Roadtrip marzeń Wybrzeżem Atlantyku (Kopia) 51

Zaczarowany Sylwester W szkole Magii i czarodziejstwa

Pomysł na Sylwestra marzeń

Niech pierwszy kamieniem rzuci ten, kto nigdy nie marzył o posiadaniu peleryny niewidki, a po wypowiedzeniu zaklęcia “Wingardium Leviosa” nie łudził się, że lężący przedmiot zacznie lewitować. 🙂 Nawet jeżeli sowa jeszcze nie zdążyła dostarczyć Wam listu z wiadomością o przyjęciu do szkoły Magii i Czarodziejstwa, oraz niezależnie od tego, czy jesteście czarodziejami czystej krwi, czy też półkrwi – mamy przyjemność zaprosić Was na niezapomnianego sylwestra w miejscu, którego klimat i otoczenie sprawi, że ta noc pozostanie w Waszej pamięci na długo.

 

 

 

PRESALE OFERTY SYLWESTROWEJ TRWA DO 31.10!

Luźny

Poziom
Luźny

Wyprawy dla każdego – niewymagające dobrej kondycji i sprawności fizycznej. Transport
wygodnymi, wynajętymi środkami transportu (z kierowcą lub bez).

Luxury

Komfort
Luxury

Kto powiedział, że podczas podróży nie możemy mieć nieco luksusu? Najciekawsze miejsca noclegowe na świecie. Zamki, luksusowe wille, domki na drzewach, jachty lub po prostu bardzo dobry hotel. Ma być wyjątkowo! Najczęściej pokoje 2 osobowe z lazienkami, często basen i dodatkowe udogodnienia.

Adventure

Rodzaj
Adventure
Dla doświadczonych

Wyprawa pełna przygód – autorskie trasy (często przecieranie po raz pierwszy), wejście tam
gdzie i jak daleko się da ;), przejazdy lokalnym transportem, dużo chodzenia z plecakiem, 1-3 dniowe trekkingi i przeprawy.

Pałac w Krzyżowej

Dla mugoli niewidoczny na mapach, z kolei dla wtajemniczonych, to zapierający dech w piersiach, majestatyczny, XVIII wieczny pałac z kompleksem budynków skupionych wokół dziedzińca. Usytuowany na skarpie, tuż nad rzeką Piławą, otoczony przez mauzoleum oraz park, w którym kryje się rodowy cmentarz rodziny von Moltke. W pałacu urządzonym w neobarokowym stylu, oprócz sali balowej znajdziecie między innymi salę wróżbiarstwa, historii magii, czy komnatę tajemnic. Cała posiadłość przez 3 dni będzie dostępna na naszą wyłączność.

HISTORIA

 

Wybudowany w latach 1712-1726 na polecenie Sigismunda von Zedlitz und Leipe. Za czasów wojny był miejscem tajnych spotkań grupy antynazistowskiej, noszącej wówczas nazwę “Kręgu w Krzyżowej”, która została założona przez ówczesnego właściciela obiektu – hrabię Helmuta Jamesa von Moltke. Po nieudanym zamachu na Hitlera w Wilczym Szańcu (20 lipca 1944 roku), organizacja została zdemaskowana, a jej członkowie wraz z Hrabią von Moltke – straceni. Z przebiegiem zamachu, którego dokonać próbował Claus von Stauffenberg można zapoznać się oglądając film z Tomem Cruisem w roli głównej – “Walkiria”. Po II wojnie światowej pałac został przejęty przez państwo, które zorganizowało w nim PGR, co przyczyniło się do poważnych zniszczeń. Rok 1990 był przełomowy dla pałacu, gdyż powołana została Fundacja Krzyżowa, wspierająca rozwój europejskiego społeczeństwa obywatelskiego. Pałac oraz wszystkie budynki należące do kompleksu zostały odrestaurowane, a w środku urządzono Dom Spotkań Młodzieży.

