Rwanda | Uganda

Nieprzenikniona Afryka
Wybierz termin

Nieprzenikniona Afryka

Poziom trudnościq
i Średni arrow

Wyprawy dla wszystkich podróżników – lekkie trekkingi – idealne dla osób, które nie mają fantastycznej kondycji, ale lubią wędrówki i mają duże chęci :); dużo pieszego zwiedzania. Transport wynajętymi, jak i lokalnymi, środkami transportu.

Komfortq
i Backpacker arrow

To będzie prawdziwa backpackerska przygoda! Spać będziemy w klimatycznych hostelach, w pokojach wieloosobowych. Łazienki dzielone wraz ze współlokatorami lub innymi gośćmi hostelu.

Rodzajq
i Roadtrip arrow

Wyprawa która skupia się na przejechaniu danego kraju i doświadczeniu najlepszych punktów na trasie. Długie godziny spędzone w samochodzie lub busie rekompensuje spora dawka przygód i zapierających dech w piersiach widokach. Najczęściej formuła self-drive – Ty jesteś kierowcą.

Dlaczego warto z nami jechać?

icon Odwiedzisz 7 afrykańskich parków narodowych
icon Bo w końcu pojedziesz na safari!
icon Zobaczysz z bliska żyrafy, nosorożce, antylopy, słonie i wiele innych dzikich zwierząt
icon Spędzisz niejedną noc w samym środku dżungli
icon Zobaczysz zwierzęta, których nie spotkasz w żadnym zoo
icon Poznasz z bliska zagrożony gatunek goryla górskiego
icon Odkryjesz sekrety Kigali, stolicy Rwandy
icon Popłyniesz kajakiem przez jedno z największych jezior Rwandy
icon Spróbujesz jedynego w swoim rodzaju piwa z banana
icon Weźmiesz udział w canopy tour koronach drzew
arrow

Przyjmij wyzwanie

DOŚWIADCZ

Goryle górskie Trekking w Nieprzeniknionym Lesie Bwindi umożliwi Ci bliski kontakt z zagrożonym gatunkiem goryla górskiego! Przez ...

Goryle górskie
Trekking w Nieprzeniknionym Lesie Bwindi umożliwi Ci bliski kontakt z zagrożonym gatunkiem goryla górskiego! Przez godzinę będziesz mógł przyglądać się z bliska ssakom, które dzielą z nami aż 98% kodu genetycznego. Ile znajdziesz różnic, a ile podobieństw? Nie sprawdzicie tego w żadnym zoo – goryle górskie nie są w stanie przeżyć w zamknięciu, a występują już tylko w Ugandzie, Rwandzie i Demokratycznej Republice Kongo.

arrow
ZASMAKUJ

Najsmaczniejszych lokalnych potraw Banany mają wszechstronne zastosowanie w Ugandzie. Służą nie tylko do przygotowania Luwombo &#...

Najsmaczniejszych lokalnych potraw
Banany mają wszechstronne zastosowanie w Ugandzie. Służą nie tylko do przygotowania Luwombo – dania z mięsa lub ryb gotowanego na parze wewnątrz liści bananowca, które nadają mu bardzo wyjątkowego smaku. W Ugandzie z bananów robi się także piwo! Ten popularny trunek zwany Pombe smakuje wybornie szczególnie z chrupiącymi, głęboko smażonymi konikami polnymi. Brzmi strasznie? Spokojnie – Afryka ma coś wyjątkowego dla każdego. Kawoszy z pewnością zaskoczy niebanalny smak kawy z Rwandy.

arrow
SPRAWDŹ SIĘ

White-water rafting u źródła Nilu Jinja kest stolicą przygody Afryki Wschodniej, a jedną z jej największych atrakcji Jest white wa...

