Szlakiem Parków Narodowych

Parki Narodowe USA Wild Adventure

Pomysł na wyprawę marzeń

USA to kraj spełnionych marzeń, niepowtarzalnej przyrody i słynnych metropolii. Jedno słowo, które może wyrazić ten przepych to: DUŻE. Wszystko jest tu duże lub wielkie, niekiedy największe… wieżowce, kaniony, doliny, pustynie, przestrzenie, drogi, parki narodowe. Nie sposób nie docenić piękna tego kraju, a szczególnie jego wspaniałej przyrody – dlatego też postanowiliśmy stworzyć wyjątkową wyprawę. Wybierzemy się po raz kolejny do Stanów Zjednoczonych, ale przede wszystkim po to, aby zachwycić się parkami narodowymi i właśnie przyrodą, której nie znajdziecie nigdzie indziej na świecie. Będzie zdecydowanie aktywnie i blisko natury, czyli coś dla zaprawionych podróżników. Wierzymy, że przeżyjecie z nami „Stany” uniesienia i nigdy nie zapomnicie tej przygody!
#solisciteam

Średni

Poziom
Średni

Wyprawy dla wszystkich podróżników – lekkie trekkingi – idealne dla osób, które nie mają
fantastycznej kondycji, ale lubią wędrówki i mają duże chęci :); dużo pieszego zwiedzania.
Transport wynajętymi, jak i lokalnymi, środkami transportu.

Żyj dziko

Komfort
Żyj dziko

Jak na prawdziwych wędrowców przystało noce będziemy spędzać w namiotach lub w wygodnych camperach (Kanada z Alaską i Australia). Do dyspozycji uczestników: namioty 2-4 osobowe, kuchenki gazowe i w niektórych opcjach krzesła campingowe.

Roadtrip

Rodzaj
Roadtrip
Mało chodzimy, dużo jeździmy

Wyprawy które skupiają się na przejechaniu jakiejś trasy. (wokół Islandii, zachodnie
wybrzeże USA, Afryka wzdłuż/wszerz itd) – długie godziny spędzone w samochodzie, spora
dawka przygód i local experience.

Plan wyprawy

 • Yellowstone National Park
 • Grand Canyon
 • Grand Teton National Park
 • Canyonlands National Park
 • Monument Valley
 • Antelope Canyon
 • Arches National Park

USA Wild Adventure!

Co gdyby w wyprawie do Stanów pominąć miasta?

Co gdyby w każdym parku narodowym zrobić co najmniej jeden trekking?

Co gdyby w niektórych parkach zostać kilka dni?

Co gdyby większość nocy spędzić w namiocie?

Co gdyby ominąć Kalifornię i większość Arizony żeby na samym początku wyprawy być przy najwspanialszych parkach narodowych?

Te pytania chodziły za nami już od pierwszej wyprawy do Stanów. I udało się! Jest trip, który daje szansę na zagłębienie się w zwiedzane miejsca i skupia się głównie na aspektach przyrodniczych. Jeśli kochasz przyrodę, lubisz piesze wędrówki, fascynują Cię parki narodowe, nie boisz się noclegów w namiocie – to jest to trip dla Ciebie.

Parki narodowe USA

YELLOWSTONE NATIONAL PARK – gejzery i gorące źródła

Najstarszy na świecie park narodowy, jeden z największych w USA, przyciąga miliony turystów słynnymi gejzerami, gorącymi źródłami, wulkanami błotnymi, naciekowymi tarasami mineralnymi oraz wodospadami. Wpisany na listę światowego dziedzictwa kultury i przyrody UNESCO. Zwiedzając park można natknąć się na stada bizonów amerykańskich, wapiti, łosi, a być może gdzieś w oddali uda nam się dojrzeć także niedźwiedzie. Nasz zachwyt wzbudzi również wybuch gejzera!

GRAND TETON NATIONAL PARK – górskie tereny i wieczny śnieg

W rozległej dolinie z krystalicznie czystym jeziorem wyłania się ogromny masyw górski, którego wierzchołki pokryte są wiecznym śniegiem – tutaj czas stanie dla nas w miejscu. Zapierające dech, potężne góry Teton, kryjące wśród swoich szczytów aż 12 lodowców, piękne jeziorka, górskie potoki, skaliste wąwozy – to wszystko czeka na nas już wkrótce w Grand Teton National Park!

