Dwa oblicza Tanzanii

Dzikie safari i bajeczne plaże
Wybierz termin

Dzikie safari i bajeczne plaże

Poziom trudnościq
i Łatwy arrow

Wyprawy dla każdego – niewymagające dobrej kondycji i sprawności fizycznej. Transport
wygodnymi, wynajętymi środkami transportu (z kierowcą lub bez).

Komfortq
i Podróżnik arrow

Nocować będziemy w lokalnych hotelikach lub w lokalnych guesthousach, zazwyczaj w pokojach 2-5 osobowych. Łazienka w pokoju lub wspólna na piętrze.

Rodzajq
i Travel & Chill arrow

Aktywny wyjazd pełen niezwykłych przygód połączony z wypoczynkiem. Czas na “złapanie oddechu” w rajskim klimacie. Transport wynajętym busem lub autem, najczęściej z prywatnym kierowcą.

TANZANIA
bottom bottom

Plan wyprawy

Zanzibar
arrow
Stone Town
arrow
Plantacja kawy
arrow
Kikuletwa Hot Springs
arrow
Safari w Parku Narodowym Tarangire
arrow
Moshi
arrow
Arusha
arrow

Zobacz co przed tobą!

Wyprawa łączy w sobie wszystko co podróżnicy lubią najbardziej, oraz to co w Tanzanii i Zanzibarze najlepsze! Przygotujcie się na całe spektrum przeżyć i przygód. Safari pełne dzikich zwierząt czyhających w afrykańskim buszu. Odwiedziny na plantacji kawy oraz orzeźwiający relaks w gorących źródłach Kikuletwa to tylko przedsmak przed pełnym relaksem na rajskim Zanzibarze.

arrow

SYLWESTER POD PALMAMI

Impreza kończąca ten zwariowany rok w niesamowicie pięknych okolicznościach przyrody na rajskim Zanzibarze, w gronie pozytywnie zakręconych podróżników. Czy to nie brzmi jak pomysł na wymarzonego Sylwestra? Z kolei śniadanie na słonecznej plaży, przy szumie fal to przepis na najlepsze możliwe rozpoczęcie nowego roku! Zgodnie ze starym porzekadłem, “jaki Sylwester, taki cały rok”, warto zatroszczyć się o to, żeby ten wieczór trafił na listę niezapomnianych. Zostawcie to nam! ?

arrow

OSTATNI DZIEŃ ROKU W RAJU

Ukoronowaniem naszej wyprawy ale i całego minionego roku, będzie niezapomniana impreza sylwestrowa na plaży i zabawa do białego rana. Będziemy bawić się do zanzibarskich rytmów, które są mozaiką wielu kultur, zainspirowane odległymi od siebie muzycznymi gatunkami. Sylwestrowy wieczór będzie okazją do jeszcze lepszego poznania się nawzajem i nawiązania znajomości z innymi podróżnikami z różnych zakątków świata. Dobra zabawa gwarantowana.

arrow

WEJDŹ W NOWY ROK Z PRZYTUPEM

Dla tych bardziej zmęczonych intensywną nocą, odpoczynek na plaży ze świeżą wodą kokosową i turkusową wodą przed sobą to najlepszy z możliwych pomysłów. Z kolei dla osób w pełni sił, wspaniałym rozpoczęciem dnia i tym samym roku 2021, będzie poranna joga i snorkeling w oceanie. Jeśli tak jak my, nie potraficie wyobrazić sobie lepszego rozpoczęcia nadchodzącego roku, jedźcie z nami!

arrow

TRZYDNIOWE SAFARI - DZIKA ZWIERZYNA

Podczas wyprawy zbudujemy wiele wspaniałych wspomnień podczas trzydniowego safari. Dzikie tereny Tanzanii przemierzymy jeepami z napędem 4×4, z których podziwiać będziemy wspaniałą afrykańską roślinność i zwierzęta w ich naturalnym środowisku. Miejcie aparaty w gotowości! W drodze nie zabraknie lwów, żyraf, zebr, słoni , gnu czy hipopotamów.

Wyjazd na safari organizujemy wspólnie z doświadczonymi lokalnymi przewodnikami. Obejmuje on pełne wyżywienie, przejazdy jeepami i nocleg. Noce spędzimy w namiotach na niezwykle klimatycznych kempingach w obrębie parku narodowego, co niewątpliwie zapadnie każdemu w pamięć.

arrow

PARK NARODOWY NGORONGORO - KALDERA PEŁNA ZWIERZĄT

Park  Ngorongoro  to jeden z najpiękniejszych i najbardziej rozległych kenijskich parków narodowych. Jego tereny przemierzymy jeepami z napędem 4×4, z których podziwiać można stada lwów, zebr i żyraf, a przede wszystkim liczne rodziny słoni. Noc spędzimy w malowniczym miejscu – w namiocie, postawionym w samym sercu parku!