White-water rafting u źródła Nilu
Jinja kest stolicą przygody Afryki Wschodniej, a jedną z jej największych atrakcji Jest white water rafting. Rozrywka z pewnością zaspokoi wszystkich poszukiwaczy adrenaliny. Niesamowite wrażenia i widoki gwarantowane, tak jak bliski kontakt z wodą i ciarki na plecach. Podejmujesz wyzwanie?

arrow
ODETCHNIJ:

Jezioro Bunyoni Okolice Jeziora Bunyoni są tak malownicze, że nieoficjalnie są nazywane Szwajcarią Afryki. Na jeziorze jest aż 29 ...

Jezioro Bunyoni
Okolice Jeziora Bunyoni są tak malownicze, że nieoficjalnie są nazywane Szwajcarią Afryki. Na jeziorze jest aż 29 maleńkich wysp – sceneria jest wręcz jak z kreskówki! Można „poskakać” z wyspy na wyspę, obserwować niesamowite gatunki ptaków, lub po prostu delektować się harmonią i kolorystyką krajobrazu. Idealne miejsce, by odetchnąć i nabrać sił do dalszej drogi.

arrow
RWANDA + UGANDA
bottom bottom

Plan wyprawy

Stolica Rwandy Kigali
arrow
Park Narodowy Nyungwe
arrow
Jezioro Kiwu
arrow
Park Narodowy Wodospadu Murchisona
arrow
Park Narodowy Kibale
arrow
Region Jezior Kraterowych
arrow
Park Narodowy Królowej Elżbiety
arrow
Nieprzenikniony Las Biwindi
arrow
Jezioro Bunyonyi
arrow

ODKRYJ Z NAMI DZIKĄ AFRYKĘ JAKIEJ JESZCZE NIE WIDZIAŁEŚ !

Masz dość codziennego „szarego” życia? Zawsze marzyłeś, żeby odkryć Afrykę, ale nie podczas zwykłej wycieczki? Trip Rwanda-Uganda jest właśnie dla Ciebie. Daj się porwać i przeżyć niesamowitą przygodę! To właśnie tutaj, w okolicach Jinja w Ugandzie, zaczyna się Nil właściwy, już od paru
tysiącleci Nil jest symbolem życia i nieśmiertelności. Adrenalina, przepięknie widoki i niesamowita przygoda czeka na ciebie. Z nami odkryjesz Afrykę, jakiej jeszcze nie widziałeś!

arrow

RWANDA - KRAJ TYSIĄCA WZGÓRZ

Rwanda to kraj w południowo-wschodniej Afryce, często określany jako “Kraj tysiąca wzgórz”, ze względu na położenie na pofałdowanym terenie. Panuje tu klimat równikowy, a świat roślinny to przede wszystkim sawanny, a także Nyungwe (górskie lasy tropikalne). Rwanda jest również jednym z najbiedniejszych krajów świata, a ludobójstwo rozpowszechniło na całym świecie obraz państwa rozdartego między dwiema „grupami etnicznymi”. Jednak Rwandyjczycy mają wspólny unikalny język typu bantu, Kinyarwanda, i w większości wyznają tę samą religię, katolicyzm. Przyczyn tragicznych starć z 1994 r. należy w rzeczywistości szukać bardziej w historii kraju niż w różnicach etnicznych. Obecnie jednym z najbezpieczniejszych i najszybciej rozwijających się państw Afryki jest właśnie Rwanda. Wycieczki do tego miejsca odbywają się coraz częściej, a Ci, którzy z niego wracają, nie szczędzą zachwytów nad bogactwem tutejszych atrakcji.