ARCHES NATIONAL PARK – światła i cienie

Park narodowy z wyjątkowymi łukami skalnymi, które przybierają różne odcienie – w zależności od padania promieni słonecznych. Miejsce znajduje się w stanie Utah i całkowicie oddaje charakter tego stanu. Spędzimy trochę czasu w tym parku, by w pełni odkryć sekrety, jakie kryje i zachwycić się różnorodnymi formami skalnymi, które natura tutaj stworzyła

God Bless the USA! 6

ANTELOPE CANYON – cud natury

Można śmiało powiedzieć – prześliczne, ale wręcz nieprawdopodobne dzieło matki natury. Abstrakcyjne kształty, które przez tysiące lat były drążone w czerwonych Skałach Navajo Sandstone przez wiatr i wodę. Bajkowy widok – nie przypomina w formie i kształcie niczego innego, co przyszło Wam oglądać do tej pory! Forma, barwa, kształt, wszystko to wygląda bardziej jak gigantyczne dzieło sztuki niż wnętrze kanionu. Precyzyjnie ukształtowane, idealnie wyprofilowane, fenomenalnie oświetlone.

MONUMENT VALLEY – dolina piaskowców

Słynna Dolina Monumentów w Arizonie (Monument Valley) to bez wątpienia jedno z najbardziej majestatycznych i najczęściej fotografowanych miejsc turystycznych w Stanach Zjednoczonych. Ta gigantyczna dolina położona na granicy dwóch stanów, Utah i Arizony, przytłacza swoim pięknem i wielkością. Kruche skały z czerwonego piaskowca wznoszące się na ponad 200 m, niepowtarzalne formacje, wyjątkowa roślinność i ciemnogranatowe niebo zawieszone wysoko ponad głowami to widoki, które oszałamiają turystów.

CANYONLANDS NATIONAL PARK – labirynty i wąwozy

Położony we wschodniej części stanu Utah, powstał w wyniku erozji przez dwie rzeki: Kolorado i Green River. Piękne krajobrazy, wspaniałe labirynty niesamowitych kanionów, ostańce i kręte wąwozy rzeczne to cechy charakterystyczne dla tego parku, które na pewno wzbudzą w nas zachwyt!

Grand Canyon – spektakularny cud natury

Zdecydowanie MUST TO SEE! Trudno sobie wyobrazić, by American Trip z prawdziwego zdarzenia, mógł się odbyć bez tego punktu programu. Wielki Kanion bezapelacyjne zalicza się do najciekawszych miejsc świata. Został on wpisany na listę dziedzictwa UNESCO jako najbardziej spektakularny przełom rzeki na świecie. Nie tylko z tego powodu warto odwiedzić Kanion Kolorado, ale również choćby po to, aby przekonać się, jakie niezapomniane wrażenia potrafią wywołać tak monumentalne dzieła przyrody. Na jego krawędziach w odsłoniętych warstwach geologicznych można prześledzić historię Ziemi z ostatnich 6 milionów lat. Bez względu jednak na to, ile już widziałeś zdjęć przedstawiających Wielki Kanion, jak wiele przeczytałeś na jego temat – tak naprawdę nic nie jest w stanie przygotować Cię na widok, który zobaczysz!

Parki Narodowe 9

ZION PARK - SKALNE URWISKA I MALOWNICZY WĄWÓZ

Park Narodowy Zion zachwyca licznymi urwiskami skalnymi oraz przepływającym obok nich labiryntem rzek i wodospadów. Najbardziej znanym miejscem parku jest zapierający dech w piersi Zion Canyon – wąski, ale bardzo głęboki wąwóz ciągnący się między wysokimi skalnymi formacjami. Park Narodowy przyciąga przede wszystkim miłośników trekkingów, jako że znaleźć w nim można wiele malowniczych szlaków pieszych. Miejsce to słynie także  z idealnych warunków do wspinaczki skałkowej i jazdy konnej. 

THE ZION NARROWS - Przejście korytem rzeki

Będąc w Parku Narodowym Zion wybierzemy się na trekking szlakiem “The Zion Narrows”, uważanym za jeden z najpiękniejszych szlaków trekkingowych w całych Stanach Zjednoczonych.  Czeka tam na nas trasa jedyna w swoim rodzaju! Prowadzi ona bowiem korytem rzeki Virgin River, której wody wyrzeźbiły w czerwonych skałach piaskowca piękne kaniony szczelinowe. 

