Pustynia Jordania 5

Pustynna przygoda Jordania

Pomysł na wyprawę marzeń

Jordania to nie tylko Petra! Można tu również doświadczyć nocy pod miliardem gwiazd, śpiąc w beduińskich namiotach, poczuć się niczym na marsie, przemierzając niezwykłą pustynię Wadi Rum, czy zwyczajnie poczytać gazetę, leżąc na plecach w morzu Martwym. Niezapomnianych wrażeń przyniesie nam kanioning w rezerwacie Wadi al. Mujib a na deser – nurkowanie by podziwiać rafę koralową w Akabie. Aby upchnąć tyle atrakcji w zaledwie 8 – dniowym wyjeździe, wypożyczymy 3 samochody osobowe. Uczestnicy będą mieli szanse przemierzać Jordanie za kółkiem wypożyczonych aut. Już teraz wyrusz na przygodę życia!

#SolisciTeam

 

Aktywny

Poziom
Aktywny

Wyprawy dla osób lubiących aktywne spędzanie czasu – bogate w długie spacery i trekkingi,
przemieszczanie się z plecakiem, podróże lokalnym transportem.

Backpacker

Komfort
Backpacker

To będzie prawdziwa backpackerska przygoda! Spać będziemy w klimatycznych hostelach, w pokojach wieloosobowych. Łazienki dzielone wraz ze współlokatorami lub innymi gośćmi hostelu.

Adventure

Rodzaj
Adventure
Dla doświadczonych

Wyprawa pełna przygód – autorskie trasy (często przecieranie po raz pierwszy), wejście tam
gdzie i jak daleko się da ;), przejazdy lokalnym transportem, dużo chodzenia z plecakiem, 1-3 dniowe trekkingi i przeprawy.

Plan wyprawy

 • Amman
 • Wadi Rum
 • Morze Martwe
 • Wadi Mujib
 • Petra
 • Akaba

Amman - kwintesencja bliskiego wschodu

Amman ze swoją barwną historią sięgającą starożytności, zachwyca wyjątkowymi zabytkami. Kwintesencja bliskiego wschodu. Ogólnie panujący chaos, rozlany na kilku wzgórzach komponujących się w miasto o architekturze jakiej nie doświadczymy w Europie. Lokalny market zachwyca ciekawymi produktami a słynna Rainbow Street przyciąga klimatycznymi knajpkami, tradycyjnymi lodami i kultowymi falafelami.

Wadi Rum - najpiękniejsza pustynia na świecie

Mówi się, że jest to jedna z najpiękniejszych pustyń na świecie. Kosmiczne krajobrazy, liczne formacje skalne i niezapomniane gwieździste niebo w nocy. Nie bez powodu to miejsce zostało wybrane, aby nakręcić tutaj film „Marsjanin”. Wszystko to skąpane w beduińskiej kulturze spania w namiotach, wędrówek na wielbłądach i wycieczek samochodami terenowymi.

Petra - ikona Jordanii

W naszym zestawieniu nie mogło oczywiście zabraknąć prawdziwej perły Jordanii czyli Petry. Petra to wyjątkowe, wielobarwne ruiny miasta Nabatejczyków. Na tyle wyjątkowe, że znajdują się one na liście siedmiu nowych cudów świata oraz na liście światowego dziedzictwa kulturowego UNESCO. Można się tu zgubić na kilka dni, odkrywając, kolejne pomieszczenia wykute w skale. Petra przybiera różne maski w zależności od pory dnia, promieniuje na różne kolory w zależności od padających na nią promieni słonecznych.

Dana - rezerwat przyrody

Jordanię kojarzymy raczej z pustynnym klimatem. Nasze wyobrażenia zmienią się po całodniowym trekkingu w rezerwacie przyrody Dana. Jako że rozciąga się on od Doliny Jordanu (- 200m.n.p.m) do wzgórz z klifowymi zboczami w okolicy miejscowości Al-Kadisijja (1400m.n.p.m), przechodzi on przez cztery strefy biogeograficzne.
Można tu zobaczyć największą różnorodność gatunkową zwierząt i roślin w całej Jordanii. Wiele z nich występuje tylko tutaj i jest zagrożona wyginięciem

Pustynia Jordania 17

Noce w beduińskich namiotach!

Jeśli sama wizja gwieździstego nieba nad pustynią to za mało, to co jeśli dodamy do tego możliwość przespania się w beduińskich namiotach. Wieczór przy ognisku, rozmowy przy sziszy z prawdziwymi Beduinami, zwieńczone wyjątkową ucztą zawierającą typowe dania pustynnego życia. Jeśli ta wizja Ci się podoba to rewelacja, bo powtórzymy to również w pobliżu rezerwatu Dana!