PARK NARODOWY TARANGIRE - NIEZAPOMNIANE SAFARI

Mniej turystyczny, bardziej poza utartym szlakiem ale równie ciekawy co inne parki. Park Tarangire będziemy przemierzać jeepami z napędem 4×4, a spać w jego samym sercu w namiotach!  W trakcie dwóch dni jakie spędzimy w Tarangire spotkamy masę baobabów, a jak baobaby to i słonie. Jak słonie to i mnóstwo ptaków. Nie zabraknie tu również lwów, gnu, zebr oraz żyraf.

arrow

KAWA - PLANTACJE U PODNÓŻY KILIMANJARO

Czyli znak rozpoznawalny Afryki. Zachwyci Was pełną konsystencją, aromatem i łagodną kwaskowością. Jeśli dzień rozpoczynacie od filiżanki świeżej kawy, w Afryce każdy dzień rozpoczniecie od minimalnie dwóch! Kawa prosto z Afryki świetnie sprawdzi się również jako prezent/ pamiątka dla wszystkich kawoszy. Na własne oczy zobaczycie jak i gdzie produkuje się ten pyszny napój

arrow

KIKULETWA - GORĄCE ŹRÓDŁA

Jedno z najbardziej niekomercyjnych miejsc na trasie. Rzadko kto tu trafia, ponieważ samo miejsce znajduje się kompletnie poza szlakiem. Gorące źródła Kikuletwa to miejsce, gdzie zażyjemy relaksującej kąpieli, będziemy skakać do wody trzymając się jedynie sznura zawieszonego do drzewa, będziemy nurkować i cieszyć się widokami. Gwarantujemy mnóstwo zabawy!

arrow

MASAJOWIE - KOCZOWNICZY LUD AFRYKI

Odwiedzimy plemiona Masajów i ich domy, które tradycyjnie budują kobiety z krowiego gnoju. Zobaczymy tradycyjny taniec, będziemy mieli możliwość zakupienia ręcznie wyrabianej biżuterii oraz poobserwujemy… krowy (każda z nich ma bowiem wykrojone uszy w specyficzny sposób, by zaznaczyć przynależność do danej rodziny). Wizyta w masajskiej wiosce będzie unikalnym przeżyciem!

arrow

WIELKA PIĄTKA AFRYKI

Czy może być coś piękniejszego niż zobaczenie dzikich, pięknych, majestatycznych zwierząt w ich naturalnym środowisku? Podczas Safari, będziecie mieli okazję zobaczyć wielką, afrykańską piątkę, do której zalicza się: słonia afrykańskiego, lwa, bawoła afrykańskiego, nosorożca czarnego oraz lamparta. Obiecujemy, że tych widoków nie zapomnicie do końca swojego życia.

arrow

ZANZIBAR - WYPOCZYNEK NA RAJSKIEJ PLAŻY

Miejsce idealne dla pasjonatów nurkowania, sportów wodnych, czy miłośników turkusowej wody i wylegiwania się na plaży. Z racji licznej ilości plantacji: cynamonu, gałki muszkatołowej, pieprzu i goździków, Zanzibar zyskał przydomek “wyspy przypraw”. Wbrew powszechnie panującej opinii, Zanzibar to nie tylko rajskie wybrzeże, ale też ciekawe pod względem historycznym miejsca do zobaczenia!

STONE TOWN - HISTORYCZNE MIASTO

Miasto, które niegdyś słynęło z handlu niewolnikami, stolica wyspy Zanzibar. Stone Town to idealne miejsce na wieczorną kolację, podziwianie różnorodności kultur i zakup lokalnych dóbr. Miejsca w mieście warte zobaczenia to między innymi: tak zwany Darajani Market – targ, na którym znajdziecie egzotyczne owoce, przyprawy i morskie stworzenia, katedra chrześcijańska, która dziś stoi w miejscu, które lata temu było miejscem handlu niewolnikami, targ z rybami i owocami morza – na którym zjecie przysmaki takie jak krewetki, kalmary, kraby czy langusty.

arrow

OWOCE MORZA

Jeśli jesteście fanami morskich smaków, Zanzibar dostarczy Wam wielu, nowych doznań smakowych. Spróbujecie najbardziej egzotycznych i niedostępnych w innych częściach świata owoców morza. Przygotujcie się na istną eksplozję smaków i zapachów!

arrow

KOKOSY I EGZOTYCZNE OWOCE

Plaża, woda prosto ze świeżego kokosa, a do tego dojrzałe, słodkie owoce, szum fal i bezkresne turkusowe wody. To właśnie Zanzibar, czyli definicja relaksu, chillu i wyciszenia. Będziecie mieli okazję spróbować owoców takich jak: guyabano (można opisać jako połączeniem ananasa i truskawki), rambutan (w smaku podobny do liczi), czy jackfruit (jego smak porównać można do połączenia banana z ananasem).

