1 Solista

rozpatruje właśnie wyjazd na tę wyprawę.
Szlakiem Parków Narodowych

Parki Narodowe USA Wild Adventure

Pomysł na wyprawę marzeń

USA to kraj spełnionych marzeń, niepowtarzalnej przyrody i słynnych metropolii. Jedno słowo, które może wyrazić ten przepych to: DUŻE. Wszystko jest tu duże lub wielkie, niekiedy największe… wieżowce, kaniony, doliny, pustynie, przestrzenie, drogi, parki narodowe. Nie sposób nie docenić piękna tego kraju, a szczególnie jego wspaniałej przyrody – dlatego też postanowiliśmy stworzyć wyjątkową wyprawę. Wybierzemy się po raz kolejny do Stanów Zjednoczonych, ale przede wszystkim po to, aby zachwycić się parkami narodowymi i właśnie przyrodą, której nie znajdziecie nigdzie indziej na świecie. Będzie zdecydowanie aktywnie i blisko natury, czyli coś dla zaprawionych podróżników. Wierzymy, że przeżyjecie z nami „Stany” uniesienia i nigdy nie zapomnicie tej przygody!
#solisciteam

Średni

Poziom
Średni

Wyprawy dla wszystkich podróżników – lekkie trekkingi – idealne dla osób, które nie mają
fantastycznej kondycji, ale lubią wędrówki i mają duże chęci :); dużo pieszego zwiedzania.
Transport wynajętymi, jak i lokalnymi, środkami transportu.

Żyj dziko

Komfort
Żyj dziko

Jak na prawdziwych wędrowców przystało noce będziemy spędzać w namiotach lub w wygodnych camperach (Kanada z Alaską i Australia). Do dyspozycji uczestników: namioty 2-4 osobowe, kuchenki gazowe i w niektórych opcjach krzesła campingowe.

Roadtrip

Rodzaj
Roadtrip
Mało chodzimy, dużo jeździmy

Wyprawy które skupiają się na przejechaniu jakiejś trasy. (wokół Islandii, zachodnie
wybrzeże USA, Afryka wzdłuż/wszerz itd) – długie godziny spędzone w samochodzie, spora
dawka przygód i local experience.

Plan wyprawy

 • Yellowstone National Park
 • Grand Canyon
 • Grand Teton National Park
 • Canyonlands National Park
 • Monument Valley
 • Antelope Canyon
 • Arches National Park

USA Wild Adventure!

Co gdyby w wyprawie do Stanów pominąć miasta?

Co gdyby w każdym parku narodowym zrobić co najmniej jeden trekking?

Co gdyby w niektórych parkach zostać kilka dni?

Co gdyby większość nocy spędzić w namiocie?

Co gdyby ominąć Kalifornię i większość Arizony żeby na samym początku wyprawy być przy najwspanialszych parkach narodowych?

Te pytania chodziły za nami już od pierwszej wyprawy do Stanów. I udało się! Jest trip, który daje szansę na zagłębienie się w zwiedzane miejsca i skupia się głównie na aspektach przyrodniczych. Jeśli kochasz przyrodę, lubisz piesze wędrówki, fascynują Cię parki narodowe, nie boisz się noclegów w namiocie – to jest to trip dla Ciebie.

Parki narodowe USA

YELLOWSTONE NATIONAL PARK – gejzery i gorące źródła

Najstarszy na świecie park narodowy, jeden z największych w USA, przyciąga miliony turystów słynnymi gejzerami, gorącymi źródłami, wulkanami błotnymi, naciekowymi tarasami mineralnymi oraz wodospadami. Wpisany na listę światowego dziedzictwa kultury i przyrody UNESCO. Zwiedzając park można natknąć się na stada bizonów amerykańskich, wapiti, łosi, a być może gdzieś w oddali uda nam się dojrzeć także niedźwiedzie. Nasz zachwyt wzbudzi również wybuch gejzera!

