img bottom

Zimowe weekendy aktywnie

Choć dobrze jest zapaść się w fotelu, schować pod kocykiem, z gorącą herbatą w dłoniach zanurzyć się w lekturze lub zagłębić w seans filmowy, mimo wszystko zachęcamy do aktywnego spędzania zimowych dni. Ideałem wypoczynku jest połączenie leniwych wieczorów i aktywnych weekendów, dzięki czemu odpocznie zarówno ciało, jak i duch. Wcale nie musisz planować dwutygodniowego urlopu ani wyprawy w dalekie kraje, skoro w Polsce jest tyle ciekawych i nieodkrytych perełek. Zastanawiasz się, gdzie jechać zimą na weekend? Wybrać polskie góry, a może spędzić aktywny weekend na nartach biegowych? Oto kilka propozycji na zimowy wypoczynek dla podróżników.

Czy pamiętasz jeszcze śnieg?

Pytanie niebezpodstawne, bo o ile nie mieszkasz na terenach górzystych, śniegu wcale nie ma tak wiele. Zimy po prostu są coraz łagodniejsze. W górach wciąż jednak można poczuć zimowy klimat i brodzić w śniegu sięgającym po pas. Kto mieszka w górzystych rejonach, ten może korzystać z tych uroków przez cały sezon (choć wiadomo, jak to bywa z czymś, co ma się pod nosem), a kto nie ma ich na co dzień, ten tym bardziej doceni nasze propozycje na zimowe aktywne weekendy.

 

Polskie góry zimą mają niepowtarzalny klimat, całkowicie inny niż przez resztę roku. Czapy śniegu, blask kominka w schronisku – to wszystko buduje magiczną atmosferę, do której chce się wracać. Śnieg na stokach przyciąga fanów zimowych sportów, ale przecież narty i snowboard to nie wszystko. Gdzie jechać zimą na weekend, żeby wyciągnąć jak najwięcej z kilku dni wolnego, spędzić je aktywnie, zdobyć nowe umiejętności i poznać ciekawych ludzi? Oczywiście na weekendówki z Solistami. Proponujemy szereg kilkudniowych wyjazdów w polskie góry, campy i zimowe spływy kajakowe. Mamy Twoją uwagę?

Gdzie jechać zimą na weekend? W Bieszczady!

Polska zimą obfituje w aktywności, którym można oddawać się samemu, albo jeszcze lepiej z rodziną i z przyjaciółmi. Jedną z propozycji na zimowe weekendy 2021 są górskie trekkingi w Bieszczadach. Jeżeli lubisz wędrować z dala od cywilizacji, zachwycać się pięknymi widokami dzikiej natury, żyć niczym tramp i nocować w klimatycznych warunkach, to bieszczadzki zimowy trekking jest propozycją właśnie dla Ciebie. To 3-dniowa, zimowa wyprawa w polskie góry zimą, podczas której czeka Cię wiele atrakcji. Będziemy nocowali w ukrytej przed światem Bacówce pod Małą Rawką, która stanie się naszą bazą wypadową na trekkingi. Zdobędziemy Małą Rawkę, Połoninę Caryńską, przemierzymy szlak do Brzegów Górnych i dotrzemy do Przełęczy Wyżniej, a na koniec zdobędziemy najwyższy szczyt w polskich Bieszczadach – Tarnicę. Łącznie czeka nas około 36 km pieszej przeprawy, ale same wędrówki to jednak nie wszystko. Wyprawa w polskie góry zimą nie byłaby tak ciekawa, gdyby nie klimatyczny pobyt w bacówce, ogniskowe opowieści, wspólne gotowanie w bushcraftowym stylu, a także zajęcia i szkolenia jak bezpiecznie poruszać się po górach i jak radzić sobie w trudnym terenie. Jeżeli więc chcesz zażyć przygody i wyrwać się od cywilizacji, koniecznie rozważ aktywny weekend w Bieszczadach.

