Noworoczna impreza na Marsie 109

Noworoczna impreza na Marsie Sylwester Jordania

Pomysł na Sylwestra marzeń!

Jak witać Nowy Rok, to z przytupem! Przygotowaliśmy dla Ciebie wyjątkową imprezę z marsjańskimi krajobrazami – na pustyni w Jordanii! Podobną imprezę  na 300 osób zorganizowaliśmy już w 2019 roku i dla wszystkich nas  oraz naszych uczestników było to niezapomniane przeżycie, którego nie da porównać się do niczego innego! Świat wraca do “normalności”, granice znów są otwarte i powraca możliwość podróżowania. Z tego powodu chcemy powtórzyć tego kultowego Sylwestra!

.

Doświadczymy nocy “na Marsie”, śpiąc w  namiotach na pustyni o kosmicznym krajobrazie. Przemierzymy niezwykłą pustynię Wadi Rum, odkrywając jej najbardziej bajeczne zakamarki. Zobaczymy perłę Jordanii, jaką jest Petra — fascynujące starożytne miasto wykute w skale.  Odpoczniemy na plażach Morza Martwego i rozwiążemy krzyżówkę, leżąc na plecach na jego tafli. Natomiast wisienką na torcie będzie nurkowanie i podziwianie rafy koralowej w przejrzystej wodzie Aqaby.

.

Jordanię zwiedzać będziemy w małych podgrupach, po czym spotkamy się z resztą Solistów, aby wspólnie hucznie przywitać Nowy Rok! Już teraz wyrusz z nami na pustynnego Sylwestra w Jordanii i przeżyj przygodę swojego życia!

#SoliściTeam

 

 

Średni

Poziom
Średni

Wyprawy dla wszystkich podróżników – lekkie trekkingi – idealne dla osób, które nie mają
fantastycznej kondycji, ale lubią wędrówki i mają duże chęci :); dużo pieszego zwiedzania.
Transport wynajętymi, jak i lokalnymi, środkami transportu.

Luxury

Komfort
Luxury

Kto powiedział, że podczas podróży nie możemy mieć nieco luksusu? Najciekawsze miejsca noclegowe na świecie. Zamki, luksusowe wille, domki na drzewach, jachty lub po prostu bardzo dobry hotel. Ma być wyjątkowo! Najczęściej pokoje 2 osobowe z lazienkami, często basen i dodatkowe udogodnienia.

Travel

Rodzaj
Travel
Klasycznie

Intensywna wyprawa, z której wyciśniesz 200% – genialna trasa, sporo przemieszczania się,
jednodniowe trekkingi, max. 1-2 dni w jednym miejscu. Trip bardzo aktywny, ale znajdziemy
też czas na plażę i “złapanie odddechu”. Dodatkowe opcje na rafting, paralotnię, kolejkę górską etc.

Plan wyprawy

 • Amman
 • Wadi Rum
 • Morze Martwe
 • Petra
 • Akaba

Nowe terminy wyjazdu specjalnie na Waszą prośbę!

Wasze ogromne zainteresowanie i zaangażowanie w przygotowanie najlepszej imprezy sylwestrowej w 2021 roku, zmotywowało nas do przygotowania dla Was specjalnej, dodatkowej oferty sylwestrowej. Wszystkie przygotowane dla Was miejsca, rozeszły się momentalnie!

 

Z racji na wiele zapytań, wprowadziliśmy 3 dodatkowe terminy z wylotami z Pragi (dwie grupy)  i Poznania. Program będzie obejmował te same, najpiękniejsze miejsca Jordanii. Jaka zatem różnica? Będziesz mógł zrelaksować się nad ciepłym morzem Czerwonym, zarówno przed, jaki i po Imprezie sylwestrowej! Do Osmańskiej Fortecy na pustyni Wadi Rum dotrzecie, ze swojego hotelu w Akabie, specjalnie dedykowanymi busami, które również będą odwozić uczestników w trakcie trwania imprezy. Czas przejazdu to tylko godzina!. Powrót do Akaby będzie realizowany o specjalnie wyznaczonych godzinach. A to wszystko po to, abyśmy mogli razem przywitać nadchodzący rok 2022.

.

Słowo od koordynatora wyjazdu:

Pierwszy raz do Jordanii trafiłem przypadkiem i jak to w życiu często bywa, z niespodziewanych i nieplanowanych chwil rodzą się wielkie rzeczy. Był to spontaniczny, prywatny wyjazd sylwestrowy. Już wtedy czułem, że to nie będzie moja ostatnia wizyta w tym kraju.

 

Po wprowadzeniu tego kierunku do oferty Klubu Podróżników Soliści oraz organizacji legendarnego już sylwestra – w Jordanii czujemy się jak w domu. W tym miejscu, wspólnie z naszymi jordańskimi przyjaciółmi chciałbym serdecznie zaprosić poszukiwaczy przygód i dobrej zabawy na reedycję noworocznej wizyty na Marsie!

 

Przed Wami dopieszczone programy, wyselekcjonowane hotele, najpiękniejsze i najważniejsze miejsca Jordanii oraz nowy camp z majestatyczną osmańską fortecą, gdzie wspólnie przywitamy Nowy Rok! O oprawę muzyczną zadbają: niesamowita Paulina Przybysz, Spisek Jednego oraz DJ Punchline. Już nie mogę się doczekać powrotu na Wadi Rum!

 

Do zobaczenia na miejscu!
Marcin Glądała, COO&Board Member

Ty wybierasz długość wyjazdu - 4 czy 8 dni?