Morze Martwe - najbardziej zasolone

Wyobrażasz sobie leżenie na plecach na środku morzu i czytanie gazety? A przy tym wszystkim kompletny relaks bo wyporność wody jest tak duża że nie musisz nawet palcem ruszać aby utrzymać się na powierzchni? To właśnie jest morze martwe, które nie bez powodu tak się nazywa. Ze względu na największe zasolenie na świecie, pod powierzchnią wody nie żyje ani jedno stworzenie. Jednocześnie to również najniżej położone miejsce na ziemi! (-430m.n.p.m)

Wadi Mujib - przez wodospady i skałki

Co to właściwie jest ten kanioning? Liczne skałki, wodospady, progi wodne, liny i inne przeszkody zamknięte w niezwykłym kanionie z rzeką płynącą jej korytem. W tym wydaniu przy pomocy: wspinania, pływania i trekkingu zmierzymy się z kanionem Wadi Mujib. Brzmi szalenie? To lepiej spakujcie dobre buty do chodzenia po wodzie!

Akaba - raj dla nurków

Akaba słynie z przejrzystej wody, która sprzyja snorkelingowi oraz nurkowaniu z butlą. Wzdłuż całej linii brzegowej rozrzucone są liczne wraki statków i czołgów. Z całą pewnością będzie to gratka dla bardziej doświadczonych nurków. Ale i Ci mniej doświadczeni będą mogli podziwiać wyjątkową rafę koralową która znajduje się już kilkanaście metrów od brzegu. Swoją drogą, kąpiel w morzu czerwonym to już jest niecodzienne przeżycie.

Doświadcz:

Magia Jordanii – historia i tradycja

Doświadcz magii jordańskiej historii, spójrz na ziemie obiecaną z góry Nebo, tej samej z której widział ją Mojżesz. Odkryj liczne zakamarki skalnego miasta w Petrze i poznaj uroki życia prawdziwych Beduinów.

Spróbuj:

Jordański grill – Zarb i falafele

Zasmakuj beduińskiej odmiany grilla tzw. Zarb, którego przygotowuje się w specjalnie wcześniej przygotowanym dole. Następnie taki grill zasypuje się piaskiem i zostawia na kilka godzin. Po całym procesie można dania pałaszować ze smakiem 🙂 Nie zapomnij również o falafelach, które kosztują tutaj grosze i wynoszą nasze kubki smakowe na inny poziom niż te, które znamy w Europie.

Sprawdź się:

Kanioning w Wadi Mujib

Przedzieraj się przez wąskie ścieżki kanionu Wadi Mujib wypełnionego wodą, wspinaj się, używaj lin, pływaj i pokonuj liczne skalne przeszkody na trasie tej niezapomnianej przygody.

Odetchnij:

Pustynia Wadi Rum – jedna z najpiękniejszych

Odetnij się od cywilizacji, internetu, zgiełku miasta śpiąc w beduińskich namiotach tuż przy niesamowitych formacjach skalnych. Wyjdź w nocy z namiotu i podziwiaj gwieździste niebo jakiego jeszcze nigdy wcześniej nie widziałeś.

xx
xx
xx
xx

Zobacz co przed Tobą!

Dlaczego warto z nami jechać?

 • Zobaczysz miliardy gwiazd podczas noclegu na pustyni
 • Sprawdzisz swoje siły w kanoningu podczas przeprawy w Wadi Mujib
 • Odkryjesz jak to jest unosić się na wodzie w Morzu Martwym
 • Zasmakujesz wyjątkowej beduińskiej kuchni
 • Zwiedzisz Petrę - perłę całej Jordanii
 • Popatrzysz na zatopione wraki i rafę koralową w Akabie
 • Zachwycisz się różnorodnością biologiczną w rezerwacie Dana
 • Zobaczysz z góry Nebo panoramę na ziemię obiecaną
 • Poznasz historię Jordanii poprzez jej niesamowite zabytki
 • Będziesz się świetnie bawić w solistowym towarzystwie!