GRAND TETON NATIONAL PARK – górskie tereny i wieczny śnieg

W rozległej dolinie z krystalicznie czystym jeziorem wyłania się ogromny masyw górski, którego wierzchołki pokryte są wiecznym śniegiem – tutaj czas stanie dla nas w miejscu. Zapierające dech, potężne góry Teton, kryjące wśród swoich szczytów aż 12 lodowców, piękne jeziorka, górskie potoki, skaliste wąwozy – to wszystko czeka na nas już wkrótce w Grand Teton National Park!

ARCHES NATIONAL PARK – światła i cienie

Park narodowy z wyjątkowymi łukami skalnymi, które przybierają różne odcienie – w zależności od padania promieni słonecznych. Miejsce znajduje się w stanie Utah i całkowicie oddaje charakter tego stanu. Spędzimy trochę czasu w tym parku, by w pełni odkryć sekrety, jakie kryje i zachwycić się różnorodnymi formami skalnymi, które natura tutaj stworzyła

CANYONLANDS NATIONAL PARK – labirynty i wąwozy

Położony we wschodniej części stanu Utah, powstał w wyniku erozji przez dwie rzeki: Kolorado i Green River. Piękne krajobrazy, wspaniałe labirynty niesamowitych kanionów, ostańce i kręte wąwozy rzeczne to cechy charakterystyczne dla tego parku, które na pewno wzbudzą w nas zachwyt!

MONUMENT VALLEY – dolina piaskowców

Słynna Dolina Monumentów w Arizonie (Monument Valley) to bez wątpienia jedno z najbardziej majestatycznych i najczęściej fotografowanych miejsc turystycznych w Stanach Zjednoczonych. Ta gigantyczna dolina położona na granicy dwóch stanów, Utah i Arizony, przytłacza swoim pięknem i wielkością. Kruche skały z czerwonego piaskowca wznoszące się na ponad 200 m, niepowtarzalne formacje, wyjątkowa roślinność i ciemnogranatowe niebo zawieszone wysoko ponad głowami to widoki, które oszałamiają turystów.

Grand Canyon – spektakularny cud natury

Zdecydowanie MUST TO SEE! Trudno sobie wyobrazić, by American Trip z prawdziwego zdarzenia, mógł się odbyć bez tego punktu programu. Wielki Kanion bezapelacyjne zalicza się do najciekawszych miejsc świata. Został on wpisany na listę dziedzictwa UNESCO jako najbardziej spektakularny przełom rzeki na świecie. Nie tylko z tego powodu warto odwiedzić Kanion Kolorado, ale również choćby po to, aby przekonać się, jakie niezapomniane wrażenia potrafią wywołać tak monumentalne dzieła przyrody. Na jego krawędziach w odsłoniętych warstwach geologicznych można prześledzić historię Ziemi z ostatnich 6 milionów lat. Bez względu jednak na to, ile już widziałeś zdjęć przedstawiających Wielki Kanion, jak wiele przeczytałeś na jego temat – tak naprawdę nic nie jest w stanie przygotować Cię na widok, który zobaczysz!

God Bless the USA! 6

ANTELOPE CANYON – cud natury

Można śmiało powiedzieć – prześliczne, ale wręcz nieprawdopodobne dzieło matki natury. Abstrakcyjne kształty, które przez tysiące lat były drążone w czerwonych Skałach Navajo Sandstone przez wiatr i wodę. Bajkowy widok – nie przypomina w formie i kształcie niczego innego, co przyszło Wam oglądać do tej pory! Forma, barwa, kształt, wszystko to wygląda bardziej jak gigantyczne dzieło sztuki niż wnętrze kanionu. Precyzyjnie ukształtowane, idealnie wyprofilowane, fenomenalnie oświetlone.