Doskonale zdajemy sobie sprawę, że z urlopami różnie bywa, dlatego przygotowaliśmy dla Ciebie ofertę na 4 dni lub na 8 dni! Sam możesz zdecydować, czy chcesz spędzić w krainie marsjańskich krajobrazów cały tydzień, czy zostać tam nieco krócej.

 

 • Wyjazd czterodniowy odbywa się wyłącznie z Krakowa i Poznania.
 • Wyjazd ośmiodniowy z Krakowa, Poznania i Warszawy.

.

Podczas krótszego wyjazdu spędzisz noc na najpiękniejszej pustyni świata, zobaczysz ikonę Jordanii – Petrę, wejdziesz na biblijną górę Nebo oraz zażyjesz kąpieli w najbardziej zasolonym morzu na świecie. Nowy rok przywitasz podczas wyjątkowej imprezy na pustyni Wad Rum!

Na dłuższym wyjeździe dodatkowo odpoczniesz w pięciogwiazdkowym hotelu w Tala Bay, odwiedzisz najpiękniejsze jordańskie plaże i zobaczysz piękną rafę w Aqabie.

.

Bez względu na wybraną opcję, odkrywając zakątki Jordanii, z pewnością poczujesz się niczym Indiana Jones!
Czeka Cię też najlepszy Sylwester w Twoim życiu!

Sylwester w Jordanii - 4 dni na Marsie

Co Cię czeka?

 • Wycieczka Jeepami po pustyni Wadi Rum
 • Zwiedzanie ikony Jordanii - skalnego miasta Petry
 • Impreza sylwestrowa na pustyni ze znakomitymi DJ'ami z Polski
 • Relaks i kąpiel w Morzu Martwym
 • Wyjątkowe noclegi w wyselekcjonowanych hotelach
 • Noc na najpiękniejszej pustyni świata
Noworoczna impreza na Marsie 97

Petra - 1 z 7 Cudów Świata

W odwiedzanych miejscach  przez nas nie może zabraknąć prawdziwej gwiazdy Jordanii, czyli Petry – jednego z najważniejszych zabytków tej części świata. Wykute  przez Nabatejczyków skalne miasto znajduje się na liście siedmiu nowych cudów świata oraz na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Petra ma niezwykłą historię, a jej architektura kryje w sobie wiele ciekawych elementów: m.in. świątynie, pałace, grobowce i teatr. Oprócz zwiedzania jej wnętrz warto też zatrzymać się na chwilę naprzeciwko wejścia, podziwiając wspaniałą jej budowę i staranność wykonania oraz niezwykłe kolory miasta, które w zależności od padania promieni słonecznych, często zmieniają intensywność swojej barwy.

Wadi Rum - najpiękniejsza pustynia na świecie

Marzy Ci się podróż w kosmos? Jordania poniekąd spełnia to marzenie!  Pomarańczowe skały  i  czerwony piasek przypominają krajobrazy z Marsa! Nie bez powodu miejsce to zostało wybrane na lokalizację filmu “Marsjanin”. Wadi Rum zaskakuje, zachwyca i powala na kolana. Ogromna przestrzeń, przecinające wydmy stada wielbłądów, wysokie skały i niemal nierealne kolory piasku robią ogromne wrażenie. Chciałoby się wręcz rzec: “istny kosmos!”

 

 

 

WADI RUM - DZIKA PRZYGODA SAMOCHODAMI 4X4

Na naszej wyprawie czeka nas też wyjątkowa przygoda: przejazd jeepami po pustyni Wadi Rum! Wsiądziemy w samochody z napędem 4×4 i pojedziemy tam, gdzie nas tylko wzrok poniesie. Przemierzymy pustynne meandry, zajrzymy między piaskowe skały i zachwycimy stromymi wąwozami. Pustynne piaski, oblane słońcem skalne ściany i leniwie przechadzające się wśród nich wielbłądy to kwintesencja Jordanii!

 

Noworoczna impreza na Marsie 93

Noc na pustyni

Ciemne, niemal czarne niebo usłane tysiącem błyszczących gwiazd, niewyobrażalna cisza i majestatyczne piaszczyste bezkresy. Nocleg na pustyni Wad Rum będzie niezapomnianym przeżyciem! Wieczorem ogrzejemy się przy ognisku i  spróbujemy najlepszych lokalnych dań, siedząc na tradycyjnych beduińskich dywanach. Noc spędzimy zaś w luksusowych, ogrzewanych namiotach urządzonych w tradycyjnym jordańskim stylu.

 

 

Morze Martwe - najmocniej zasolone

Jak widzi Ci się leżenie w morzu na plecach i czytanie gazety? A możesz masz ochotę bez najmniejszego wysiłku podziwiać obłoki, dryfując bezwiednie na tafli wody? W Morzu Martwym jest to możliwe! Jego wyporność jest bowiem tak duża, że zanurzenie w głębinach jest niemal niemożliwe. Możesz więc leżeć lub siedzieć na tafli, oddając się błogiemu relaksowi. Przeżycie jedyne w swoim rodzaju!

Góra Nebo - ponad Ziemią Obiecaną

Nebo to wzniesienie  w zachodniej Jordanii, w niewielkiej odległości od Morza Martwego. Najwyższy jej punkt znajduje się na wysokości 835 m n.p.m. Góra ta odegrała ważną rolę w Biblii. Wspomina o niej Mojżesz, który mówi: “Wstąp na tę górę Abarim: górę Nebo, w ziemi Moabu naprzeciw Jerycha, i spójrz na ziemię Kanaan, którą daję w posiadanie Izraelitom.” Obecnie stanowi ona przede wszystkim lokalizację  zakonu franciszkanów oraz punkt widokowy, z którego rozpościera się wspaniały widok na okolicę.

