Spływ z Olkiem Dobą

Spływ kajakowy z Olkiem Dobą Zimowe Bory Tucholskie

Pomysł na aktywny weekend

Jeśli uwielbiasz aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu, to koniecznie musisz wybrać się z nami na zimowy spływ kajakowy z Aleksandrem Dobą! W trakcie trzech dni pokonamy łącznie prawie 50 km tras kajakowych, na trzech rzekach: Brdzie, Zbrzycy i Chocinie. Zimowa sceneria na pewno zachwyci wszystkich, bez wyjątku! Każdego dnia, po spływie wrócimy do naszego ośrodka agroturystycznego aby zjeść pyszną kolację i spędzić wieczór w doborowym towarzystwie! Przez cały wyjazd będzie przyświecała nam idea #LiveWild – czyli dzikiego życia. To będą niezapomniane 4 dni podczas których sprawdzicie swoje kajakarskie umiejętności, pościgacie się z Olkiem Dobą, nawiążecie nowe znajomości z ludźmi nadającymi na tych samych falach i zachwycicie się zimowym krajobrazem Borów Tucholskich. Dołącz do nas i przeżyj przygodę!

 

#SolisciTeam

Aktywny

Poziom
Aktywny

Wyprawy dla osób lubiących aktywne spędzanie czasu – bogate w długie spacery i trekkingi,
przemieszczanie się z plecakiem, podróże lokalnym transportem.

Żyj dziko

Komfort
Żyj dziko

Jak na prawdziwych wędrowców przystało noce będziemy spędzać w namiotach lub w wygodnych camperach (Kanada z Alaską i Australia). Do dyspozycji uczestników: namioty 2-4 osobowe, kuchenki gazowe i w niektórych opcjach krzesła campingowe.

Adventure

Rodzaj
Adventure
Dla doświadczonych

Wyprawa pełna przygód – autorskie trasy (często przecieranie po raz pierwszy), wejście tam
gdzie i jak daleko się da ;), przejazdy lokalnym transportem, dużo chodzenia z plecakiem, 1-3 dniowe trekkingi i przeprawy.

Plan wyprawy

 • Mylof
 • Brda
 • Parzyn
 • Laska
 • Młyn
 • Kokoszka

Zimowy spływ aż trzema rzekami!

Zimowa aura dodaje trasom kajakowym unikalnego wyglądu. Jeśli kiedykolwiek mieliście okazję płynąć, którymś odcinkiem trasy, którą pokonamy – przekonacie się, że zimą to zupełnie inna bajka. W ciągu weekendu przepłyniemy odcinki na aż trzech rzekach: Brdzie, Zbrzycy i Chocinie. Każda z rzek posiada inne atuty wizualne, przygotujcie się więc na dużą różnorodność wrażeń!

Olek Doba to Solista!

Aleksander Doba to utytułowany kajakarz, który przepłynął Atlantyk kajakiem używając do tego jedynie siły swoich własnych mięśni. Brzmi imponująco? To słuchajcie dalej! Oprócz tego, ten człowiek przeżył także sztorm o sile 10 w skali Beauforta. Olek jest również skoczkiem spadochronowym (spędził ponad 250 godzin w powietrzu) oraz posiadaczem złotej odznaki kolarskiej (z racji częstych udziałów w licznych wyścigach rowerowych). Zawsze uśmiechnięty, pełen energii i dobrego humoru. Z Olkiem nie sposób nie mieć świetnego nastroju!

 

 

Dzień 1: Mylof - Brda [19 km, ok. 5h] - rzeka Brda

Brda to rzeka płynąca przez obszary Tucholskiego Parku Krajobrazowego. Spływ rozpoczniemy tuż za zaporą Mylof. Szybki nurt już na samym początku spływu dostarczy nam sporo emocji, a zimowa sceneria Parku Krajobrazowego zachwyci widokami. Nasza trasa prowadzić będzie przez tereny, które nie tak dawno temu naruszone zostały przez spore nawałnice. Powalone pnie drzew przykryte warstwą śniegu i wysokie oszronione trawy rosnące wzdłuż brzegu tworzyć będą bajkową aurę. Jeśli jesteście tak zwanymi zmarzluchami, nie martwcie się, na pewno rozgrzejecie się wiosłując, na wszelki wypadek jednak, możecie wziąć ze sobą termos z gorącą herbatą! Po dopłynięciu do Brdy, nocleg w ośrodku agroturystycznym.