RODZINA VON MOLTKE

Arystokratyczny ród hrabiów von Moltke. Helmuth James Graf von Moltke był niemieckim prawnikiem wojskowym oraz założycielem organizacji Krąg z Krzyżowej (nazwanej tak przez Gestapo). Przez matkę od zawsze wychowywany w duchu pacyfizmu, w dorosłym życiu sprzeciwiał się nazizmowi. Wraz z innymi członkami Kręgu z Krzyżowej, spiskowcy spotykali się w majątku rodziny von Moltke w Krzyżowej, opracowując plany porządku powojennego mającego wejść w życie po upadku Hitlera. W roku 1944 Helmuth został aresztowany przez Gestapo, a w 1945 skazany na śmierć, a następnie powieszony w więzieniu Plötzensee. Jego żona – Freya von Moltke wraz z synami ocalała. Od 1990 roku związana z Fundacją Krzyżowa, Freya zajmowała się międzynarodową wymianą młodzieży oraz promowała dziedzictwo Kręgu z Krzyżowej. Zmarła w wieku 98 lat.

CIENIE HISTORII

Wzgórze znajdujące się zaraz przy pałacu, do roku 1945 było parkiem, wykorzystywanym jako cmentarz (ewangelicki), na którym grzebano zmarłych mieszkańców wsi Krzyżowa. Po wojnie wiele nagrobków oraz krzyżów zniknęło, a teren zarósł dzikimi krzewami.  Nieco wyżej położona jest część cmentarza, na której chowani byli członkowie rodu von Moltke, zmarli w latach 1867  – 1945. Niestety na cmentarzu nie znajdziemy grobu Helmutha, ponieważ po straceniu jego ciało zostało spalone, a prochy rozsypane. Na wzgórzu można jednak znaleźć pamiątkowy kamień przypominający o antynazistowskim działaczu. Na wzgórzu stoi również wybudowane w 1868 roku dla nagle zmarłej żony feldmarszałka –  Helmutha Karla von Moltke, mauzoleum. Spoczęła w nim również zmarła siostra Helmutha – Augusta Burt, a w końcu, w 1891 roku, sam feldmarszałek. Wszystkie trzy trumny zaginęły podczas II wojny światowej. Dziś budowla stoi pusta.

Zaczarowany Sylwester 18

Przygotuj się na niespodziewane...

Babeczki z eliksirem słodkiego snu, kremowe piwo, czekoladowe żaby, a może ciasto z kroplą najsilniejszego eliksiru miłosnego – amortencji? Uwaga! Z ostatnią substancją należy obchodzić się wyjątkowo ostrożnie. Wbrew pozorom nie wywołuje prawdziwej miłości, jedynie silne zauroczenie, a nawet obsesję.

 

PROGRAM

CEREMONIA PRZYDZIAŁU DO DOMÓW

Męstwo i odwaga, lojalność i pracowitość, bystrość i inteligencja, a może spryt i ambicja? Podczas ceremonii przydziału do domów, tiara podzieli Was wedle waszych kluczowych cech. Osoby, z którymi traficie do domu będą dzieliły niektóre z Waszych cech. Tiara jest nieomylna, więc nawet nie myślcie, a tym bardziej nie ważcie się  podważać jej decyzji. W trakcie ceremonii zostaniecie przydzieleni do jednego z czterech domów Szkoły Magii i Czarodziejstwa.

Lekcja Eliksirów

Właściwa kombinacja substancji może zapewnić nieśmiertelność lub spowodować natychmiastową śmierć. Veritaserum – bezwonny, przypominający wodę eliksir, po którego wypiciu mówi się jedynie prawdę. Wytworzenie go może potrwać nawet miesiąc, a zdobycie odpowiednich składników graniczy z cudem. Eliksir Wielosokowy – przepis na tę miksturę znajdziecie jedynie w książce “Najsilniejsze eliksiry” znajdującej się w dziale Ksiąg Zakazanych. Potrafi zamienić osobę pijącą w kogoś zupełnie innego. Oprócz ogromu wiedzy, na lekcji czeka Was również degustacja eliksirów, przez mugoli zwanych niejakim “whisky”.