Madaba - miasto bizantyjskich mozaik

Madaba to miasto w północno-zachodniej Jordanii, mające ogromne znaczenie dla kultury kraju. W tutejszych kościołach znajduje się wiele wspaniałych bizantyjskich  mozaik. Najpopularniejszą z nich jest mozaikowa mapa Palestyny i Dolnego Egiptu zdobiąca posadzkę  prawosławnej bazyliki św. Jerzego. Obraz pochodzi  z VI wieku, a jego pierwotny rozmiar szacowany jest na ponad dwadzieścia metrów długości. Zachowany fragment mapy obejmuje obszar od Libanu na północy do delty Nilu na południu.

 

Impreza do białego rana w osmańskiej fortecy!

Noworoczna impreza na Marsie 52

Nowy Rok przywitamy, tańcząc na pustyni! Na naszej  imprezie nie zabraknie pysznego jedzenia oraz znakomitych polskich DJ-ów. Przygotujcie wygodne buty do tańca, bo zamierzamy balować aż po sam świt. A wszystko to w otoczeniu rozgwieżdżonego nieba, bezkresnej pustyni oraz nieziemskich widoków! Nasz ostatni Sylwester w Jordanii przeszedł nasze wszelkie oczekiwania! Muzyka ucichła, dopiero gdy pustynię oblały pierwsze promienie Słońca.

TAK BAWILIŚMY SIĘ OSTATNIO!

Zadbaliśmy o to, by ta jedna wyjątkowa noc w roku była niezapomniana! Sylwestra spędzimy na piaskach pustyni Wadi Rum. Spać będziemy w luksusowym campie  Sinam Desert, a bawić w klimatycznej osmańskiej fortecy.

Imprezę rozpoczniemy suto zastawionym bufetem bogatym w tradycyjne jordańskie dania oraz lokalne smakołyki i desery. Następnie czeka nas zabawa do białego rana! Najlepsze kawałki zagrają znakomici DJ-e z Polski, którzy zadbają o to, aby parkiet nie pustoszał aż do świtu – to wszystko w otoczeniu najpiękniejszych krajobrazów Jordanii!

 

 

 

 

SINAM CAMP

Noc sylwestrową spędzimy w luksusowym Sinam Camp – niezwykle klimatycznym miejscu na pustyni Wadi Rum. Obiekt z każdej strony otaczają niezwykłe pustynne krajobrazy i magiczny bezkres, co tworzy niepowtarzalną atmosferę.

W jego obrębie znajdziemy tradycyjne beduińskie namioty oraz robiącą ogromne wrażenie osmańską fortecę, w której świętować będziemy nadchodzący Nowy Rok. Co więcej właścicielką obiektu jest znana restauratorka z Aqaby, a więc możemy spodziewać się tam pysznego,  jedzenia i zaskakujących lokalnych smaków.

W Sinam Camp noc spędzimy w 2-5 osobowych pokojach. Każdy z nich posiada własną klimatyzację, jest komfortowy i urządzony w tradycyjnym jordańskim stylu.

 

 

NIEZAPOMNIANA MUZYCZNA NOC

Noworoczna impreza na Marsie 112

PAULINA PRZYBYSZ

Znana jest z takich składów i wcieleń jak Sistars, Pinnawela, Rita Pax, Archeo. Rocznik ’85, pamięta dobrze lata dziewięćdziesiąte i mocno szanuje historię muzyki, ale z tym bagażem chętnie nurkuje w nowych brzmieniach. Dorastała w busie z kolegami z Sistars i siostrą, ale po zawieszeniu działalności zespołu szybko przeszła do nowych wydawnictw, by w 2017 powrócić na scenę pod swoim imieniem i nazwiskiem, z nagrodzoną fryderykiem za najlepszy album elektroniczny płytą „Chodź tu”, czy nominowaną do fryderyka 2020 „Odwilżą”.

 

Królowa dygresji przeplata tematykę społeczną z romantyczną, intymną szczerością wpuszczając do swojego świata znakomitych gości takich jak Dawid Podsiadło czy Vito Bambino. Otwartość na muzykę prowadziła ją przez ostatnie lata niezliczoną liczbę kolaboracji studyjnych i koncertowych między innymi z ludźmi takimi jak Stanisław Sojka, Tomasz Stańko, Night Marks Electric Trio, Pharoahe Monch, Keyon Harold, Krzysztof Zalewski, Envee, Voo Voo, Kuba Więcek .

 

Przez trzy ostatnie lata pracowała jako dyrektorka artystyczna i odpowiadała za trasę koncertową Women’s Voices, gdzie występowały czołowe polskie wokalistki takie jak Kayah, Edyta Bartosiewicz, Brodka, Nosowska, Natalia Przybysz i wiele innych cudownych głosów.

 

Zasilała z siostrą projekt Zalewski Śpiewa Niemena, dołączyła do zacnego grona składu Culture Revolution, który łączył światowe gwiazdy jazzu i hip hopu z polskimi muzykami. Wiosną 2021 dołączyła do składu redaktorów Newonce radio, gdzie poprowadziła cykl audycji „Przybysz przeszłości”, gdzie przeplatając rozmowami z gośćmi przemycała muzyczne perły i historie pochodzenia sampli.

 

Fot. Ola Bydłowska

SPISEK JEDNEGO

Spisek Jednego jest producentem, muzykiem, oraz DJ-em pochodzącym z Wrocławia. Absolwent Red Bull Music Academy Warsaw. Znany z takich projektów jak EABS, czy Night Marks. Zdobywca Fryderyka za współprodukcję albumu „Chodź tu” Pauliny Przybysz.