Angels Landing - wspaniałe widoki na Park Zion

Jeśli zwiedzimy Park Zion z jego najniższych punktów, powinniśmy zobaczyć go także z tych wyższych. Ruszymy więc na słynny szlak Angels Landing.  Jest on dosyć wymagający i męczący, a samo jego podejście trudne. Zapewniamy jednak: widoki jakie daje, są warte każdego wysiłku! 

Las Vegas – powrót do cywilizacji

Podczas solistowej wyprawy wrócimy na chwilę do cywilizacji, aby odkryć miasto, które przez całą dobę tętni życiem. Las Vegas, znane przede wszystkim z gier hazardowych i kasyn, zaskoczy nas tym, co ma jeszcze do zaoferowania. Światowa stolica rozrywki dostarczy nam wielu atrakcji: “weneckie” gondole, paryska wieża Eiffla, egipskie piramidy… to wszystko znajduje się właśnie w… Las Vegas!

THE STRIP - nocne życie miasta

Na zwiedzanie Las Vegas wybierzemy się nocą, kiedy można najlepiej odczuć jego wyjątkową atmosferę. Przespacerujemy się głównym deptakiem miasta zwanym The Strip, obejrzymy pokaz fontanny przy słynnym hotelu Bellagio i zwiedzimy najbardziej znane kasyna. Oj, będzie się działo!

SALT LAKE CITY – miasto mormonów

Miasto nad Jeziorem Słonym, stolica stanu Utah, znane z historii i kultury mormonów. Ogromna liczba mieszkańców miasta deklaruje się jako członkowie Kościoła Jezusa Chrystusa Świętych w Dniach Ostatnich, co tworzy wyjątkowy klimat dla tego miasta. Znajdujące się w okolicy Wielkie Jezioro Słone jest jednym z najbardziej niesamowitych jezior Północnej Ameryki. Jest zaraz po Morzu Martwym, najbardziej zasolonym akwenem na świecie. Woda ma tak dużą gęstość, że podczas kąpieli można się na niej swobodnie unosić.

Transport

Wybieramy się na prawdziwą przygodę! Wyprawa ma charakter Road Trip, co oznacza, że będziemy się przemieszczać wynajętymi 4 – osobowymi samochodami Toyota RAV 4(lub podobnej klasy). Samochody będą miały przeważnie automatyczną skrzynię biegów. Aby w pełni odczuć tę przygodę, będziemy na zmianę prowadzić na trasie. Ochotnicy mogą się zgłosić do prowadzenia auta pisząc nam maila lub podczas zgłaszanie się na wyprawę – wystarczy tylko podać numer prawa jazdy. Gwarantujemy, że warto prowadzić samochody w USA – drogi są szerokie i dostarcza to jeszcze więcej fantastycznych wrażeń ?

NOCLEGI

Podczas naszej amerykańskiej przygody czekają na nas noclegi w niezwykle malowniczych miejscach, w tym również na skraju Parków Narodowych! Spać będziemy pod namiotami (2 lub 3 osobowymi), w klimatycznych przydrożnych motelach i w domkach kempingowych niczym z amerykańskich filmów przygodowych. 

WYŻYWIENIE

Podczas wyjazdu posiłki będziemy przygotowywać samodzielnie na kempingach lub jadać w lokalnych barach i restauracjach. Czeka na nas wiele amerykańskich pyszności: burgery, hod dogi, corn dogi, mac and cheese, frytki, naleśniki, owoce morza, brownies i wiele innych. Nie bez powodu kuchnia Stanów Zjednoczonych zawojowała cały świat… Szykujcie podniebienia!

ODETCHNIJ:

Wspaniała amerykańska przyroda

Dzika przyroda, zjawiskowe formy skalne i zupełnie inna niż w Europie fauna i flora… Na wyprawie zetkniemy się z niesamowitymi cudami Matki Natury. Weź głęboki oddech, zrelaksuj się i chłoń każdą chwilę. Stany Zjednoczone potrafią zaskoczyć krajobrazami niczym nie z tej ziemi!

SPRAWDŹ SIĘ

Miejsca jak… z filmu?