Liderzy wyprawy

Olga Bagińska

Lubię słuchać jak bije puls świata ;)

Olga Bagińska

Od dziecka palcem po mapie z wypiekamy na twarzy 🌏 drżącymi rękoma z szybszym biciem 💓. Od marzenia po realizację #dreamintomemories - nie mogło być inaczej! Pasja, samorozwój, głód życia chęć poznawania nowych kultur i religii to moje definicje podróżowania. Bycie w podróży to spełnienie marzeń a spełnione marzenia to mój sposób na życie.
Poznaj lidera Artboard 3
Mariusz Jurczyński

Mariusz Jurczyński

Kilka lat temu postanowiłem, że znajdę swoje miejsce na Ziemi. Na chwilę obecną jest to Nowa Zelandia, ale poszukiwania trwają :) Szukam w górach, w dżungli, nad morzem i oceanem, w nowoczesnych metropoliach i skromnych wioskach. Szukam adrenaliny, ale uwielbiam też miejsca gdzie panuje cisza i spokój.
Poznaj lidera Artboard 3
Paweł Czarnecki

Aktywnie przez świat

Paweł Czarnecki

Z zawodu inżynier - projektant instalacji elektrycznych. Pasjonat podróży i sportów wytrzymałościowych (w szczególności triatlon). Uwielbia sprawdzać się trudnych warunkach i stawiać sobie ambitne cele. Ponadto uwielbia podróże rowerowe oraz fotografię.
Poznaj lidera Artboard 3

Liderzy wyprawy

Olga Bagińska

Lubię słuchać jak bije puls świata ;)

Olga Bagińska

Mariusz Jurczyński

Mariusz Jurczyński

Paweł Czarnecki

Aktywnie przez świat

Paweł Czarnecki

Olga Bagińska
Mariusz Jurczyński
Paweł Czarnecki

Transport

Celujemy w najdogodniejsze loty z:

WAW/KRK

Warszawa/Kraków

plane icon

AMM

Amman

Cena biletu

780 pln

Ceny lotów lubią się zmieniać! Zakładamy bufor bezpieczeństwa do 200 zł, w ramach jakiego decydujemy o kupnie biletów dla zapisanych uczestników. Jeśli dopłata wyniesie więcej niż 200 zł, skontaktujemy się przed zakupem.

 

Decyzję o miejscu wylotu podejmuje Klub.

Cena

Nasza cena dla Klubowiczów

4371 pln

Koszt wyprawy

lot

Koszt biletu

Koszt wyprawy:

I transza - 1175 PLN

Płatna miesiąc od momentu zapisania się na wyprawę

II transza - 1175 PLN

Płatna do miesiąca przed wyprawą

470 EUR

Gotówka, którą należy przekazać liderowi na lotnisku.
Podana kwota jest kwotą orientacyjną.
Ostateczny koszt zależy od cen biletów lotniczych
i kursów walut.

Cena rynkowa:

5800 pln

Cena zawiera

 • 7 Noclegów (w tym 5 w hotelach/guesthousach w pokojach 2-4 osobowych, 2 w campach)
 • Bagaż podręczny o wymiarach 40x30x20 cm
 • Duży bagaż podręczny o maksymalnych wymiarach 55x40x23 cm
 • Transport - wypożyczenie samochodu (Uczestnicy prowadza auta)
 • Paliwo potrzebne na pokonanie trasy
 • Nocleg w Beduińskich namiotach - camp na pustyni
 • Jordan Pass - bilet wstepu do Petry oraz wiza
 • Wyprawę samochodami terenowymi 4x4 po pustyni Wadi Rum
 • 2-3 godzinny Kanioning w Wadi Mujib
 • Całodniowe wyżywienie podczas pobytu na pustyni Wadi Rum
 • Wejście do Rezerwatu Przyrody Dana
 • Wejście do cerkwi Św. Jerzego w Madaba
 • Wypożyczenie sprzętu do snorkelingu w Akabie
 • Wstęp na górę Nebo
 • Lokalnego przewodnika w Petrze
 • Opiekę polskiego lidera
 • Ubezpieczenie wysokiej klasy KL - 600 000 zł + NNW - 25 000 zł + Bagaż - 3 000 zł + OC - 300 000 zł
 • składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
 • Niezbędnik Solisty

Cena nie zawiera:

 • Biletu lotniczego
 • Wyżywienia (prócz nocy na pustyni Wadi Rum)
 • Atrakcji fakultatywnych (nurkowanie z butlą w Akabie, mini browar w Ammanie, wypożyczenie parasol, wypożyczenie leżaka na plaży w Akabie

Wybierz termin i leć z nami!

Ładowanie dostępnych terminów

Preloader

Zobacz również

Zobacz również

Iran Persepolis tło XL

Podróż do źródeł

Iran

Zobacz terminy
Zobacz terminy