arrow

STOLICA RWANDY KIGALI

Kigali to stolica Rwandy. Znajduje się mniej więcej w centrum kraju. Rozciąga się na licznych wzgórzach, grzbietach i dolinach. Nocą tętni życiem; jest tu mnóstwo klubów i restauracji, chociaż pomnik ofiar ludobójstwa z 1994 roku świadczy, że miasto pamięta ten najgorszy czas. W wiosce Caplaki Crafts Village znajdują się stragany sprzedające tradycyjne rękodzieło, w tym rzeźby w drewnie i tkane kosze. Zrobimy tu drobne zakupy 😉

arrow

Kigali Memorial Geoncide Museum - pomnik ludobójstwa

Kigali Memorial Geoncide Museum jest ważnym miejscem pamięci tragedi w Rwandzie i poznania historii ludobójstwa na Tutsi. Muzeum obejmuje trzy stałe wystawy, z których największa dokumentuje ludobójstwo Tutsi z 1994 roku. W ,uzeum zobaczysz także wystawę na temat historii ludobójczej przemocy na całym świecie. Centrum Edukacyjne, Ogrody i Archiwum Ludobójstwa w Rwandzie stanowią część znaczącego hołdu dla tych, którzy zginęli i stanowią potężne narzędzie edukacyjne dla odwiedzających.

arrow

Kimironko Market - targowisko pełne kolorów

Afryka znana jest z tętniących życiem, kolorowych i charakterystycznych targów, a Rwanda nie jest wyjątkiem. Kimironko Market, położony w dzielnicy Kimironko w Kigali, jest najbardziej ruchliwym targowiskiem w mieście. Sprzedawcy sprzedają tutaj produkty z Rwandy, Ugandy, Kenii i Demokratycznej Republiki Konga, podczas gdy miejscowi z całego miasta przyjeżdżają, aby zaopatrzyć się w owoce, warzywa, tkaniny, odzież, buty i artykuły gospodarstwa domowego. To miejsce, w którym będziesz mieć możliwość poznać Rwandę w jej najbardziej tętniącym życiem miejscu.

arrow

Park Narodowy Nyungwe - widoki z lotu ptaka!

Nyungwe jest to jeden z najstarszych lasów deszczowych w Afryce. Bogaty w różnorodność biologiczną i spektakularnie piękny przyciąga odwiedzających z całego świata. Jego powierzchnia to ponad 1020 hektarów i jest on domem dla dziesięciu naczelnych oraz 300 ptaków i ponad 1000 różnych gatunków roślin. Ten górzysty region łączy w sobie dziką przyrodę i piękne widoki. 

Conopy walk - spacer w chmurach

Spacer po 200-metrowym moście linowych zawieszonym nad lasem – to jedyna taka atrakcja w tym regionie. Podróżnicy chodzą po zbudowanym szlaku, który wisi 60 metrów nad lasem, nagradzając ich widokiem z lotu ptaka na malowniczy park narodowy, dziką przyrodę, lokalne społeczności, wulkany Virunga, a nawet na to, co słychać w sąsiednich krajach! Pod nogami zobaczymy wiekowe drzewa, bagna i łąki, oraz zamieszkujące je zwierzęta i ptaki.

arrow

Szympans - niezwykły człekokształtny

Wybierając się na wyprawę, będziesz mieć możliwość zobaczyć i poznać szympansy, które są niezwykłymi i wyjątkowo interesującymi zwierzętami. Szympansy są najbliższymi żyjącymi krewnymi ludzi. Małpy te bardzo wyróżniają się na tle innych gatunków małp, ponieważ są większe, nie mają ogonów i przez dłuższy czas chodzą w pozycji pionowej, a przede wszystkim dlatego że mają dużo większe, bardziej rozwinięte mózgi. To sprawia, że te niezwykłe zwierzęta są bardzo inteligentne.

 

Czy wiesz, że  Szympansy potrafią nauczyć się zasad gry w papier kamień nożyce i z powodzeniem grać w tę grę? Są również w stanie nauczyć się języka migowego i używają roślin i ziół do leczenia.

arrow

Chimpanzee trekking - w poszukiwaniu szympansów

Podczas naszej wyprawy wybierzemy się na 2 godzinne śledzenie szympansów w Parku Narodowym Nyungwe. Będziemy mieć niepowtarzalną okazję, aby zobaczyć te zwierzęta w ich naturalnym środowisku, przyjrzeć się ich zwyczajom i zrachowaniom.
Nasz trekking potrwa około 2 godzin. Oprócz szympansów będzie to także kolejna okazja, by podziwiać niezwykły i piękny Park Narodowy.