Lekcja Obrony przed Czarną Magią

Nie jest tajemnicą, że w lochach Pałacu w Krzyżowej kryją się ciemne moce i stworzenia posiadające umiejętności rzucania czarnomagicznych zaklęć – dlatego też w trosce o Wasze bezpieczeństwo, lekcje obrony przed Czarną Magią są obowiązkowe dla wszystkich. Główną uwagę skupimy na nauce wyczarowania Patronusa, czyli zaklęcia dającego ochroną przed dementorami. W celu wyczarowania Patronusa, będziecie musieli jak najmocniej skupić się na swoim najszczęśliwszym doświadczeniu z życia. Gdy już Wam się to uda, waszym oczom powinno ukazać się zwierzę będące wizualizacją waszej duszy.

Wróżbiarstwo

Istnieje wiele dziedzin i sposobów wróżbiarstwa, skupimy się jednak tylko na tych, dzięki którym najdokładniej można przewidzieć przyszłość. Poznacie między innymi takie techniki wróżbiarstwa jak: wróżenie z kart tarota z użyciem starożytnej talii, odczytywanie przyszłości z herbacianych fusów, układów gwiazd oraz szklanej kuli. Nauczymy się także interpretować sny, które najpierw będziecie musieli spisać w dzienniku snów. Dowiecie się co na Was czeka, oraz co przyniesie Wam nadchodzący rok 2021.

LEKCJA ZIELARSTWA

Aby uwarzyć eliksiry, będziemy musieli najpierw zebrać kilka niezbędnych do tego magicznych roślin. Poznacie sztukę uprawy Czyrakobulw, Diabelskich Sideł i nauczycie się przesadzać piszczące Mandragory. Oprócz tego dowiecie się też jak w praktyce można wykorzystać magiczne rośliny oraz jakie są tajne właściwości każdej z nich.

MECZ QUIDDITCHA

Przygotujcie się na wrażenia nie z tej ziemi i wyjmijcie z szaf swoje Nimbusy! Quidditch to gra, w której zawodnicy latając na miotłach, zrzucając z nich innych zawodników i wbijając bramki – zdobywają punkty. My zagramy w “mugolską” wersję tego sportu, który w Polsce ma nawet własną Ligę! Rozegramy turniej Quidditcha, a na zwycięzców czekać będą nagrody.

OGNISKO W ZAKAZANYM LESIE

Pewnie zastanawiacie się dlaczego las nosi miano Zakazanego? Poczekajcie aż znajdziecie się w środku… Niewielu osobom, które weszły, udało się wyjść z niego cało. To za sprawą ogromu magicznych stworzeń i ciemnych mocy, dla których Zakazany Las jest domem. Na szczęście dzięki zaplanowanej lekcji Obrony przed Czarną Magią, Ministerstwo Magii wyraziło zgodę na nasze wejście w ciemny gąszcz. Niech nie zdziwi Was widok Jednorożców (te pozwalają zbliżać się do siebie jedynie kobietom), Hipogryfów (hybryda konia z orłem), czy Centaurów. Wyjątkowo strzec będziemy musieli się jedynie Wilkołaków.

TURNIEJ TRÓJMAGICZNY - GRA TERENOWA INNA NIŻ WSZYSTKIE

Czyli seria zadań, oraz pytania, które sprawdzą Wasz spryt, czarodziejską moc, nabyte przez Was magiczne umiejętności, a także wiedzę z zakresu zaklęć, magicznych stworzeń i świata czarodziejów. Być może pojawią się także zadania, bądź związane z podróżowaniem 🙂 Sceneria w jakiej odbywać będzie się gra terenowa, stworzy niepowtarzalny klimat i magiczną atmosferę.

Zaczarowany Sylwester 49

Najbardziej magiczny moment roku- okazja do rozliczenia ubiegłych dwunastu miesięcy, świętowania w gronie przyjaciół i wejście w Nowy Rok z przytupem! Spójrzcie co dla Was przygotowaliśmy. Będzie się działo!