Podczas wyjazdu będziemy mieli okazję sprawdzić swoją wiedzę na temat amerykańskiej kinematografii. W miejscach, które zobaczymy powstało bowiem wiele znanych filmów. Czy rozpoznasz słynne plenery filmowe, które odwiedziły tak sławne postaci jak Indiana Jones, Rocky, Thelma i Luise czy bohaterowie filmów “Kac Vegas”?

Doświadcz:
Nocny spacer po Vegas
Las Vegas – znane jako Światowa Stolica Rozrywki. Miasto słynie przede wszystkim z luksusowych kasyn i ogromnych hoteli. Wybierzemy się nocą na spacer po odcinku Las Vegas Boulevard. Odcinek ten zwany jest jako the Strip i ma długość 6,8 kilometra, a czeka tam na nas wenecka gondola, paryska wieża Eiffla, a także egipskie piramidy. Wszystko to w miniaturowej wersji. Tej nocy przygotujcie się na podróż dookoła świata!
Spróbuj:

Amerykańskie burgery i sos Barbeque

Stany Zjednoczone słyną ze swoich burgerów i najlepszego sosu na świecie – sosu Barbeque! Podczas wyprawy będziemy mieli wiele okazji, by spróbować porządnego burgera z podwójną wołowiną. Obiecujemy, że Wasze podniebienia będą w siódmym niebie! Głód zdecydowanie nie będzie nam doskwierał, ponieważ amerykańskie porcje różnią się “nieco” od tych, do których jesteśmy przyzwyczajeni w Polsce 🙂

 

xx
xx
xx
xx

Zobacz co przed Tobą!

Dlaczego warto z nami jechać?

 • zobaczysz najważniejsze parki narodowe USA i inne przyrodnicze miejsca Stanów Zjednoczonych:
 • zachwycisz się pięknem Grand Canyon,
 • zgubisz się w labiryncie skalnym w Kanionie Antylopy,
 • w Bryce Canyon National Park będziesz podziwiać unikatowe minarety skalne,
 • odkryjesz piękno majestatycznego Zion National Park,
 • wzruszysz się przy wschodzie słońca w Monument Valley,
 • w Natural Bridges National Monument zobaczysz niesamowite mosty skalne,
 • idealne selfie? Tylko w Arches National Park – na tle nieziemskich, czerwonych łuków skalnych,
 • odkryjesz magię labiryntów kolorowych kanionów w Canyonlands National Park,
 • czas stanie dla Ciebie w miejscu w Grand Teton National Park,
 • w Yellowstone National Park zobaczysz wybuch gejzera
 • doświadczysz skoku adrenaliny podczas całodniowego spływu rzeką Kolorado
 • zobaczysz rozświetlone Las Vegas
 • zagubisz się w mieście mormonów – Salt Lake City
 • zjesz najlepsze burgery i BBQ świata
 • Przeżyjesz przygodę życia!

Liderzy wyprawy

Solistowy Lider

Solistowy Lider

Solistowy Lider to prawdziwy pasjonat podróżowania, który sprawi, że Wasz wspólny wyjazd stanie się przygodą Twojego życia! Nasz Lider nie jest rezydentem biura podróży, ani opiekunem na kolonii ;) Jest po to, aby zabrać Cię w najciekawsze zakątki na świata, odnajdować unikalne miejsce, niestrudzenie prowadzić wyprawę od świtu do… świtu, wspólnie przeżywać przygody i docierać tam gdzie turyści nie bywają.
Poznaj lidera Artboard 3

Liderzy wyprawy

Solistowy Lider

Solistowy Lider

Solistowy Lider

INFORMACJE DLA UCZESTNIKÓW

Działając w ramach obowiązku informacyjnego wynikającego z przepisów powszechnie obowiązującego prawa – informujemy, że z uwagi na szybkość, zmienność i brak możliwości precyzyjnego przewidywania wprowadzania wewnętrznych regulacji sanitarnych państw, przez które przebiega podróż do miejsca docelowego imprezy turystycznej, może zaistnieć sytuacja, w której podróżny na podstawie ww. regulacji, będzie zobowiązany przed wjazdem na terytorium danego państwa – do wykonania testów na obecność wirusa SARS-CoV-2, a następnie do pokrycia kosztów jego wykonania w pełnej wysokości, w celu kontynuowania podróży do miejsca docelowego imprezy turystycznej. Niemniej jednak, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych uczestników, ze swojej strony zapewniamy pełne wsparcie w zakresie informacyjnym dotyczące: obowiązujących i bieżąco wprowadzanych regulacji na trasie podróży imprezy turystycznej. Takie informacje wysyłane są do uczestników konkretnych wyjazdów drogą emailową. Jednocześnie informujemy, że na podstawie art. X Regulaminu Imprez Turystycznych Podróżny może w każdym czasie przed rozpoczęciem imprezy turystycznej zrezygnować z udziału w imprezie turystycznej (odstąpić od umowy o udział w imprezie turystycznej), zgodnie z wyliczeniami kosztów rezygnacji zawartych w umowie.

