1

Alpejska kraina krystalicznych jezior Szwajcaria

Pomysł na wyprawę marzeń

Krystalicznie czyste jeziora, górzyste tereny, przepiękne lasy i dzikie łąki- to wszystko czeka na Ciebie w Szwajcarii. Tutaj będziesz miał możliwość uciec od rutyny, zwolnić i naładować swoje baterie w otoczeniu nieskazitelnej przyrody. Krajobraz Szwajcarii cechują wiecznie ośnieżone alpejskie szczyty, z których 48 ma powyżej 4000 metrów oraz liczne jeziora- jest ich tu aż około 1500, przy których brzegu będziesz się mógł zrelaksować. Odwiedzimy również położone w dolinach urokliwe, pełne zieleni miasteczka z klimatyczną zabudową, która ukazuje wyjątkową historię tego kraju. Będzie aktywnie i różnorodnie- przygotuj się na niezapomniane doznania!

#soliściteam

Aktywny

Poziom
Aktywny

Wyprawy dla osób lubiących aktywne spędzanie czasu – bogate w długie spacery i trekkingi,
przemieszczanie się z plecakiem, podróże lokalnym transportem.

Podróżnik

Komfort
Podróżnik

Nocować będziemy w lokalnych hotelikach lub w lokalnych guesthousach, zazwyczaj w pokojach 2-5 osobowych. Łazienka w pokoju lub wspólna na piętrze.

Travel

Rodzaj
Travel
Klasycznie

Intensywna wyprawa, z której wyciśniesz 200% – genialna trasa, sporo przemieszczania się,
jednodniowe trekkingi, max. 1-2 dni w jednym miejscu. Trip bardzo aktywny, ale znajdziemy
też czas na plażę i “złapanie odddechu”. Dodatkowe opcje na rafting, paralotnię, kolejkę górską etc.

Plan wyprawy

 • Bazylea
 • Berno
 • Jaskinie św. Beatusa
 • Dolina Lauterbrunnen
 • Interlaken
 • Zermatt

Bazylea- kulturalny skarb Szwajcarii

Leżące nad Renem, przepełnione zielenią miasto, jest trzecie co do wielkości w kraju. Miejsce idealne dla sympatyków sztuki – przepiękna historyczna starówka, a obok nowoczesna architektura, liczne muzea i galerie. Nie przepuścimy okazji do wizyty w “Läckerli Huus”, gdzie skosztujemy tradycyjnych miodowych pierniczków. Spacerując uliczkami Bazylei będziemy szukali bazyliszka, który stanowi jeden z symboli miasta.

Berno - miasto niedźwiedzia

Liczne fontanny, wąskie uliczki, historyczne wieże i piaskowe fasady tworzą unikalny charakter miasta. Udamy się na spacer starówką berneńską, która została wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Będziemy mieli również okazję spotkać się z niedźwiedziami, które zamieszkują Bären Park położony na zielonych pagórkach przy rzece Aare.

Jaskinie św. Beatusa - z wizytą u smoka

Znajdujące się nad jeziorem Thun jaskinie według legendy zamieszkiwane były przez wściekłego smoka, który został przepędzony przez wędrującego mnicha.

Razem z nami wędruj w głąb masywu i odkryj samo serce gór.

Przemierzymy podziemne szlaki prowadzące przez groty pełne skalnych formacji, tworzących nieopisaną atmosferę tego miejsca. Będziemy mijać tajemnicze wodospady, a każdy postawiony krok ujawni kolejne zapierające dech w piersiach widoki.

Dolina Lauterbrunnen - spacer wśród wodospadów

Podczas wyprawy odwiedzimy niezwykłą alpejską dolinę 72 wodospadów. To tam pomiędzy górskimi szczytami zobaczymy skalne kaskady, po których co sekundę spływa 20 tysięcy litrów wody. Niepowtarzalny klimat dopełniają widoczne w oddali alpejskie łąki, malownicze doliny i urokliwe górskie chaty. Wsłuchamy się w odprężający szum wody i będziemy delektować się tym niebywałym widokiem.

