1 Solista 1 gość

rozpatruje właśnie wyjazd na tę wyprawę.
Spływ wielkanocny 2

Spływ wielkanocny z Olkiem Dobą

Pomysł na wyprawę marzeń

Wolisz aktywnie święta niż ganiać za zającem i barankiem? Przednia ekipa i sławny podróżnik to gwarancja idealnego weekendu i odpoczynku od dynamicznej codzienności. Zapraszamy na 3 – dniowy spływ na rzece Dobrzyca i Piława. Do pokonania 50 km trasy: Golce – Ostrowiec (rzeka Dobrzyca) oraz Nadarzyce – Szwecja – Czechyń (rzeka Piława). Będzie dziko, zielono, z dala od cywilizacji. Aktywność fizyczna na świeżym powietrzu, obcowanie z nienaruszoną przyrodą, przepiękne widoki, przygody, no i integracja.. chyba nie trzeba Was namawiać!

#SolisciTeam

Aktywny

Poziom
Aktywny

Wyprawy dla osób lubiących aktywne spędzanie czasu – bogate w długie spacery i trekkingi,
przemieszczanie się z plecakiem, podróże lokalnym transportem.

Żyj dziko

Komfort
Żyj dziko

Jak na prawdziwych wędrowców przystało noce będziemy spędzać w namiotach lub w wygodnych camperach (Kanada z Alaską i Australia). Do dyspozycji uczestników: namioty 2-4 osobowe, kuchenki gazowe i w niektórych opcjach krzesła campingowe.

Adventure

Rodzaj
Adventure
Dla doświadczonych

Wyprawa pełna przygód – autorskie trasy (często przecieranie po raz pierwszy), wejście tam
gdzie i jak daleko się da ;), przejazdy lokalnym transportem, dużo chodzenia z plecakiem, 1-3 dniowe trekkingi i przeprawy.

Plan wyprawy

 • Golce
 • Ostrowiec
 • Nadarzyce
 • Szwecja
 • Czechyń

Aleksander Doba to Solista!

Data w dowodzie mówi, że w tym roku skończył 72 lata, ale nadal jak sam przyznaje czasami czuje się jak nastolatek. Laureat najważniejszych wyróżnień podróżniczych w tym „Podróżnik Roku National Geographic”. Jako pierwszy człowiek w historii samotnie przepłynął kajakiem Ocean Atlantycki z kontynentu na kontynent (z Afryki do Ameryki Południowej) wyłącznie dzięki sile mięśni! Zabawny, niepowtarzalny – Olek Doba.

Golce - Ostrowiec (20 km, ok. 6h)

Rozpoczynamy spływ obok młyna z lat 30 – tych. Trasa wiedzie przez liczne pozostałości mostków oraz alejki dębów.  Bogata roślinność oraz ogromne ilości odcieni zieleni umila nam dalszą drogę w kierunku Ostrowca. Po drodze robimy przerwy, aby nabrać siły do dalszego kajakowania. Dzień zakończymy przy ognisku i wsłuchiwaniu się w opowieści Olka.

Nadarzyce - Szwecja (22 km, ok. 6h)

Początek spływu zaczyna się dosyć szybko. Rzeka wartko płynie pośród wyrastających Olch, a potem przechodzi w spokojny nurt. Przejrzysta woda, a w niej bujna roślinność, dodaje uroku spływowi. W dalszej części rzeka się nieco spłyca i jest to dobry moment na kąpiel (będzie ona zdecydowanie orzeźwiająca). Po drodze miniemy polany, gdzie zaczerpniemy odpoczynku przed ostatnim etapem spływu. Dopłyniemy do pola namiotowego, na którym kolejny raz będziemy się integrować.

Szwecja - Czechyń (9 km, ok. 3,5h)

Przyjemne zakończenie spływu pośród traw i trzcin. Ostatni odciek płynie spokojnym tempem i meandruje pośród zielonych traw. To tutaj kończymy nasz spływ i każdy ruszy w swoją stronę. Ostatnie pamiątkowe zdjęcie i do zobaczenia następnym razem!

Spływ wielkanocny 1

Inspiracje od najlepszych - opowieści przy ognisku

Wielkanocny spływ z Aleksandrem Dobą jest wyjątkowy pod jednym względem i rożni się od każdego innego spływu kajakowego tym, że jest… z Aleksandrem Dobą! Nie sposób nie wykorzystać tej okazji. Wieczory będą pełne inspiracji i opowieści podróżniczych od człowieka, który samotnie przepłynął kajakiem Ocean Atlantycki! Do tego ognisko, namioty, natura, wyjątkowa atmosfera spływu – tegoroczna Wielkanoc nie mogłaby się zapowiadać lepiej.

Dlaczego warto z nami jechać?

 • Jedyna okazja na zmierzenie się z Olkiem Dobą kajak w kajak
 • Odpoczynek od dynamicznej codzienności na łonie natury
 • Wieczorne opowieści z podróży Olka przy ognisku
 • Nadbagaż wspomnień i humoru
 • Zakwasy gwarantowane!
 • Zdobywasz nowe umiejętności
 • Będzie się świetnie bawił w solistowym towarzystwie!