arrow

LOKALNA KUCHNIA

W Tanzanii na kazdym rogu mozna dostac Nyama Choma czyli grilowane mieso, od kurczaka po kozine i owoce morza z dodatkiem Ugali czyli suchych plackow czy tez grilowanych banaów.  Wzdłuż linii brzegowej, je się sporo potraw przyrządzonych z owoców morza i mleka kokosowego z pikantnymi przyprawami. Kuchnia Zanzibaru to typowa kuchnia wyspiarska, której podstawą są owoce morza.

arrow

NOCLEGI

Na wyprawie będziemy spali w hotelach, w pokojach 2 – 4 osobowych. Podczas trwania safari, czeka nas nocleg na kempingach, w namiotach dwuosobowych. Niesamowicie rozgwieżdżone niebo i multum dobiegających z głębi sawanny nocnych dźwięków, uczynią te kilka nocy niezapomnianym przeżyciem. Zanzibar to oczywiście miejsce z plażą w oddali i rajskimi widokami.

arrow

TRANSPORT

Podczas wyprawy będziemy się przemieszczać prywatnym busem z kierowcą, natomiast podczas trwania safari naszym środkiem transportu będą jeepy z napędem 4×4, z których będziemy podziwiać zwierzęta w ich naturalnym środowisku oraz niezwykłą roślinność afrykańskiej sawanny. Nie zabraknie również promu którym będziemy wracać z Zanzibaru.

arrow

INFORMACJE DLA UCZESTNIKÓW

Działając w ramach obowiązku informacyjnego wynikającego z przepisów powszechnie obowiązującego prawa – informujemy, że z uwagi na szybkość, zmienność i brak możliwości precyzyjnego przewidywania wprowadzania wewnętrznych regulacji sanitarnych państw, przez które przebiega podróż do miejsca docelowego imprezy turystycznej, może zaistnieć sytuacja, w której podróżny na podstawie ww. regulacji, będzie zobowiązany przed wjazdem na terytorium danego państwa – do wykonania testów na obecność wirusa SARS-CoV-2, a następnie do pokrycia kosztów jego wykonania w pełnej wysokości, w celu kontynuowania podróży do miejsca docelowego imprezy turystycznej. Niemniej jednak, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych uczestników, ze swojej strony zapewniamy pełne wsparcie w zakresie informacyjnym dotyczące: obowiązujących i bieżąco wprowadzanych regulacji na trasie podróży imprezy turystycznej. Takie informacje wysyłane są do uczestników konkretnych wyjazdów drogą emailową. Jednocześnie informujemy, że na podstawie art. X Regulaminu Imprez Turystycznych Podróżny może w każdym czasie przed rozpoczęciem imprezy turystycznej zrezygnować z udziału w imprezie turystycznej (odstąpić od umowy o udział w imprezie turystycznej), zgodnie z wyliczeniami kosztów rezygnacji zawartych w umowie.

arrow

Cena

prev-arrow
next-arrow

Cena zawiera

o

transport prywatnym busem z paliwem i kierowcą

o

3 dniowe safari w Parku Narodowym Tarangire i Ngorongoro z wyzywieniem

o

gorące źródła Kikuletwa

o

zwiedzanie miasta Stone Town

o

4 noclegi na rajskim Zanzibarze

o

prom powrotny z Zanzibar do Dar Es Salam

o

transport do z i do hotelu na Zanzibarze

o

wstęp na plantację kawy

o

opiekę doświadczonego lidera

o

składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny oraz Turystyczny Fundusz Pomocowy

o

wysokiej klasy ubezpieczenie podróżne typu premium: Koszty Leczenia + Choroby Przewlekłe - KL + CP (150 000 EUR), Odpowiedzialność Cywilna - OC (100 000 EUR szkody na osobie, 50 000 EUR szkody na mieniu), Następstw Nieszczęśliwych Wypadków - NNW (10 000 EUR), Bagaż (1000 EUR)

o

niezbędnik solisty

Cena nie zawiera:

x

biletu lotniczego (kupno po stronie Klubu)

x

wizy do Tanzanii (50$)

x

atrakcji dodatkowych

x

wyżywienia (oprócz 3 dniowego Safari, gdzie wyżywienie jest zapewnione)

x

lotu Kilimandżaro - Zanzibar (350zł - 400zł)

x

kosztów wykonywania badań lekarskich, testów diagnostycznych oraz innych czynności wymaganych przez przepisy powszechnie obowiązującego prawa państw przez które przebiega podróż

Brak Terminów

+ Dowolny termin - brak Twojego terminu
- wyjazd prywatną grupą
- jeszcze nie ma terminów