 

Interlaken - między jeziorami

Pomiędzy dwoma jeziorami – Brienzersee i Thunersee leży niezwykle klimatyczna miejscowość Interlaken. Staniemy na platformie widokowej otoczeni imponującą górską scenerią i będziemy podziwiać trzy olbrzymie szczyty – Eiger, Mönch i Jungfrau. Jest to również miejsce idealne dla fanów adrenaliny, można spróbować tam bowiem raftingu, wspinaczki czy skoku na bungee.

Zermatt - u stóp Matterhornu

Jest to prawdopodobnie jedno z najbardziej atrakcyjnych miasteczek na świecie. Zermatt swą popularność zawdzięcza położeniu u stóp górskiego giganta w kształcie piramidy – Matterhornu. Dojedziemy tam wyłącznie kolejką, kurort jest bowiem odcięty od ruchu samochodowego, czemu zawdzięcza swój niepowtarzalny klimat. Jest to narciarski raj, w którym amatorzy zimowego szaleństwa mogą trenować cały rok. Razem wjedziemy na Blauherd (2’571 m), skąd rozlega się cudowny widok na liczne szczyty. To właśnie tam z najpiękniejszej perspektywy zobaczymy Matterhorn. Będzie magicznie!

Alpejska kraina 2

TREKKINGI I SPACERY

Będąc w Szwajcarii, kraju słynącego z idyllicznych krajobrazów, zegarków i alpejskiej czekolady nie sposób pominąć okazji do odbycia trekkingów po najbardziej zachwycających europejskich szlakach turystycznych. Razem z Solistami, wskocz w wygodne buty i z każdym kilometrem napawaj się pięknem otaczających Cię krajobrazów, które zostają w Twojej pamięci na zawsze.

Augstmatthorn – Przespaceruj sie grzebietem Hardergrat

Augstmatthorn to jeden z najpiękniejszych szwajcarskich szczytów, na który prowadzi szlak wzdłuż grzbietu Hardergrat. Trekking rozpoczniemy od punktu widokowego Harder Kulm, z którego rozpościera się bezpośredni widok na Alpy Berneńskie oraz jeziora Brienz i Thun. Na sam punkt widokowy dostaniemy się kolejką liniową, co dodatkowo urozmaici naszą wyprawę na szczyt. Trekking zakończymy w miejscowości Habkern, skąd przejedziemy busem do Interlaken. 

 

Czas trwania trekkingu: 5-6 godzin

Odległość: 16 km

Trekking do chaty Hörnli – Stań u podnóża szczytu Matterhorn

Trekking szlakiem Hörnli zaprowadzi nas do jednego z najbardziej spektakularnych miejsc na mapie miasta Zermatt – aż pod sam szczyt Matterhorn, który majestatycznie góruje nad chatą Hörnli Hutte. Po drodze będziesz rozkoszować się widokiem na jezioro Schwarzsee, którego krajobraz wzbogaca kaplica „Maria zum Schnee”, do której często wędrują alpiniści, aby podziękować za udane wejście na szczyt Matterhorn. 

 

Czas trwania trekkingu: 2-3 h 

Odległość: 4.3 km

The Five Lake Walk – Podziwiaj szwajcarskie jeziora

Dla spragnionych górskich widoków oraz panoramicznych tras alpejskich, przedstawiamy trekking szlakiem Pięciu Jezior. W czasie trekkingu będziesz mieć okazję wykąpać się w jeziorach Leisee i Grünsee oraz podziwiać odbicie szczytu Matterhorn w tafli jezior Stellisee, Grindjisee i Leisee. Podczas tej wędrówki malowniczymi alpejskimi łąkami, spotkasz miejscowe zwierzęta: koziorożce, kozice, świstaki oraz orły. Trasę rozpoczniemy od wjazdu kolejką na Blauherd, a zakończymy zjazdem do miasta Zermatt.   