Transport

Celujemy w najdogodniejsze loty z:

Termin już minął

UWAGA! Cena biletu nie zawiera opłaty za bagaż rejestrowany ok. 100 EUR. Dodaj podczas zamówienia.

 

Ceny lotów lubią się zmieniać! Zakładamy bufor bezpieczeństwa do 200 zł w ramach jakiego decydujemy o kupnie biletów dla zapisanych uczestników. Jeśli dopłata wyniesie więcej niż 200 zł, skontaktujemy się przed zakupem.

 

Decyzję o miejscu wylotu podejmuje Klub.

Cena

Nasza cena dla Klubowiczów

9190 pln

Koszt wyprawy

Koszt wyprawy:

I transza - 2075 PLN

Płatna miesiąc od momentu zapisania się na wyprawę

II transza - 2075 PLN

Płatna do miesiąca przed wyprawą

1200 USD

Gotówka, którą należy przekazać liderowi na lotnisku.
Podana kwota jest kwotą orientcyjną.
Ostateczny koszt zależy od cen bieltów lotniczych
i kursów walut.

Cena rynkowa:

16050 pln

Cena zawiera

 • 7 noclegów w miastach (motele i hotele) w pokojach 4 osobowych
 • 13 noclegów na kempingach pod namiotem
 • namioty 2-4 osobowe
 • wynajem aut na cały okres wyjazdu
 • paliwo na całej trasie
 • opłaty drogowe, mostowe, parkingi
 • offroad Jeepami w Parku Narodowym Canyonlands
 • wstęp do Parku Narodowego Grand Canyon National Park
 • wstęp do Parku Narodowego Antelope Canyon
 • wstęp do Parku Narodowego Bryce Canyon National Park
 • wstęp do Parku Narodowego Zion National Park
 • wstęp do Parku Narodowego Natural Bridges National Monument
 • wstęp do Parku Narodowego Arches National Park
 • wstęp do Parku Narodowego Canyonlands National Park
 • wstęp do Parku Narodowego Grand Teton National Park
 • wstęp do Parku Narodowego Yellowstone National Park
 • niezbędnik Solisty
 • opiekę doświadczonego lidera
 • składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny oraz Turystyczny Fundusz Pomocowy
 • wysokiej klasy ubezpieczenie podróżne typu premium: Koszty Leczenia + Choroby Przewlekłe - KL + CP (150 000 EUR), Odpowiedzialność Cywilna - OC (100 000 EUR szkody na osobie, 50 000 EUR szkody na mieniu), Następstw Nieszczęśliwych Wypadków - NNW (10 000 EUR), Bagaż (1000 EUR)

Cena nie zawiera:

 • biletu lotniczego (kupno po stronie Klubu)
 • wyżywienia
 • wstępu na szlak offroadowy Monument Valley
 • raftingu rzeką Snake
 • promesy wizy do USA (konieczność wyrobienia przed wylotem)
 • lotu wewnętrznego Salt Lake City - Las Vegas (ok. 500 zł)
 • kosztów wykonywania badań lekarskich, testów diagnostycznych oraz innych czynności wymaganych przez przepisy powszechnie obowiązującego prawa państw przez które przebiega podróż

Wybierz termin i leć z nami!

Ładowanie dostępnych terminów

Preloader

Zobacz również

American Dream Trip

USA

Zobacz terminy
Zobacz terminy

Miasto, które nigdy nie zasypia

Nowy Jork

Zobacz terminy
Zobacz terminy

Into the wild

Kanada, Alaska

Zobacz terminy
Zobacz terminy

Zobacz również

American Dream Trip

USA

Zobacz terminy
Zobacz terminy

Miasto, które nigdy nie zasypia

Nowy Jork

Zobacz terminy
Zobacz terminy

Into the wild

Kanada, Alaska

Zobacz terminy
Zobacz terminy