Dzień 2: Parzyn - Laska [19 km, ok. 5h] - rzeka Zbrzyca

Ten odcinek spływu przepłyniemy rzeką Zbrzyca, która uważana jest za jeden z najpiękniejszych dopływów Brdy. Na długości całej rzeki trasa przebiega przez lasy i jeziora. Zbrzyca należy do łatwych rzek, dlatego ten odcinek nie powinien sprawić kłopotu nawet osobom, które nigdy wcześniej nie siedziały w kajaku. Jedynie momentami rzeka będzie stawać się bardzo wąska, co może stanowić lekkie utrudnienie. Po pokonaniu 19 km spływu, czeka nas zasłużony odpoczynek w gospodarstwie agroturystycznym, w którym spędzimy noc.

Dzień 3: Młyn - Kokoszka [10 km, ok. 2h] - rzeka Chocina

Rzeka Chocina stanowi z kolei lewy dopływ Brdy. W trakcie ostatniego dnia spływu na Chocinie, będziemy mogli poćwiczyć omijanie przeszkód kajakiem, których na pewno nie zabraknie. Do pokonania mamy około 10 km, co powinno zająć nam 2 godziny. Dla odmiany, płynąć będziemy głównie pośród łąk i pól. Metę spływu wyznaczy miejscowość o nazwie Kokoszka, do które powinniśmy dotrzeć około godziny 13.

Inspirujące opowieści przy kominku

Wieczorami będziemy wspólnie słuchać fascynujących opowieści Olka Doby i wymieniać się wrażeniami po intensywnym dniu. Rozgrzejemy się gorącymi napojami i pyszną kolacją. Podczas naszych wieczornych spotkań na wyprawach z cyklu #LiveWild, zwykle dzielimy się ze sobą masą podróżniczych inspiracji i ciekawostek. Dzięki temu każdy z nas wraca naładowany pozytywną energią, z głową pełną nowych pomysłów!

 

Zimowy spływ kajakowy to świetny pomysł na reset, wyciszenie ale i spędzenie niesamowitego czasu w gronie pozytywnie zakręconych ludzi!

 

 

 

Spływ kajakowy z Olkiem Dobą 2

Weekend #Live Wild - dlaczego warto jechać?

 • Jedyna okazja na kajakarskie zawody z Olkiem Dobą
 • Aktywny wypoczynek na łonie przyrody zgodnie z ideą „live wild"
 • Poprawa techniki wiosłowania
 • Wieczorne biesiadowanie przy kominku
 • Niezapomniane opowieści Olka Doby
 • Piękne wspomnienia i dobry humor na resztę miesiąca
 • Zgrana ekipa podróżników, wyciskająca 110% z każdego wyjazdu
 • Zakwasy gwarantowane!
 • Nowe doświadczenie - spływ kajakowy zimą!
 • Ogrom inspiracji od innych podróżników

Transport

Dojazd we własnym zakresie

Cena

Nasza cena dla Klubowiczów

950 pln

Koszt wyprawy

Koszt wyprawy:

I transza - 475 PLN

Płatna miesiąc od momentu zapisania się na wyprawę

II transza - 475 PLN

Płatna do miesiąca przed wyprawą

Podana kwota jest kwotą orientacyjną.
Ostateczny koszt zależy od cen biletów lotniczych
i kursów walut.

Cena zawiera

 • Wynajem kajaków na 3 dni
 • 3 śniadania i 3 obiadokolacje
 • Wypożyczenie wioseł i kamizelek na 3 dni
 • Transport kajaków na miejsce rozpoczęcia spływu oraz odbiór po spływie
 • Transport uczestników
 • 3 noclegi w Agroturystyce
 • Ratownik wodny
 • Ubezpieczenie podróżne Ergo Hestia (do 200 000 zł)
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
 • Opiekę doświadczonego lidera
 • Uczestnictwo w spływie z Olkiem Dobą

Cena nie zawiera:

 • Dojazdu na miejsce spływu oraz powrotu do domu

Wybierz termin i leć z nami!

Ładowanie dostępnych terminów

Preloader

Zobacz również

Z cyklu Live Wild

Bieszczadzki zimowy trekking

Zobacz terminy
Zobacz terminy

Fatbike zimą

Rowerami przez stolicę polskich gór

Zobacz terminy
Zobacz terminy

III Edycja

Live Wild Winter Camp

Zobacz terminy
Zobacz terminy

Zobacz również

Z cyklu Live Wild

Bieszczadzki zimowy trekking

Zobacz terminy
Zobacz terminy

Fatbike zimą

Rowerami przez stolicę polskich gór

Zobacz terminy
Zobacz terminy

III Edycja

Live Wild Winter Camp

Zobacz terminy
Zobacz terminy