 

Czas trwania trekkingu: 2-3 h 

Odległość: 9,8 km

Aletsha Glacier – Wędrówka z widokiem na lodowiec

W regionie tym występuje ponad 300 km tras trekkingowych, co daje niesamowite możliwości wyboru szlaku dla miłośników górskich wędrówek. Na szczególną uwagę zasługuje trasa z Bettmeralp przez las Aletsch, który został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Po drodze będziesz podziwiać Wielki Lodowiec Aletsch, a zwieńczeniem trekkingu będzie spacer do jezior Bettmersee i Bettmeralp. 

 

Czas trwania trekkingu: 4h-5h

Odległość: 12,7 km

The Charles Kuonen – najdłuższy wiszący most na świecie

Zawiśnij w chmurach w czasie spaceru po najdłuższym wiszącym moście na świecie, który wznosi się na wysokość 700 m. Jeśli pragniesz zaznać odrobinę adrenaliny, a nie masz lęku wysokości to przejście tego pół kilometrowego odcinka jest obowiązkowym punktem w programie wyprawy. Do mostu dojdziemy szlakiem z miejscowości Randa, mijając po drodze lasy modrzewiowe oraz punkt widokowy „Hohtschugga”. 

 

Czas trwania trekkingu: 4-4,5 h 

Odległość: 8,6 km

Gelmerbahn - najstromsza kolejka w Europie

Wszystkich żądnych wrażeń i skoków adrenaliny zapraszamy na przejażdżkę najbardziej stromą kolejką w Europie! W otwartym wagoniku, dryfując ponad 1800 metrów nad ziemią, każdemu z Was szybciej zabije serce. Tym bardziej że na jednym z odcinków nachylenie wynosi aż 47,8 stopni. Emocje są nie do opisania, podobnie jak widok górskich pejzaży z perspektywy lotu ptaka. Zapnijcie pasy, ruszamy!

Sarnersee i Sempach - poczuj ducha slow life

Klimatyczne jeziora, schowane między graniami w dolinach małych miasteczek już z oddali napawają ciszą i spokojem. Nie znajdziesz ich w przewodnikach, bo też nie mówi się o nich zbyt głośno. Tutaj życie toczy się w duchu slow, z dala od gwarnej miejskiej turystyki. Płaskie tereny spacerowe i połacie zielonej trawy, aż proszą się o rozłożenie piknikowego koca. Odetchnij głęboko górskim powietrzem i zatop się na chwilę w nieziemskich widokach.

Kraina czekoladą i serem płynąca

Pyszne sery o intensywnym smaku (i zapachu) oraz cenione na całym świecie wyroby czekoladowe to kolejne dwa powody, za które kochamy Szwajcarię. Na wyjeździe skosztujesz najpopularniejszego lokalnego dania  – fondue – czyli podgrzewanego kociołka pełnego po brzegi roztopionego, złocistego sera. Dla czokoholików jest też wersja na słodko. Gwarantujemy, że rozpłyniecie się z rozkoszy.. W końcu kto nie lubi sera i czekolady?

Noclegi w komfortowych hostelach

Tym razem odpuszczamy namioty i stawiamy na komfort. Będziemy spać w wygodnych, przestronnych pokojach urządzonych w miejskim/minimalistycznym stylu. Do wyboru będą klimatyczne pokoje 2-4 osobowe ze wspólna łazienką na piętrze. Suchy dach nad głową na pewno docenimy w razie niepogody. 

ATRAKCJE DODATKOWE

Via Ferrata

Aktywność dla osób poszukujących górskich wyzwań, dreszczyku emocji i adrenaliny – czyli w dosłownym tłumaczeniu “żelazna droga”. Zamontowane na szlaku stalowe elementy pozwalają na pokonanie trudniejszych odcinków oraz autoasekurację. Jeśli kochacie góry, dużą ekspozycję i przyśpieszone tętno, via ferrata będzie dla Was nie lada gratką!