Las Vegas – powrót do cywilizacji

Podczas solistowej wyprawy wrócimy na chwilę do cywilizacji, aby odkryć miasto, które przez całą dobę tętni życiem. Las Vegas, znane przede wszystkim z gier hazardowych i kasyn, zaskoczy nas tym, co ma jeszcze do zaoferowania. Światowa stolica rozrywki dostarczy nam wielu atrakcji: “weneckie” gondole, paryska wieża Eiffla, egipskie piramidy… to wszystko znajduje się właśnie w… Las Vegas! Wybierzemy się tutaj nocą, by w pełni odczuć atmosferę miasta.

SALT LAKE CITY – miasto mormonów

Miasto nad Jeziorem Słonym, stolica stanu Utah, znane z historii i kultury mormonów. Ogromna liczba mieszkańców miasta deklaruje się jako członkowie Kościoła Jezusa Chrystusa Świętych w Dniach Ostatnich, co tworzy wyjątkowy klimat dla tego miasta. Znajdujące się w okolicy Wielkie Jezioro Słone jest jednym z najbardziej niesamowitych jezior Północnej Ameryki. Jest zaraz po Morzu Martwym, najbardziej zasolonym akwenem na świecie. Woda ma tak dużą gęstość, że podczas kąpieli można się na niej swobodnie unosić.

Transport

Wybieramy się na prawdziwą przygodę! Wyprawa ma charakter Road Trip, co oznacza, że będziemy się przemieszczać wynajętymi 4 – osobowymi samochodami Toyota RAV 4(lub podobnej klasy). Samochody będą miały przeważnie automatyczną skrzynię biegów. Aby w pełni odczuć tę przygodę, będziemy na zmianę prowadzić na trasie. Ochotnicy mogą się zgłosić do prowadzenia auta pisząc nam maila lub podczas zgłaszanie się na wyprawę – wystarczy tylko podać numer prawa jazdy. Gwarantujemy, że warto prowadzić samochody w USA – drogi są szerokie i dostarcza to jeszcze więcej fantastycznych wrażeń 🙂

Doświadcz:
Nocny spacer po Vegas
Las Vegas – znane jako Światowa Stolica Rozrywki. Miasto słynie przede wszystkim z luksusowych kasyn i ogromnych hoteli. Wybierzemy się nocą na spacer po odcinku Las Vegas Boulevard. Odcinek ten zwany jest jako the Strip i ma długość 6,8 kilometra, a czeka tam na nas wenecka gondola, paryska wieża Eiffla, a także egipskie piramidy. Wszystko to w miniaturowej wersji. Tej nocy przygotujcie się na podróż dookoła świata!
Spróbuj:

Amerykańskie burgery i sos Barbeque

Stany Zjednoczone słyną ze swoich burgerów i najlepszego sosu na świecie – sosu Barbeque! Podczas wyprawy będziemy mieli wiele okazji, by spróbować porządnego burgera z podwójną wołowiną. Obiecujemy, że Wasze podniebienia będą w siódmym niebie! Głód zdecydowanie nie będzie nam doskwierał, ponieważ amerykańskie porcje różnią się “nieco” od tych, do których jesteśmy przyzwyczajeni w Polsce 🙂

 

xx
xx

Zobacz co przed Tobą!

Dlaczego warto z nami jechać?

 • zobaczysz najważniejsze parki narodowe USA i inne przyrodnicze miejsca Stanów Zjednoczonych:
 • zachwycisz się pięknem Grand Canyon,
 • zgubisz się w labiryncie skalnym w Kanionie Antylopy,
 • w Bryce Canyon National Park będziesz podziwiać unikatowe minarety skalne,
 • odkryjesz piękno majestatycznego Zion National Park,
 • wzruszysz się przy wschodzie słońca w Monument Valley,
 • w Natural Bridges National Monument zobaczysz niesamowite mosty skalne,
 • idealne selfie? Tylko w Arches National Park – na tle nieziemskich, czerwonych łuków skalnych,
 • odkryjesz magię labiryntów kolorowych kanionów w Canyonlands National Park,
 • czas stanie dla Ciebie w miejscu w Grand Teton National Park,
 • w Yellowstone National Park zobaczysz wybuch gejzera
 • doświadczysz skoku adrenaliny podczas całodniowego spływu rzeką Kolorado
 • zobaczysz rozświetlone Las Vegas
 • zagubisz się w mieście mormonów – Salt Lake City
 • zjesz najlepsze burgery i BBQ świata
 • Przeżyjesz przygodę życia!