arrow

UGANDA - MŁODY KRAJ Z BOGATĄ HISTORIĄ

Uganda jest to jedno z najmłodszych państw na świecie, nie tylko pod względem daty powstania, ale również pod względem wieku obywateli, aż 48% populacji to dzieci do 14 roku życia! Jest to kraj, w którym można spotkać największe ssaki lądowe. Uganda jest też jednym z niewielu miejsc przez, który przebiega równik, czyli wyimaginowana linia dzieląca półkulę północną i południową. Znajduje się on 75 km na południe od Kampali w Ugandzie. Wycieczki chętnie przyjeżdżają do tego miejsca, ponieważ można w nim kupić pamiątki i obejrzeć eksperymenty z chłodną wodą równikową. 

arrow

Dla wspaniałości, dla różnorodności form i kolorów, dla obfitości błyskotliwego życia – ptaków, owadów, gadów, zwierząt – dla rozległej przestrzeni – Uganda jest naprawdę Perłą Afryki” –  tymi słowami Winston Churchill określił Ugandę, podczas swojej jednej z wizyt w tym pięknym kraju. Premier Wielkiej Brytanii odwiedził Ugandę w 1907 roku. Urzeczony krajem i jego możliwościami, napisał książkę, w której określił Ugandę mianem „Perły Afryki”.

arrow

Park Narodowy Wodospadu Murchisona

Nil ma swoje źródło właśnie w Ugandzie. W Parku Narodowym Wodospadu Murchisona rzeka przeciska się przez 8-metrowy wąwóz aby z wielkim grzmotem opaść w dół. Udamy się w rejs w górę rzeki, aby zobaczyć to wszystko na własne oczy. Ale to tylko część atrakcji – to w tym Parku czeka nas pierwsze safari i bliski kontakt z naturą. Żyrafy, słonie, antylopy swobodnie przechodzących przez otwarte łąki sawanny, lasy, akację i roślinność rzeczną… To tylko zajawka tego co zobaczymy – w Parku żyje aż 76 gatunków ssaków i 451 ptaków! Park Narodowy Wodospadu Murchisona jest największym i najstarszym rezerwatem przyrody w Ugandzie, więc będzie co oglądać.

Bulgi Game Tracks - szlak przez sawannę

Region Buligi jest bardzo dobrze znany w Ugandzie. Wycieczki objazdowe regularnie go odwiedzają w ramach safari. I nie ma się co dziwić, ponieważ Bulgi Game Tracks to idealne miejsce do podziwiania afrykańskiej dziczy i atrakcyjnych widoków wielkiej wschodnioafrykańskiej doliny ryftowej na szczycie jeziora Albert, tuż obok Demokratycznej Republiki Konga. Przejażdżki po regionie Bulgi dają możliwość obserwacji dzikich zwierząt takich jak lwy, hieny, bawoły czy słonie.

arrow

SŁOŃ AFRYKAŃSKI - NAJWIĘKSZE ŻYJĄCE ZWIRZĘ

Słonie afrykańskie to piękne i majestatyczne zwierzęta, a każda wycieczka do Ugandy pragnie je zobaczyć. W Parku Krugera z pewnością spełnimy to marzenie! Te wielkie ssaki żyją w stadach, które przechadzają się przez teren rezerwatu i … co tu dużo mówić… trudno ich nie zauważyć.

arrow

BAWÓŁ AFRYKAŃSKI - SILNY ROŚLINOŻERCA

Kolejnym bardzo interesującym Parku Krugera jest bawół afrykański. Bardzo często można go spotkać w dużych stadach podchodzących do wodopojów. Co sprawia, że jest taki interesujący? Niewątpliwie jego twardy charakter. Ludzie przez wieki próbowali udomowić bawoły, ale nigdy im się to nie udało, a zwierzę zostało dzikim mieszkańcem rezerwatów.