 

Jego produkcje można było usłyszeć m.in. na płytach Tego Typa Mesa, Otsochodzi, Schaftera oraz na kultowych już kompilacjach Niewidzialna Nerka, czy Flirtini. Ponadto, muzyk dzielił scenę z takimi postaciami, jak chociażby DJ Grandmaster Flesh, Ta-Ku, Pete Rock, Machine Gun Kelly, Hudson Mohawke, Rustie, Kaytranada, Snakehips, 123MRK, Paul White, Om Unit i Falcons.

DJ PUNCHLINE

DJ Punchline – świeży typ z ambicjami. Kolekcjonuje winyle i nieustannie przeczesuje internet w poszukiwaniu dobrej muzyki. W jego setach można usłyszeć dużo basu i rapu – to dwa klimaty w których czuje się najlepiej. Wszystko to łączy turntablistycznymi technikami miksowania.

 

Jak mówią – oczy ma jak anioł, a gra jak szatan.

Dodatkowe 4 dni ładowania baterii na Nowy Rok!

Co Cię czeka?

 • Zwiedzanie Ammanu - stolicy Jordanii
 • Przejazd do nadmorskiego miasta Akaby, a po drodze przepiękne widoki
 • Relaks i opalanie się na piaszczystych plażach Akaby
 • Podziwianie tutejszej rafy koralowej (dla chętnych)
 • Ładowanie akumulatorów na kolejny, ekscytujący Nowy Rok!

Jordańskie plaże - ładowanie akumulatorów na Nowy Rok

Przed powrotem do zabieganej codzienności, odpoczniemy  na jordańskich plażach. Będzie okazja do nabrania pięknej opalenizny oraz kąpieli w Morzu Czerwonym. Odwiedzimy też Berenice Beach, która uznawana jest za najpiękniejszą plażę w okolicy Aqaby. Nie brakuje na niej  rajskich krajobrazów, tętniących życiem barów i możliwości uprawiania sportów wodnych. Tak rozpoczęty nowy rok, z pewnością będzie wspaniały!

Aqaba - raj dla nurków

Aqaba, która słynie z przejrzystej wody oraz bujnej podwodnej flory i fauny  jest przede wszystkim miejscem, które przyciąga nurków i snorkelowców. Pod wodą znaleźć można porozrzucane wraki statków i czołgów oraz całą gamę roślin i zwierząt. Z  pewnością jest to nie lada gratka dla doświadczonych nurków! Natomiast Ci mniej doświadczeni będą mogli podziwiać piękną rafę koralową oraz pływające dookoła żółwie z brzegu lub pływając z maską i rurką.

Amman - biała stolica Jordanii

Stolica Jordanii, intrygujące miasto, w którym nie znajdziemy charakterystycznego dla orientu bogactwa i zdobień, a starożytne budowle i ich pozostałości. Nazwa “biała stolica” nie wzięła się znikąd – domy budowane są z wapienia, przez co wyglądają jak rozrzucone  po wzgórzach białe klocki. Punktem obowiązkowym są: odrestaurowany amfiteatr, pozostałości po świątyni Herkulesa, ceramiczne rękodzieła oraz Rainbow Street, na której można usiąść w klimatycznej knajpce, zjeść tradycyjne lody czy spróbować kultowych już falafelów.

Atrakcje dodatkowe

NURKOWANIE Z BUTLĄ W AQABIE

Miłośnicy nurkowania będą mieli okazję zobaczyć jedną z najpiękniejszych raf koralowych na świecie! Wspaniała fauna i flora, wraki statków i piękne wybrzeże — tym zachwycają wody w Aqabie. Grupa zostanie podzielona ze względu na stopnie zaawansowania. Możliwość spróbowania nurkowania pierwszy raz w życiu!

2 nurkowania z butlą w Akabie – 335 zł
1 nurkowanie z butlą w Akabie – 280 zł

SNORKELING W AQABIE

Przygotowaliśmy też atrakcję dla osób, które nie mają doświadczenia w nurkowaniu z butlą, ale również chcą zajrzeć pod wody zatoki Aqaba. Snorkeling to idealna alternatywa! Przybrzeżna rafa bogata jest w piękną faunę i florę, a podziwiać ją można, korzystając ze zwykłej maski i rurki. W cenie atrakcji ujęty jest także lunch w formie grilla na łajbie. Wspólnie wyruszymy statkiem na najlepsze spoty do podziwiania okolicznej rafy.

Snorkeling w Akabie z lunchem – 250 zł

Gotowi na przygodę życia?!

Sylwester na pustyni Wadi Rum to nie lada przeżycie! Gwiazdy świecą tutaj mocniej, przeżycia są bardziej intensywne. Dodajmy do tego jeszcze parę miejsc, które mamy na trasie m.in. zachwycającą Petrę czy górę Nebo i nie zapominajmy o wyjątkowej atmosferze solistowych wypraw. Nic nam do szczęścia więcej nie trzeba! Sylwester w Jordanii to propozycja przygody życia, którą będziesz wspominał przez lata.

WYJĄTKOWE NOCLEGI

W czasie naszej wyprawy noce będziemy spędzać w 3-5 gwiazdkowych hotelach o bardzo wysokim standardzie. Dostępne będą pokoje 2,3 i 4-osobowe. Na wybór poszczególnych miejsc noclegowych poświęciliśmy dużo czasu – tak, aby były one nie tylko komfortowe, ale i oddawały klimat Jordanii. W Aqabie czeka nas nocleg w hotelu położonym tuż przy plaży, a nad Morzem Martwym spędzimy noc w eleganckim Dead Sea Spa Hotel.