Liderzy wyprawy

W poszukiwaniu arcydzieł Matki Natury

Marek Krysiak

Na co dzień pracuję w dużej firmie. Z wykształcenia i zamiłowania jestem geografem. Od maja 2018 mój Wszechświat kręci się wokół mojej córeczki Róży. Krok po kroku razem z żoną wkręcamy ją w podróżniczy świat. Kiedy tylko znajduje chwile przełączam się w tryb podróżniczy. "Nie spać- zwiedzać" to o mnie :)
Poznaj lidera Artboard 3

Liderzy wyprawy

W poszukiwaniu arcydzieł Matki Natury

Marek Krysiak

Transport

WAW, TXL

Warszawa, Berlin

plane icon

LAX

Los Angeles

Cena biletu

2500 pln

Ceny lotów lubią się zmieniać! Zakładamy bufor bezpieczeństwa do 200 zł w ramach jakiego decydujemy o kupnie biletów dla zapisanych uczestników. Jeśli dopłata wyniesie więcej niż 200 zł, skontaktujemy się przed zakupem.

Cena

Nasza cena dla Klubowiczów

6930 pln

Koszt wyprawy

lot

Koszt biletu

Koszt wyprawy:

I transza - 1800 PLN

Płatna miesiąc od momentu zapisania się na wyprawę

II transza - 1800 PLN

Płatna do miesiąca przed wyprawą

900 USD

Gotówka, którą należy przekazać liderowi na lotnisku.
Podana kwota jest kwotą orientcyjną.
Ostateczny koszt zależy od cen bieltów lotniczych
i kursów walut.

Cena rynkowa:

14000 pln

Cena zawiera

 • opiekę doświadczonego lidera
 • noclegi w miastach (motele i hotele) w pokojach 4 osobowych
 • noclegi w terenie pod namiotem (pola campingowe)
 • namioty 2-3 osobowe
 • wynajem aut na cały okres wyjazdu
 • paliwo
 • opłaty drogowe, mostowe, parkingi
 • offroad Jeepami w Parku Narodowym Canyonlands
 • wstępy do Parków Narodowych: Grand Canyon National Park, Antelope Canyon, Bryce Canyon National Park, Zion National Park, Natural Bridges National Monument, Arches National Park, Canyonlands National Park, Grand Teton National Park, Yellowstone National Park
 • niezbędnik Solisty
 • ubezpieczenie OC i NNW wysokiej klasy
 • składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Cena nie zawiera:

 • promesy wizy do USA (konieczność wyrobienia przed wylotem)
 • lotu wewnętrznego Salt Lake City - Los Angeles (ok. 500 zł)
 • wyżywienia
 • wstępu na szlak offroadowy Monument Valley
 • raftingu rzeką Kolorado

Wybierz termin i leć z nami!

Masz pytania?

klub@solisci.pl
+48 530 260 680

Zobacz również

American Dream Trip

USA

Zobacz terminy
Zobacz terminy

Miasto, które nigdy nie zasypia

Nowy Jork

Zobacz terminy
Zobacz terminy

Road trip przez krainę 1000 jezior

Kanada, Alaska

Zobacz terminy
Zobacz terminy

Zobacz również

American Dream Trip

USA

Zobacz terminy
Zobacz terminy

Miasto, które nigdy nie zasypia

Nowy Jork

Zobacz terminy
Zobacz terminy

Road trip przez krainę 1000 jezior

Kanada, Alaska

Zobacz terminy
Zobacz terminy