arrow

LEW AFRYKAŃSKI - KRÓL ZWIERZĄT

W Parku Krugera spotkać można uznanego za Króla Wszystkich Zwierząt – Lwa Afrykańskiego. Jako, że jest to drugi największy kot świata, to królewski tytuł nikogo nie dziwi.  W Parku Krugera możesz mieć okazję spotkać pokaźne lwie rodziny, które wylegują się wśród wysokich traw. Oglądanie ich na żywo robi ogromne wrażenie!

arrow

Delta Point

Przebywając w Parku narodowym Murchison Falls, koniecznie trzeba odwiedzić Delta Point. Jest to magiczne miejsce, gdzie Victoria Nile przepływa przez północny kraniec jeziora Albert, aby stać się Albert Nilem. Ten podmokły teren jest miejscem, gdzie żyje większość zwierząt. Około zachodu słońca słonie, żyrafy i zebry piją wodę z rzeki, hipopotamy budzą się, a lwy polują na smaczne mięso. W tej okolicy znajduje się wiele tras, którymi można zwiedzać okolicę, a my przemierzymy jedną z nich. 

arrow

Jeziora Alberta

Jezioro Alberta, dawniej nazywane Mobutu Sese Seko, należy do grupy Wielkich Jezior Afrykańskich i jest siódme pod względem powierzchni na tym kontynencie. W 1864 odkrył je S.W. Bakera. Jezioro Alberta w Ugandzie ma powierzchnię 5600 km2 i jest to miejsce, gdzie prężnie rozwija się żegluga i rybołówstwo. Wycieczki do tego zbiornika wodnego organizuje się jednak przede wszystkim ze względu na możliwość zobaczenia zwierząt – hipopotamów oraz ptactwa wodnego.

arrow

Kibale National Park

Podczas naszej wyprawy czeka nas trekking po niezwykłym Parku narodowym Kibale. Jest to jedno z najlepszych miejsc w Afryce, w którym można zobaczyć wiele gatunków naczelnych. Jeżeli dobrze się będziesz rozglądać to możesz zobaczyć nawet sześć różnych gatunków naczelnych, oprócz szympansów! 

Queen Elizabeth Park

Z tego Parku Narodowego słynie Uganda. Wycieczka królowej Elżbiety w 1954 roku do tego miejsca sprawiła, że turyści tłumnie odwiedzają je każdego roku. Dzięki różnorodnym ekosystemom parku, w tym rozległym sawannom, zacienionym, wilgotnym lasom, lśniącym jeziorom i żyznym mokradłom jest to idealne siedlisko dla wielkich zwierząt, szympansów i innych naczelnych, oraz ponad 600 gatunków ptaków. Park jest położony na obszarze równikowym. Miejsce, w którym jego główna droga krzyżuje się z równikiem jest fajną okazją na wyjątkową fotkę.

arrow

MALOWNICZY REGION JEZIOR KRATEROWYCH

Przebywając w Ugandzie będziesz mieć możliwość zobaczyć piękne jeziora kraterowe. Są to zbiorniki wodne, które należą do grupy Wielkie Jeziora Afrykańskich. Wypełniają one tektoniczne zagłębienia Wielkich Rowów Afrykańskich. Jeziora te stały się ośrodkami życia i domem dla wielu gatunków zwierząt i roślin. W jeziorach żyje wiele gatunków ryb oraz takie zwierząt jak hipopotamy, żółwie czy krokodyle.

arrow

Nieprzenikniony Las Biwindi - najpiękniejsze miejsce na świecie!

W 2019 CNN Travel nazwało ten Park “Najpiękniejszym Miejscem na Ziemi”! Pewnie dlatego jest on wpisany na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Las ten stanowi dom dla Goryli górskich – zagrożonego gatunku który poza Ugandą można spotkać jeszcze tylko w Demokratycznej Republice Kongo i Rwandzie. Goryle są całkiem udomowione, więc będzie można do nich podejść naprawdę blisko. To zdecydowanie nejlepsze miejsce w Afryce do zapoznania się z tym niesamowitym gatunkiem. Jedyne miejsce, gdzie goryle koegzystują z szympansami.