SPRAWDŹ SIĘ

Via Ferrata, czyli żelazna droga
Dla podróżników zaprawionych w górskich wycieczkach mamy specjalny szlak o podwyższonym poziomie adrenaliny. Wąskie półki skalne, kręta droga nad samą przepaścią może przestraszyć niejednego piechura, ale nie martwcie się – stalowe konstrukcje i uchwyty pozwolą Wam przebyć trasę w bezpieczny sposób. 

Atrakcja fakultatywna dla chętnych.

 

Wybierzemy jedną z tras dostosowaną do warunków psychofizycznych i pogody

SPRÓBUJ

Prosto od krowy

Gruyere, Ementaler, Appenzeller..  Lista szwajcarskich serów to prawie 450 pozycji! Nie wiemy, czy uda nam się spróbować wszystkich, bo musimy jeszcze zostawić miejsce na jedyną w swoim rodzaju czekoladę z alpejskiego mleka. Mmm, rozpływamy się na samą myśl.

ODETCHNIJ

Nieskazitelnym górskim powietrzem

..i naładuj wszystkie zmysły doświadczeniami z tej baśniowej krainy.

Dziewicze szlaki, zielone łąki pełne pasących się krów i owiec, lazurowe jeziora, a w tle górskie szczyty w ośnieżonych czapach. Szwajcaria na żywo zachwyca, czaruje i oszałamia, a rześkość powietrza, aż kłuje w płuca.

Doświadcz

Magii najpiękniejszych szlaków w Europie

Wyprawa do Szwajcarii przyciąga wielu miłośników górskich wędrówek ze względu na najpiękniejsze trasy trekkingowe u podnóża Alp. Przeżyj niesamowite chwile w czasie spaceru po grzbiecie Hardergrat, zrelaksuj się na jedynym z pięciu jezior na trasie The Five Lake Walk i poczuj dreszczyk emocji na największym moście wiszącym na świecie. 

xx
xx
xx
xx

INFORMACJE DLA UCZESTNIKÓW

Działając w ramach obowiązku informacyjnego wynikającego z przepisów powszechnie obowiązującego prawa – informujemy, że z uwagi na szybkość, zmienność i brak możliwości precyzyjnego przewidywania wprowadzania wewnętrznych regulacji sanitarnych państw, przez które przebiega podróż do miejsca docelowego imprezy turystycznej, może zaistnieć sytuacja, w której podróżny na podstawie ww. regulacji, będzie zobowiązany przed wjazdem na terytorium danego państwa – do wykonania testów na obecność wirusa SARS-CoV-2, a następnie do pokrycia kosztów jego wykonania w pełnej wysokości, w celu kontynuowania podróży do miejsca docelowego imprezy turystycznej. Niemniej jednak, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych uczestników, ze swojej strony zapewniamy pełne wsparcie w zakresie informacyjnym dotyczące: obowiązujących i bieżąco wprowadzanych regulacji na trasie podróży imprezy turystycznej. Takie informacje wysyłane są do uczestników konkretnych wyjazdów drogą emailową. Jednocześnie informujemy, że na podstawie art. X Regulaminu Imprez Turystycznych Podróżny może w każdym czasie przed rozpoczęciem imprezy turystycznej zrezygnować z udziału w imprezie turystycznej (odstąpić od umowy o udział w imprezie turystycznej), zgodnie z wyliczeniami kosztów rezygnacji zawartych w umowie.

Transport

Celujemy w najdogodniejsze loty z:

Termin już minął

Ceny lotów lubią się zmieniać! Zakładamy bufor bezpieczeństwa do 200 zł w ramach jakiego decydujemy o kupnie biletów dla zapisanych uczestników. Jeśli dopłata wyniesie więcej niż 200 zł, skontaktujemy się przed zakupem.