Liderzy wyprawy

robiąca pozycje jogowe w najdziwniejszych miejscach na świecie

Sonia Radosz

Hej! Jestem Sonia i uważam się za szczęściarę móc łączyć swoją pasję z pracą będąc właśnie liderem podróży. Uwielbiam inspirować i pokazywać ludziom jaki piękny jest ten świat a i ja w zamian także wiele dostaję - poznaję Was, uczestników podróży. KAŻDY z Was uczy mnie czegoś nowego a nasze wspólne chwile, przeżycia, rozmowy, ekscytacje i nieprzewidywane zwroty wydarzeń pozostają w mojej pamięci na długo. O mnie prywatnie? Najwięcej o mnie mówią moje pasje a są nimi przede wszystkim: -Aktywność fizyczna - crossfit-ująca joginka, tańcząca salsę, biegająca 20km na rozgrzewkę, skacząca na rampach w rolkach, uzależniona od fitnessu, kochająca sztangi. Na siłowni spędzam podobno za dużo czasu a sport stał się moim "zdrowym uzależnieniem". -Medytacja, energia, siły natury, holistyczne podejście do życia - spirytualna ze mnie dziewczyna! -Koncerty i festiwale muzyczne - jestem w stanie polecieć na inny kontynent bo jakiś festiwal wydał mi się ciekawy... -Zdrowy styl życia- żrę trawę (czyt.weganka) -Chemia. Nie pytajcie, nie oczekuję, że to zrozumiecie. Ja po prostu lubię liczyć zadania z chemii... Bardzo lubię... -Góry. Weszłam na 5500m wygrywając w ten sposób z astmą. To zdecydowanie coś z czego jestem dumna. I zawszę będę powtarzać, że nasze słabości (np.choroby) nie mogą nas ograniczać i jeśli się chce to -przy włożonym wysiłku i pracy - wszystko można osiągnąć. -No i... skoro poza granice Polski podróżuję średnio 2 razy w miesiącu to śmiało mogę stwierdzić, że to właśnie podróże są moją największą pasją! A czego spodziewać się podczas podróży ze mną? 101% pozytywnej energii, inspiracji, dzielenia się historiami i doświadczeniem podróżniczym, małej ilości snu (najpierw narzekacie a potem mnie kochacie bo "tyle zobaczyliśmy!"), no i...przytulaków bo uwielbiam się przytulać :D
Poznaj lidera Artboard 3

Let's discover the world!

Paweł Posmyk

Obecnie mieszkam w Warszawie i pracuję w bankowości. Uwielbiam w zasadzie każdy rodzaj sportu i aktywności fizycznej - piłka nożna, snowboard, wake, squash, a od niedawna taniec. Ale to podróże są moją prawdziwą pasją. Im bardziej zakręcone pomysły na wyprawę tym lepiej! Łowić krewetki na Alasce? Samotna podróż autostopem przez 40 dni? Spanie pod namiotem na Islandii? To wszystko przeżyłem i już nie mogę się doczekać kolejnych doświadczeń i przygód życia!
Poznaj lidera Artboard 3

Liderzy wyprawy

robiąca pozycje jogowe w najdziwniejszych miejscach na świecie

Sonia Radosz

Let's discover the world!

Paweł Posmyk

Transport

Dojazd we własnym zakresie

Cena

Nasza cena dla Klubowiczów

480 pln

Koszt wyprawy

Koszt wyprawy:

I transza - 240 PLN

Płatna miesiąc od momentu zapisania się na wyprawę

II transza - 240 PLN

Płatna do miesiąca przed wyprawą

0 PLN

Gotówka, którą należy przekazać liderowi na lotnisku.
Podana kwota jest kwotą orientacyjną.
Ostateczny koszt zależy od cen biletów lotniczych
i kursów walut.

Cena zawiera

 • Wynajem kajaków na 3 dni
 • Noclegi na polach namiotowych
 • Opłatę klimatyczną
 • Transport namiotów (3 - osobowe)
 • Wynajem potrzebnego sprzętu: wiosła, kajaki
 • Transport kajaków
 • Dostęp do infrastruktury sanitarnej
 • 2 x dostęp do prysznica
 • Potrzebny sprzęt campingowy: kuchenki do gotowania, gaz i garnki
 • Opłatę parkingową
 • Dwa ogniska z kiełbaskami
 • składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
 • Ubezpieczenie podróżne Ergo Hestia (do 200 000 zł)

Cena nie zawiera:

 • Dojazdu na miejsce spływu (Szwecja koło Wałcza) oraz powrotu do domu
 • Wyżywienia
 • Możliwość spania na materacu w Stodole przerobionej na miejsce noclegowe w cenie 10 zł /noc lub domku 7 osobowym w cenie 30 zł/noc
 • Korzystania z energii elektrycznej na polu namiotowym (ok. 10 zł)

Wybierz termin i leć z nami!

Masz pytania?

klub@solisci.pl
+48 530 260 680