 

Bieszczady skrywają niejedną tajemnicę, niejeden szlak do przejścia, a pojechać tam można na niejedną wyprawę, bo to zdecydowanie warty polecenia region. Polskie góry zimą są pociągające, magiczne, ale też trochę niebezpieczne, dlatego lepiej wybierać się w nie pod okiem doświadczonego lidera. Bieszczady obfitują w piękne miejsca zimą, dlatego aż się prosi, by wyjechać tam więcej niż raz. Jeżeli interesują Cię wyższe partie, to Ustrzyki Górne są wymarzonym miejscem na bazę wypadową. Bieszczadzka zima jest absolutnie wyjątkowa. Podczas wyjazdu nie tylko zdobędziemy Połoninę Caryńską, Rozsypaniec, Halicz, Tarnicę i Wielką Rawkę, ale też nauczymy się co nieco o zimowym survivalu, sztuce przetrwania i bezpieczeństwie w górach. Taki wyjazd nie może obyć się bez – a jakże – ogniska integracyjnego w doborowym towarzystwie Solistów.

Piękne miejsca w Polsce zimą w Karkonoszach

W Polsce mamy kilka pasm górskich, z których Karkonosze zasługują na szczególne wyróżnienie. To góry wprost stworzone do zimowych wędrówek. Stanowią wyzwanie, trzeba wcześniej się przygotować, ale nie są aż tak wymagające, jak Tatry (jednak niech to Was nie zwiedzie, żadnych gór nie wolno lekceważyć). Masz niepowtarzalną okazję, by razem z Solistami wybrać się w Karkonosze i przez 3 niezwykle aktywne dni przeżyć zimową przygodę, która rozpocznie się w Szklarskiej Porębie.

 

W planie zimowej wyprawy mamy: zobaczyć wodospad Szklarki, wodospad Kamieńczyk, wejść na Szrenicę, Łabski Szczyt, Śnieżne Kotły, Przełęcz pod Śmielcem, Muzske Kameny, Słoneczniki, zobaczyć wschód słońca na Śnieżce, odwiedzić schronisko Samotnia, Dom Śląski, schronisko Odrodzenie i świątynię Wang.

 

Dlaczego jeszcze warto pojechać w Karkonosze zimą na weekend z Solistami? Ponieważ to świetna okazja na wypoczynek i nabranie energii. Odetchniesz świeżym górskim powietrzem z dala od smogu, oczyścisz ciało i umysł, i spędzisz trzy aktywne dni ze wspaniałą ekipą. Czy trzeba czegoś więcej?

Aktywny weekend – jeżeli nie trekkingi, to co?

Trekkingi, czyli piesze wędrówki to tylko jedna z opcji, jakie można uprawiać zimą, jednak to nie wszystko. Jeżeli zastanawiasz się, gdzie warto pojechać zimą w Polsce, niekoniecznie na górskie trekkingi, przygotowaliśmy serię wypraw z cyklu Live Wild, czyli wyjazdów, w których chcemy być jak najbliżej dzikiej natury. To nasz pomysł na aktywny weekend, gdzie skupiamy się na różnego rodzaju aktywnościach, wyzwaniach, testowaniu nowych rzeczy i odkrywaniu Polski zimą. Szczególnie warto skierować uwagę na trzy propozycje:

 

  • Rakiety śnieżne – Chodzenie w rakietach śnieżnych umożliwia przebywanie terenów, których w zwykłym obuwiu nie dałoby rady się przejść lub byłoby to bardzo trudne. Ze względu na konstrukcję rakiety pozwalają utrzymać się na powierzchni śniegu i dotrzeć tam, gdzie szlaki nie zostały przetarte. Wędrówkę na rakietach śnieżnych organizujemy w ramach wyprawy Live Wild Beskid Śląski. Poznasz Beskidy zimą, a oprócz wycieczki na rakietach śnieżnych weźmiesz udział w warsztatach, na których dowiesz się m.in. o zasadach bezpieczeństwa w górach, jak się ubrać, jak dbać o odzież outdoorową, jak unikać wychłodzenia i co zrobić, gdy już do niego dojdzie. To zaledwie zajawka, bo plan wyprawy przewiduje znacznie, znacznie więcej.