O OPRAWĘ MUZYCZNĄ ZADBAJĄ

DJ WBK

Prywatnie Michał Babij, mający na swoim koncie, ogromną ilość zagranych koncertów i imprez. Muzykę, którą gra można określić jako hip – hop/funk/r&b/mashup. Oprócz koncertowania w Polsce, grywa również na zagranicznych imprezach w całej Europie. Od roku 2007 na scenie wraz z Fokusem – czołowym raperem polskiej sceny. Na swoim koncie ma więcej ciekawych współprac jak na przykład ta z DJ Bambusem, który znany jest między innymi z pracy z legendarną Paktofoniką i Pokahontaz. Michał podczas sylwestra 2019/2020 rozgrzewał nas na jordańskiej pustyni Wadi Rum!

OPRAWA ARTYSTYCZNA

O magiczny klimat, przez cały wyjazd dbać będą profesjonalni aktorzy i cosplayerzy. Przeniosą Was w świat czarów, zaklęć i magii, abyście mogli poczuć się jak bohaterowie z kultowej powieści o czarodziejach – którymi z resztą, podczas tych trzech dni zostaniecie! Nasi aktorzy to renomowani profesorowie Szkoły Magii i Czarodziejstwa oraz wysoko postawieni czarodzieje z Ministerstwa Magii. Lekcje z wróżbiarstwa, Obrony przed Czarną Magią, Eliksirów oraz Zielarstwa odbywać się będą pod ich bacznym okiem.

KOLACJA SYLWESTROWA

W cenie imprezy zapewniony jest całonocny catering z obsługą kelnerską. Sylwestrowa kolacja, przyrządzona przez kuchenne skrzaty, będzie składała się z trzech ciepłych posiłków, sześciu przystawek oraz napoi. Menu przygotowane przez szefa kuchni specjalnie na tę okazję, na pewno Was zachwyci. Podczas całej nocy sylwestrowej możecie również korzystać z szerokiego wyboru napojów bezalkoholowych.

CAŁONOCNY OPEN BAR Z ELIKSIRAMI (OPCJA DODATKOWA)

Istnieje opcja dokupienia usługi dodatkowej jaką jest całonocny open-bar w trakcie imprezy Sylwestrowej. Przez całą noc, zabawę umilać Wam będą przyrządzane przez najlepszych barmanów z Wrocławia autorskie drinki, których receptury zaprojektowane zostały z myślą o tym magicznym evencie. Drinki na bazie najlepszej jakości wódki, ginu, whisky i rumu. Na barze, będzie również możliwość zakupienia butelek alkoholu. Obowiązuje zakaz wnoszenia własnego alkoholu na teren całej imprezy.

 

CENA: 129 zł/ osobę

SYLWESTROWY BEFORE (OPCJA DODATKOWA)

Tych, którzy już przebierają nogami i nie mogą doczekać się wejścia w magiczny klimat, zapraszamy do Pałacu już w środę (30.12)! Wieczorem posłuchamy prelekcji podróżniczej, a następnie poznamy się lepiej przy ognisku integracyjnym. Rano na wszystkich czekać będzie pyszne śniadanie.

 

CENA: 150 zł/ osobę

 

Cena zawiera:

-Prelekcję podróżniczą

-Ognisko w zakazanym lesie

-Śniadanie

-Nocleg

Zaczarowany Sylwester 69

PRELEKCJE PODRÓŻNICZE

Jak sami wiecie, podróże to nasz żywioł, dlatego nawet w Szkole Magii i Czarodziejstwa nie może zabraknąć prelekcji podróżniczych. Podczas prezentacji, będziecie mieli okazję posłuchać ludzi, którzy zjeździli pół świata i mają do opowiedzenia historie z najdalszych zakątków globu! Być może usłyszane opowieści staną się inspiracją do Waszej kolejnej wyprawy marzeń!

PROJEKCJE FILMÓW PODRÓŻNICZYCH

Czyli jeszcze większa dawka podróżniczych inspiracji! Z pewnością znacie to uczucie, gdy po obejrzeniu filmu macie ochotę natychmiast wybrać się w miejsce akcji.  My znamy, dlatego tak bardzo lubimy oglądać przygodowe ekranizacje z różnych zakątków świata, a tym bardziej na wielkim ekranie.