TRANSPORT

Podczas wyprawy przemieszczać się będziemy wygodnymi 30-osobowymi busikami wynajętymi w lokalnej, renomowanej firmie Jett Travel. Jest to największa firma transportowa w tej części bliskiego wschodu i zapewnia najwyższą jakość usług. W trakcie wyjazdu towarzyszyć nam będą lokalny kierowca oraz przewodnik.

LOKALNA KUCHNIA

Jordania to nie tylko wspaniałe krajobrazy i wyjątkowa kultura, ale i uczta dla naszego podniebienia! Najpopularniejszym regionalnym daniem jest mensaf, czyli gulasz z jagnięciny. Nie sposób pominąć również falafeli, czyli kotlecików z ciecierzycy oraz hummusu — pasty z ciecierzycy i tahini. W tym rejonie świata przepyszna jest również kawa, często serwowana z wodą różaną i kardamonem. Podczas wyprawy stołować będziemy się w lokalnych restauracjach oraz naszych miejscach noclegowych.

Doświadcz:

Magia Jordanii – tradycje Beduinów i niezwykła historia

Jordania to magiczna kraina, która zachwyci nawet najbardziej wybrednego podróżnika. Przeżycie nocy sylwestrowej na pustyni Wadi Rum to coś, co zapamiętasz do końca swojego życia. Odkryjemy tradycje prawdziwych Beduinów i będziemy mieszkać w beduińskich namiotach. Poznamy historię Jordanii i zachwycimy zakamarkami skalnego miasta w Petrze.

Spróbuj:

Jordańska kuchnia– Zarb i wegetariańskie falafele

Podczas całej wyprawy nie zabraknie próbowania lokalnej kuchni, bo czymże jest wyjazd bez tradycyjnego jedzenia? Zobaczymy, jak wygląda beduińska odmiana grilla tzw. Zarb. Przygotowuje się go w specjalnie przygotowanym dole, który zasypuje się piaskiem i czeka kilka godzin. Dania, wbrew pozorom, po całym tym procesie smakują znakomicie! Nie zapomnimy też o falafelach, które smakują w Jordanii tak jak nigdzie indziej, a kosztują grosze.

 

Odetchnij:

Pustynia Wadi Rum – idealne miejsce, by odpocząć

Nie znajdziesz lepszego miejsca na odpoczęcie od cywilizacji niż pustynia i to w dodatku ta, która uważana jest za jedną z najpiękniejszych! Sylwester to czas, kiedy często podsumowujemy poprzedni rok – Wadi Rum zapewni doskonałe warunki ku temu. Odpoczniemy, będziemy podziwiać niezwykłe niebo pokryte licznymi gwiazdami i zregenerujemy siły na kolejny rok pełny przygód.

Sprawdź się:

Aqaba – zobacz podwodny świat

Podczas wyprawy zanurkujemy w wodach Morza Czerwonego, w zatoce Aqaba, gdzie odkryjemy wspaniały podwodny świat. Bardziej wprawieni nurkowie podziwiać będą mogli rozsiane w głębinach wraki statków, a nurkowie-amatorzy bliższą brzegu zachwycającą rafę.

xx
xx
xx
xx

Zobacz, co Cię czeka!

Dlaczego warto z nami jechać?

 • Zobaczysz miliony gwiazd podczas noclegu na pustyni
 • Poznasz uczucie unoszenia się na powierzchni Morza Martwego
 • Zasmakujesz w tradycyjnej beduińskiej kuchni
 • Zwiedzisz skalne miasto Petrę - perłę Jordanii i obiekt znajdujący się na liście UNESCO
 • Zanurkujesz pośród raf koralowych oraz wraków statków
 • Wybawisz się do białego rana na pustyni w noc sylwestrową przy muzyce znakomitego DJ'a z Polski
 • Spędzisz komfortowo noce w wyselekcjonowanych hotelach
 • Odkryjesz, jak żyją lokalne społeczności w Jordanii - Beduini
 • Wypoczniesz na plażach przy Morzu Czerwonym
 • Będziesz się świetnie bawił w solistowym towarzystwie!

Liderzy wyprawy

Janek Wojtkowski

Podróżować, zwiedzać świat, pięknie żyć, garściami życie brać

Janek Wojtkowski

„Jeśli czegoś nie wolno, ale się tego bardzo chce, to można” :) ta dewiza przyświeca mi nie tylko w docieraniu w coraz to nowe miejsca na świecie, ale i w życiu, dzięki czemu udaje mi się łączyć prace w agencji reklamowej z życiowa pasją, jaką jest podróżowanie. Odczuwam nieustanny głód poznawania nowych miejsc, ludzi i ich historii – niezależnie od tego czy jest to dzicz nieopodal aktualnego miejsca zamieszkania, czy drugi koniec świata, zawsze wyciągam z danego miejsca maksimum, aby zachować w głowie niezwykłe obrazy, doświadczenia i historie. Zatem aby powstrzymać mnie przed aktywnym spędzaniem czasu trzeba by mnie przywiązać do krzesła, zamknąć w sejfie i upewnić się, że nie odświeżałem ostatnio sztuczek Hudiniego :) Jeśli też lubisz eksplorować to słowa typu: „Nie chce mi się”, czy „Nuda” na pewno nie padną z Twoich ust podczas naszej wspólnej podróży. Na wyprawach ze mną na pewno będzie aktywnie, ale znajdziemy też czas na relaks. Do zobaczenia!
Poznaj lidera Artboard 3
Paweł Czarnecki

Aktywnie przez świat

Paweł Czarnecki

Z zawodu inżynier - projektant instalacji elektrycznych. Pasjonat podróży i sportów wytrzymałościowych (w szczególności triatlon). Uwielbia sprawdzać się trudnych warunkach i stawiać sobie ambitne cele. Ponadto uwielbia podróże rowerowe oraz fotografię.
Poznaj lidera Artboard 3
Józek Borowski

Live your Life by a compass not a clock.