 

Przez las deszczowy - Habinyanja Trail

Podczas naszej wyprawy spędzimy 2 dni w Parku Narodowym Bwindi. Jest to wyjątkowy park, w którym mieszkają przepiękne goryle górskie. Jednak ten niezwykły las deszczowy oferuje znacznie więcej. Wspólnie przemierzymy szlak Habinyanja, gdzie będziemy mogli zobaczyć między innymi rzekę Munyanga. Wybierz się z nami do Ugandy i poczuj klimat prawdziwej, afrykańskiej dżungli.

arrow

Przez las deszczowy - Bamboo Trail

Zwiedzając Park Narodowy Bwindi przemierzymy również szlak bambusowy. Jest to trekking, który pozwoli Ci zobaczyć różne gatunki ptaków i strefy roślinności. Wejdziemy na wzgórze Rwamunyonyi, skąd rozciąga się przepiękny widok na jezioro Bunyonyi i góry Wirunga.

arrow

Jezioro Bunyoni - Szwajcarska Afryka!

Okolice jeziora Bunyonyi zamieszkują setki małych ptaków. To magiczne wręcz miejsce – jest tak piękne, że zyskało przydomek Szwajcarii Afryki. Idealne miejsce, aby odetchnąć: można tu popływać, odwiedzić kajakiem kilka z jego 29 wysp o tarasowych zboczach, czy po prostu delektować się pięknem krajobrazu. Można wybrać się na spacer przyrodniczy albo pojeździć na rowerze – dla każdego coś miłego.

arrow

Jezioro Kiwu - szóste największe jezioro Afryki

Znajdujące się w zachodniej części Rwandy Jezioro Kiwu jest otoczone majestatycznymi górami. To 6te największe jezioro Afryki i największe jezioro w Ugandzie – jego ogromną powierzchnię 2,700 km2 wypełnia szmaragdowozielona woda. Niesamowita sceneria do aktywnego wypoczynku w kajaku. To świetna odskocznia od safari – można tu spokojnie popływać, bo nei zagrażają nam hipopotamy, krokodyle, a nawet schistosomatoza. Można tu też spokojnie odpocząć na piaszczystych plażach.

arrow

NOCLEG

W trakcie wyprawy doświadczymy pełnej różnorodności miejsc noclegowych. Będziemy spać w lodżach i hotelach, ale możemy także zatrzymać się w namiotach typu canvas tent, które wyposażone są w łóżka. Przeważnie noce spędzimy w pokojach 2-4 osobowych, czasem w 6-osobowych. Jedno jest pewne, gdziekolwiek będziemy nocować, będzie to atrakcja sama w sobie, których pozazdrości nam każda inna wycieczka do Rwandy i Ugandy.

 

arrow

TRANSPORT

W Rwandzie i Ugandzie będziemy przemieszczać się wynajętymi samochodami – Toyotami Rav4 (lub podobnymi). Transport zapewniony jest zarówno po parkach narodowych jak i pomiędzy miejscowościami. Do naszej dyspozycji będzie lokalny kierowca, który bezpiecznie nas przewiezie przez najdziksze zakątki tych afrykańskich państw. Odcinek między Kigali a Kampalą pokonamy samolotem.  Podczas przejazdów, lokalni kierowcy wybiorą dla nas najlepsze i najbardziej atrakcyjne pod względem widoków trasy. Będzie to również świetna okazja do chwili odpoczynku 🙂

arrow

LOKALNA KUCHNIA

Ugandyjskie dania wywodzą się z mieszanki smaków, które z kolei pochodzą z kuchni arabskiej, azjatyckiej i angielskiej. Ponieważ kraj ten jest w przeważającej mierze oparty na rolnictwie, używane produkty są dobrej jakości, co sprawia, że potrway są smaczne i zdrowe. Najbardziej znane tradycyjne dania jakich będziecie mieli okazję spróbować to Matoke (gulasz z kurczaka i zielonych bananów) lub Luwombo (wolno gotowane mięso w liściach bananowca z sosem z orzeszków ziemnych). Podczas naszej wyprawy będziemy stołować się w lokalnych restauracjach, a śniadania będą zapewnione w hotelach.