ZAKWATEROWANIE

Zabytkowe mury Pałacu Krzyżowa, przez paręset lat były świadkiem wielu zdarzeń. Nietrudno się więc domyślić, że skrywają mnóstwo zarówno mrocznych, jak i tych weselszych historii. Niech nie zdziwią więc Was tajemnicze, nocne odgłosy błąkających się po korytarzach niewidzialnych postaci. 

Zakwaterowanie w pokojach 1,2 i 3 osobowych, w budynkach należących do kompleksu Pałacu Krzyżowa o standardzie ***. W cenę zakwaterowania wliczone jest pełne wyżywienie (śniadanie, obiad, kolacja).

 

CENNIK

 

Zakwaterowanie w pokoju 1 osobowym:

 

PRESALE (DO 31.10): 1050 zł/ osoby 

REGULAR (OD 01.11): 1150 zł/ osoby

 

Zakwaterowanie w pokoju 2 osobowym:

 

PRESALE (DO 31.10): 950 zł/ osoby 

REGULAR (OD 01.11): 1050 zł/osoby

 

Zakwaterowanie w pokoju 3 osobowym:

 

PRESALE (DO 31.10): 890 zł/ osoby 

REGULAR (OD 01.11): 980 zł/ osoby

WYŻYWIENIE

 

Krzyżowa, to miejsce, w którym spotyka się historia polska z niemiecką. Również kuchnia tego miejsca stanowi fuzję obydwu kultur. Tradycyjne smaki, kompozycje oparte na najwyższej jakości składnikach pochodzących od lokalnych dostawców i z własnych ogrodów.

W cenie imprezy wliczone jest pełne wyżywienie (śniadanie, obiad, kolacja). 

DLA NAJMŁODSZYCH

Jeśli planujecie zjawić się ze swoimi najmłodszymi pociechami, z pewnością nie będą się nudzić. Przygotowaliśmy dla maluchów cały szereg atrakcji i zabaw, które będą na nie czekały w Akademii Magii i Czarodziejstwa, gdzie nad dziećmi pieczę będzie sprawowała opiekunka. Dzięki temu, będziecie mogli w 100% skupić się na zaplanowanych dla Was aktywnościach.

Dla Waszych pociech, oprócz szeregu zabaw, atrakcji i aktywności, przygotowaliśmy również obniżone ceny! W celu zapisania dziecka młodszego niż 3 lata, piszcie do nas na adres mailowy klub@solisci.pl!

 

Zniżka dla dzieci w wieku do 3 lat: -100%

 

Cena za dzieci w wieku 4-10 lat: 690 zł

DOJAZD

POCIĄGIEM

 

Jeśli jeszcze bardziej chcecie poczuć się jak prawdziwi uczniowie Szkoły Magii i Czarodziejstwa, przyjedźcie do nas pociągiem! Wasz express odjeżdża z peronu 9 i 3/4, z kolei na zabytkowej stacji “Krzyżowa” odbierze Was nasz gajowy. Przy okazji, nie sposób nie wspomnieć o historii stacji kolejowej w Krzyżowej. Powstała w roku 1890. Peron oraz poczekalnia do dziś ostały się w niemalże nienaruszonym stanie. Przed I wojną światową, ze stacji można było dojechać jedynie do Berlina i nielicznych miast województwa dolnośląskiego.

SAMOCHODEM

 

Pakujcie kufry i wyciągajcie z Waszych garażów latające auta. Nie zapomnijcie tylko wcisnąć guzika “dopalacz niewidzialności” – chcemy uniknąć zbędnych pytań mugoli. Dolatując do Pałacu, uważajcie na rosnącą nieopodal Wierzbę Bijącą – potrafi być dość agresywna.

Dlaczego warto z nami jechać?

 • Spędzisz trzy dni w szkole Magii i Czarodziejstwa
 • Weźmiesz udział w meczu Quidditch'a, Turnieju Trójmagicznym oraz lekcjach magii
 • Słuchając o podróżniczych przygodach na drugim krańcu świata i oglądając podróżnicze ekranizacje, wejdziesz w Nowy Rok z ogromem inspiracji!
 • Wybawisz się przy muzyce granej przez kultowych, polskich DJ
 • Podczas niezapomnianej Nocy Sylwestrowej wybawisz się i posmakujesz magicznych eliksirów
 • Przez trzy dni będziesz przebywać w zabytkowym Pałacu, w którym swoje miejsce miało wiele historycznych zdarzeń!
 • Otrzymasz solidną dawkę podróżniczych inspiracji
 • Zasmakujesz pysznych potraw powstałych w wyniku fuzji kuchni polskiej z niemiecką
 • Będziesz się świetnie bawić w solistowym towarzystwie!