Józek Borowski

Korpo i pogoń za pieniądzem to nie dla mnie! Całe życie towarzyszy mi potrzeba poczucia misji podejmowanych działań i możliwości wywarcia pozytywnego wpływu na świat. Na co dzień działacz społeczny, gdzie angażując się w przeróżne rzeczy każdego dnia popycham ideę kreowania dobrego świata do przodu. Miłośnik natury, wszystkiego co dzikie i bushcraftu - wielu określa mnie jako "człowiek lasu" (tak, zdarzało się nie wychodzić z dziczy przez niemal miesiąc). Fan aktywnego spędzania czasu, podejmowania nowych wyzwań, rozwoju osobistego, poznawania nowych kultur i ludzi - to w dużej mierze zaspokaja podróżowanie. W podróży udowadniam sobie, że: "Keep it simple" - jest możliwe, "You`ve never finished learning" - świadomość tego nakręca mnie jeszcze bardziej, "Jeśli myślisz, że coś jest niemożliwe przyjdzie osoba, która o tym nie wie i to po prostu zrobi" - lubię być tym co robi.
Poznaj lidera Artboard 3
Kasia Tkocz

spełniam marzenia

Kasia Tkocz

Kasia, Kate, American Girl... Jak (nie)poważnie by to nie brzmiało, z zawodu jestem inżynierem budownictwa, ale... całkowicie pochłonęły mnie podróże no i piłka nożna:) Ostatnie kilka lat spędziłam w Stanach Zjednoczonych i kompletnie zwariowałam na ich punkcie! Dosłownie - tam czuję, że żyję (motyle w brzuchu, adrenalina i te sprawy) :) Jestem wiecznie uśmiechnięta no i podobno nie da się ze mną nudzić!
Poznaj lidera Artboard 3
Magdalena Gudzińska

Na luzie i z pomysłem

Magdalena Gudzińska

Mieszkałam w Norwegii, Austrii, Australii i Portugalii. Moje CV już dawno przestało mieścić się na 1 stronie, a lista pomysłów na kolejne projekty i ścieżki rozwoju stale rośnie. Nie boję się nowych wyzwań, a podróżowanie traktuję jako jedną z podstawowych potrzeb życiowych. Bardziej niż rzucenie wszystkiego i wyjechanie w nieznane na rok, przeraża mnie wizja podjęcia decyzji, żeby osiąść w jednym miejscu już na stałe i popaść w codzienną rutynę. Pasjonują mnie sporty zimowe i wodne, a serce rozdarte jest pomiędzy góry zimą i morze latem. Dla zachowania równowagi chętnie zaszyję się w domku w lesie z książką albo posadzę kwiatki z Babcią :)
Poznaj lidera Artboard 3
Aleksander Ramutkowski

Nawet najdalsza podróż zaczyna się od pierwszego kroku.

Aleksander Ramutkowski

Absolwent AWFiS w Gdańsku, Wydział Turystyki i Rekreacji. Przedsiębiorca w branży gastro. Miłośnik podróżowania i sportów ekstremalnych. Człowiek wielu pasji, o których chętnie Wam opowie!
Poznaj lidera Artboard 3
Anna Downar

Marzenia się nie spełniają, marzenia się spełnia.

Anna Downar

Z zawodu filolog. Z pasji miłośniczka podróży i świata. Zachwycająca się pięknem natury w każdej jej postaci. Świat najbardziej lubi obserwować z górskich szczytów, najlepiej o wschodach i zachodach słońca. Minimalistka. Najlepiej czuje się w butach trekkingowych i z plecakiem na plecach, a do pełni szczęścia potrzebna jej karimata i śpiwór. Niepoprawna optymistka i marzycielka. Uśmiech i pozytywne nastawienie to jej nierozłączni towarzysze. Czerpie z życia pełnymi garściami, ale lubi też dawać. „Człowiek” to bardzo ważne dla niej słowo, a ludzie poznani podczas podróży są dla niej największą inspiracją.
Poznaj lidera Artboard 3
Magdalena Sobiak

I haven't been everywhere, but it's on my list

Magdalena Sobiak

Zawodowo i z pasji rozmawiam z ludźmi. Bo są ciekawi, bo każdy ma za sobą inną historię, inne zaplecze kulturowe, wierzenia, przesądy i marzenia. Na co dzień pracuję w korporacji jako trener i coach, cała reszta czasu to podróże, przyjaciele, rodzina i dużo śmiechu. Uwielbiam robić rzeczy po raz pierwszy i wracać do miejsc, które skradły moje serce. Podróżuje się ze mną łatwo: namiot w polu jest OK, hotel na 5 gwiazdek jest OK. Nie ma to znaczenia, byle w dobrym towarzystwie.
Poznaj lidera Artboard 3
Paweł Urbanek