 

  • Biegówki – Wśród sportów zimowych, które można uprawiać zarówno wyczynowo, jak i amatorsko i okazjonalnie są narty biegowe. Na biegówkach można nauczyć się jeździć stosunkowo łatwo, dlatego jest to propozycja nawet dla osób, które do tej pory miały jedynie niewielkie doświadczenie z tego typu aktywnością. Jeżeli zastanawiasz się, gdzie jechać zimą na weekend i jak aktywnie spędzić czas, polecamy wyjazd na narty biegowe. To kolejna nasza wyprawa z cyklu Live Wild w Gorcach, podczas której nauczysz się czegoś nowego o zimowym życiu, podszlifujesz skilla z jazdy na nartach biegowych i poznasz wiele ciekawych osobistości.

 

  • Spływ kajakowy – Ta propozycja, choć może wydawać się niedorzeczna, będzie niezapomnianą przygodą pełną wrażeń. Przygotuj się na ekstremalne wrażenia i trzy dni zimowej przygody Live Wild w Borach Tucholskich. Razem z Solistami i wybitnym podróżnikiem Aleksandrem Dobą będziesz mieć okazję na zimowy spływ kajakowy. To będzie aktywny weekend, który z pewnością na długo pozostanie w pamięci. Wyprawa obejmuje 50 km tras kajakowych na trzech rzekach: Brdzie, Zbrzycy i Chocinie. Na zakończenie dnia i ogrzanie się, czeka Cię inspirujący wieczór przy kominku, gdzie przy kubku gorącej herbaty lub czegoś mocniejszego wysłuchamy fascynujących opowieści podróżniczych. Zimowy spływ kajakowy, czyli aktywny weekend zimą w Polsce to przygoda, którą warto przeżyć.

Ekscytujący weekend zimą w Polsce – Winter Camp

A teraz coś dla osób, które zastanawiają się, gdzie jechać zimą na weekend, ale niekoniecznie mają ochotę na długie wędrówki i ekstremalne przeżycia. Nasz zimowy obóz już od kilku lat cieszy się rosnącą popularnością. Camp różni się od innych wyjazdów tym, że nie skupia się na jednej aktywności, lecz proponuje ich wiele. Osoby lubiące wędrówki mogą wziąć udział w trekkingach, a chcące zakosztować nowych przeżyć mogą wypróbować aktywności takie jak szkolenie z turystyki zimowej, szkolenie z lawinowego ABC, odbyć prelekcje podróżnicze, a także spędzić aktywny czas na biegówkach, rakietach śnieżnych, czy ski tourach; zdobyć podstawy wspinaczki lodowej, nauczyć się kopać śnieżne jamy przeznaczone do noclegu, pojeździć na fatbike’ach – a to tylko kilka z atrakcji.

 

Tej zimy organizujemy już III edycję Winter Campu, który odbędzie się na Turbaczu. Nadchodzący sezon to także idealna okazja, żeby odnaleźć swoją pasję. Jeśli chcesz spędzić zimę aktywnie i spróbować nowych wyzwań wyrusz z nami na Live Wild Winter Camp.

Weekend zimą w Polsce – moc możliwości

Mamy nadzieję, że przekonaliśmy Was, że Polska zimą to wspaniałe miejsce na aktywny weekend i wcale nie trzeba planować dwutygodniowego urlopu za granicą, by dobrze się bawić i wypocząć. Wciąż odkrywamy nowe piękne miejsca w Polsce zimą, w które chcemy Was zabrać i wciąż zachwycamy się naszym krajem na nowo. Nie prześpij tej zimy, wybierz się na aktywny weekend góry i dołącz do grona podróżników.