Transport

Termin już minął

Presale: zakwaterowanie w pokoju 3-osobowym

Nasza cena dla Klubowiczów

980 pln

Koszt wyprawy

Koszt wyprawy:

I transza - 490 PLN

Płatna miesiąc od momentu zapisania się na wyprawę

II transza - 490 PLN

Płatna do miesiąca przed wyprawą

Podana kwota jest kwotą orientcyjną.
Ostateczny koszt zależy od cen bieltów lotniczych
i kursów walut. Cena może się różnić w zależności od sezonu i być wyższa lub niższa.

Presale: zakwaterowanie w pokoju 2- osobowym

Nasza cena dla Klubowiczów

1050 pln

Koszt wyprawy

Koszt wyprawy:

I transza - 525 PLN

Płatna miesiąc od momentu zapisania się na wyprawę

II transza - 525 PLN

Płatna do miesiąca przed wyprawą

Podana kwota jest kwotą orientcyjną.
Ostateczny koszt zależy od cen bieltów lotniczych
i kursów walut. Cena może się różnić w zależności od sezonu i być wyższa lub niższa.

Presale: zakwaterowanie w pokoju 1- osobowym

Nasza cena dla Klubowiczów

1150 pln

Koszt wyprawy

Koszt wyprawy:

I transza - 575 PLN

Płatna miesiąc od momentu zapisania się na wyprawę

II transza - 575 PLN

Płatna do miesiąca przed wyprawą

Podana kwota jest kwotą orientcyjną.
Ostateczny koszt zależy od cen bieltów lotniczych
i kursów walut. Cena może się różnić w zależności od sezonu i być wyższa lub niższa.

Cena zawiera

 • Pobyt w Pałacu w Krzyżowej
 • 2 noclegi w pokojach 1-,2-,3- osobowych w zależności od wybranej opcji
 • Wyżywienie:
 • Kolacja Sylwestrowa (3 ciepłe posiłki, 6 przystawek, napoje bezalkoholowe) wraz z obsługą kelnerską
 • Śniadanie, lunch, obiadokolacja w piątek
 • Śniadanie w sobotę
 • Prelekcje podróżnicze, które dostarczą Ci ogrom inspiracji projekcje filmów
 • Projekcje filmów podróżniczych - czyli jeszcze większa dawka inspiracji!
 • Turniej Trójmagiczny w formie gry terenowej oraz magiczny mecz Quidditcha
 • Lekcje magii i czarodziejstwa prowadzone przez profesjonalnych aktorów
 • Oprawę artystyczną oraz muzyczną
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
 • Ubezpieczenie wysokiej klasy KL - 400 000 zł + NNW - 25 000 zł + OC - 300 000 zł
 • Niezbędnik Solisty

Cena nie zawiera:

 • Usługi dodatkowej: open-bar w trakcie trwania balu
 • Dodatkowej opcji noclegu ze środy na czwartek
 • Transportu na miejsce imprezy

Wybierz termin i leć z nami!

Ładowanie dostępnych terminów

Preloader

Zobacz również

Off Road po najdzikszych zakątkach wyspy

Islandia Interior

Zobacz terminy
Zobacz terminy

Kraina skuta lodem

Islandia Extreme

Zobacz terminy
Zobacz terminy

W krainie elfów i trolli

Islandia Family

Zobacz terminy
Zobacz terminy

Zobacz również

Off Road po najdzikszych zakątkach wyspy

Islandia Interior

Zobacz terminy
Zobacz terminy

Kraina skuta lodem

Islandia Extreme

Zobacz terminy
Zobacz terminy

W krainie elfów i trolli

Islandia Family

Zobacz terminy
Zobacz terminy