Spływ Czarną Hańczą 12

Spływ z Olkiem Dobą Czarna Hańcza

Pomysł na aktywny weekend

Wakacje to idealny czas na spotkania w większym gronie. Słoneczna pogoda, kajaki, świetna ekipa i słynny podróżnik – to gwarancja idealnego weekendu i odpoczynku od dynamicznej, lecz niekiedy rutynowej codzienności. Zapraszamy Was na 3 dniowy spływ na największej rzece Suwalszczyzny- Czarnej Hańczy. Do pokonania mamy 46 km trasy: Maćkowa Ruda – Gulbin – Dworczysko – Mikaszówka. Ten ekologicznie chroniony obszar Zielonych Płuc Polski uważany jest za najpiękniejszy nie tylko w Polsce, ale również w Europie! Aktywność fizyczna na świeżym powietrzu, obcowanie z dziką przyrodą, przepiękne widoki, przygody, długie wieczory przy ognisku.. chyba nie trzeba Was namawiać!

#SolisciTeam

Aktywny

Poziom
Aktywny

Wyprawy dla osób lubiących aktywne spędzanie czasu – bogate w długie spacery i trekkingi,
przemieszczanie się z plecakiem, podróże lokalnym transportem.

Żyj dziko

Komfort
Żyj dziko

Jak na prawdziwych wędrowców przystało noce będziemy spędzać w namiotach lub w wygodnych camperach (Kanada z Alaską i Australia). Do dyspozycji uczestników: namioty 2-4 osobowe, kuchenki gazowe i w niektórych opcjach krzesła campingowe.

Adventure

Rodzaj
Adventure
Dla doświadczonych

Wyprawa pełna przygód – autorskie trasy (często przecieranie po raz pierwszy), wejście tam
gdzie i jak daleko się da ;), przejazdy lokalnym transportem, dużo chodzenia z plecakiem, 1-3 dniowe trekkingi i przeprawy.

Plan wyprawy

 • Maćkowa Ruda
 • Gulbin
 • Dworczysko
 • Mikaszówka

Olek Doba to Solista!

Aleksandra Doby chyba nikomu przedstawiać nie trzeba. Pierwszy człowiek w historii, który samotnie przepłynął Atlantyk kajakiem, zdobywca tytułu “Podróżnika Roku 2015” wedle National Geographic, miłośnik latania szybowcem i skoków spadochronowych. Oprócz tego niezwykle ciepły, charyzmatyczny i wesoły człowiek, zarażający swoim pozytywnym nastawieniem i energią ludzi wokoło. Olek to prawdopodobnie najodpowiedniejsza osoba na ziemi, z którą warto wybrać się na spływ kajakowy. Jego opowieści można słuchać godzinami, ku czemu z resztą będziecie mieli niepowtarzalną okazję.

Dzień 1 - PIĄTEK: Maćkowa Ruda - Gulbin [12 km, ok. 4h]

W pierwszy dzień przemierzymy najbardziej malowniczy i atrakcyjny pod względem widoków odcinek Czarnej Hańczy. Rozpoczynamy spływ w miejscowości Maćkowa Ruda. Początkowo rzeka płynie szybkim nurtem, który później nieco się uspokaja. Po obu brzegach rzeki wysokie, zalesione brzegi, częste zakola i rozwidlenia nurtu. Na terenie puszczy Augustowskiej spodziewać się można powalonych konarów drzew, bogatej roślinności, ogromnej ilość ptactwa wodnego oraz niezwykle przejrzystej wody. W trakcie przerw na odpoczynek chętni mogą ochłodzić się wskakując do rzeki. Wieczór wspólnie spędzimy przy ognisku z kiełbaskami i ziemniakami 🙂

Dzień 2 - SOBOTA: Gulbin - Dworczysko [22 km, ok. 6h]

Startujemy z miejscowości Gulbin położonej nad Czarną Hańczą. Będziemy płynąć pod pozostałościami torów leśnej kolejki wąskotorowej, a następnie pod mostem łączącym ze sobą Frącki i Sarnetki. Dalsza część spływu prowadzi przez malownicze tereny podmokłych pól i łąk, starorzecza, zakola i torfowiska. Okoliczna przyroda z pewnością sprzyja wyciszeniu i relaksowi. Rzeka Czarna Hańcza na tym odcinku szybko meandruje i nie daje powodów do nudy, gdyż cały czas trzeba manewrować kajakiem. Po około 6 godzinach docieramy do wsi Dworczysko i udajemy się na zasłużony odpoczynek.

Dzień 3 - NIEDZIELA: Dworczysko - Mikaszówka [12 km, ok. 3,5h]

Podczas ostatniego dnia spływu mamy do pokonania 12 kilometrów spokojną trasą pośród wysokich traw i trzcin. Koryto rzeki stopniowo zwęża się, aby na ostatnich dwóch kilometrach odcinka połączyć się z Kanałem Augustowskim. Miniemy także dwie zabytkowe śluzy, wciąż jeszcze obsługiwanymi ręcznie – Sosnówek i Mikaszówka. Powolny nurt pozwoli wsłuchać się w rzekę, napawać widokami i wyciszyć przed powrotem do codzienności. Koniec spływu planowany na godzinę 13. Pożegnanie z Solistową ekipą (oby na krótko!) i powrót do domów.