 

 

Decyzję o miejscu wylotu podejmuje Klub.

Cena

Nasza cena dla Klubowiczów

5085 pln

Koszt wyprawy

Koszt wyprawy:

I transza - 1250 PLN

Płatna miesiąc od momentu zapisania się na wyprawę

II transza - 1250 PLN

Płatna do miesiąca przed wyprawą

550 EUR

Gotówka, którą należy przekazać liderowi na lotnisku.
Podana kwota jest kwotą orientacyjną.
Ostateczny koszt zależy od cen biletów lotniczych
i kursów walut.

Cena rynkowa:

12389 pln

Cena zawiera

 • wynajem samochodów z pełnym ubezpieczeniem
 • bilet wstępu do wnętrza jaskini St Beatus Cave
 • 7 noclegów w komfortowych pokojach (2-4) osobowych
 • wjazd kolejkami na malownicze punkty widokowe: Harfer Kulm, Schwarzsee, Tash - Zermatt, Blauherd
 • bilet Alestch Glaciers Pass (który upoważni nas do wejścia na wszystkie trasy trekkingowe w okolicy)
 • bagaż podręczny o maksymalnych wymiarach 40 cm x 20 cm x 25 cm
 • miejsce parkingowe przy Zermatt
 • bogaty program zwiedzania
 • trekkingi wymienione w ofercie
 • opiekę polskiego lidera
 • pakiet Solisty
 • wysokiej klasy ubezpieczenie: KL (600 000 zł), OC (500 000 zł), NNW (50 000 zł), Bagaż (5 000 zł)
 • składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny oraz Turystyczny Fundusz Pomocowy

Cena nie zawiera:

 • biletu lotniczego (kupno biletu po stronie Klubu)
 • wyżywienia
 • kosztu paliwa
 • atrakcji dodatkowych
 • Działając w ramach obowiązku informacyjnego wynikającego z przepisów powszechnie obowiązującego prawa – informujemy, że z uwagi na szybkość, zmienność i brak możliwości precyzyjnego przewidywania wprowadzania wewnętrznych regulacji sanitarnych państw, przez które przebiega podróż do miejsca docelowego imprezy turystycznej, może zaistnieć sytuacja, w której podróżny na podstawie ww. regulacji, będzie zobowiązany przed wjazdem na terytorium danego państwa – do wykonania testów na obecność wirusa SARS-CoV-2, a następnie do pokrycia kosztów jego wykonania w pełnej wysokości, w celu kontynuowania podróży do miejsca docelowego imprezy turystycznej. Niemniej jednak, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych uczestników, ze swojej strony zapewniamy pełne wsparcie w zakresie informacyjnym dotyczące: obowiązujących i bieżąco wprowadzanych regulacji na trasie podróży imprezy turystycznej. Takie informacje wysyłane są do uczestników konkretnych wyjazdów drogą emailową. Jednocześnie informujemy, że na podstawie art. X Regulaminu Imprez Turystycznych Podróżny może w każdym czasie przed rozpoczęciem imprezy turystycznej zrezygnować z udziału w imprezie turystycznej (odstąpić od umowy o udział w imprezie turystycznej), zgodnie z wyliczeniami kosztów rezygnacji zawartych w umowie.

Wybierz termin i leć z nami!

Ładowanie dostępnych terminów

Preloader

Zobacz również

Kraina Ognia i Lodu

Islandia Classic

Zobacz terminy
Zobacz terminy

Perełka Norwegii

Lofoty

Zobacz terminy
Zobacz terminy

Kraina skuta lodem

Islandia Extreme

Zobacz terminy
Zobacz terminy

Zobacz również

Kraina Ognia i Lodu

Islandia Classic

Zobacz terminy
Zobacz terminy

Perełka Norwegii

Lofoty

Zobacz terminy
Zobacz terminy

Kraina skuta lodem

Islandia Extreme

Zobacz terminy
Zobacz terminy