To co jest niemożliwe, jest takie tylko do czasu

Paweł Urbanek

Urodziłem się w Opolu, gdzie od najmłodszych lat spoglądałem w niebo i śledząc przelatujące samoloty marzyłem, że kiedyś uda mi się wsiąść na pokład jednego z nich i odbyć fascynującą podróż. Począwszy od 2011 roku i mojego pierwszego długiego wyjazdu do USA konsekwentnie realizuję to marzenie. Jestem jedną z tych osób, które nie potrafią znaleźć sobie miejsca na ziemi i gdy tylko mój świat nabiera zbytniej stateczności czuję wewnętrzną potrzebę zmiany. Nie potrafię zbyt długo usiedzieć w jednym miejscu. W podróżowaniu interesują mnie ludzie i ich kultura, kuchnia, przyroda oraz fakt, że dzięki temu mogę poznawać kolejne granice samego siebie nabierając dystansu do tego, co do tej pory wydawało mi się trudne i przerażające. Prywatnie jestem filharmonicznym chórzystą o barytonowej skali w stanie spoczynku, ekonomistą prowadzącym własną działalność, piwowarem domowym, byłym wędkarzem. Mam na swoim koncie pracę za barem, na płycie lotniska, w administracji, marketingu, parkingu, gospodarstwie rolnym, budowlance, produkcji muzycznej i przemysłowej, filharmonii, teatrze i chyba gdzieś jeszcze. Uwielbiam być tam gdzie mnie jeszcze nie było i mam nadzieję, że wspólnie z Wami wiele takich miejsc odkryjemy.
Poznaj lidera Artboard 3
Jarek Kryński

Odkrywanie świata mam w genach

Jarek Kryński

Terry Pratchett napisał: "Wiesz co jest największą tragedią tego świata? Ludzie, którzy nigdy nie odkryli, co naprawdę chcą robić i do czego mają zdolności. Synowie, którzy zostają kowalami, bo ich ojcowie byli kowalami. Ludzie, którzy mogliby fantastycznie grać na flecie, ale starzeją się i umierają, nie widząc żadnego instrumentu muzycznego, więc zostają oraczami. Ludzie obdarzeniu talentem, którego nigdy nie poznają. A może nawet nie rodzą się w czasie, w którym mogliby go odkryć." Ja odkryłem. Przez wiele lat wycierałem korytarze pędząc z teczką w ręku od posiedzenia do posiedzenia, następnie godzinami wygniatałem fotel przed ekranem komputera otoczony stosami akt i książek, tylko po to by ukraść weekend na ścianie w Sokolikach, tydzień treku w Tatrach czy w Alpach. Obecnie od kilku lat zimą nauczam jazdy na nartach, jesienią i wiosną pokazuję jak piękne mogą być nasze Sudety a sezony letnie spędzam pokazując piękno świata.
Poznaj lidera Artboard 3

Liderzy wyprawy

Janek Wojtkowski

Podróżować, zwiedzać świat, pięknie żyć, garściami życie brać

Janek Wojtkowski

Paweł Czarnecki

Aktywnie przez świat

Paweł Czarnecki

Józek Borowski

Live your Life by a compass not a clock.

Józek Borowski

Kasia Tkocz

spełniam marzenia

Kasia Tkocz

Magdalena Gudzińska

Na luzie i z pomysłem

Magdalena Gudzińska

Aleksander Ramutkowski

Nawet najdalsza podróż zaczyna się od pierwszego kroku.

Aleksander Ramutkowski

Anna Downar

Marzenia się nie spełniają, marzenia się spełnia.

Anna Downar

Magdalena Sobiak

I haven't been everywhere, but it's on my list

Magdalena Sobiak

Paweł Urbanek

To co jest niemożliwe, jest takie tylko do czasu

Paweł Urbanek

Jarek Kryński

Odkrywanie świata mam w genach

Jarek Kryński

Janek Wojtkowski
Paweł Czarnecki
Józek Borowski
Kasia Tkocz
Magdalena Gudzińska
Aleksander Ramutkowski
Anna Downar
Magdalena Sobiak
Paweł Urbanek
Jarek Kryński

INFORMACJE DLA UCZESTNIKÓW

Działając w ramach obowiązku informacyjnego wynikającego z przepisów powszechnie obowiązującego prawa – informujemy, że z uwagi na szybkość, zmienność i brak możliwości precyzyjnego przewidywania wprowadzania wewnętrznych regulacji sanitarnych państw, przez które przebiega podróż do miejsca docelowego imprezy turystycznej, może zaistnieć sytuacja, w której podróżny na podstawie ww. regulacji, będzie zobowiązany przed wjazdem na terytorium danego państwa – do wykonania testów na obecność wirusa SARS-CoV-2, a następnie do pokrycia kosztów jego wykonania w pełnej wysokości, w celu kontynuowania podróży do miejsca docelowego imprezy turystycznej. Niemniej jednak, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych uczestników, ze swojej strony zapewniamy pełne wsparcie w zakresie informacyjnym dotyczące: obowiązujących i bieżąco wprowadzanych regulacji na trasie podróży imprezy turystycznej. Takie informacje wysyłane są do uczestników konkretnych wyjazdów drogą emailową. Jednocześnie informujemy, że na podstawie art. X Regulaminu Imprez Turystycznych Podróżny może w każdym czasie przed rozpoczęciem imprezy turystycznej zrezygnować z udziału w imprezie turystycznej (odstąpić od umowy o udział w imprezie turystycznej), zgodnie z wyliczeniami kosztów rezygnacji zawartych w umowie.

Transport

Celujemy w najdogodniejsze loty z:

Termin już minął

Ceny lotów lubią się zmieniać! Zakładamy bufor bezpieczeństwa do 200 zł, w ramach jakiego decydujemy o kupnie biletów dla zapisanych uczestników. Jeśli dopłata wyniesie więcej niż 200 zł, skontaktujemy się przed zakupem.

 

 

Decyzję o miejscu wylotu podejmuje Klub.

Jordania 8 dni

Nasza cena dla Klubowiczów

4600 pln

Koszt wyprawy

Koszt wyprawy:

I transza - 1325 PLN

Płatna miesiąc od momentu zapisania się na wyprawę

II transza - 1325 PLN

Płatna do miesiąca przed wyprawą

500 USD

Gotówka, którą należy przekazać liderowi na lotnisku.
Podana kwota jest kwotą orientacyjną.
Ostateczny koszt zależy od cen bieltów lotniczych
i kursów walut.