arrow
ATRAKCJE DODATKOWE

W POSZUKIWANIU GORYLI

Podczas naszej wyprawy będziesz mieć możliwość wybrać się na specjalny trekking w poszukiwaniu goryli. Są  to największe małpy człekokształtne i są naszymi bliskimi kuzynami . Dorosłe samce ważą średnio 195 kilogramów. Ich włosy są bardzo ciemne, wręcz czarne, za wyjątkiem srebrzystej sierści na grzbietach dojrzałych samców. Mimo swoich wymiarów goryle są niezwykle łagodnymi zwierzętami, bardzo przyjaznymi i uspołecznionymi w swoich grupach. Jeżeli chcesz wybrać się z nami na poszukiwanie tych pięknych zwierząt, pamiętaj, że jest różna dostępność pozwoleń na śledzenie goryli, więc decyzję należy podejmować  z dużym wyprzedzeniem.

arrow

Liderzy wyprawy

Cena

prev-arrow
next-arrow

Cena zawiera

o

16 noclegów w lodżach, hotelach i/lub namiotach typu canvas tent w pokojach 2-6 osobowych (łóżka pojedyncze lub podwójne)

o

śniadania

o

wynajem auta z lokalnym kierowcą w Rwandzie na 4 dni

o

wynajem auta z lokalnym kierowcą w Ugandzie na 12 dni

o

paliwo na całej trasie

o

lot wewnętrzny z Kigali do Entebbe

o

wstęp do Kigali Genocide Memorial

o

2 godzinne śledzenie szympansów w Parku Narodowym Nyungwe

o

Canopy Walkway - przejście 160-metrowym mostem 70 metrów ponad rozległym lasem Nyungwe

o

kajakowanie na Jeziorze Kiwu, czyli jednym z Wielkich Jezior Afrykańskich

o

self drive safari w Parku Narodowym Murchison Falls

o

opłatę za przeprawę promową w parku Murchisona

o

kontakt z najdzikszą naturą w najpiękniejszych Parkach Narodowych Ugandy i Rwandy

o

wstęp do Parku Narodowego Kibale

o

wstęp do Parku Narodowego Queen Elizabeth

o

dwudniowy wstęp do Parku Narodowego Bwindi Impenetrable Forest

o

opłaty za wjazd samochodem do parków narodowych

o

bogaty, autorski program wyjazdu

o

wizę do Rwandy

o

wizę do Ugandy

o

składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

o

składkę na Turystyczny Fundusz Pomocowy

o

opiekę doświadczonego lidera ze znajomością angielskiego

o

wysokiej klasy ubezpieczenie podróżne typu premium: Koszty Leczenia + Choroby Przewlekłe - KL + CP (150 000 EUR), Odpowiedzialność Cywilna - OC (100 000 EUR szkody na osobie, 50 000 EUR szkody na mieniu), Następstw Nieszczęśliwych Wypadków - NNW (10 000 EUR), Bagaż (1000 EUR)

o

niezbędnik Solisty

Cena nie zawiera:

x

Biletu lotniczego (zakup po stronie klubu)

x

wyżywienia

x

atrakcji dodatkowych

x

kosztów wykonywania badań lekarskich, testów diagnostycznych oraz innych czynności wymaganych przez przepisy powszechnie obowiązującego prawa państw przez które przebiega podróż

Brak Terminów

+ Dowolny termin - brak Twojego terminu
- wyjazd prywatną grupą
- jeszcze nie ma terminów