotnej przez Sąd Rejonowy dla Krakowa – Śródmieścia, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS:000052570; dane kontaktowe: tel.: 530 260 680, e-mail: klub@solisci.pl. Twoje dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie w celu wysyłki Newslettera na podany w formularzu zamówienia adres e-mail. W każdej chwili mogą Państwo zrezygnować z otrzymywania naszego newslettera klikając na właściwy link umieszczony na końcu wiadomości. Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do danych oraz ich poprawienia lub usunięcia oraz do cofnięcia wyrażonej zgody. Podanie danych jest dobrowolne, jednakże odmowa podania danych osobowych spowoduje niemożność dostarczania Newslettera. Szczegółowe informacje dotyczące sposobu rejestracji, modyfikacji i usunięcia danych oraz informacje dotyczące polityki prywatności dostępne są pod linkami: Polityka prywatności oraz Polityka Cookies.

FreshMail e-mail marketing free online marketing software