Jordania 4 dni

Nasza cena dla Klubowiczów

3160 pln

Koszt wyprawy

Koszt wyprawy:

I transza - 800 PLN

Płatna miesiąc od momentu zapisania się na wyprawę

II transza - 800 PLN

Płatna do miesiąca przed wyprawą

400 USD

Gotówka, którą należy przekazać liderowi na lotnisku.
Podana kwota jest kwotą orientacyjną.
Ostateczny koszt zależy od cen bieltów lotniczych
i kursów walut.

Cena zawiera

 • bogaty program wyjazdu (dotyczy: Opcja 4 dniowa oraz Opcja 8 dniowa)
 • nocleg w Ammanie w 3* hotelu ze śniadaniem (dotyczy: Opcja 8 dniowa)
 • nocleg w Wadi Musa w hotelu 3* ze śniadaniem blisko wejścia do Petry (dotyczy: Opcja 4 dniowa oraz Opcja 8 dniowa)
 • Dwa noclegi w Wadi Musa w hotelu 3* ze śniadaniem blisko wejścia do Petry (dotyczy: Opcja 8 dniowa z Pragi i Poznania dla wyjazdów zakupionych od 16.11.2021 r.)
 • nocleg nad Morzem Martwym w 4* hotelu ze śniadaniem i kolacja z bezpośrednim dostępem do morza (dotyczy: Opcja 4 dniowa oraz Opcja 8 dniowa)
 • dwa noclegi nad zatoka Akaby w 5* hotelu ze śniadaniem (dotyczy: Opcja 8 dniowa)
 • dwa noclegi na pustyni Wadi Rum w obozie Sinam Camp w ogrzewanych namiotach ze śniadaniem i kolacja (dotyczy: Opcja 8 dniowa)
 • jeden nocleg na pustyni Wadi Rum w obozie Sinam Camp w ogrzewanych namiotach ze śniadaniem i kolacja (dotyczy: Opcja 4 dniowa)
 • jeden nocleg na pustyni Wadi Rum w obozie Sinam Camp w ogrzewanych namiotach ze śniadaniem i kolacja (dotyczy: Opcja 8 dniowa z Pragi i Poznania dla wyjazdów zakupionych od 16.11.2021 r.)
 • wyjątkową imprezę sylwestrową (dotyczy: Opcja 4 dniowa oraz Opcja 8 dniowa)
 • kolację w formie szwedzkiego bufetu podczas imprezy Sylwestrowej (dotyczy: Opcja 4 dniowa oraz Opcja 8 dniowa)
 • nagłośnienie i oświetlenie podczas zabawy sylwestrowej (dotyczy: Opcja 4 dniowa oraz Opcja 8 dniowa)
 • polskiego DJ-a w trakcie imprezy sylwestrowej (dotyczy: Opcja 4 dniowa oraz Opcja 8 dniowa)
 • wycieczkę samochodami z napędem 4x4 po pustyni Wadi Rum (dotyczy: Opcja 4 dniowa oraz Opcja 8 dniowa)
 • miejsce w wynajętym busie z kierowcą (dotyczy: Opcja 4 dniowa oraz Opcja 8 dniowa)
 • mały bagaż podręczny o wymiarach 40x20x 25 cm (dotyczy: Opcja 4 dniowa oraz Opcja 8 dniowa – w przypadku zakupu biletów lotniczych przez Klub)
 • bagaż do 10 kg o wymiarach 55x40x20xm (dotyczy: Opcja 4 dniowa oraz Opcja 8 dniowa – w przypadku zakupu biletów lotniczych przez Klub)
 • lokalnego przewodnika w trakcie całego programu (dotyczy: Opcja 4 dniowa oraz Opcja 8 dniowa)
 • paliwo na całej trasie (dotyczy: Opcja 4 dniowa oraz Opcja 8 dniowa)
 • ubezpieczenie KL 600 0000 zł, OC 500 000 zł, NNW (50 000 zł), Bagaż (5000 zł) (dotyczy: Opcja 4 dniowa oraz Opcja 8 dniowa)
 • opiekę doświadczonego lidera (dotyczy: Opcja 4 dniowa oraz Opcja 8 dniowa)
 • pakiet Solisty (dotyczy: Opcja 4 dniowa oraz Opcja 8 dniowa)
 • składkę na TFG i TFP (dotyczy: Opcja 4 dniowa oraz Opcja 8 dniowa)
 • Opłaty klimatyczne i podatki (dotyczy: Opcja 4 dniowa oraz Opcja 8 dniowa)

Cena nie zawiera:

 • biletu lotniczego (możliwość zakupu przez Klub)
 • Jordan Pass ok. 380 zł
 • wyżywienia (oprócz śniadań, sylwestrowej kolacji oraz lunchu w Dead Sea)
 • atrakcji fakultatywnych: nurkowanie lub snorkeling w Akabie
 • kosztów wykonywania badań lekarskich, testów diagnostycznych oraz innych czynności wymaganych przez przepisy powszechnie obowiązującego prawa państw przez które przebiega podróż
 • zwyczajowo przyjętych napiwków dla kierowcy (5$ od osoby) oraz lokalnego przewodnika (10$ od osoby)

Wybierz termin i leć z nami!

Ładowanie dostępnych terminów

Preloader

Zobacz również

Nowy Rok pod gwiazdami na wydmach Sahary

Sylwester Maroko

Zobacz terminy
Zobacz terminy

Zobacz również

Nowy Rok pod gwiazdami na wydmach Sahary

Sylwester Maroko

Zobacz terminy
Zobacz terminy