Inspiracje od najlepszych - opowieści przy ognisku

Wieczory spędzimy razem przy wspólnym ognisku w niesamowitych okolicznościach przyrody. Pieczone ziemniaki oraz kiełbaski to elementy, bez których porządne ognisko nie istnieje. Rozmowy oraz opowieści o wyprawach – tym zawsze się dzielimy podczas takich spotkań. Nie ma nic lepszego niż rozmowy pod gołym niebem o pięknie naszego świata z ludźmi nadającymi na tych samych falach. Kierujemy się prostym hasłem #LiveWild.
Naładowani jednocześnie energią i spokojem możemy wracać do swoich codziennych obowiązków, po to by za jakiś czas znowu przeżyć przygodę nie z tej ziemi.

Weekend w Szwecji - kajak, namiot i natura 3

Weekend #Live Wild - dlaczego warto jechać?

 • Jedyna okazja na kajakarskie zawody z Olkiem Dobą
 • Aktywny wypoczynek na łonie przyrody zgodnie z ideą „live wild"
 • Poprawa techniki wiosłowania
 • Wieczorne biesiadowanie przy ognisku
 • Niezapomniane opowieści Olka Doby
 • Piękne wspomnienia i dobry humor na resztę miesiąca
 • Zgrana ekipa podróżników, wyciskająca 110% z każdego wyjazdu
 • Zakwasy gwarantowane!

Liderzy wyprawy

Travel, travel, otherwise we are lost.

Karolina Moycho

Jestem jedną z tych osób, które zaczynały swoje podróże od autostopa i pokątnego spania przy drogach, u przypadkowo poznanych ludzi, w hamaku na Gili czy na dachu w Marrakechu. Na co dzień zajmuję się realizacją projektów pomocowo - rozwojowych oraz próbą opanowania tańca na szarfach. Hobbistycznie składam zdania z kilku języków. Mam wagabundzkie zapędy, stąd też w podróżniczym rozdziale mojego życia znalazło się kilka krajów, takich jak: Indonezja, Kambodża, Hiszpania czy Grecja, w których zasiedziałam się na dłużej... Co lubię? Lubię swoje życie. Lubię też ludzi i ich historie, lubię wspólnie tworzyć historie, a czasem zamieniać interakcje na różnego rodzaju medytacje. Jak wielu z nas, nie wyobrażam sobie swojej egzystencji bez muzyki w tle, a ta zmienia się u mnie wraz z pogodą. Oprócz całej masy wspaniałych momentów oraz tych jeszcze do poznania, jedne ze stanów najidealniejszych to te w pociągu z Kunderą, podczas wędrówek na zaśnieżone góry oraz gubiąc się w małych uliczkach miast z aparatem & kawą.
Poznaj lidera Artboard 3

Liderzy wyprawy

Travel, travel, otherwise we are lost.

Karolina Moycho

Transport

Termin już minął

Cena

Nasza cena dla Klubowiczów

480 pln

Koszt wyprawy

Koszt wyprawy:

I transza - 240 PLN

Płatna miesiąc od momentu zapisania się na wyprawę

II transza - 240 PLN

Płatna do miesiąca przed wyprawą

Podana kwota jest kwotą orientacyjną.
Ostateczny koszt zależy od cen biletów lotniczych
i kursów walut.

Cena zawiera

 • Wynajem kajaków na 3 dni
 • Wypożyczenie wioseł i kamizelek na 3 dni
 • Transport kajaków na miejsce rozpoczęcia spływu
 • 2 noclegi na polach namiotowych wraz z opłatą klimatyczną
 • Namioty (3 osobowe)
 • Kuchenki do gotowania, gaz, garnki
 • Dwa ogniska z kiełbaskami i prowiantem
 • Parking w Maćkowa Ruda
 • Ubezpieczenie podróżne Ergo Hestia Podróże
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
 • Śluzowanie kajaków
 • 2 x dostęp do prysznica

Cena nie zawiera:

 • Dojazdu na miejsce spływu (Maćkowa Ruda) oraz powrotu do domu
 • Wyżywienia poza ogniskami
 • Korzystania z energii elektrycznej na polu namiotowym ( ok. 10 zł)
 • Możliwość skorzystania z sauny na jednym z pól namiotowych 80- 100 zł godzina.

Wybierz termin i leć z nami!

Ładowanie dostępnych terminów

Preloader

Zobacz również

Z cyklu Live Wild

Śladami Głównego Szlaku Beskidzkiego

Zobacz terminy
Zobacz terminy

Z cyklu Live Wild

Jachty Jeziorak

Zobacz terminy
Zobacz terminy

Rowerowa przygoda

Góry Izerskie

Zobacz terminy
Zobacz terminy

Zobacz również

Z cyklu Live Wild

Śladami Głównego Szlaku Beskidzkiego

Zobacz terminy
Zobacz terminy

Z cyklu Live Wild

Jachty Jeziorak

Zobacz terminy
Zobacz terminy

Rowerowa przygoda

Góry Izerskie

Zobacz terminy
Zobacz terminy